Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Witaj tab. Sprawdź wcześniejsze posty - tam są linki do zdjęć. Zobaczysz sobie, jak mam zadaszony taras. Zresztą mój ojciec robił 4 dachy na D08 i wszyscy chcieli zadaszony taras. Ale ten boczny. NIe z salonu. Jak z salonu zadaszysz, to:

1. Bryła budynku straci swój urok,

2. zaciemnisz sobie salon.

 

Pozdrawiam

 

JB

 

P.s. miałem gdzieś wizualizację budynku z zadaszonym tarasem, ale zmieniając pracę, zaginął mi plik. Przesyłałem go paru osobom. Jak ktoś ma, to proszę się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Jakubie,

 

dziękuję za informacje. Posty juz dawno przejrzałam :) Wszystkie domki są extra.

A o zadaszeniu tarasu 'salonowego' nawet nie myślałam. Oczywiście chodzi o ten boczny. Już dawno powinni zrobić kolejna wersję D08 - z zadaszonym bocznym tarasem.

Tylko pytanie: cały zadazony czy kawałek?

 

Dlatego chcę na 'żywe oczy' zobaczyc rozwiązania juz istniejące.

 

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie jeszcze nie mieszkam i w tym roku się nie zapowiada. Powstrzymał mnie niestety ... prąd. Zakład Energetyczny oświadczył, że podłączą mi prąd dopiero we wrześniu 2006 (a podobno mamy już XXI wiek). Ja wprawdzie mam prąd budowlany (ciągnąłem na własny koszt), ale są tacy, którzy z powodu prądu nie mogą rozpocząć budowy :evil: . Tak więc co nieco zrobię ale dopiero na wiosnę, a zasadnicze prace wykończeniowe przełożyłem dopiero na początek roku 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu ... panie .... to się nazywa III RP. Kurna i jak w tym kraju ma być dobrze. Uwolniliby rynek energii i byś miał w tydzień (jak z telefonami). Wchodzisz do sklepu, bierzesz komórkę w kieszeń, płacisz i masz :) Ze stacjonarnymi powoli jest podobnie :)

Hihi ... a czy wręczenie tym panom twojej wizytówki nic nie pomoże ... tak sobie pomyślałem :) Wizytówkę masz fajną (U know what I mean :) )

Hihi ...

Ale szczerze współczuję. Ja mam zamiar w lutym zamieszkać :) Już się nie mogę doczekać. Ale się dzisiaj załamałem, bo samojed mi się zepsuł (sprzęgło) i wyskoczę z 2000 (a byłoby na kontakty, i na część lamp by starczyło :))

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab,

serdecznie zapraszam na budowę.

Jakub ma nieco inne zadaszenie - dlatego byłam zdziwiona jak zobaczyłam wizualizację od panów Burkietowiczów. Ja mam cały taras zadaszony, a u Jakuba jest część - jest ten kosz dachowy, który u mnie został całkowicie zlikwidowany, i dach całkowicie przykrywa taras. Do tego zostawiliśmy sobie murek - nawet się do niego przyzwyczaiłam, pozwoli nam bezstresowo korzystać z uroków tarasu nawet w chłodniejsze dni. Kto wie, może kiedyś zrobimy tam ogród zimowy ... To jest marzenie mojego męża. Na wszelki wypadek pod chudziaka daliśmy tam folię, a na to pójdzie 5 cm styropianu - jak nam przyjdzie chęć to zabudujemy oknami i będzie pokoik z palmami, pomarańczami, cytrynami i storczykami ...

 

Ale na razie taras jest MÓJ - będzie tam pranie i jadalnia w lecie 8)

Przyślę zdjęcia albo lepiej - pokazuję

http://foto.onet.pl/upload/20/70/_373623_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/33/13/_373621_n.jpg

 

 

link do albumu jakuba - (mam nadzieję że się nie gniewa)

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=29526&q=burkietowicz&k=2

 

Jakub - jak zabezpieczyłeś więźbę przy tynkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, dziękuję za zaproszenie, na pewno skorzystamy.

Widziałam juz Twoje fotki w postach. Przeglądam forum pod kątem zadaszenia tarasu, ale do ja się będę powtarzać:)

 

A to domki, które znalazłam w realu (link poniżej)

 

 

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=34002&q=mexxy&k=2

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a czy wręczenie tym panom twojej wizytówki nic nie pomoże ... tak sobie pomyślałem :) Wizytówkę masz fajną (U know what I mean :) )

Hihi ...

No tak, ale czy tylko tak można u nas coś załatwić?! Niestety pod nazwiskiem, jak wiesz jest stanowisko, które zobowiązuje.

