Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Roland, gratulacje.

Macie taką samą kolorystykę jaką my mamy w mieszkaniu - ale u Was ładniej

Ciepło, słonecznie, radośnie.

My chcemy pójść raczej w brązy

Kuchnia - CUDO!

Musiała też nieźle kosztować ... Ale nie widzę lodówki - czyżby naprzeciwko barku?

My barek / stolik chcieliśmy z drugiej strony, ale teraz zaczynam myśleć czyby nie wykorzystać tego miejsca właśnie tak jak u ciebie

Ponieważ zmieniliśmy kominy, mamy trochę więcej miejsca tam gdzie w oryginale komin - takie wybrzuszenie na ścianie tam gdzie masz barek, u nas tego nie ma, i tam właśnie chcemy lodówkę.

 

Jakie chcesz meble w pokoju / salonie? w jakiej tonacji kolorystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Roland, gratulacje.

Macie taką samą kolorystykę jaką my mamy w mieszkaniu - ale u Was ładniej

Ciepło, słonecznie, radośnie.

My chcemy pójść raczej w brązy

Kuchnia - CUDO!

Musiała też nieźle kosztować ... Ale nie widzę lodówki - czyżby naprzeciwko barku?

My barek / stolik chcieliśmy z drugiej strony, ale teraz zaczynam myśleć czyby nie wykorzystać tego miejsca właśnie tak jak u ciebie

Ponieważ zmieniliśmy kominy, mamy trochę więcej miejsca tam gdzie w oryginale komin - takie wybrzuszenie na ścianie tam gdzie masz barek, u nas tego nie ma, i tam właśnie chcemy lodówkę.

 

Jakie chcesz meble w pokoju / salonie? w jakiej tonacji kolorystycznej?

 

lodowka jest zamontowana obok piekarnika ... jest niska na najpotrzebniejsze rzeczy ... reszta bedzie w duzej w pom. gosp ... ta co mamy zabudowana jest wyposazona w tzw. strefe 0 stopni ... polecam - bardzo dlugo trzyma produkty w stanie wrecz idealnym ...

Kuchnia niestety kosztowala wiecej niz chcielismy wydac ... jeszcze sie nie otrzasnelem :-?

na poczatku tez myslalem zeby stolik zrobic w miejscu obecnego piekarnika ale projektant kuchni zaproponowal to co zaproponowal i nam sie spodobalo ... :wink:

co do mebli w pokoju - jasna skora ... jakas delikatna cytrynka albo cos :) ale to w przyszlosci ... kasy brak :wink:

 

Jakub co do okien - to takiego wyboru kolorystyki sami dokonalismy - nam wlasnie biale okna sie podobaja ... jeszcze tylko musimy cos wymyslic zeby zaslonic skrzynki od rolet w sposob ktory umozliwi ewentualne ich otwarcie ... ale mam juz kilka pomyslow na to

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non est disputandum ... jak to mawiali starożytni Indianie :)

Hmm ... muszę zrobić te zdjątka :) Ja mam ciekawy patent z lodówką zapożyczony od brata. Ale o tym na zdjęciach :)

Podpowiem wam fajne rozwiązanie. Na korytarzu w rogu dużej łazience jest umieszczona fotokomórka zapalająca światło. Jak się wchodzi na korytarz, to światło się zapala. Po pewnym czasie gaśnie. Wygodne i oszczędne. Do komunikacji jak znalazł.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem wam fajne rozwiązanie. Na korytarzu w rogu dużej łazience jest umieszczona fotokomórka zapalająca światło. Jak się wchodzi na korytarz, to światło się zapala. Po pewnym czasie gaśnie. Wygodne i oszczędne. Do komunikacji jak znalazł.

 

JB

 

ja takie cos tez bede mial ale dotyczace swiatelek na korytarzu przy podlodze ... czujka od alarmu na korytarzu bedzie jednoczesnie sterowac tym oswietleniem ... jak ktos wyjdzie w nocy na korytarz to poprowadzi go leciutkie swiatelko przy podlodze :wink:

 

aha - z wazniejszych rzeczy ... zapomnialem o wymuszeniu obiegu cieplej wody i w zwiazku z tym w duzej lazience trzeba 20 - 30 sekund czekac na nia ... na szczescie duza lazienka nie jest wykonczona wiec bedzie dodana jedna rurka ktora po poprowadzeniu jej na poddaszu wejdzie do malej lazienki gdzie mam wymiennik ciepla ... musze tylko ta rurke dobrze ocieplic i dolozyc sterowanie do wlaczania obiegu ... myslalem o czujniku otwarcia drzwi w lazience ktory na jakis czas wlaczalby obieg ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! tyle madrosci w jednym watku!!!! :p

