Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

 

i znów weekend :)

 

Czy macie rolety woknach, czy powiększaliście otwory okienne? Czy może podnosiliście wysokośc ściany o jeden bloczek?

 

Bo mm dylemat. Czy jak wstawię rolety, a napewno wstawię, to czy przez skrzynki nie zmiejszy się bardzo światło okna.

 

Pozdrowienia przy sobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka.

 

My zrezygnowalismy z rolet. Zawsze marzylismy o okiennicach i zdecydowalismy sie na taka forme zabezpieczenia okien. Wlasciwie to moze i nie zabezpieczenia przed wlamaniem, bo okiennice beda wykonywane przez zwyklego stolarza (koszt okolo 3000 zl) i raczej przed zlodziejem nie ochronia, ale za to jak wygladaja:-)

Na trzech oknach na ktorych nie da rady zastosowac okiennic (od "malej lazienki", kuchni i garazu) zastosowalismy szyby P4. Do tego alarm i duzy piesek powinien zabezpieczyc nasze dobra. Jesliby jednak nie daly rady to jest jeszcze ubezpieczenie:-)

 

Co ciekawe zwykle rolety tez przed zlodziejami nie chronia. Mozna o tym pzreczytac w roznych watkach.

Dlatego jak dla mnie estetyka + jako takie zabezpieczenie (porownywalne ze zwyklymi roletami) = okiennice:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej filipjak :)

 

Byłam "chowana" w domu z roletami :) i jakoś nie wyobrażam sobie domu bez nich, opza tym to będzie domek parterowy, a zawsze mieszkałam w domku na piętrze. Nie chodzi mi o aspekt zabiezpieczenia :) To już chyba przyzwyczajenie.

A okiennice bardzo mi się podobają, nie przeczę.

Stróżować u nas będą co najmniej dwa pieski, raczej duże. Bo teraz ze względu na metraż i czas nie mamy czworonoga dużego.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolet, to ja wybrałem kompromisowe rozwiązanie. Z bloczków Ytong'a wyszło, że wg oryginalnego projektu, trzebaby ostatni ciąć na pół. Więc daliśmy cały. Do tego U-kształtki do wieńca mają 7 cm Ytonga na spodzie i kazałem to podciąć, tak że rolety stykają się z wieńcem. Spowodowało to zmniejszenie otworów okiennych o chyba 6 cm. A że okna były robione i tak na zamówienie, to nie robiło mi to różnicy, że niestandardowe.

A co do antywłamaniowości rolet. Faktycznie nie jest to pancerne zabezpieczenie, ale:

1. Odstrasza potencjalnego złodzieja,

2. W razie próby włamania zajmuje mu czas i wytwarza hałas, co przy zewnętrznych czujkach alarmowych daje czas ekipie interwencyjnej na dojazd na miejsce zdarzenia,

3. Nie daje możliwości sprawdzenia na odległość, czy szyba jest pancerna (jak to miało miejsce u sąsiadki, której rzucili sporym kamieniem w szybę, która popękała, ale będąc panserną, nie zbiła się. Szkody były, ale złodzieje uciekli, bo "na szybko" nic nie dało się ukraść.

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

 

co do rolet - dodaliśmy jeden bloczek. Ponieważ bloczek ma 24 cm, a skrzynka chyba 16, zostaje te 8 cm, które zostało zrobione jedną warstwą cegły, i wyszło idealnie. Na to wieniec, który stanowi jednocześnie nadproże - nad oknem są RKS-y (rolokasety styropianowe, na rolety). Wysokość po podniesieniu jest 2,9 lub 2,95

 

Gdybym teraz robiła adaptację, zostałoby tak jak jest, ale zrobiłabym zdecydowanie szerszy garaż. Nawet mi do głowy nie przyszło że może być za wąski.

Przy adaptacji warto pójść na taki układ że konstruktor adaptujący projekt robi adaptację bez dachu - bo tartak który robi wiązary i tak robi projekt konstrukcyjny dachu, to po co dwa razy płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

BK, o ile masz poszerzony garaż? Czy naprawdę cieżko wstawić dwa samochody? Bo pewnie o to chodzi :) Czy brakuje miejsca na tzw. rowery i inne graty potrzebne i niepotrzebne? Pomijając powierzchnię, którą mozna wygospodarować na jakieś narty czy bombki na stropie) Bo zauwazyłam, że jak sie ludziska przeprowadzają z bloku ( powiedzmy 65metrów mieszkanie) to nijak nie mogą pomieścić się w domu o powierzchni np. 140 metrów. Czy w czasie przeprowadzki ktoś dorzuca kartony na ciężarówę?? :)

