Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

emango, na budowie faktycznie rzadko bywam - nie ma po co, jak tam jeżdżę to płakać się chce

 

ale możemy kiedyś się umówić, nie wiem co będę robić w tym tygodniu, niewykluczone że jak będzie śnieg to pojedziemy na saneczki (obok jest łagodna górka, a jakieś 500 metrów jest górka godna Małysza! 8) ) No, może przesadzam

 

Być może to przejściowe kłopoty wykonawcy, ale sam sobie na nie zapracował, niech sobie bankrutuje, byle po oddaniu mi kasy

 

wcale mi go nie żal, na szczęście mieliśmy trochę zapasu w należnościach za robotę ale i tak jesteśmy mocno do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub gratuluję Tobie i żonce :)

 

BK brak słów. Nie załamuj się i nie odpuszczaj. Walcz z nim i to szybko zanim pozbędzie się majątku.

 

Z placu boju:

 

wpłaciłam zaliczkę na wyposażenie łazienek i na kafle do dużej łazienki. Ceny baterii łazienkowych są kosmiczne :evil: Gres nie dotarł z Chin i przesunie mi się praca o tydzień. :cry: Nie mogę się zdecydować na płytki do małej łazienki, nic nie wpadło mi w oko. Potrzebuję jeszcze coś około 70.000 aby to w miarę wykończyć i to jest ból, ale jestem dobrej myśli :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam wszystkich.

Codziennie śledzę co piszecie,ale sama mie mam co pisać.Prace na budowie trwają ale bardzo wolniutko. Obecnie kończą gładzić ściany i osadzają kominek. Potem miesiąc przerwy w pracach. Ja w tym czasie muszę zakupić płytki, wyposarzenie do łazienek i cała resztę. To jeszcze berdzo dużo pieniędzy!!!! Mam nadzieję że 70.000 na to wystarczy???

Mam ochotę położyć w salonie ,gabinecie i sypialni panele podłogowe z Barlinka "IROKO" a w pokojach chłopców "JESION FAMILY" . Czy macie na ich temat jakieś zdanie?

 

BK- bardzo mi przykro ,że cię niegodziwcy dopadli. Mam nadzieję, że wcześniej czy później ty ich dopadniesz.

Wszystkim życzę rychłej i ciepłej wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamujcie mnie - na wykończenie teraz mam znacznie mniej :lol: niż 70 tys

ale pewnie będziemy wykańczać mieszkając z bieżących dochodów

 

co do Barlinka - na forum wyczytałam że lepiej Baltic Wood, bo jakość Barlinka taka sobie

 

W małej łazience chcę zrobić kabinę z liksferów, zamykaną drzwiami szklanymi, bez brodzika - minimalizm :)

 

w dużej - seria z koła Eco plus meble - te z ciemnego drewna teak i białymi drzwiami

do tego duża wanna, ale chyba jednak bez bąbelków :(

 

widziałam też boskie kafelki na ścianę - kolor złamanej kawy z mlekiem, bez tak zwanego pawia (czyli wzorków), wyglądające jak surowy marmur albo piaskowiec, do tego gdzieniegdzie wstawki z mozaiki - cudo ale kosztuje 87 PLN za metr :-?

już biorę ile się da fuch żeby to opędzić ... Fuchy fajnie płatne ... ale trzeba się solidnie napracować :(

bo płaca po dwóch, trzech miesiącach - akurat wtedy mam nadzieję będziemy zamawiać kafelki :D

na co jednak liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

87 zł za płytki to jeszcze nie koniec świata. Płytki , które ostatnio oglądałam i bardzo podobały mi się, kosztowały 1.750 zł/m2 !!!!!!!!!! MOŻNA ZEMDLEĆ. ( dobrze napisałam cenę, to nie jest 175zł tylko 1.750zł).

U mnie też będzie wanna bez bąbelków, ale to z wyboru. Żeby wszystkie dysze działały musisz mieć pełną wannę wody i oczywiście bez płynu do kąpieli, bo ci bańki na korytarz wyjdą. No i oczywiście, jak znam życie, to tę wannę ja będę myła a po to by dysze dobrze działały , muszą być one w nienagannej czystości a to dodatkowe szorowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, kiedy jeszcze na dodatek korzystać z tej wanny z tymi bąbelkami?? :)

BK, teraz bierze wszystkie fuchy, no chyba że będzie siedzieć w wannie :)

