Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Warto pomyśleć o roletach w momencie zmian w projekcie, my wtedy jeszcze nie znaliśmy tego forum (pech!!) i mamy trochę inne rozwiązanie, skrzynki będą lekko wystawać z ocieplenia i otynkowania.

Ale już uprzedziliśmy znajomych rozpoczynających budowę :)

 

Malinka - szufla niezła, jeszcze tylko ktoś do odśnieżania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub - Z tym odbiorem to sie nie masz co martwic. Wprawdzie zgodnie z prawem jest to wymagane (nawet jakas kosmiczna kara jest za niedopelnienie tego warunku), ale jak to w Polsce bywa - prawie nikt tego nie przestrzega. U nas robie to bardziej dlatego, ze musze zglosic odbior gazu (dziala juz od grudnia) na ktory mialem osobna decyzje, dziennik budowy itd. i przy okazji zglosze tez domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim, którzy ślą mi swoje kosztoryso-wyliczanki :D

i proszę, proszę o jeszcze

chłonę wszystko co przestronne :wink:

 

już chyba zaraziłem żonkę przestronnym, wczoraj wieczorkiem przejrzeliśmy sobie projekt (tylko taki wirtualny :cry: ), wasze zdjęcia :lol: ....

ale puki co..

dziś jadę oglądać działkę, zapowiada się nieźle, 30x53m - 16ar :D niezła lokalizacja, woda, prąd, gaz, tel....

miałem oglądać wczoraj ale gość z b.nieruchomości obchodził jakiegoś "śledzika" (mimo, że się ze mną umówił !?)

dziś ma być już na bank...

pożyjemy - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykant, fajna masz dzialeczke :) Tzn. bedziesz mial :)

Moja niestety okazala sie troche za waska na przestronny (mimo ze 15 arow), ale coz - dla chcacego nic trudnego ;) . Znalezlismy rozwiazanie (brakowalo jakies 55 cm). Teraz tez chlone wszystko co przestronne i co zwiazane z budowa. Do tego stopnia, ze jak ostatnio bylam gdzies w trasie, to po drodze widzialam same sklady budowlane :D Narazie z luboscia ogladam zdjecia wszystkich bardziej zaawansowanych (szczegolnie lubie zdjecia Rolanda, przy nich najbardziej sie rozmarzam :oops: )

 

Pozdrawiam i powodzenia z dzialka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatnio przestronny w "terenie" tylko w garażu był(y) jakieś pokoje - wstawione dwa okna

a garaż był "przyklejony" do lewego frontowego narożnika

 

nie wiem jak to wygląda od środka

 

jakoś dziwacznie to wyglądało, ale może dlatego, że za bardzo przywiązałem się do wersji podstawowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak troche pokrecilem z ustawieniami to mi sie 26 stopni zrobilo :o :o musielismy okna otwierac ... nie ma najmniejszych problemow z utrzymaniem ciepla ... pomimo tak gnebionych przez niektorych - podlogowki bedacej glownym i jak na razie jedynym zrodlem ogrzewania ( temp podlogi nie przekracza 27 stopni ) a takze drewnianymi panelami na podlodze :roll:

 

dodatkowo - jak wlacze reku na full to mi sie temp zmniejsza o okolo 1 - 1,5 stopnia a po wylaczeniu momentalnie ( 20 - 30 minut ) wraca do temp. wyjsciowej :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

U nas taki zastój na budowie że - jak słyszeliśmy - jacyś ludzie szukający domów do kupienia chodzili ponoć po okolicy i pytali czy na sprzedaż :lol: bo dom stoi ...

 

No ale nie ma tego złego - na razie jesteśmy w plecy finansowo, ale domek przynajmniej postał, osiadł, przewietrzył się - do tynkowania te przepisowe 6 miesięcy upłynie :roll:

 

ponieważ nie mam jeszcze okien, zastranawiam się nad zmianą zamówienia - czyby zamiast złotego dębu nie dać dębu bagiennego - dużo ciemniejszy, do tego ciemnobrązowe drzwi, ciemna brama, wyglądałoby interesująco, tym bardziej że w wystroju wnętrz stawiam na kolory czekoladowe (mniam mniam 8) )

tyle że podbitka już jest na złoty dąb ... ale możnaby chyba przemalować na ciemno ...

już to widzę - czarny dach, piaskowy klinkier na elewacji, ciemne okna i drzwi, jaśniutka elewacja - kośc słoniowa np.

 

Do tego magnolia wiosną kwitnąca przed pokojem córeczki, forsycje, rododendron i RÓŻE, róże, róże ...

 

Eh, rozmarzyłam się ...

