Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

BIJEMY SIE Z NASZYMI MYSLAMI O BUDOWIE .PODOBA NAM SIE KILKA PROJEKTOW Z KOL.MURATORA LECZ TRUDNO SIE ZDECYDOWAC.CZY KTOS BUDUJE d-24 LUB d-08 W OKOLICY DAWNEGO WOJ.PIOTRKOWSKIEGO ? JESLI TAK ,TO PROSIMY O MAIL-A. PONADTO INTERESUJA NAS PRZYBLIZONE KOSZTY BUDOWY W/WDOMOW.ZA ODPOWIEDZI Z GORY DZIEKI. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już ocieplają strop (prawie skończyli). Skończyli też płot (na razie klinkier - sztachety za tydzień). Odpaliliśmy wentylację (na krótko) i mierzyłem temperaturę. Tylko powisiłem termometr w kuchni na wyciągowym i się zdziwiłem, bo ok 2 stopni pokazywało.

No a na wlocie nie zmierzyłem. Może w środę.

Zamontowali też drzwi wejściowe i wyjściowe no i na taras.

Więc chata już zamknięta.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj skończyłem pracę o 3 rano (to właściwie już dzisiaj) pomimo tego, że byłem na urlopie, a o 8.16 zadzwonili hydraulicy, że studnia jest źle wykopana i dupa. Poza tym miałem zgrane wczoraj 4 ekipy, ale:

- 1 nie dojechała (od inst. wew. gazowej),

- 2 nie wiedziała do końca, co robić,

- 3 nie miała materiałów (szybko załatwiłem),

- zabrakło w pewnym momencie prądu.

 

Zajefajnie.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do kolorów - cieszę się że jednak padło na antracyt, z czysto praktycznych względów - na czarnym nic nie widać - nie będzie widać upływu lat :D

a taras - cieszę się że przez cały rok będziemy z niego korzystać (w zimie głównie do wieszania prania), a może kiedyś zrobimy sobie tam ogród zimowy, kto wie ...

 

W każdym razie podłogę robimy tak jak pod podłoże w domu ... - styropian, folie, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jak rozplanowaliście pomieszczenie gospodarcze? Ja na razie przesunęłam pralkę na ścianę pod okno na taras, tam też będzie zlew. Zastanawiam się gdzie zrobić suszenie prania - czy w przejściu z garażu (takie wiszące pod sufitem listwy podciągane do góry) czy gdzie indziej. Poza tym w pomieszczeniu będzie trochę półek na słoiki i wino 8) ale nie własnej roboty. Temperatura tam będzie niższa niż w reszcie domu - będzie podłogówka, ale jedna mała pętla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących D08.Podoba mi sie bardzo ten projekt :D .Zastanawiamy sie właśnie nad wyborem projektu i jesteśmy skłonni właśnie wybrać ten :D .Chiałbym sie dowiedziec czy ktoś w okolicach małopolski buduje ten dom i byłby skłonny umożliwić nam obejrzenie tego domu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - jak rozwiązaliście kwestię wejścian na strych - my planowaliśmy drewniane schody za 200 PLN, wykonawca mówi że lepiej metalowe (900 PLN :-? )

druga rzecz - mamy fajne dwa pomieszczenia, jedno nad kuchnią / salonem, obok komina, będzie tam wyłaz na dach więc będzie fajnie doświetlone, a drugie byłoby z korytarza. Ale wykonawca mówi żeby nie robić wyjścia na strych z domu, bo nie da się ładnie "obrobić" płyty GK na tych schodach żeby ładnie wyglądało, że to zawsze szpeci pomieszczenie. Widziałam parę takich wejść, szczerze mówiąc nie odrzuciło mnie specjalnie na ten widok, błagam o pomoc osoby które to mają, może jakieś zdjęcia - bo wykonawca zaproponował wejście z tarasu - byłoby w podbitce (będzie kleić podbitkę do tych składanych schodów? :o ) a potem przeciskanie się między wiązarami :o zamiast wejścia z pogranicza kuchni / jadalni - bo mówi że będzie szpecić.

Ja chciałam sobie te pomieszczenia ładnie obić płytani GK - tak jak ma Jakub - żeby był fajny stryszek. Do tego wykonawca chce zrobić z desek szalunkowych podłogę - dla mnie to bez sensu - nie po to kupuję drogie drewno suszone komorowo i impregnowane zanurzeniowo żeby walnąć na koniec brudne nieoheblowane dechy z larwami w środku. Co myślicie - i jak wy robicie? Błagam o pomoc bo mój mąż zaczął wykonawcy słuchać i nawet wymyślili przeciskanie się między wiązarami o wysokości na oko 1 m :o (jak ja miałabym tam wejść z pudłem z bombkami na przykład?)

 

I kolejne - Myślę że Jakub będzie dobrze wiedzieć - co zrobić z wiazarami przy tynkowaniu (będzie z agregatu) - osłonić folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących D08.Podoba mi sie bardzo ten projekt :D .Zastanawiamy sie właśnie nad wyborem projektu i jesteśmy skłonni właśnie wybrać ten :D .Chiałbym sie dowiedziec czy ktoś w okolicach małopolski buduje ten dom i byłby skłonny umożliwić nam obejrzenie tego domu :D

 

Witaj w klubie przestronnych. :D :D :D Niestety nie buduję w Małopolsce ale zapraszam w lubuskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących D08 :D .MALINKO dziękuje bardzo za zaproszenie :D ,chociaż mam nadzieje ,że odezwie sie ktos kto mieszka troche bliżej.Twój domek bardzo się nam podoba :D ,chcielibyśmy juz byc na tym etapie co Ty :D .Chcielibyśmy ten domek zobaczyc od środka przed podjeciem ostatecznej decyzji o wyborze projektu,podoba się nam jeszcze "Rodzinny" ale nr.1 jest D08 :D MALINKO chętnie skorzystamy z Twojego zaproszenia po Nowym Roku jeśli dalej to będzie aktualne :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirro zaproszenie nadal; aktualne. srodek nie jest jeszcze wykończony choć może po nowym roku to już tynki będą. My też najpierw zobaczyliśmy ten domek od środka i od razu się zakochaliśmy. W mojej okolicy jest ok 5 takich domków także możesz za jednym razem obejrzeć kilka. Zapraszam serdecznie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...