Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Widziałem piec na pelety - fajna, ale troche droga wstępna inwestycja, zobacze jak w użytkowaniu (taki piec mają moi znajomi).

Czytałem na forum o ogrzewaniu podłogowym, ale też sa tego mankamenty. Wiem, że ściany to może małe piwo, a dach to największy wydatek (taki rodzaj projektu) - zastanawiam sie tylko nad strukturą dachu - co sie bardziej opłaca - kupić gotowy projekt komputerowy z firmy (jak w opisach) czy kombinować drewno (taniej) i potem dostosować do projektu.

Tak przy okazji - czy zmiany w projekcie zgłaszacie do autora i jak sie robi zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zastanawiam sie tylko nad strukturą dachu - co sie bardziej opłaca - kupić gotowy projekt komputerowy z firmy (jak w opisach) czy kombinować drewno (taniej) i potem dostosować do projektu.

Tak przy okazji - czy zmiany w projekcie zgłaszacie do autora i jak sie robi zmiany?

 

:o :o :o Jakie dopasowywanie. Przecież w projekcie masz wszystko dokładnie podane. Kupujesz drewno według spisu w projekcie w tartaku i przekazujesz fachowcom. Nie musisz robic nowego projektu. Można to zrobić jeśli chce się coś zmienić. Na przykład powiększyć zadaszenie nad małym tarasem czy wygospodarować pomieszczenie na poddaszu. Tak robił Jakub i BK. U mnie zrobiłam zgodnie z projektem i jest ok.

 

Co do zmian to pewne zmiany wymagają tylko zgłoszenia do architekta (autora projektu). Najlepiej wszystkie zmiany załatwić przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian to pewne zmiany wymagają tylko zgłoszenia do architekta (autora projektu). Najlepiej wszystkie zmiany załatwić przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Przy zakupie projektu powinno się mieć przemyslaną koncepcję zmian i podać zakres tych zmian. Ja od razu dostałam na nie pisemną zgode architekta działającego w imieniu autora.

Tez zastanawiam sie nad rodzajem scian czy: suporex, max czy keramzyt wszystkie warianty z ociepleniem i ewentualnie klinkier jak wystarczy pieniędzy. Czy ktoś z Was myslał o fundamencie typu legalett?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też myślałam o legalett - ale w przypadku tego domu kosztowałby ok. 70 tysięcy :o - przeliczone, a jeśli do tego robić drenaż to bankructwo.

Jeżeli chodzi o dach - to polecam gotową więźbę prefabrykowaną, chociaż na tym domku to dość droga impreza, ale zważywszy na obecne ceny drewna ... Poza tym trzeba mieć naprawdę dobrego cieślę, a ja jakoś nie ufam "fachowcom" Chyba wszyscy są partaczami - wszyscy się migają od roboty i wszystkich łapiemy na błędach - do czego to dochodzi żeby filolog mówił budowlańcom jak beton zbroić albo dach poprawić ...

Współczuję wszystkim którzy są jeszcze przed papierologią i budową stanu surowego - ja już nie mogę się doczekać urządzania wnętrz.

 

Ogrzewanie - ja robię podłogówkę w całości części dziennej (w pomieszczeniu gosp też - w garażu nieduży grzejniczek), w sypialniach kaloryfery, w korytarzu podłogówka, w dużej łazience podłogówka i grzejnik (taki z możliwością podgrzania prądem w lecie jak CO jest wyłączone)

zaczęliśmy się zastanawiać czyby małego gabinetu i naszej sypialni (tej największej - dzieci mają te pokoje z garderobami) też nie ogrzać podłogówką.

 

W części dziennej wszędzie płytki - już mam swoje typy - zajrzyjcie do działu Wnętrza - mniam mniam ... cudne płytki na podłogę firmy cerim albo inne włoskie czy hiszpańskie ... od 100 do 400 PLN za metr ...

 

Jak sie przyglądamy naszemu projektowi to coraz bardziej widzimy że jest optymalny i naprawdę genialny 8)

tylko koszt fundamentów i dachu ...

Fundamenty to ok. 38 tys, dach ok. 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

u mnie jest sciana 2 warstwowa - siporex 24 + 14 cm styropianu. podlogowka na calej powierzchni domu z wyjatkiem garazu.

ogrzewanie to pompa ciepla a wentylacja mechaniczna z odzyskiem.

podloga w pokojach bedzie drewniana ( panele drewniane - nie mylic z laminowanymi ) plytki beda w hall'u, lazienkach , kuchni i pom. gosp.

