Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sławek,

ale wymóg planu możesz obejść w bardzo łatwy sposób - zrób konstrukcję dachu wazarową, zrób tylko pomieszczenie - tak jak ci przysłałam, zaprojektuj okno dachowe - nie będzie to duży koszt, a będziesz mieć parterowy dom i obejdziesz wymóg planu.

 

bo koszty zrobienia poddasza użytkowego w d08 są bardzo duże. Lepiej zrób tak jak my wszyscy, a strych "użytkowy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helicona trudno zrobić takie porównanie gdyż z różnych materiałów budujemy. Większość z nas nie robi tego poddasza użytkowego lub stosuje rozwiązanie pośrednie. Jednak powierzchnia naszego domu na jednej płaszczyźnie jest bardzo duża i wylenia stropu to ogromny koszt. Jeżeli chcesz użytkowe poddasze i taniej to trzeba by było chyba inny projekt z mniejszą powierzchnią na jednym poziomie. Gdy nie robisz poddasza użytkowego to masz strop drewniany i jest to koszt około 10tyś a za te pieniądze nie wylejsz stropu betonowego do tego jeszcze zagospodarowanie tego poddasza, dodatkowe pomieszczenia. Gdybym miała mieć poddasze użytkowe chyba wybrałabym inny projekt ze względu na koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście koszty wykonania stropu są b. wysokie. Dodatkowo dochodzi wykończenie poddasza. Ale coś za coś jeśli chce się mieć rozległy dom to trzeba się liczyć z kosztami. Nie chcę mi się sumować cyferek dokładnie bo się przestraszę ale oceniam na około 40-50 tys. zł.

Oceniam że i tak nie przekrocze kosztorysu z katalogu Muratora.

Jak wykończę poddaszę to wstawię parę fotek (za tydzień może dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście koszty wykonania stropu są b. wysokie. Nie chcę mi się sumować cyferek dokładnie bo się przestraszę ale oceniam na około 40-50 tys. zł.

Oceniam że i tak nie przekrocze kosztorysu z katalogu Muratora.

Jak wykończę poddaszę to wstawię parę fotek (za tydzień może dwa).

 

Czy to jest kwota tylko za wykonanie stropu i większą powierzchnię dachu oraz ścian czy juz za wykończoną większą powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

ale wymóg planu możesz obejść w bardzo łatwy sposób - zrób konstrukcję dachu wazarową, zrób tylko pomieszczenie - tak jak ci przysłałam, zaprojektuj okno dachowe - nie będzie to duży koszt, a będziesz mieć parterowy dom i obejdziesz wymóg planu.

 

bo koszty zrobienia poddasza użytkowego w d08 są bardzo duże. Lepiej zrób tak jak my wszyscy, a strych "użytkowy" :wink:

 

 

BK dziękuję Ci za wspaniałą sugestię. Dzisiaj rozmawiałem z architektem na temat zmian w projekcie. Po analizie dodatkowych kosztów doszedłem do wniosku, że nie będziemy adaptowali poddasza jako użytkowe. Sam koszt 1 m2 stropu betonowego wynosi 150 zł. + koszt schodów + koszt ocieplenia poddasza. Suma tych kosztów byłaby ogromna, a tymbardziej późniejsze ogrzewanie całej tej powierzchni! Zdecydowaliśmy się na podwyższenie ścian budynku o 50 cm i wstawienie dwóch okien dachowym dzięki czemu otrzymamy wspaniały strych, na którym będziemy przechowywali różne "rupiecie" :lol:

Schody będą opuszczane w korytarzu w części sypialnej. Co do kominka to pozostanie on na swoim miejscu.

Adaptacja projektu wraz z drobnymi zmianami to koszt 1800 zł. To tyle jak na razie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, coś tu pusto...

Jakub chyba szruje podłogi przed wprowadzeniem się, Sławek pracowicie rysuje projekt, jak i Helicona, a Malinka pewnie nowe okna myje ...

A ci co już zbudowali pewnie się grzeją przed kominkiem.

 

My się zastanawiamy nad opcją w salonie - zaczęliśmy myśleć czyby w salonie nie zrobić jednak jednego grzejnika - pod dużym oknem, ale niewykluczone że zostanie cała podłogówka.

RolandB - jak się u ciebie sprawuje podłogówka na panelach drewnianych?

 

Znalazłam fajne zdjęcie salonu z płytkami wyglądającymi jak drewno

 

http://www.purmo.com/pl/_s/photo/podlogowe_home3.jpg

 

to zdjęcie jest też pod linkiem http://www.budujemydom.pl/raporty_przeglady/554.pdf

 

takie płytki można dostać w cerim (http://www.cerim.it) albo nasze polskie opoczno - w dziale wnętrza są te płytki pokazane. Są dostępne w castoramie, ale tylko w 3 kolorach - ciemny - zbliżony do merbau, bardzo jasny i średni - w kolorze dębu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie nie sprawuja ... podlaczyli mi PC i chyba za malo gazu wpuscili bo mi sie wylacza ... ostatnio przez kilka dni nie byla wlaczana. Jak przyjechalem do domu to myslalem ze bedzie z 13 stopni ( na dworze okolo 0 a w nocy ponizej ). Wchodze do domu i cos mi nie pasuje - termometr 19,8 C :o takie oczy zrobilem ... okazalo sie ze wspomagajaca grzalka 2 kW nagrzala mi dom do tej temperatury ... chyba mam go dobrze ocieplonego 8) :wink:

Dodatkowo musze powiedziec ze pod drzwiami wejsciowymi i tymi na taras z pom. gosp. mam jeszcze szpary ktorymi hula wiatr, wylot z kominka na poddasze tez nie jest zatkany i reku chodzi na maxa ...

 

W czwartek maja przyjechac do konca ta pompe uruchomic ... a panele bede kladl dopiero w przyszlym roku jak mi wylewka dobrze przeschnie ... do tego czasu moze jakies wykladziny tanie poloze ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...