Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Witajcie,

rzeczywiście cały czas jestem na etapie zmian w projektcie. Teraz nie jest mi potrzebny dom większy niz 140 m na jednym poziomie i układ D08 wydaje mi się idealny (prawie), ale chciałabym móc łatwo powiększyć dom jak moja Córka założy rodzinę i zechce zamieszkac ze mną. Myślę, że lepie jest mieszkać razem ale niezależnie. Sławku, czy Ty kupiłeś wersję D08 z poddaszem uzytkowym i teraz starasz się to ominąc czy z innych względów myślisz o zagospodarowaniu poddasza? Pozdrowienia dla wszystkich Przestronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odpowiedz sobie (i może nam, to będzie łatwiej dradzić) na pytania:

1. Kiedy córka założy rodzinę

2. Czy będzie chciała z wami mieszkać

3. Czy wy bedziecie chcieli z nimi mieszkać

4. Czy zięć będzie chciał z wami mieszkać

 

Ja generalnie jestem zdania, że małe, ciasne ale własne jest najlepsze.

Jest to zdrowsze dla młodych, rodziców i ogólnie buduje więzi rodzinne. Jaka radość gości na twarzach rodziców/dzieci jak się spotkają na kawie :)

 

Niedogodności mieszkania razem:

1. Nie można z łóżka przejść do prysznica nago

2. Nie można głośno uprawiać seksu

3. Nie można się w spokoju pokłócić z żoną/mężem

4. Nie można posiedzieć/chodzić w domu w samej bieliźnie

5. itp. itd.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

ja tez brałam powyższe argumenty pod uwagę, dlatego wybrałam dźwiękoszczelne silikaty :p

faktem jest, trzeba się czasami pokłócić a jak tu się zdrowo pokłócić przy teściowej :roll:

my też szukaliśmy projektu żeby może kiedyś teściowa z nami zamieszkałą, ale potem stwierdziliśmy że to jest bez sensu - będziemy się martwić na zapas, najwyżej dokupimy kawałek ziemi i zbudujemy domek gospodarczy 35 m2 dla teściów.

Nie ma nic gorszego niż wspólne mieszkanie, a zapewniam że dzieci to zawsze będą wolały być w kawalerce, ale swojej.

Zapewniam też że przyznasz nam rację jak będziesz wykańczać. My mamy 100 tys na wykońćzenie i instalacje i ogarnia nas panika, bo na pewno na wszystko nie wystarczy, zastanawiamy się z czego by zrezygnować. Przy duzym domu czy adaptacji poddasza są to dużo większe sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę odpowiedzieć na żadne z tych pytań ze zbyt dużym prawdopodobieństewm.

Córka może zamieszkałaby ze mną mój przyszły zięć moze też, ale nie wiem na pewno. Zakładam, ze Córka zmieni stan cywilny w ciągu 2 lat.

Dlatego myślę o rozwiazaniu alternatywnym, że gdyby jednak chcieli to wtedy dopiero robimy poddasze, nie muszę jednak wtedy podnosić dachu zmieniać stropu itp. Wszystkie problemy związane z zachowaniem intymności chciałam rozwiązac przez zrobienie schodów w powiększonej części gospodarczo garażowej. Poddasze miałoby pokój dzienny, kuchnię łazienkę i sypialnię. Moglibysmy sie spotykać tylko wtedy gdybyśmy mieli ochotę. Natomiast rzeczywiście przerażają mnie koszty, zwłaszcza gdyby okazało się to niepotrzebne. Bardzo dziękuję za dalsze sugestie. W jakich kwotach zamknęły się Wasze koszty stanu surowego zamkniętego? Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak, to wybierz inny dom.

Mniejszy dół i górę już teraz możesz zobić dla córki.

Np. Klementynka z Archipelagu. Bo adaptacja d08 (poddasza) to samobójstwo finansowe - wtedy zostajesz z 5 pokojami na dole z którymi nie wiadomo co zrobić - lepiej wtedy na parterze mieć 3, a resztę na górze.