 

a projekt jest rzeczywiscie super :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rademik Wracając do zmian w projekcie bo w poprzednią wypowiedź musiałam przerwać. Zmiany dokonane do dnia uzyskania pozwolenia na budowę wymagają zawiadomienia architekta i naniesienia na projekt. Jeżeli chcemy coś zmienić już po uzyskaniu pozwolenia musimy na nowo nanieść zmiany na projekt i dostarczyć do Starostwa.

 

Jeśli chodzi o dobrych fachowców do dachu to mogę śmiało polecić moich. Są to dwie firmy do których nie mogę się nic doczepić. Szybko, sprawnie, fachowo. Cały dach u mnie był położony w ciągu 4 tygodni. Lepszych fachowców jak do tej pory nie miałam.

 

Helicona jeśli klinkier to musisz decyzję podjąć już na etapie fundamentów. Niestety to jest coś czego nie dorobi się jak zostaną pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się nic nie dzieje w przestronnych domach - wszyscy zapracowani czy co?

 

Co myślicie o luksferach w domu? zastanawiam się nad luksferami między salonem i wiatrołapem - przynajmniej ze dwa rzędy (pionowe) żeby ten wiatrołap trochę doświetlić, no i w łazienkach - np zbudowanie kabiny prysznicowej z luksferów

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

BK luksfery podobają mi się ale jakoś w moim domku nie znalazłam miejsca na ich wstawienie. W wiatrołapie po lewej stronie od wejścii chcę wbuować szafę na całej szerokości po prawej natomiast ścianka jest zbyt mała żeby coś wstawić. A co do łazienek to jakoś też wydają mi się za małe choć może się mylę :roll:

 

BK na jakim jesteś etapie??? U mnie tynki położone i część sufitów no i podbitka i elewacja skończona dzięki wiosennej pogodzie :D :D :D Teraz schną tynki.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!

Już od dłuższego czasu śledzę (wraz z pierwszą połową) Wasz wątek na temat D08.

 

Jesteśmy w trakcie załatwiania wszelkich formalności, które pozwolą nam na realizację tego ( nie chwaląc się) funkcjonalnego domu i jakże pięknego w swej prostocie :)

 

Także dołączyć zamierzamy do dyskusji i wszelakiego rodzaju wymiany poglądów, spostrzeżeń itp. ( jak zwał tak zwał:) w sumie co dwie głowy to nie jedna, przecież nic się nie traci :) a zawsze można zyskać.

 

Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pytanie, co się dzieje i czy wszyscy zapracowani, to powiem, że tak. Pracujemy, aż się nam z czaszek dymi.

Co tam u burka na budowie ??? Ano jestem po pierwszym malowaniu, mam prawie wszystkie płytki (gres w salonie, kuchni, korytarzu i wiatrołapie, płytki w łazienkach, garaż i pom. gosp - gres techniczny - najtańszy). Brakuje tylko podłogi w małej łazience. Wanna, bidet i 1 umywalka już są, kibelki czekają na hydraulików, gdyż wzięli zestawy montażowe od Geberitów. Druga umywalka czeka na mebel. Właśnie zaczyna się robić. Kuchnia wchodzi jakoś w następnym tygodniu, dzisiaj wybierałem drzwi, mają być za 2 tygodnie. Kontakty - mam dostać wycenę dzisiaj. No i pozostają lampy. Niestety - chwilowo brak keszu :) wszyscy to chyba przeżywają na końcówce. Od poniedziałku wchodzą podłogi. Na szczęście mam ojca, który je zrobił :)

Dodatkowo mam już zamontowany system alarmowy, ale bez płotu (będę go przykręcał przez następny miesiąc) zewnętrzne czujki załączają się średnio 2 razy dziennie (czas bardzo nieustalony - no 1.30 lub 4.30 w nocy). Wtedy dzwoni ochrona, budzi mnie czasami i muszę odwoływać alarm, ale w końcu za to im płacę.

No a poza tym w sobotę jakieś 5 godzin zbierałem puste butelki po wszelkiej maści alkoholach na 3 działkach sąsiadów (na mojej nie wyrzucali). Wiecie - wolę nie zaczynać dobrosąsiedzkich stosunków od zadymy. Nazbierało się tego 2 duuże worki tłuczonego szkła. Kurde - ci to mają przerób.