Roland - zdjecia sa piekne, kolory super. Ja teraz jestem na etapie kupowania dzialki i szukania projektu. Bardzo podoba mi sie Przestronny :p Prosze poradzcie mi na jakiej dzialce sie zmiesci? Ogladamy dzialke 1050 m i boje sie ze moze byc mala :( Czy mozecie mi przyblizyc koszty brutto calosci, to tez bedzie istotnym faktem przy mojej decyzji. Jakub, Helicona, ggolob Wy budujecie w W-wie - jaki powinnam przyjac budzet na ten dom (z vatem :cry: ) Z gory dzieki za wszelke info :D Moze byc na priva. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamat budżetu jest jak rzeka. Przewijał się już na forum.

Naprawdę w Wawie to od 300 do 500 tys. Zależy jak kto zaszaleje.

Co do działki. Ja mam 1100 m2. Na szerokość jest o metr szersza niż wymagana.

Co do 1050 to kwestia wymiarów. Ale może styknąć. Na moje oko jednak, to dla tego domku lepsza byłaby około 1500 m. No ale nie było takiej w sensownej cenie. Nasza jest idealna, bo ma odpowiednie wymiary i się ładnie domek wpasował. Poza tym za tylnym ogrodem sąsiad zrobi sad, więc będzie fajnie.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy mozecie mi przyblizyc koszty brutto calosci, to tez bedzie istotnym faktem przy mojej decyzji. Jakub, Helicona, ggolob Wy budujecie w W-wie - jaki powinnam przyjac budzet na ten dom (z vatem :cry: ) Z gory dzieki za wszelke info :D Moze byc na priva. Pozdrawiam.

 

Myślę, że rzeczywiście szacunek Jakuba rzędu 300-500 tys. jest dobry. Wszystko zależy od tego, jak mocno zaszalejesz z wykończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy mozecie mi przyblizyc koszty brutto calosci, to tez bedzie istotnym faktem przy mojej decyzji. Jakub, Helicona, ggolob Wy budujecie w W-wie - jaki powinnam przyjac budzet na ten dom (z vatem :cry: ) Z gory dzieki za wszelke info :D Moze byc na priva. Pozdrawiam.

 

Myślę, że rzeczywiście szacunek Jakub rzędu 300-500 tys. jest dobry. Wszystko zależy od tego, jak mocno zaszalejesz z wykończeniem.

 

mysle ze u mnie dojedzie do 350 ... ale potwierdzam ze troche zaszalalem w niektorych tematach :oops: - ale z drugiej strony wiele prac robil mi ojciec ... :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu spadliśmy na drugą stronę, więc nas trochę podciągam.

 

Architekt ma mi przygotować szkice (w tym tygodniu??) ewentualnych zmian w okolicach wiatrołap - mała toaleta - korytarz za kominkiem. Twierdzi, że coś tam fajniejszego można wymyślić. Ma mieć kilka propozycji. Jestem bardzo ciekawa, co to będzie :)

I u mnie tyle :( niestety.

 

Poza tym sypie okrutnie i nawet na działeczkę nie mogę się wybrać, żeby sobie pomarzyć i powyobrażać. Chcę wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango - daj znać jak będziesz mieć jakieś pomysły, sama jestem ciekawa

nie daj się tylko namówić na rezygnację z drugiego prysznica i kibelka

w domu muszą być CO NAJMNIEJ dwa kibelki i dwa miejsca gdzie (naraz) można wziąć prysznic

sprawdzone co rano :-?

a dzieci coraz bardziej okupują łazienkę

mały na razie sika na nocnik (hurra! wreszcie się nauczył! :D ) ale niedługo też będzie zajmować kibelek, jak wszyscy

a jeszcze jak będą goście albo teściowa :roll: to ho, ho ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kibelka na pewno nie zrezygnuje, ale z prysznica juz dawno zrezygnowalam. I tak dwie osoby rownoczesnie nie moga sie kapac, bo sobie "zabieraja" wode. Myle sie?

Moj maly jeszcze w pieluchach, ale licze na to, ze tylko do lata :)

A ile Twoj synek, BK, ma latek/miesiecy??

Moj za miesiac skonczy dwa latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango - mój ma 2,5 roku, a córka 7 lat

co do tego zabierania sobie wody - to chyba się mylisz, można tak zrobić żeby sobie nie zabierać wody (duży zasobnik)

potem możesz takiej decyzji żałować, dzieci rosną bardzo szybko, a jeden prysznic w domu to chyba za mało

 

ja planuję wannę w dużej i prysznic w małej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...