Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Ja w pewnym momencie żałowałam, że nie wzięłam usługi z materiałami. Jednak jak zaczęłam budować doszłam do wniosku, że podjęłam dobrą decyzję. Na budowie byłam codziennie, odbierałam towar osobiście. Nie byłam w stanie sprawdzić dokładnie czy wszystko jest na budowie, czy czasami ktoś mnie nie oszukał. Jednak wiedziałam na pewno, że ten materiał, który ja zamówiłam (po dokonaniu wyboru droższy, lepszy...) jest zastosowany na mojej budowie, a nie jakiś bubel przywieziony przez ekipę. Może i mnie oszukali, ale staram się dopilnować, aby takich przypadków było jak najmniej.

Co do materiałów. Czasami wybór dobrej hurtowni zrekompensuje ten 7% zysk jaki można zarobić na powiązanych układach z ekipą.

Różnice cen w hurtowniach są tak duże, że warto samemu najpierw sprawdzić ceny, a potem negocjować warunki z wykonawcą.

 

Może jeszcze podam przykład folii do izolacji poziomej. Kupowałam jedną Izoplex- porządna gruba poprostu super, ale droższa dwa razy od Izoplastu. Ja póki wykonawca nie pokazał mi różnicy (bo koniecznie chciał abym kupiła tą dobrą, a oczywiście nigdzie nie było) nigdy bym nie przypuszczała, że taka jest różnica w cenie. Na fakturze można wpisać inną rzecz, a inną zastosować. Inwestor na pewno się nie zorientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tab, emango Uważajcie z takim układem. Ceny w hurtowniach są bradzo wywindowane. Sama możesz dużo utargować. Na niektórych materiałach zeszłam z ceną około 30-40%. Twój fachowiec też utarguje tyle ale Tobie sprzeda za dużo wyższą cenę. Trochę trzeba podzwonić, pojeździć ale opłaca się. Na takich ilościach to różnica w cenie przechodzi już w tysiące. Zastanów się, szczególnie że teraz wszystkie hurtownie dostarczają towar na budowę i nie musisz martwić się o transport.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj zalała nam się pompa w studni i wybijał bezpiecznik. W związku z tym nie było wody w domu. Cały dzionek. Ja miałem niezły maraton w pracy, bo wstałem o 5.00, na lotnisko, do Wrocławia, prezentacja, pociągiem do Poznania, prezentacja i powrót do Wawy. A to był 3 dzień odwiedzin w Polsce.

Do domu trafiłem coś koło 20.00, chory, zmęczony, ale z pompą, która mi wypompowała wodę ze studni. A dzisiaj rano pompa się nie włączyła i musiałem o 6.00 szarpnąć linką, żeby pływak zadziałał. No i poszło.

A tak ogólnie na działce mogę wystawiać jezioro łabędzie :)

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym wątku jeszcze mnie nie było :wink:

 

Projekt D08 był dla mnie wyjściowym, ale po przemyśleniu przeróbek które zaplanowaliśmy doszliśmy do wniosku, że wygodniej jest zrobić projekt indywidualny. Szczegóły możecie znaleźć w Dzienniku Whisperów. W skrócie powiem tylko że zmieniliśmy dach na dwuspadowy o małym nachyleniu (bo taki nam bardziej pasuje), zadaszyliśmy taras podobnie jak to zrobił Jakub, połączyliśmy oba tarasy, przesunęliśmy parę ścian wyrówując bryłę i powiększjąc całość do prawie 190m2, poszerzyliśmy garaż...

 

D08 można nazwac rodzicem :wink:.

 

Budowę zaczynamy na początku kwietnia, a "prawdziwy" D08, już zamieszkały, stoi na sąsiedniej działce.

 

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Przy zadaszeniu tarasu wiązary muszą się na czymś opierać, w projekcie jest to belka żelbetowa. Tylko jak to ociepliliście, żeby uniknąć mostka termicznego? :o

 

Pozdrawiam wszystkich "Przestronnych" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BK:

Mieliśmy bardzo napięty harmonogram, więc przepraszam, że nie odwiedziłem. Wyglądało to mniej więcej tak:

5.00 Wake up

6.00 Dojazd do dyra i przesiadka do jego samochodu

6.30 Lotnisko Okęcie

7.20 Wylot do Wrocławia

8.40 Wrocław

9.00 Prezentacje

11.30 Pociąg do Poznania

14.00 Prezentacje

16.00 Lotnisko Ławica

17.10 Oczekiwanie na opóźniony odlot

17.40 Oczekiwany odlot

19.00 Wyjście z Okęcia.

20.00 Zakup pompy

20.20 Początek akcji odpompowywania wody ze studni

22.00 Akcja zakończona sukcesem

22.10 Mierzenie temperatury ciała

22.17 Odczyt: 37,7 st. C.

22.25 Kąpiel, tabletki itepe

22.45 Błogi, słodki sen.

 

Pomijam kwestię tego, że żona się na mnie obraziła, bo jej nie sprawdziłem ile kosztuje jakiś zakichany perfum. Kobiety to naprawdę żyją w jakimś innym świecie.