 

Niestety w tej kwestii (energetyki) mamy w Polsce monopol. Oprócz monopolu niektórzy nie potrafią zarządzać finansami - bo uzasadniali to dość śmiesznym wyliczeniem ekonomicznym, że przy złożonych kilkunatsu wnioskach to im się na razie nie opłaca (zbyt długo będą czekali na zwrot nakładów inwestycyjnych), a poza tym nie umieścili tego w planie. Mówimy o obszarze na którym jest kilkadziesiąt działek budowalnych. Nie bardzo miałem czas i z drugiej strony nie chciało mi się wyliczyć im tego rzetelnie i prawidłowo. Sprawa rozbija się o postawienie transformatora za, jeśli dobrze pamiętam coś ponad 60 tys zł.

 

No, no ale widzę, ze szliśmy łeb, w łeb - nawet w pewnym momencie zdobyłem przewagę :) , a teraz ... Ty już niedługo się przeprowadzasz. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG - jak pewnie zauważyłeś - uśmiechałem się w kwestii wizytówki - i nie zachęcam do takiego wykorzystywania stanowiska :) Wręcz wkurza mnie coś takiego.

Generalnie uważam, że takie podejście do klienta jest popierd... Tym bardziej, że jak mówisz, jest tam kilkadziesiąt działek budowlanych.

 

Co do przewagi - budowa to nie wyścigi :) Natomiast na pewno jesteś troszkę kasy przez tą energetykę w plecy - konieczność późniejszej przeprowadzki wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Co do całkowitego zakrycia tarasu - hmmm ... moje odczucia estetyczne mówią, że jednak lepiej zrobić to częściowo. Wtedy salon jest fajnie podkreślony i dom nabiera pewnej lekkości przez złamanie linii dachu. No ale traci się trochę zadaszonego tarasu. Jednak jakieś 20 m2 pod dachem wystarczy.

 

Co do obrażania się - nie bądźmy nienormalni - skoro wcześniej linki były na forum, to dlaczego ich nie przypomnieć.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na pewno jesteś troszkę kasy przez tą energetykę w plecy - konieczność późniejszej przeprowadzki wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Święta prawda :( . Ale coż, pewnych rzeczy czasem nie da się przeskoczyć.

 

Jednak jakieś 20 m2 pod dachem wystarczy.

Zgadzam się z tym. To jest i tak duży taras (zadaszony). Poza tym dodam, że większe zadaszenie wpłynęłoby na zabraniu resztek promieni słonecznych wpadających z tej strony do salonu. Stąd, wydaje się ze wszech miar, że jest to wersja optymalna, również ze względu na estetykę dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku taras jest z Pn-Zach strony, więc salon będzie doświetlony z okna - tego dużego. Hmm - to jest chyba największy bajer w naszym domu. Kurna - piękne to okno wyszło :)

 

Pozdro

 

JB

 

macie więcej fajnych bajerów - cudny dach, elewacja, działka ...

 

My chcemy jeszcze dokupić 500 m ziemi żeby było 2000 metrów w sumie, bo dom jest strasznie działkożerny.

 

tab - pisz na priva, chętnie się z wami spotkamy u nas na budowie - ale nie w ten weekend, moze w następny.

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Jutro będziemy mieć projekt fizycznie, na razie odebrał go mój ojciec i "podziwia" (czyt. to zrobiłbym tak, a to może tak :) )

 

Czy ktoś z Was przedłużał garaż?

Pytam, bo w pomieszczeniu gospodarczym chcę wygospodarować pralnię z suszarnią, a poza tym musi zmieścić się kocioł jakiś węglowy czy olejowy, bo do gazu nie mam dostępu i raczej prędko mieć nie będę; a co za tym idzie zasobnik na olej czy węgiel - bo łopatą to ja tego ładować do pieca nie będę :roll:

Chciałabym przesunąć ścianę dzielącą garaż i pom. gosp. o metr i co za tym idzie ścianę zewn. o metr by samojezdy się pomieściły. A że i mąż i ja musimy mieć autka, więc sie zastanawiam nad tymi zmianami. Gdyby można było zrezygnować z jednego autka, to nie byloby sprawy.

 

Hmmm, znów będzie dyskusyja z mężulem :)

 

ps. powiem ojcu, że przedłużenie garazu to też większy dach ( daszysko) :) niech szykuje te skarbonki, co ma zakopane w ogródku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przedluzenie garazu. Hmm, wydaje mie sie, ze zbytnio znieksztalci to bryle budynku.

Natomiast proponuje poszerzenie. Zdecydowanie oryginalny garaz nie jest na dwa samochody.

 

Co do pomieszczenia gospodarczego to my powiekszylismy je w druga strone. Zlikwidowalismy drzwi z salonu na boczny taras i przesunelismy duze okno w salonie. Tym oto sposobem mamy pomieszczenie gospodarcze o powierzchni okolo 22 m2. Zmiesci sie tam swobodnie zarowno piec z zasobnikiem jak i pralnia, duza zamrazalka (w kuchni bedziemy mieli mniejsza "podreczna"), wlaz na strop oraz kilka polek na rozne rzeczy (jakies sloiczki i inne duperele).

Co wazne ta przerobka nie powoduje zbytniej zmiany bryly budynku i konstrukcji dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...