Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koszt okien trzeba tez brac pod konkretne zmiany.

Np. u nas w najwiekszej sypialni zmienilismy okno na standardowe (w projekcie jest wieksze), ktore niewiele zmienia w praktyce, a sporo w cenie. Tak samo z drzwiami tarasowymi. My mamy dwa skrzydla tarasowe i po bokach po jednym oknie. Tworzy to ladna calosc, a jest zdecydowanie tansze niz "projektowe". Nie mamy tez drugiego wyjscia na boczny taras. Calosc to koszt rzedu 9,5 tys. (PCV barwione w masie i obustronnie okleinowane + 3 szyby wzmacnianie i lepsze klamki).

Jedyny mankament to jasniejsze barwienie niz okleina...

Ogolnie jest tak, ze drewniane sa drozsze, ale naprawde niewiele od barwionych i okleinowanych. Wazniejsze od materialu jest to zeby brac "standardowe". Kazde odstepstwo od stalych wymiarow jest rownoznaczne ze spora doplata.

Takie sa moje doswiadczenia :)

 

Z moich nowosci - zalozono mi alarm. Fajna zabawka, tylko za duzo tych przyciskow ;)

Dodatkowo na poczatku przyszlego tygodnia zglaszam odbior i mam nadzieje po swietach sie przeprowadzac. Z jednej strony jestem szczesliwy, a z drugiej... boje sie. Najgorsze jest to, ze nie wiem dokladnie dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka się rewelacyjnie.

Co tu dużo mówić :) Kominek, piwko w pomieszczeniu gospodarczym przy kratce nawiewowej do pieca (zawsze chłodne), winko trochę dalej (temp ok 16 stopni), nowa pralka i inne sprzęty, lodówka duża (w bloku mieliśmy zabudowaną wys. 90 cm - nic się nie mieściło), trudno zapełnialna - cały czas pusta, córka ma w końcu przestrzeń do szalenia po całej chacie, garaż (cieplutki samochód jak rano ruszam do pracy) itepe itede :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - z tym montarzem rolet to mieliśmy niezłą jazdę.

Jakbym się zastanowił, zanim to zaczęliśmy robić, tobym zaoszczędził parę złociszy.

A więc zaczynamy.

1) Dom podniesiony o 10 cm (żeby zmieściły się skrzynki)

2) skrzynki są w ścianach

3) mają 36,5 cm - mur mam 40, więc od środka 4 cm styropianu

4) wieniec miałem z U kształtek z Ytonga,

5) po zalaniu wieńca chłopaki obkuli zewnętrzną część U kształtek (7 cm), żeby dać ocieplenie, żeby nie było mostków termicznych

6) nad otworami wykuli dolną część U kształtek (7 cm), żebu skrzynki z roletami zamontowane były wyżej.

 

No i jak się pewnie domyślacie z U kształtek powstały L kształtki a w ekstremalnych przypadkach I kształtki.

Stąd moja uwaga o zaoszczędzeniu, bo trza było po prostu wieniec zaszalować dechami, ocieplić i byłoby po temacie, a tak, wydałem kasę na U kształtki, które ostatecznie zostały w części usunięte.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamieszkanie to nie będzie jedyna zmiana w życiu, więc dopiero mnie czeka....

 

Ktoś pytał o okna... Nasz koszt wyniósł ok 11tys, drewniane, zmiany dotyczyły zmniejszenia okna w dużej sypialni, likwidacji drzwi z salonu i zamiany poczwórnego okna tarasowego na potrójne, oraz okna w salonie na podwójne drzwi tarasowe... Jak na razie prezentują się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jedno więcej wiem :)

 

A gdyby w tych nieelektrycznych roletach taśma sie urwała, to w jaki sposób masz zaplanowany dostęp do rolet, do wnętrza skrzynki?

Pytam, bo zerwanie taśmy, czy próba jej spalenia jest możliwe (mój brat jak był mały to sprawdzał czy taśma od rolety przepali się, no i przepaliła się :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do rolet jest od środka. Od spodu okna. Są tam takie małe śrubki, które się odkręca i skrzynka się otwiera.

nie wygląda to może do końca rewelacyjnie, ale na pewno lepiej niż skrzynki wiszące nad oknem.

 

JB

 

Dzięki za cierpliwość i za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...