 

Whisper.

U nas jest słup żelbetonowy obmurowany klinkierem.

Na nim wsparte są grube belki oparte też na ścianach nośnych i na tym jest oparta więźba.

 

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pytanie - jak zrobiliście podest ze schodkiem (schodkami do domu)

U mnie jest wylana ława (nie robię całego tego tarasika pod drzwiami wejściowymi, tylko pół) - ława pod fundament pod te schody, potem budowlańcy mieli dobudować bloczkami, no właśnie - jak to się robi, oni chcieli w tą dziurę powstałą po zbudowaniu tego fundamentu wsypac piach, zagęścić, a potem układać schodki z bloczków betonowych praktycznie na piachu - przecież to się może zapaść? :o

Czy trzeba wylać całą płytę a potem szalować schody? Czy np. gdybyśmy chcieli schody z kostek granitowych, to brukarz zrobi na zagęszczonym piachu? Zastanawiam się czy zamiast takiego podestu wyłożonego płytkami nie byłoby lepiej zrobić podestu z kostek granitowych i cegieł klienkierowych

 

To samo taras - taras pod zadaszeniem jest robiony pod płytki, z nim ma się łączyć taras zewnętrzny z drugiej strony, który chcemy zrobić z kostek granitowych lub polbruku (czyli betonowych), mąż chce budować pod to fundament :o izolować go izolbetem :o nie wiem po co

wg mnie to wystarczyłoby usypać piachu, warstwami, zagęścić, potem krawężniki, i w środku kostki brukowe - jak robicie u siebie?

 

Bardzo proszę o pomoc i cenne rady

 

A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie same tragedie w chacie.

1. Ściana nośna boczna (ta od strony dużej łazienki) zaczęła pękać. A dokładniej to jakby przemieszcza się na fundamencie odchodząc od domu. Mam pęknięcia w narożnikach. Cholera - nie wiem, co robić.

2. Wlazłem wczoraj na strych i chodząc po nim, jedna z desek - taka luźniejsza wypadła i przebiłem nogą sufit. Mam teraz piękną japę na korytarzu.

3. Ścianka z GK w małej łazience, ta na której wisi kibelek jest jakoś tak przytwierdzona, że jak się siada na tym kibelku w wiadomym celu, odchyla się od podłogi i powstaje taka piękna szczelina. Ku... co za fachowcy.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub - a wieniec był dobrze zrobiony?

Nie strasz mnie bo nie byliśmy przy zbrojeniu wieńca ...

 

a u nas ekipa tak spartoliła dach że poprawki wyniosą nas co najmniej 4 tys :-?

Musimy kupować drugie rynny (bo tamte ukradli) tym razem będą najtańsze

zaczynam żałować że na dach nie daliśmy blachy albo onduline, teraz byłoby więcej kasy

No i szukamy kogoś do dokończenia tego co poprzednia ekipa nie dokończyła, żeby wreszcie obsypać dom i może posiać trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, BK przykro mi z powodu Waszych nieszczęść, rzeczywiście można się wkurzyć. :cry: W jakim my kraju żyjemy że nikt nie odpowiada za swoje czyny :evil: Tych wszystkich fachowców to trzeba by za jaja powiesić. Przepraszam za wyrażenie ale nie mogę zrozumieć że budowlańców nie obowiązuje żadna solidność i odpowiedzialnośc za wykonaną pracę. :evil: :evil: :evil: Ja swoich pilnowałam a i tak tyle spartolili że można by książke napisać.

 

Pozdrawiam i życzę lepszych dni i lepszych fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKA

kasy za okna jeszcze nie odzyskałam ale prawnik robi swoje :)

wczoraj zamówiliśmy okna, przy okazji - dla okołowrocławskich "przestronnych" - będę pana polecać jeśli okna po zamontowaniu będą OK - mam super ceny, pan z Brzegu, więc i ceny nie wrocławskie :D ma okna PCV WYMAR i BRUGMANN (ten ostatni wygląda soluidniej i go wzięliśmy), ale ma też i drewniane od Pinusa w dobrych cenach (przepiękne okna, ale drewniane no i droższe niż plastiki)

Ceny na plastiki mammy super, wiec zaszaleliśmy i wszystkie rolety w salonie będą z silnikami :)

 

Okna powinny być za dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po długiej przerwie, ale jakoś mam problemy z czasem (kto dzisiaj nie ma :wink: ).