Inna opcja, wanna mobilna, wstawić do salonu, albo do kuchni, albo samojezdną :) Głupi humor mnie się trzyma coś dzisiaj - nie wiem dlaczego. A wieczorem takową wannę wystawić na taras+efektowne ośwetlenie, ale dyskretne i w miarę romantyczne. (nie mogę czytać, co naklepałam)

Kaśkam, fajna cena za te kafle, nie ma co :o

A może powrót do :) czasów gdy królowały lamperie na ścianach do połowy, resztę pobiałkować i już 8) Wiem, wiem, o gustach się nie dyskutuje, ale... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się :)

Dwonił pan z hurtowni i powiedział, że ma wycene materiałów, ale jej nie podał. Spytał: " Czy pan jest od pana Z.?" A mój mąż, że tak. Więc pan z hurtowni rzekł:" W takim razie muszę wycenę poprawić" Pytanie na plus czy minus. Jutro jadę, to dowiem się. A, i powiem panu, że pan Z. to mój wujek, może jeszcze raz zmieni wycenę, na bardzo, bardzo, najbardziej przystępna? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, mi się też podoba taki lekko oswojony (o to zadbają niewątpliwie dzieci :) ) minimalizm. I też chcę (!) drzwi do prysznica, a nie brodzik. Ale czy Ty wiesz, ile takie drzwi kosztują?? Oglądałam sobie na stronce Koła :o - o takie są ceny! Mam nadzieję, że znajdę tańsze. Nie wiedzieć czemu te prostsze rozwiązania, bez bajerów są takie drogie :( Wydawało mi się kiedyś, że murowany prysznic będzie tańszy od brodzika, a tu nic z tego.

 

Ja też się załamałam tą kwotą, której Malince zabrakło do wykończenia :(

 

A poza tym miałam dzisiaj przygodę. Zachciało mi się zobaczyć, jak moja działka i okolice wyglądają wieczorem zaśnieżone :( i ugrzęzłam! Musiał po mnie mąż z kolegą przyjechać. Pchaliśmy, ciągnęliśmy... Wyglądało groźnie, ale już jestem w domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango, a czy dojechałaś do działki? :)

 

Pare dni temu przeleciała myśl, może szklane drzwi do wiatrołapu? Ale czy nie za delikatne, czy dziecko nie zrobi sobie krzywdy, czy my sobie krzywdy nie zrobimy, bo delikatniejszy jest kontakt z drewnem niż ze szkłem. I czy w ogóle to ma sens.

http://www.dubielglass.pl/images/drzwiszklane05duze.jpg

http://www.dubielglass.pl/images/drzwiszklane04duze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My szklane drzwi chcemy wstawiś na wejściu na korytarz. Tak, żeby odgradzały część nocną od dziennej. No ale to jeszcze chwila.

Wczoraj z żoną kupiliśmy parę halogenów, lampę (plafon) i pół tysia pękło.

Co do cen glazury - ja widziałem dekory za 600 PLN sztuka. Są cuda na tym świecie.

Co do brodzika. W małej łazience mamy zwykły brodzik z Koła. Jakieś 400 PLN z hakiem. Bardzo ładny. Płytki (niewysoki), ładny design. Podobne zrobił Filip Starck, ale kosztują 5 x tyle :)

Co do baterii. Mnie się udało, bo kumpel ma kumpla w hurtowni z armaturą. I hansagrohe i grohe ma w cenach 25% niższych niż katalogowe. Co oznacza, że taka bateria hansgrohe talis-s kosztowała coś koło 350 PLN. Nota bene Starck ją projektował, ale ze względu na fakt, że ma to być tańsza linia, nie ma tam jego nazwiska. Natomiast zaprojektował serię baterii - pięknych, zbliżonych do talis-s, ale kosztują po 1500 :) No bez przesady :)

Kaśkam - Iroko to był nasz pierwszy wybór (bardzo ładne drewno), ale względy ekonomiczne i fakt, że mój ojciec zrobił nam bukową podłogę (za free) zaważyły na wyborze. Bukowe dechy też baaaardzo ładnie się prezentują.

Przepraszam - była jeszcze jatoba. Jeszcze ładniejsze drewno. Twarde, wytrzymałe. Jesion też jest ładny - jaśniutki.

Co do firmy, Barlinek, czy Baltic-wood - nie wypowiadam się, bo nie mam wyrobionego zdania.

 

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim za wszystkie gratulacje.

 

pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was szanowni PRZESTRONNI.

