Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

tab - cena jest bardzo OK jeśli to ktoś sprawdzony i polecany to bierz, pojedź na jakieś ich budowy i poproś o referencje zadowolonych klientów - bez tego nawet nie gadaj, wierz mi. Musisz mieć ludzi dobrze sprawdzonych przez kogoś, w kogo referencje wierzysz. Mogłabym sporo opowiedzieć, ale nie na forum. Można wtopić jak nie wiem.

 

filipjak- takich cen nie ma :o może go przyślesz do nas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sa takie ceny, sa. Namiary na fachowca moge dac, ale co do ceny to juz trzeba sie samemu dogadac. Ja (moze troche nieladnie) wykorzystalem sytuacje podbramkowa majstra i uzgodnilem taka, a nie inna kwote. Jak pisalem w tym jest wszystko (oprocz kostki brukowej i instalacji). Co ciekawe moj majster uchronil mnie przed kilkoma bledami oraz doradza w wiekszosci spraw.

Wiem, ze brzmi to jak bajka, ale tak jest. Z czego jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipjak

tylko zazdrościć Tobie takowej 'ekipy', naprawdę.

 

A, mam następna wycene robocizny.

 

STAN ZEROWY

-wykopanie, zbrojenie i zalanie ław fundamentowych,

-murowanie ścian fund. z bloczków betonowych gr. 24 cm,

-wykonanie izolacji dysperbitem,

-zasypanie wnętrza fundamentu piaskiem wraz z dwukrotnym zagęszczeniem,

-wylanie płyty fundamentowej B10

 

PARTER BUDYNKU

-murowanie ścian zewnętrznych gr. 30cm P+W i wewnętrznych konstrukcyjnych gr. 25 P+W

- osadzenie nadproży okiennych i drzwiowych

- montaz kominów typy Schiedel

-wykonanie podciągów żelbetowych

-wykonanie wieńca żelbetowego pod murłatę

-wykończenie kominów ponad dach czapką żelbetową i płytką klinkierową

-murowanie ścianek działowych gr. 12cm

 

RAZEM 20.000 netto

 

Położenie dachówki może kosztować 8.000zł

 

Ekipa życzy sobie tylko prądu i wody.

Skład ekipy niezmienny od 5 lat, właściciel wybudował na osiedlu, na którym mieszka 13 domów, wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipjak czy ty budujesz w raju??

 

Nie - w Wiencu Zalesiu ;-)

Wiem, ze udalo mi sie trafic w przyslowiowa 10. Na poczatku liczylem lekko te 15-20 tys. wiecej, ale skoro trafila sie taka okazja...

Dla pocieszenia powiem, ze gorzej wyszedlem na materialach. Mam znajomego, ktory prowadzi jedna z hurtowni budowlanych i u niego bralem caly material. Na poczatku uzgodnilismy, ze da mi "super" ceny i mam sie nie martwic niczym. No i jak posprawdzalem te ceny w innych hurtowniach to wyszlo, ze za niektore materialy zaplacilem drozej (wprawdzie inne byly OK, ale...). Dodatkowo zalatwial mi drozsze odpowiedniki. Wprawdzie byly to "firmowki", ale ja osobiscie nie patrze na "metki". A te kilka tysiecy w przeciagu calej inwestycji pozwolilyby mi na lepsze wykonczenie wnetrza...

W kazdym razie moge juz powoli podsumowac cala budowe. Za stan pod klucz i niezagospodarowana dzialke wyszlo 275 tys. (z czego dzialka 30 tys.). Dodatkowo bede musial jeszcze otynkowac - bo na razie mam klej na styropianie zakonserwowany iuxem (moge tak miec okolo 2 lata) - co da kwote kolo 5 tys zlotych. Tak wiec suma 250 tys bez dzialki jest jak najbardziej mozliwa (u mnie mozna potraktowac, ze tanszy wykonawca to tak jakbym wkladal wlasna robocizne).

Pozdrawiam i zycze nowym inwestorom by mieli jak najmniej "czarnych" dni. Pamietajcie, ze wszystkie napotkane rafy i przeszkody wynagrodzi wlasny domek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Przestronnych ma może w swoim domku pompę ciepła? Wydaje mi się, że coś czytałam na ten temat, ale nie mogę znaleźć :oops: Albo już mam przewidzenia :)

 

Taka pompe ma chyba RolandB. Ja osobiscie radze dobrze sie zastanowic czy ta inwestycja jest warta zachodu. W ostatnim muratorze byly dosyc dokladne wyliczenia, ale co do ich rzetelnosci to mam spore zastrzezenia. Bo jesli koszt pompy jest w granicach 50-60 tys i to odpowiada prawdzie to juz wyliczenia, ze inne instalacje kosztuja 30-40 tys to przesada. U mnie calosc ogrzewania zmiescila sie w 20 tys (gazowy Vaillant turbo z zasobnikiem + grzejniki Purmo i instalacja miedziana). Tak wiec zwrot poniesionych kosztow jest bardzo watpliwy w ciagu najblizszych 15-20 lat. A w tym czasie moze sie naprawde duzo zmienic.

