Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Roland,

czy mogę też prosić o podesłanie rozliczenia kosztów. Twoja realizacja bardzo mnie interesuje, ze względu na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i automatyki (to chyba u Ciebie jeżeli dobrze pamiętam). Chciałbym podobnie to zrobić u siebie, ale nie do końca wiem na ile wystarczy funduszy...

 

taaaak ... ja bardzo lubie nowinki :roll: niestety kosztuja troce ... moge ci pomoc w kosztorysie ale dopiero jak w pelni kompa uruchomie ... przesle ci na PW info o moich instalacjach ... od razu moge wam wtedy pokacac zdjecia wnetrza .. bo juz wstepnie tam mieszkamy 8)

 

aha - jesli ktos chce sobie obejrzec domek - zapraszam do siebie :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub - bo my mamy zasobnik 150 l i pan mówił że wystarczy :-?

mamy piec kondenasat Vaillant no i ten zasobnik, dwie wężownice, a;e pan mówi coby nie brać drugiego zestawu pompowego, bo kominek nie wydoli w bardzo zimne dni - będzie zimna woda :-? i proponuje żeby woda tak czy inaczej była grzana z pieca

z drugiej strony to nie po to wydaję taką kupę kasy żeby grzać piecem

 

zastanawiam się czyby w ogóle nie zrobić grzania jednak bez kominka (jeszcze go nie mam) z płaszczem tylko reku połączyć z DGP

 

wczoraj liczyliśmy kasę to cieniutko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Zbiornik ma 2 wężownice. Górna na pół zbiornika jest ogrzewana gazem. Kominkowa idzie przez całość zbiornika. Czyli:

- jak na gaz, to podgrzewa się 150 l.

- jak kominkiem, to podgrzewa się 300 l.

No i tyle. Jak się będzie palić w kominku, to powinno wystarczyć na ogrzanie wody. Tym bardziej, że część tego ciepła w niej pozostaje, więc następny dzień już jest mniej do podgrzania. Poza tym 300 l. no to trochę tej wody jest.

 

Pozdrawiam,

 

JB

 

Tak tylko jako ciekawostka :) moj zasobnik ma tez w sumie 2 wezownice ... sam wymiennik ma 300 l pojemnosci i jest uzywany jako akumulator ciepla i zasilanie podlogowki, w srodku ma jedna wezownice do zasilania dodatkowego ( np solarem - jak bedzie u mnie ) a druga wezownica jest podwojna. srodkowa rurka - to zasilanie gazem z PC, jest ona wewnatrz innej rurki od CWU ... oznacza to ze PC w pierwszej kolejnosci zapewnia CWU a potem ogrzewa akumulator ciepla i podlogowke ... Rozklad temperatur jest taki ze na okolo 1/3 wysokosci zbiornika jest 38-40 stopni a na jego gorze jest wtedy 65-70 ... powoduje to ze nawet na wylaczonej PC jest w ukladzie ciepla woda do mycia ...

 

Czyli moj zasobnik dziala jak ogrzewacz przeplywowy - podobno leszy jak zwykly bojler bo nie rozwijaja sie w nim bakterie ...

 

pisze to bo mozna to rozwiazanie zastosowac takze przy innym zrodle ciepla jak mysle ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odezwałam się w styczniu, teraz wróciłam, mam neta tylko w pracy. Nasz przestronny ma własnie "robione" instalacje - jest już okablowany, w tym tyg wstawia się piec, ciąg dalszy rurek i ... tyle. Jak się uda, wrzucimy jakieś zdjątko...

Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości na finiszu i na początku.

PS. My też zaczynamy ostro potrzebować gotówki, gdzie widzieliście najlepszą ofertę na ok. 50tys??

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

givo - skoro najblizej masz do Wloclawka to zapraszam. Oprocz mojego domku w okolicy sa jeszcze dwa inne d08. Daj tylko wczesniej znac to sie umowimy.

U mnie ogrzewanie jest dosyc proste. Kociol gazowy (na szczescie gaz z sieci) z zasobnikiem plus zwykle grzejniki. Wspomagane to wszystko bedzie "koza" Nestor Martin. Moze w przyszlosci zastanowie sie nad zmianami, ale na razie jest to chyba najtansza mozliwa instalacja.

I jeszcze pytanko do "wykanczajacych" (sie;-)) - czy pod panele podlogowe tzreba dawac folie? Moj majster twierdzi, ze gabka wystarczy, ale w sklepie twierdza co innego. W sumie uzasadniaja to utrata gwarancji tylko, ze mi to specjalnie nie przeszkadza (kupilem 2 gatunek i gwarancji i tak nie mam:-)). Czy jest cos jeszcze co uzasadnia polozenie folii oprocz gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przestronnych, ruch tutaj jak w ulu :wink:

Swego czasu chodziły mi po głowie okiennice, by takowe mieć, potem rolety i tak w kółko :)

Dzisiaj znalazłam nie dość, że okiennice to jeszcze jaki fajny domek :o D08

http://www.okiennice.pl/realizacje/fot_du/018a.jpg

http://www.okiennice.pl/realizacje/fot_du/018b.jpg

http://www.okiennice.pl/realizacje/fot_du/018c.jpg

 

Czas pokaże co będziemy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka - okiennice robione przez stolarza wstepnie mam wycenione na 3000 zl (w sumie z lepszymi okuciami i pomalowane licze na 4000-4500). Problemem sa tylko duze balkonowe, ale juz widzialem patent jak to rozwiazac. Stolarz robi to na opaskach i wyglada calkiem przyzwoicie. Jedyna zagadka jest trwalosc, a wlasciwie brak pewnosci jak to sie bedzie sprawowalo. Oczywiscie stolarz twierdzi, ze drewno jest sezonowane i nie powinno sie z nim nic zlego dziac, ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...