Od jakiegoś czasu uważnie śledzę ten wątek. Jestem na etapie poszukiwania działki (pod przestronny - oczywiście), ale zanim ostatecznie zdecydujemy się z żonką - chcielibyśmy poznać koszty. I tu prośba szczególnie do "weteranów" tego wątku. Pomóżcie nam - kandydatom na przestronnych podjąć ostateczną decyzję...

Przyjmę każdy kosztorys - najchętniej szczegółowy z zakończonej budowy.

Pozdrawiam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj muzykancie.

Dokladne wyliczenia od poszczegolnych osob nie oddadza prawdziwych kosztow. U jednego calosc zamknela sie w 250 tys. (tak jak u mnie - ale bez zbytnich szalenstw), u innych 300, a u jeszcze innych 400 tys. Wszystko zalezy od tego z czego budujecie i jaki standard wykonczenia macie zamiar sobie "zafundowac". Bardzo wazna jest rowniez kwestia systemu ogrzewania, przylaczy oraz kosztow zwiazanych z zalatwianiem zezwolen (tego sie najczesciej nie liczy na poczatku). Czesto zapomina sie rowniez o kwestiach nie zwiazanych bezposrednio z bryla budynku tj. ogrodzeniem, brama wjazdowa, rownaniem terenu, podjazdem pod garaz, sciezkami (u mnie bez utwardzenia nie moglbym sie poruszac po dzialce). A do tego wszystkiego dochodza roznice w cenach w poszczegolnych regionach kraju... uff.

Tak wiec, jak widzisz, nawet kilka roznych kosztorysow nie da Ci dokladnej odpowiedzi ile Twoj domek bedzie kosztowal. Natomiast moga Ci one uzmyslowic wiele "niespodzianek" o ktorych sie nie mysli na poczatku budowy, a na ktore trzeba przygotowac spore sumki. A jest ich calkiem sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj muzykancie.

Dokladne wyliczenia od poszczegolnych osob nie oddadza prawdziwych kosztow. U jednego calosc zamknela sie w 250 tys. (tak jak u mnie - ale bez zbytnich szalenstw), u innych 300, a u jeszcze innych 400 tys. Wszystko zalezy od tego z czego budujecie i jaki standard wykonczenia macie zamiar sobie "zafundowac". Bardzo wazna jest rowniez kwestia systemu ogrzewania, przylaczy oraz kosztow zwiazanych z zalatwianiem zezwolen (tego sie najczesciej nie liczy na poczatku). Czesto zapomina sie rowniez o kwestiach nie zwiazanych bezposrednio z bryla budynku tj. ogrodzeniem, brama wjazdowa, rownaniem terenu, podjazdem pod garaz, sciezkami (u mnie bez utwardzenia nie moglbym sie poruszac po dzialce). A do tego wszystkiego dochodza roznice w cenach w poszczegolnych regionach kraju... uff.

Tak wiec, jak widzisz, nawet kilka roznych kosztorysow nie da Ci dokladnej odpowiedzi ile Twoj domek bedzie kosztowal. Natomiast moga Ci one uzmyslowic wiele "niespodzianek" o ktorych sie nie mysli na poczatku budowy, a na ktore trzeba przygotowac spore sumki. A jest ich calkiem sporo...

Jestem uważnym czytelnikiem, przejrzałem wiele wątków na tym forum, rozmawiam z budującymi własne domy ...

... mam więc świadomość, że koszty zależą od tak wielu rzeczy...

dlatego poszukuje przestronnego kosztorysu żeby się zorientować jak to u mnie wyjdzie...

Kosztorys pomoże też na przymiarkę, co opłaca się robić samodzielnie ...

No i te niespodzianki - chciało by się ich uniknąć

kot szuka nie błądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz warunki gruntowe - jeśli kiepskie to licz się ze znacznymi kosztami na fundamenty, bo w parterówce są większe niż w domu z poddaszem

dach owszem drogi, ale nieskomplikowany - bez okien, lukarn etc.

koszty są, my niestety nie możemy nic sami zrobić na budowie bo nie mamy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz warunki gruntowe - jeśli kiepskie to licz się ze znacznymi kosztami na fundamenty, bo w parterówce są większe niż w domu z poddaszem

warunków gruntowych to ja jeszcze nie mam bo nie mam jeszcze działki - ale dzięki za cenną uwagę

jak będę szczęśliwym posiadaczem "warunków gruntowych" to dam znać, no a potem (a może przedtem) warunki zabudowy, warunki dostawy wody, prądu, gazu ...brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...