Wiem, że istalujesz zbiornik podziemny na gaz, ile taka przyjemność kosztuje? Bo taki zbiornik biorę pod uwagę, bo gaz z sieci to będzie za najszybciej 5 lat (( ponoć :) ale chyba świetlnych) i jakie przewidujecie zużycie gazu, chociaż jeszcze nie mieszkacie. Zastanawiamy sie też nad kotłem na ekogroszek, ale ceny są też nieciekawe - 580 tona. Liczyłam, że lekka ręką tona, może nawet półtorej by szło na miesiąc, ale to tylko kalkulacje i to bardzo zimne na gorąco :)

 

1000 pytań na sekundę - nie było problemów to trzeba budować :)

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab, ja nie poszerzałam garażu, niestety,

ale trochę umiem parkować, a nie przewidujemy na razie dwóch jeepów :o tylko jedno auto duże drugie małe, takie normalne :-?

gaz mam w butli pod ziemią, koszt to ok. 700 PLN - bo mieliśmy już w adaptacji projekt zbiornika z gazem - uważaj żeby tam nie było słowa podziemne czy naziemne, tylko gaz, wykopali nam chłopaki z naszej ekipy, beton był z betoniarni, ale może też być z betoniarki, zbrojenie nie kosztuje dużo.

Propan butan Progas - najszybciej i najtańszy gaz, można się targować.

Najmniej formalności. Jak chcesz mogę znaleźć telefon do przedstawiciela na nasz rejon.

 

Planujemy do tego kominek z płaszczem wodnym.

Co do powierzchni - są przecież garderoby i miejsce na szafy w sypialni i przedpokoju, tam sporo może wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

widzę, że zima wszystkich gdzieś wygnała :)

Wczoraj dalismy projekt z naszymi poprawkami do architekta, dzisiaj przyszedł świstek z ZE do zapłaty za wydanie warunków przyłączenia (jak na razie 146,4 pln dla nich). Zobaczymy co dalej.

 

Mam prośbę, czy mogłabym dostać kosztorysy i inne wyliczenia?

Jak na razie jestem kompletniezielona w tych sprawach.

 

Dzięki

 

Pozdrawiam

 

ps. jak będę bardzoej obeznana, to też chętnie pomogę, tylko na razie nie mam pojęcia w czym, ale pytajcie, ponoć kto szuka ten znajdzie... ja szukam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich Przestronnych,

 

tuż po wakacjach wkroczyłam na forum z nadzieją, że zaraz zacznę się budować :), a tymczasem dopiero kończymy załatwiać formalności z działką :) Myślę, że jeszcze dużo przede mną niespodzianek i rozczarowań...

 

Też zdecydowaliśmy się na Przestronny. Będziemy robić kilka przeróbek pewno...

 

Tab, no proszę! Będziesz budować się w Oławie?? Ja mieszkam w Oławie, ale budować się bedę w Marcinkowicach :) Dlaczego właśnie w Oławie??

Pozdrawiam i myślę, że tym razem będę już na stałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj emango. Co się dzieje u mnie już wiesz. Co prawda zaczęłam wykańczać "siebie" :wink: ale i tak tu zaglądam.

 

Dzisiaj wylewają mi posadzkę. No i oczywiście problemy bo wylewka i wszystko jest jakoś nie tak wybudowane i wyszło mi na to że posadzka wyjdzie ponad drzwi wejściowe :evil: :evil: :evil: Dlatego muszę zrobić różnicę poziomów między salonem a wiatrołapem :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj emango. Co się dzieje u mnie już wiesz. Co prawda zaczęłam wykańczać "siebie" :wink: ale i tak tu zaglądam.

 

Dzisiaj wylewają mi posadzkę. No i oczywiście problemy bo wylewka i wszystko jest jakoś nie tak wybudowane i wyszło mi na to że posadzka wyjdzie ponad drzwi wejściowe :evil: :evil: :evil: Dlatego muszę zrobić różnicę poziomów między salonem a wiatrołapem :cry: .

 

ja mialem jeszcze gorzej ... zamiast zostawic miejsce na 10 cm styro ... zostawili tylko na 5 cm ...mam podlogowke wiec musialo byc grubiej ... gdybym zrobil te 10 cm styro + wylewka na ogrzewaniu podlogowym to by mi 3 cm wystawalo ponad drzwi ... bylem zalamany - juz chcialem skuwac chudziaka ... poszukalem jednak i znalazlem wylewke samopoziomujaca, ktora moze miec mniejsza grubość bo juz 4,5 cm - to starczylo - kosztowalo niestety "troche" wiecej niz normalny miksokret ...

 

Natomiast wszystkie takie bledy niestety ale maja wplyw na pozostale sprawy - u mnie to sie objawilo tym ze ledwo mi szafki w kuchni z blatem wejda pod okno ... - zostalo jakies 0,5 cm ... :roll:

 

ale suma sumarum - jest w miare ok ... dzisiaj mi koncza malowanie ... i przewozimy juz mebelki powoli ... :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...