 

u mnie koszty teraz sa takie - wydałam 120 tys, w tym okna rolety i brama garażowa, zrobiony dach. Zostało jeszcze wylanie posadzki (pierwszej - tzw chudziaka) nie wiem jaki koszty - pewnie ok 1000 PLN, izolacje i styropian FS 20 na posadzkę (? - 5 tys???) , ocieplenie stropu i płyty GK z całym osprzętem - tu wychodzi ok. 8 tys., liczyłam. Czyli max pesymistycznie 140 tys za ssz z oknami, bramą, wylaną posadzka i zrobionym sufitem. Do tego instalacje (? - ja chciałabym 25 tys ale chyba 30 tys realne), tynki (wycenili 8 tys). Czyli 180-190m za otynkowany dom z instalacjami. Kurcze mało zostaje. Za mało.

Chyba się wprowadzimy do nie w pełni wykończonego i umeblowanego domu ...

 

RYnny - kupiłam rynny - będą w piątek, zdecydowałam się na Wavina. o 900 PLN tańsze niż Marley. Koszt - 2800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie.Też budujęD08 i gdyby córka zechciała mieszkać z nami to rozwiązanie jest proste.Z garażu ok30m kw,pomieszczenia gospodarczego ok 9 m kw i tarasu ok25 m kw(ale musi mieć zrobione fundamenty) można kiedyś wygospodarować mieszkanie .Nawet osobne wejście może mieć :D Warunkiem jest duża działka,potem garaż postawić trzeba osobno.Tak na dziś rozwiązaliśmy ten problem.Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale wy macie plany :o :o :o Może jestem wredna ale wiem z własnego doświadczenia że dzieci nie chcą mieszkać z rodzicami. Nie widzę sensu ponosić teraz dużych kosztów z myślą o dzieciach. Z góry zakładam że dzieci pójdą na swoje. Nie wiem jak będzie w rzeczywistości bo to odległy czas. Jednak gdybym miała budować większy dom to raczej inny projekt bo ten wyszedłby naprawdę drogo. Ewentualnie w awaryjnej sytuacji można skorzystać z pomysłu @si. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ZA CENNE UWAGI :lol: CHYBA RZECZYWISCIE WYLECZYŁAM SIĘ Z BUDOWANIA NA NIEPEWNĄ PRZYSZŁOŚĆ :roll: . INNEGO PROJEKTU CHYBA NIE CHCĘ BO TEN WYDAJE MI SIĘ NAJLEPSZY ZE WSZYSTKICH, JAKIE OGLĄDAŁAM DO TEJ PORY OD DWÓCH LAT. JESTEM PEWNIE OD WAS DUZO STARSZA, NIE ZDAWAŁAM SOBIE CHYBA SPRAWY, ZE WY WSZYSCY MŁODZI TAK ZDECYDOWANIE NIE CHCECIE MIESZKAC Z RODZICAMI - NAWET Z ZACHOWANIEM ODRĘBNOŚCI TZW. GOSPODARSTWA DOMOWEGO :cry: . JA NIE MIAŁAM TEGO PROBLEMU BO MIESZKAŁAM W W INNYM MIESCIE NIZ RODZICE OD CZASU GDY JESTEM PEŁNOLETNIA. TAK SIE ZŁOZYŁO. A CZY RODZICE (LUB TESCIOWIE) NIE PRZYDAJĄ SIE CZASEM W OPIECE NAD WNUKAMI NP?

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

rzeczywiście cały czas jestem na etapie zmian w projektcie. Teraz nie jest mi potrzebny dom większy niz 140 m na jednym poziomie i układ D08 wydaje mi się idealny (prawie), ale chciałabym móc łatwo powiększyć dom jak moja Córka założy rodzinę i zechce zamieszkac ze mną. Myślę, że lepie jest mieszkać razem ale niezależnie. Sławku, czy Ty kupiłeś wersję D08 z poddaszem uzytkowym i teraz starasz się to ominąc czy z innych względów myślisz o zagospodarowaniu poddasza? Pozdrowienia dla wszystkich Przestronnych.

Cześć!