A więc na zakończenie witam nowych dezeroósemkowiczów, życzę im:

1. Dużo kasy, na początek,

2. Dużo spokoju,

3. Niepijących ekip (chyba nie ma na świecie, choć miałem 2 takich, co nie tykali),

4. Dobrych rabatów,

5. Dobrych wyborów,

6. Dużo kasy, na końcówce :)

 

No i to by było chwilowo na tyle.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłam o tym bo dla mnie to oczywiste. Po co mi w jednym miejscu i prysznic i wanna. W wannie mogę wziąć szybki prysznic. A dwie osoby na raz nie będą się przecież kąpać. Jak dla mnie zbędny wydatek. Prysznic zrobię tylko w małej łazience. Za to dużej, wygodnej wanny nie mogę już się doczekać. :D

 

BK ale ci się przedłużyło z tym dachem. U mnie cały dach (więźba i dachówki) kładli coś około 4 tygodzni.

 

Jakub ja też kładę gres w salonie. Powiedz jaki gres kupiłeś i czy można zobaczyć zdjęcia. Ja mam ofertę na chiński gres polerowany za 59 za metr - kolor jasny beż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, a trochę z lenistwa nie chce mi się poszukać w archiwum, czy macie ogrzewanie podłogowe w salonie. Słyszałem opinię, że przy ogrzewaniu podłogowym nie powinno kłaść się zbyt dużych płytek (ze względu na ryzyko pękania przy zmianie temperatury). Podobno najczęściej poleca się dla podłogówki rozmiar 30 x 30 lub niewiele większy. Wiadomo Wam coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wodne. Mam płytki duże (40 parę cm). Zasadnicza sprawa jest taka, że jak ci dobrze położą na dobrym elastycznym kleju, to nic się nie powinno dziać. Można jeszcze dla pewności do elastycznego kleju dodać uelastyczniacza. Wtedy klej będzie taki, jak guma i będzie ładnie przenosić naprężenia. Ale to już chyba przesada. W końcu te podłogówki nie są wysokotemperaturowe.

Zobaczymy w praniu.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :)

 

Projekt dotarł dzisiaj do pracowni "naszego" architekta. I mam pytanie, czy dach nad tarasem zadaszyć całkowicie czy wyjść tylko poza obrys okna, a może inne rozwiązanie jest jeszcze lepsze? :)

Bo jakoś taras niezadaszony nie pasuje mi.

Zauważyłam zresztą, że nie tylko ja się nad tym głowie, ale wielu budowniczych (bez urazy) miało zaprzątnięte głowy.

 

A, poza tym chałupka będzie powstawać w Oławie ( droga Wrocław - Opole - gdyby ktoś nie wiedział :) ) i bardzo chętnie obejrzałabym jakąś w realu, jak wygląda w środku, niekoniecznie urządzona i wychuchana :).

 

W ogóle D08 w Marcinkowicach ( Wrocław - Oława :) ) było pierwszym domem ( stoi naprzeciw boiska, przy ulicy Sportowej), na który zwróciłam uwagę . Mój małżowinek także. I zaczęło się jeżdżenie po okolicznych wichurach w poszukiwaniu takowego wykończonego. Niedawno znalazłam w Mokronosie, mam gdzieś zdjęcie, jak tylko znajdę to załącze, nie sądzę by właściciele pogniewali się czy wytoczyli sprawę :)

 

I musze powiedzieć, że już zaczyna mnie głowa boleć od samego myślenia o tej budowie. Co, gdzie, za ile i dlaczego tak drogo :)

 

Czy mogłabym dostac jakieś wyliczenia, niekoniecznie kosztorys, by wiedzieć jak wielka motykę wybrać na porywanie się na to przestronne słońce :)

 

Z góry dziekuję.

 

I kolorowych snów wszystkim śpiącym i zamierzającym :)

 

ps. a ponoć sztuk epistolarnych nie posiadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab,

witaj :)

Zapraszam do Gajkowa - na trasie Wrocław - Jelcz, to niedaleko - zapraszam.

Byliśmy w Mokronosie na dzień przed zamówieniem projektu - i to jest to. Czasami tam jeździmy żeby sobie popatrzeć i pomarzyć - nasz domek będzie bardzo podobny, tak samo zrobiliśmy zadaszenie, i tak samo robimy taras na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BK,

 

niestety w Mokronosie nie widziałam całego domu. Tylko fronotowa elewacja, na dodatek nie wysiadając z samochodu, bo padało trochę. Ale zdjęcie zrobiłam :)

Czy w Mokronosie taras całkowicie zadaszony?

 

Kiedy można do Ciebie wpaść na budowe by poczuć przestronnego ducha? :)

Nie mówię, że już teraz zaraz:)

Ale na pewno chętnie skorzystam z takiej możliwości, bo ten taras mnie trapi.

 

Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...