Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

W porównaniu do 15 tysi to i tak wychodzi tanio. Nawet jak ci się jedna zepsuje, to sobie wymienisz :) A co do trwałości ... nie demonizujmy stolarzy i drewna :)

 

Co do moich działań. Ekipy budujące wykańczają. Ekipa sprzątająca (szwagierka i znajoma do pomocy) sprząta :) Żona i ja pakujemy w kartony wszystko. W sobotę wyjazd.

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Malinka - okiennice robione przez stolarza wstepnie mam wycenione na 3000 zl (w sumie z lepszymi okuciami i pomalowane licze na 4000-4500). Problemem sa tylko duze balkonowe, ale juz widzialem patent jak to rozwiazac. Stolarz robi to na opaskach i wyglada calkiem przyzwoicie. Jedyna zagadka jest trwalosc, a wlasciwie brak pewnosci jak to sie bedzie sprawowalo. Oczywiscie stolarz twierdzi, ze drewno jest sezonowane i nie powinno sie z nim nic zlego dziac, ale...

 

Czy Twoje okiennice będą zamykane od wewnątrz? Czy będziesz musiał za każdym razem okno otwierać?

Też okiennice mi się bardzo podobają, no ale właśnie, na tarasowe okna potrzebne są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze o tak "drobny" szczegol jak zamkniecie od wewnatrz sie nie pytalismy. To byla luzna rozmowa w stylu ile tak mniej wiecej za okiennice na taki, a taki domek. Odpowiedz byla taka jak napisalem (ja licze te 1000-1500 wiecej). Widzialem okiennice jakie wykonywal ten stolarz i wygladaja OK.

Moje oczekiwania wzgledem okiennic sa bardziej estetyczne niz praktyczne. Maja ladnie wygladac i odrobine chronic szyby. Od zabezpieczen bedzie pies, alarm i ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ HEJ

 

u mnie wszedł kafelkarz i robi na razie wszelkie instalacje w lazience - mam już konstrukcję baltu pod umywalkę w dużej łazience. Przywieźli mi dzisiaj całą armaturę do łazienek - no i wanna ma jakieś wybrzuszenie ale jeszcze tego nie widziałam więc chyba trzeba bedzie zwrócić. Mam juz kafle do łazienki i kuchni. Nie mogę sie zdecydować na kolor kafli do łazienki małej. W czwartek ma być w końcu mój gres. No i skończyły się fundusze :cry: I to tyle. Trochę chaotycznie ale ostatnio brakuje mi czasu. POZDRAWIAM MALINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już od soboty mieszkam.

Dżizas - jakie to miłe uczucie, mieszkać we własnym domu.

Na razie się go "uczę". Wiecie - ustawienia pieca, wentylacji itp.

Kominek się nieźle sprawuje. Grzeje jak nie powiem co, a ciepła woda też z niego jest.

Tak na marginesie, to w związku z przeprowadzką, to wszyscy chorzy. Ja przeziębiony, córka chora, żona pociągająca. Hmm ... zmiana klimatu.

 

Powietrze z wentylacji jakieś takie zimnawe (na razie nie jest ustawiona tak jak powinna i w związku z tym ją wyłączyłem na noc, bo wieje), ale plusy są takie, że osusza chatkę - powietrze suche.

 

Żona uczy się nowych sprzętów (pralka, lodówka itp.)

 

Córka szaleje

 

Ogólnie jest jedwabiście.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może ktoś się zlituje i coś napisze w naszym wątku... ??

Ja, choćbym bardzo chciała, nie mam o czym jeszcze pisać. Ale baaardzo chętnie czytam :) Przeczytałam cały wątek nie wiem, ile razy :)

Widziałam Roland, że pojawiasz się czasami. Napisz, jak się mieszka, jak wrażenia, co robicie w domku jeszcze i w ogóle...

 

 

Poza tym to zawsze dobry pretekst, by podciągnąć trochę wątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango,

witaj :)

ja na razie nie piszę bo nie mam o czym :(

byliśmy na działce - ale wyjazd był nieplanowany, no i można się tam w śniegu zakopać.

Macie już zrobione zmiany w projekcie? czy w ogóle nie robiliście?

Ja chyba wywalę ten słynny murek na tarasie bo jeszcze jest taka możliwość

 

no i zastanawiam się nad zmodyfikowaniem ścianek działowych (nie wszystkie jeszcze są )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, czyli jednak ktoś tu zagląda :)

BK, jeśłi chodzi o zmiany, to robimy trochę:

1. Podwyższymy dom do jakichś 3 m

2. Likwidujemy mały taras i wyjścia boczne na niego (z pom. gosp. i z salonu).

3. W salonie (od strony właśnie tego małego tarasu) robimy duuuże okno (tak z 50 cm od ziemi) - witrynę

4. Drzwi na ten duży taras chciałabym rozsuwane, ale to stoi pod duuużym znakiem zapytania (dobre są drogie bardzo).

 

Jak mi coś przyjdzie do głowy, to dopiszę, bo teraz synek siedzi mi na kolanach, ciągle coś wciska, włącza i wyłącza monitor... jednym słowem są zakłócenia ;)

 

Malinka, tak bardzo chciałabym być na etapie wybierania kafelków do łazienki :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich gorąco

Roland, Jakub, tylko pozazdrościć przeprowadzki.

Roland, bardzo fajne zdjęcia.

BK, nie wiem czy szybko do as wpadniemy na budowę, bo nasze dziecko zaczyna ząbkować i ma czasem 40 stopni. Strach gdzieś się ruszać.

Poczekamy aż sniegi zejdą :)

 

Po weekendzie jakby wszyscy pobudzili się :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka, tak bardzo chciałabym być na etapie wybierania kafelków do łazienki :roll: ...

 

nawet nie wiesz jakie to trudne zadanie. Jak cos mi się juz spodoba to nie na moją kieszeń jak cos jest na moją kieszeń to już nic nie mogę wybrać dla siebie:wink: Problem polega na tym że jak już jest moda na beżowe kafelki to w innych kolorach nie ma nic ciekawego no chyba że kosztuje ponad 100 za metr. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roland :)

 

Bardzo ładny domek. Jedna rzecz, która mnie osobiście nie bardzo przypadła do gustu, to białe okna (pewnie plastikowe). Hmm...

Ale widzę, że muza już stoi :) To najważniejsze :)

Jak się dorwę do jakiejś cyfrówki, to prześlę moje wnętrza :)

 

Powiem wam jedno :) Z zewnątrz są podobne, ale wewnątrz :) różnią się znacząco :) Kurna ile człowiek może kombinacji jednego tematu zrobić :)

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...