Co do projektu to kupiłem D 08 bez użytkowego poddasza, gdyż takie było założenie moje i żony. Ten projekt tak bardzo się nam spodobał, że dokonaliśmy zakupu wiele się nie zastanawiając. Niestety zgodnie z wymogami naszego planem zagospodarowania przestrzennego jesteśmy zmuszeni do wybudowania domu z poddaszem użytkowym i dachem o kącie pochylenia 30 lub 45 stopni (uważam to za idiotyzm!). Odnośnie zaistniałej sytuacji zdecydowaliśmu, że pozostawimy strop drewniany, podniesiemy poddasze o 25 lub 50 cm (jeszcze się zastanawiamy), wstawimy dwa okna dachowe no i zmienimu minimalnie konstrukcję dachu, aby uzyskać "strych na rupiecie" z części poddasza. Schody będą opuszczane i umieścimy je w korytarzu pomiędzy sypialniami. W ten oto sposób spełnimy wymogi planu zagospodarowania przestrzennego - mam nadzieję! 8)

Co do patrzenia w przyszłość... to osobiście bym tego nie czynił! Właśnie jestem na etapie szukania mieszkania na okres budowy. Powód? Wspólne mieszkanie z rodzicami i siostrą! Tym bardziej, że mamy 3 tygodniową córeczkę. Uwierzcie mi czasami to horror!!! :evil: Być może się mylę! :wink:

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza odległość dzieci od rodziców to (wg mnie oczywiście) od 5 do 30 km.

Ja od ślubu mieszkałem 120 km od rodziców (tak się złożyło, że w poniedzieałek po ślubie przenosiliśmy się do Poznania). Po 5 miesiącach przenieśliśmy się do Wawy. No i tu pojawia się problem z córką tzn. nie ma jej z kim zostawić. 5-30 km to fajna odległość (wg. mnie) gdyż pozwala dzieciaka podrzucić bez problemu do rodziców, ale ma się też konfort bycia na własnym.

Mam pewne doświadczenie, bo:

- mam 2 braci i siostrę,

- starszy brat ma żonę i córkę, mieszkają 200 m. od rodziców i jest to w miarę ok.

- młodszy nie ma żony,

- siostra ma męża i mieszkają w domu po dziadkach obok domu rodziców... no i czasami jest to nie do końca OK.

- ja mieszkam 300 km od rodziców i generalnie problem polega na braku kontaktu z rodziną, możliwości zostawienia małej u dziadków itp. Ogromnym plusem natomiast jest to, że robimy, co chcemy i to się nazywa wolność.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helicona - oj przydają się, przydają - ale mam na miejscu tylko teściową. Na szczęście mieszka na drugim końcu miasta - 10 km. :D

a mama 200 km - ale nie wyobrażam sobie ani z jedną ani z drugą mieszkać ...

Niestety u teściów dzieci zostawiamy coraz rzadziej - powoli tracą siły, dobrze się trzymają ale teść ma 77, a teściowa 71, są w pełni sił, ale nie chcemy ich narażać na towarzystwo żywiołowego dwulatka, tym bardziej że nawet sami kondycyjnie nieraz nie wytrzymujemy tempa nadanego przez synka ...

Pewnie będzie tak, że teściowie będą pomieszkiwać (ogródek, etc.) ale nawet sami nie chcą z nami mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dziadkowie się przydają. Ale najlepiej jak się ma do nich parę kilometrów. :wink: dziecko można podrzucić, jak potrzebują pomocy to szybciutko podjechać, jak trzeba domu naszego popilnować to zaprosić do siebie :wink: Ale każdy z nas żyje osobno, nikt nikomu nie narzuca co ma robić. Mieszkając razem jest to nieuniknione nawet kiedy ma się najlepszych rodziców pod słońcem.

 

Rodzicom trudno jest to zrozumieć. Zarówno moi rodzice jak i teściowie zrobiliby wszystko żey mieć nas przy sobie. Teściowie wybudowali nawet do o pow.400m.kw. aby trzy rodziny się tam zmieściły. Zanim zaczęli budować od razu mówiliśmy że nie będziemy tam mieszkać ani my ani siostra męża ale nie chcieli słuchać. No i mieszkają sami w tak wielkim domu.