 

Aha i jeszcze jedno - jak wymierzyliście - czy w ogóle - przy zamawianiu okien - wysokość kolejnych warstw posadzki? My mamy na razie chudziaka, do tego będzie 10 cm styropianu no właśnie - jak liczyć kolejne warstwy? jastrych to 6,5 czy więcej? Ile na wylewkę samopoziomującą - czy w ogóle? Płytki? Czy potem jeśli będą jekieś różnice w wysokości posadzki i okien (fachowcom różnie może wyjść) to co się robi - próg przy okanch tarasowych?!

 

Pozdr

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął weekend i znów poniedziałek.

 

Udało się dogadać z ekipą - z szefem. Mamy ekipę :) Vat do podziału.

Poza tym na materiały mamy 7%, bo ekipa będzie podwykonawcą u właściciela hurtowni materiałów. I stąd materiały z 7, a nie 22% vatem.

Ja się cieszę, zawsze parę groszy w kieszeni zostanie.

 

Mam pytanko, czy fundamenty ocieplaliście od razu czy może później, przy ocieplaniu całego domu. Czy styropian nie zniszczy się, jak będzie od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął weekend i znów poniedziałek.

 

Udało się dogadać z ekipą - z szefem. Mamy ekipę :) Vat do podziału.

Poza tym na materiały mamy 7%, bo ekipa będzie podwykonawcą u właściciela hurtowni materiałów. I stąd materiały z 7, a nie 22% vatem.

Ja się cieszę, zawsze parę groszy w kieszeni zostanie.

 

Mam pytanko, czy fundamenty ocieplaliście od razu czy może później, przy ocieplaniu całego domu. Czy styropian nie zniszczy się, jak będzie od razu?

 

Nie zniszczy się

 

uważaj na ten VAT - ja wtopiłam w ten sposób masę kasy - bo nie miałam faktur na siebie. W sądzie jak udowodnisz że płaciłaś za materiały? A facet dostanie kilkadziesiąt tysięcy zwrotu z VATu i będzie się z ciebie śmiał.

Odradzam wszelkie takie kombinacje - pilnuj każdej dostawy osobiście - bo będą ci podkradać drobne ilości i odsprzedawać, nawet nie zauważysz. U mnie sporo nakradziono ...

Podpisuj każy odbiór sama, patrz czy ilości się zgadzają, patrz na ręce hurtownikom i ekipie i licz.

Oni wszyscy kradną i tylko patrzą jak wyciągnąć od inwestora kasę i jak mu nakraść

a potem w sądzie i u prokuratora czy komornika się okazuje że ejszcze ty jesteś takiemu skurczybykowi winna pieniądze.

Nie polecam układu z VATem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

proszę, nie strasz mnie.

Ja jakoś optymistycznie do tego podchodzę. Heh, do czasu... niech pierwszy szpadel wbiją..... Może nie będzie tak źle.

BK, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko się wyprostuje na budowie i będzie ok, i że wprowadzisz się lada moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, poszłaś na układ taki ze facet sam kupuje materiały a wam wystawia fakturę za wszystko - za materiały i robotę

jest to pole do nadużyć, jeśli nie będziecie pilnować wszystkich szczegółów bardzo skrupulatnie to facet zrobi was w konia

 

Jak zachowacie czujność to będzie OK - aczkolwiek każdy może paść ofiarą oszusta, życzę ci żeby twój wykonawca był OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, poszłaś na układ taki ze facet sam kupuje materiały a wam wystawia fakturę za wszystko - za materiały i robotę

jest to pole do nadużyć, jeśli nie będziecie pilnować wszystkich szczegółów bardzo skrupulatnie to facet zrobi was w konia

 

Jak zachowacie czujność to będzie OK - aczkolwiek każdy może paść ofiarą oszusta, życzę ci żeby twój wykonawca był OK.

 

Albo będzie tak jak piszesz, albo hurtownik będzie nam sprzedawał materiał z usługą podwykonawcy. Sprawa jest do dokladniejszego 'obgadania'.

Ale to prawda, ludziom na ręce trzeba patrzeć i to potrójnie i 100 razy sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab,

mnie architekt (znajomy, przychylny) przestrzegał przed takim układem, tzn. zalecał daleko idącą ostrożność (też myślimy chyba wciąż o takim rozwiązaniu).

 

BK,

ja też planuję ciemne okna, drzwi i bramę garażową. I magnolię! Zawsze marzyłam o magnolii :) I też roztaczam wizje i marzenia (ale moje mają dużą rozbierzność, bo nie tylko dotyczą urządenia domu, ale także samego domu :), bo przecież nawet nie mam fundamentów :cry: ). A jeśli chodzi o mierzenie posadzek, to może Roland Ci coś odpowie, bo pamiętam, jak coś pisał tutaj o tym, jak mu wyszło wszystko na styk (co do pół cm chyba :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...