Na wstępie chciałbym podziękować Filipowi (filipjak) z Włocławka, bo dzięki Jego uprzejmości, gdzieś tak pod koniec lutego, miałem okazję obejrzeć Jego D08 "na żywo" co pomogło mi ostatecznie zdecydować się na rozpoczęcie budowy. Podobnie jak Wam wydaje mi się wręcz idealny dla mojej rodzinki (2 + 2, na razie :) ). Niestety ze względu na to, że mam pozwolenie na D08 bez zmian nie mogę np. poszerzyć garażu, co wydaje mi się najpotrzebniejszą zmianą. :(

 

Muszę przyznać, że ostatnie wieści z mocno zaawansowanych lub zamieszkałych "przestronnych" trochę mnie zmroziły, ale już chyba nic nie jest w stanie stanąć mi na przeszkodzie w realizacji D08. Po prostu...

 

Nie wiem czy 1 kwietnia to dobry dzień na start, ale można chyba powiedzieć, że zacząłem. Geodeta wytyczył obrys. W poniedziałek ruszają prace ziemne.

Mam też już prąd (licznik), woda na razie od sąsiada, bo dopiero zgłosiłem budowę przyłącza.

 

Jakub,

Mam do Ciebie parę pytań dotyczących więźby, jeżeli można.

Jestem zdecydowany na zakup takiej z wytwórni i pamiętam, że komuś już odpowiadałeś, że istnieje możliwość zamówienia u Twego Taty. Czy tak ?

Natomiast ja zastanawiam się, czy powinienem szukać czegoś bliżej miejsca inwestycji (Wejherowo) ze względu na transport, czy nie ma to znaczenia ?

Na stronie http://www.mitek.pl znalazłem producenta w niedalekiej okolicy, ale przynajmniej na podstawie danych z netu nie budzi mojego zaufania. I tu kolejne pytanie, czy jest to lista producentów wiarygodnych czy trzeba ich sprawdzać, a może któryś należy się wystrzegać ? Wiesz coś na ten temat ?

Za każdą odpowiedź (radę) będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

witaj :)

chyba w Szczecinie masz firmę która nazywa się bodajże Partner, zdaje się że jest polecana przez Wojciech Nitkę (tez jest na tym forum) w kontekście budownictwa szkieletowego).

Wiem że tartak Burkietowicz & Burkietowicz Co. Ltd :wink: jest OK, niestety ja brałam u innej firmy i było trochę fuszerek - ale technologia jest bardzo OK.

 

Jak roisz fundamenty?

U nas ze względu na długie ściany (dom rozległy) kierownik zarządził wieniec na ścianie fundamnetowej, i fundamenty zbrojone fi 6 pod ściankami działowymi

do tego, tartak poprosił o ścianę (już nie fundamenty) nośną między salonem i gabinetem, bo wtedy można tak zaprojektować więźbę żeby była tańsza - na strychu nam zaprojektoweli dwa fajne pomieszczenia po 12 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

dziękuje za info o firmie PARTNER. Co prawda do Szczecina mam aż 300 km, ale będe próbował sprawdzić ich ofertę.

 

Jeżeli chodzi o fundamenty to raczej mam zamiar robić zgodnie z projektem. Co prawda pamiętałem Twoją pierwotną wypowiedź o fundamencie i ścianie nośnej pomiędzy salonem a gabinetem, ale postanowiłem, że zrobie tak jedynie na wyraźne życzenie producenta więźby. Tym bardziej, że zaprzyjaźniony architekt-konstruktor stwierdził, że typowa konstrukcja wiązarowa opiera się tylko na ścianach zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobienie ściany nośniej nie było problemem - zrobiliśmy z silikatki 18 cm, silka ma nawet cegły nośne 15 cm, więc nie ejst to wielka różnica w stosunku do ścian wewnętrznych

 

zastanawiam się jak zrobić blat pod umywalkę w łazience - chcemy na blacie położyć umywalkę a nie chcely go robić z gipsokartonu. Ponadto, pod blatem chętnie bym dała przesuwne drzwiczki z mlecznego szkła czy tworzywa, żeby pod blatem była półka na różne drobiazgi do schowania

 

czy taki blacim można zrobić z cegieł silikatowych 8 cm? Czy ktoś to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...