Od razu zaznaczam, ze jestem jak najbardziej za technologiami majacymi na celu ograniczenie kosztow, ale nie za aktualne ceny. Jesli jednak masz nadmiar gotowki to... wybor nalezy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nadmiaru gotówki nie mam :(

Za pompą bardzo obstaje mój mąż - on jest zwolennikiem wszystkich takich rzeczy. Będziemy przeliczać, czekam na oferty cenowe z kilku miejsc. Zobaczymy...

A poza tym... Klamka zapadła! Dzisiaj dostałam pakiet z projektem z Muratora :D

Mam lektrurę na cały wieczór ;)

 

emango

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango - mogę ci polecić panią architekt od adaptacji, tanio i solidnie, wszystko sama załatwia, zrobiła dwie takie adaptacje - sorry - trzy dla domku d08 :D dodatkowo zrobiła nam projekt ogródka, i jeszcze ją poprosiliśmy zeby się zastanowiła nad wnętrzami - mamy konkretne prośby - jak rozwiązać wejście (chcemy luksfery między wiatrołapem i salonem, luksfery w małej łazience) chcemy panią poprosić o jakiś pomysł na kominek (cudny kominek widziałam na Braniborskiej - z płaszczem wodnym i obudową za 17 tys :o :o :o

 

niech nam pani też zaproponuje ułożenie płytek (czyli rysunek jak to zrobić - podobają nam się np, wstawki z mozaiki między dużymi płytkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango - wynegocjuj jeszcze projekt posadowienia zbiornika z gazem w tej cenie (tylko nie pisz ze naziemny to będziesz mogła podziemny tez dać)

 

my mieliśmy to wszystko - gaz plus szambo - projekt znaczy się - za 1700 PLN :)

i pani dołożyła ogródek :) projekt znaczy

 

a za wnętrza - jakieś grosze, pani nie jest droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za przeróbki i projekt zagospodarowania działki 1500 PLN. Ale zmianę dachu zrobiliśmy sami.

Doszedł później jeszcze gaz, bo zmieniliśmy zdanie zoleju na gaz z butli podziemnej.

A co do kwestii braku ruchu na forum. Hmmm ... myślę, że większość "założycieli" tego wątku już jest na wykończeniu (budowy, psychicznym i finansowym :) ).

Odpowiedź na inne pytanie. Za stan surowy do wieńca ze ściankami działowymi - 18 tys.

A co do kosztorysu .... hmmm ... myślę, że się przychylę do wypowiedzi 250 - 400 tys. Bez zbędnych szaleństw. Ze zbędnymi szleństwami - do 500 tys. Natomiast 250 to moim skromnym zdaniem niezbędne minimum.

 

No i troszkę z mojego ogródka ...

 

Dzisiaj i jutro kolesie montują drzwi wewnętrzne. Osprzęt elektryczny prawie cały. Lampy na razie w 2 pokojach. Ostatnie płytki w małej łazience do położenia w sobotę (mieliśmy opóźnienia w dostawie - z naszej winy - nie mogliśmy się zdecydować). Kuchnia już zamontowana (do poprawki, bo część szuflad ma słoje w poprzek, a część w pionie :) ).

Zostaje jeszcze 2 krotne przemalowanie podłóg w pokojach, ostatnie poprawki malarskie, montarz halogenów (pozostałe lampy - tymczasowe (czyt. oprawki i żarówki) mebel łazienkowy pod umywalkę i SIĘ WPROWADZAMY :) :) :) :) :) :) Musimy to zrobić do końca miesiąca.

Na razie na dmuchanym materacu. Ale damy radę :)

 

No i jeszcze jeden news. Dobrze, że są 2 pokoje dla dzieci :) Jeden będzie już zasiedlony, a drugi w drodze :) :) :) :) :)

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!!

 

tak trzymać - widzę że jesteś obywatelem świadomym zagrożeń jakie niesie niż demograficzny

brawo!

 

u mnie niestety nic się nie dzieje - padłam ofiarą oszustwa i złodziejstwa i na razie jestem w ślepym zaułku, nie mogę nic zrobić.

 

no, przynajmniej mury odstoją i osiądą aż do końca zimy - mam nadzieję że już wkrótce wracamy na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałam dużą zaliczkę wykonawcy na materiały i zaliczke wpuścił w swoje bieżące długi

nie jestem w stanie iść dalej z robotą jak nie mam okien

impas

BK bardzo bardzo Ci wspólczuję. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy. Może Twój wykonawca nie jest z gruntu nieuczciwy, tylko ma przejściowe kłopoty. Bardzo serdecznie pozdrawiam.

Helicona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, serdecznie gratuluję. Dwójka to już zupełnie inna rzeczywistość :D, wierz mi :)

 

BK, nawet nie wiem, co napisać w takiej sytuacji. Bardzo mi przykro. wierzę, że mimo, mam nadzieję chwilowych, trudności wkrótce ruszycie z kopyta. Życzę Ci tego. Bywasz na budowie? Możemy się jakoś umówić? Czy w ogóle masz ochotę tam jechać :-?

emango

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...