--------------------------------------------------------------------------

 

A u mnie dzisiaj wkopali szambo - koszt ostateczny 3600 z transportem i wkopaniem. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W temacie rodzicow i tesciow zgadzam sie z Wami. Mieszkac z nimi - nigdy! Mieszkac blisko (tak w przedziale 5-20 km) - jak najbardziej! :-)

U mnie na szczescie moi rodzice nie robia zadnych przeszkod i nawet sami mowia, ze nie chcieliby z nami mieszkac. Gorzej wyglada sprawa z tesciem (mam tylko polowe "drugich" rodzicow). On nie potrafi zrozumiec, ze mozna nie chciec mieszkac razem. Coraz "ostrzej" robi podchody zeby sie u nas rozlokowac. Walcze z tym jak moge, ale powoduje to zdecydowane pogorszenie stosunkow rodzinnych. Ech...

 

Jestem na etapie wyboru drzwi wewnetrznych i natrafilem na firme Kronodoor (http://www.kronodoor.pl), ktora ma calkiem fajne produkty za najnizsze ceny jakie dotychczas znalazlem. Ich przedstawiciel proponuje mi dodatkowo 10% rabatu co daje naprawde fajne warunki. Juz prawie sie zdecydowalem, tylko... nic o tej firmie nie wiem. Moze ktos ma takie drzwi i moze sie na ich temat wypowiedziec? Czy jakosc jest wprost proporcjonalna do ceny, czy tez jest to po prostu atrakcyjny produkt za atrakcyjna kwote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi na temet mieszkania dwóch pokoleń razem. Moja Córka sugerowała, że lepiej będzie mieszkac osobno, ale nie myślałam, że może to oznaczać delikatnie powiedziane: nie. Wydawało mi się, że rodziny wielopokoleniowe nie mogą egzystować wyłącznie z powodu zbyt małych mieszkań i niezapewniania intymności. A tu proszę nie tylko o to chodzi, ale o absolutną wolność i niezależność. Miłego dnia Przestronni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helicona - jak będą dzieci to zapewniam Cię, że będą u was przesiadywać - wózki na tarasie, piaskownica w ogródku, jakaś huśtawka - jeszcze się od nich nie opędzisz. :)

 

He, a ja się wcale nie chwalę, ale mam na działce bankę z gazem zakopaną, he! :D

pan z progas przyjechał, zakopał. Wszystko działo się błyskawicznie - w sobotę spotkanie z przedstawicielem, w poniedziałek podpisanie umowy, wykop, zazbrojenie i zalanie (to już nasz wykonawca, aż dziw że się wyrobił ...) a dzisiaj juz jest!

Całe formalności biorą na siebie, cena zakopania - 1000 PLN netto plus to co sobie policzy wykonawca za wykop i zalanie, ale to pewnie nie będzie dużo.

Propan butan. No i nie będzie szpecić ogródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA,

pewnie że się boję, ale nie mam wyboru. Po to montuję kominek z płaszczem wodnym, rekuperator, ocieplenie 15 cm, etc, żeby sobie te koszty trochę potanić,

póki co - gazu u nas nie ma. Z obliczeń wynika że będziemy zuzywać za ok. 3000 PLN rocznie, co w porównaniu z obecnymi kosztami za mieszkanie jest i tak OK (750-800 pln CZYNSZU do spółdzielni)

 

No i zapowiadają śniegi - dobrze że kończymy prace ziemne - chopaki kończą drenaż, zasypali, teraz będą robić odprowadzenie wody z rynien. Zrobimy ładne krawężniki, przysypiemy kamyczkami, będzie cacy.

ale co to za śnieg we Wrocławiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Śniegu było mało ale robi się coraz zimniej i coraz bardziej nieprzyjemnie. Obecnie mam na budowie wielkie zalanie kałużami i wjechanie autkiem jest niemożliwe. Bynajmniej ja nie próbuję, natomiast autko męża wygląda trochę dziwnie bo jest pokryte grubą warstwą błota :lol: Dzisiaj u mnie sprawdzali szczelność CO byc może jutro bedzie pierwsze odpalenie i nastanie błogie ciepełko w domu :D :D :D

 

Panowie od klinkieru działają mimo sniegu i deszczu (są dzielni :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...