Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

POZDROWIENIA Z KOŁOBRZEGU DLA WSZYSTKICH PRZESTRONNYCH ! :D :D :D

Od kilku dni śledzę wszystkie Wasze wypowiedzi, wiele z nich wydrukowalem i wkleiłem w odpowiednio posegregowany zeszyt. :-?

Chyba rozpocznę budowę wiosną i mama dylemat czy wybrac wersję pierwotną czy tez "B". Szalenie spodobała mi się wersja z przedłużonym dachem BK jest po prostu cudny ... Czy ktos z Was wie gdzie najbliżej mnie jest D 08, słyszałem że pod Szczecinem ?

Obiecuję, że niedługo juz będę aktywnym członikem Waszego forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MALINKO dziękuje za podtrzymanie zaproszenia.Chyba inni 'Przestronni" zapadli w sen zimowy :D bo jakoś nie widzę ich wypowiedzi na moją prośbę.W styczniu lub lutym jeśli nie bedzie tylko śniegu napewno zrobimy sobie wycieczkę po wcześniejszym umówieniu sie z Tobą w celu oglądniecia Twojego i naszego wymarzonego domku :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko i @si@ dziekujemy za zaproszenie :D .Miło mi,ze nie wszyscy internauci zapadli w sen zimowy :D :D :D Chcielibysmy zobaczyć domek na różnym etapie budowy i zmiany jakie wprowadziliście.

@si@ do Ciebie mamy najblizej i jesli bedziesz miała czas to chcielibyśmy zobaczyć Twój domek.Podaj tylko dogodny dla Ciebie czas i termin naszych odwiedzin.Postaramy sie dostosować.

Pozdrawiam wszystkich budujących D08 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cze "przestronni". Strasznie cicho sie tutaj zrobilo (czyzby sen zimowy? :-) ).

 

U mnie od tygodnia (wlasciwie od 6 dni) dziala ogrzewanie. Wszystko pieknie i milo tylko... spojrzalem na licznik i sie lekko podlamalem. 130 m3 gazu za 6 dni! Ja rozumiem wygrzewanie wychlodzonej chalupy, czestsze wietrzenie (coby wilgoc uciekala), ale ponad 20m3 na dobe to lekka przesada.

Mam Vaillanta z zamknieta komora spalania + zasobnik (prawie nieuzywany) 120 l. Sterowanie pokojowe, brak podlogowki... Pytalem sie fachowcow i wiekszosc twierdzi, ze jeszcze kilka dni "wygrzewania" murow i wszystko bedzie OK (tzn. spalanie spadnie), ale ja nie do konca im wierze (kazdy uzasadnia swoje zdanie czym innym).

Powiedzcie jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja musze sie pochwalic ze po swietach niose papiery do nadzoru o zakonczenie budowy ... wiec jak dobrze pojdzie to w styczniu sie wprowadzam !!! :D :D :D

 

filipjak ja niestety tez zauwazylem podwyzszone zuzycie ... i tez mam nadzieje ze to przejsciowe ... :roll: trza byc dobrej mysli :-?

 

pozdrowienia dla wszystkich i Spokojnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim przestronnym życzę pogodnych Świąt Bożego Narodzenia samych radosnych chwil w Nowym Roku i w nowych domkach :D :D

 

W moim salonie stoi choinka :D :D :D Ale do wprowadzenia jeszcze daleko :cry:

 

Roland oby wszystko się udało i oby nikt niczego się nie czepiał. A jak już się wprowadzisz to koniecznie pokaż zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Przestronnym życzę wspaniałego Nowego Roku 2005. Przemyślanych decyzji kompetentnych i fachowych wykonawców, terminowego zakończenia inwestycji i spełnienia wselkich marzeń. Bardzo Wam dziękuje za wsparcie i dobre rady.

Jestem juz naprawdę Przestronna. Kupiłam projekt, dziś odbieram adaptację i plan zagospodarowania działki. Mam nadzieję, ze do konca 2005 zamieszkam. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Nie byłem na forum trochę czasu, więc nie udało mi się złożyć życzeń Bożonarodzeniowych. Natomiast życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Generalnie zmieniłem pracę, więc zmienił się też mój adres e-mail.

 

A teraz kilka informacji z budowy.

Łazienki prawie skończone. Płytki położone, tylko nie ma płytek na podłogi w małej łazience.

Wanna zamontowana, kabina prysznicowa też, jedna umywalka i bidet też. Płytki na tarasie położone, sufity zrobione, dzisiaj malują pierwszy raz. Zostaną tylko podłogi drewniane (połowa stycznia), drugie malowanie no i się wprowadzamy myślę pod koniec stycznia :)

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub

wszystkiego najlepszego w nowej pracy :) no w nowym pięknym domku - bo to już niedługo

Helicona - gratulacje

 

ja tracę nadzieję że kiedykolwiek tam zamieszkam

nie mogę wywalić ekipy ... no bo nie mogę, a chciałabym bo wściekłość nas bierze jak widzimy że budowa stoi i czeka na śnieg - eh szkoda gadać. Dach prawie skończony, panowie nie mogą coś się zabrać za zrobienie brakującego kawałka kilku metrów kwadratowych, ale chudziak na podłogach wylany. Ścianki działowe prawie wszystkie są.

 

Życzę wszystkim szybkiej przeprowadzki i wypasionego domku :)

 

Wszystkiego najlepszego

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja tracę nadzieję że kiedykolwiek tam zamieszkam

nie mogę wywalić ekipy ... no bo nie mogę, a chciałabym bo wściekłość nas bierze jak widzimy że budowa stoi i czeka na śnieg - eh szkoda gadać. Dach prawie skończony, panowie nie mogą coś się zabrać za zrobienie brakującego kawałka kilku metrów kwadratowych, ale chudziak na podłogach wylany. Ścianki działowe prawie wszystkie są.

 

Życzę wszystkim szybkiej przeprowadzki i wypasionego domku :)

 

Wszystkiego najlepszego

Beata

Beatko,

czy nie używasz najbardziej podobno dyscyplinującego środka czyli zatrzymywania płatności do wykonania całości etapu i obnizania kwoty o odsetki za zwłokę? :roll: Życzę Ci bardzo gorąco szybkiego i bezusterkowego zakończenia prac. Podobno nie będzie juz zimy. Moze wszystkie etapy ulegną przyspieszeniu. :D

 

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. 1. Ogrzewanie mam tradycyjne czyli piec CO na węgiel. Wybór padł taki gdyż nie miałam zbyt wielkiego pola manewru. Najlepszą opcją według mnie jest gaz z sieci ponieważ: czysto, w miarę tanio i wygodnie. Być może za parę lat doczekam się u siebie tej sieci. Do tego mam jeszcze tzn będę miała rozproadzenie ciepłego powietrza z kominka.

 

Odp. 2. Ścianę mam trzywarstwową tzn. cegła ceramiczna 24+wełna 12+cegła klinkierowa 12. Czy to dobre rozwiązanie nie wiem. Jak na razie to same minusy takiego wyboru. Po pierwsze dłużej się buduje, większe nakłady kasy no i u mnie same problemy były z tym klinkierem. Plusy to takie że mam już piękną elewację gdy w środku końca jeszcze nie widać i mam nadzieję że dzięki temu będzie cieplej a tym samym będę mniej kasy wydawać na opał. Jak będzie zobaczymy.

 

Odp.3 Nie posiadam dokładniejszych rzutów. Najlepiej obejrzeć domek w rzeczywistości. Wtedy dopiero rzuty będą jasne i czytelne.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...