Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

reni33

jednym słowem, szeroko idziesz...

chałupa będzie / jest wypaśna jak nie wiem :)

 

ja też chciałam luksfery, ale mąż się nie zgodził, muszę coś zrobić żeby mąż przestał mi się wtrącać do wystroju - np. kuchni :-?

 

Teraz intensywnie myślę nad łazienkami, kuchnia z grubsza już jest - będzie mniej więcej tak jak u Rolanda, tyle że obok piekarnika będzie stoliczek na kawę

 

Jakie daliście parapety zewnętrzne - z płytek ceramicznych czy jakiś kamień czy konglomeraty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BK,

 

parapety zewn, bądą z płytek ceramicznych ( mahoń).

BK, bierz wystrój w swoje ręce a na koniec mąż ci podziękuje. Ja powiedziałam mojemu, ze skoro do budowy się nie wtrącałam to mój jest wystrój. Oczywiście rady mojego męża są cenne, gdyż to jego pomysłem było wypuszenie legarów w salonie. Dobrze że go posłuchałam bo sufit wygląda super i wnętrze nabiera uroku.

Ja jeszcze kuchni nie mam ale mam projekt gotowy. Zastanawiam się tylko nad kolorem dolnych szafek, ciemne czy jasne ??? oto jest pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem salon jest mały i wiele osób przesuwa kominek na ścianę gdzie ma być łazienka. Wejście do łazienki jest od korytarza. Taka jest możliwośc zmiany. Ja zrobiłam inaczej i jestem bardzo zadowolona. jeśli nie dokonasz zmiany też nie będzie źle ale warto powiększyć salon, który bądz co bądz łaczy rodzinę jak centralne miejsce spotkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni33, dzięki serdeczne za zdjęcia, jeszcze ich nie obejrzałam, ale jak to zrobię to napiszę o swoich wrażeniach.

Jeszcze nie mieszkamy, bo dopiero ławy wylane, także jakiekolwiek wnętrza najszybciej w przyszłym roku :) Jeśli ktoś z przestronnie budujących jeszcze tu będzie.

Aha, budujemy parterowy z powiększonym pom. gosp. i tarasem częsciowo zadaszonym.

 

Kurcze, siedzę na modemie, bo coś ze stałym się dzieje i nie mogę na bieżąco śledzić wątku, a za bardzo nie chcę dać zarobić tepsie. Ale za kilka dni powinien być już stały net, bo jak odcięta od świata się czuję.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka - gratulacje!

 

Ja na szczescie pomieszczenie gospodarcze mam mocno powiekszone (20 m2) i naprawde tego nie zaluje. Zmiescilo sie wszystko od pralni przez kotlownie do spizarenki. Polecam wszystkim taka zmiane.

 

Reni33 - nie zgodze sie z Toba, ze salon "projektowy" jest za maly. Moim zdaniem jest wystarczajacy i przesuwanie kominka na jedna ze scian nie jest najlepszym rozwiazaniem. Glownie dlatego, ze likwidujemy element wyodrebniajacy ciag komunikacyjny od miejsca wypoczynkowego i wszystko dzieje sie "na oczach".

Z jednym moge sie zgodzic. Trudno umiejscowic sprzet telewizyjny. Ale to dotyczy chyba rowniez wersji bez kominka na srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie powiększamy salonu, ale go podwyższymy na pewno do conajmniej 3 m, bo on po prostu gubi proporcje. Tak mi się wydaje. Bo mały raczej nie jest - bądź co bądź 38m2 (kiedyś wynajmowałam takie dwa pokoje z kuchnią i łazienką :) ). Byłam w domku już zamieszkałym i też ten salon mnie rozczarował (!), tym bardziej, że właściciele zrezygnowali z drzwi balkonowych tych na wprost wejścia; zamiast nich wstawili takie dwa standardowe okna. Tym bardziej pokój wydał się mniejszy niż jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!!!

 

emango- pisałam, ze salon jest mały a wczoraj pomywałam podłogi. dość dużo tej powierzchni płaskiej...uffff. Myślę że podniesienie sufitu to niezły pomysł, doda przestrzeni. A pomyślałaś by wypuścić legary ??? Już teraz myśl gdzie chcesz kinkiety, lampy wiszące czy halogeny. Ja miałam z tym probem i mąż ( kochany i cierpliwy) zmieniał kable. Wiecie co, trochę żałuję, że zrobiłam mało kinkietów, One jednak pięknie oświtlają dodając nastroju i uroku. Gra świateł ! to jest to. Za to będę miała kinkiet na kominie. Powinno wyglądać nieźle.

 

tab- zapraszam serdecznie, moze i mnie "sprzedaz" jakiś ciekawy pomysł

 

filipjak- dobrze radzisz z dużym pomieszczeniem gosp., ja już tego nie wykorzystam ale moze inni....

Jeśli chodzi o wielkość salonu to tyle jest głosów i pomysłów ilu ludzi na świecie. Ważne jest aby każdy czuł sie dobrze we własnym domu bez względu na to czy będzie on skromy czy bogaty. I tak najważniejsza jest atmosfera, ranne śniadanko na tarasie, marzenie.... A wiesz, mój mąż wymyślił by w każdym pomieszczeniu w suficie umieścić małe głośniczki i np. sterownik w kuchni. Można dzieki temu puścić muzykę (jak w przychodni, albo u kosmetyczki, ha ,ha) w poszczególnych pokojach, lub przez mikrofon zawołać domowników na obiad. Pamiętacie radiowęzeł w szkole ???? Dobre czasy..

 

kasiam-ogrzewanie mam na gaz, kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni33

Pytam o ogrzewanie,bo tyle nowosci,ze glowa boli.Myslimy o gazie z sieci i ewentualnie o jakims rekuperatorze ale dopiero czytam i sie ucze o systemach grzewczych i scianach(materialach i warstwach) :-? ,bo zakup projektu i jego adaptacja przed nami.

 

filipjak

Czy pomieszczenie gospodarcze powiekszyles kosztem tarasu?,czy garaz bardziej wysunales?Jaka wyszla wtedy powierzchnia dachu?

 

Zazdroszcze Wam,ze juz tylko "glaszczecie "swoje domy,jestescie blizej konca.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiam

najlepiej robić ogrzewanie już sprawdzone przez kogoś. Mój mąż wymyślił ogrzewanie nadmuchowe, powietrze pobierane jest z czerpni, z ogrodu, po drodze jest dogrzewane (pod ziemią jest stała temp) i wpływa do mechanizmu ogrzewjącego, które rozdmuchuje je na pokoje. (coś na styl nadmuchu w aucie) Jednak nie zdało to egzaminu i łupaliśmy beton by poprowadzić tradycyjne rurki pod kaloryfery.

Nie życzę nikomu takich poprawek.

Drugi dom wyjdzie nam lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiam - tak, powiekszylismy kosztem bocznego tarasu. Ale dzieki temu mamy duze pom. gospodarcze, a dodatkowo taras zostal zadaszony. Na brak miejsca tez nie ma co narzekac bo polaczylismy obydwa tarasy i wyszla bardzo duza przestrzen.

Polecam taka zmiane tym bardziej, ze nie wymaga ona wielkich przerobek dachu. Jedyny mankament to koszt dodatkowej dachowki :-)

 

I jeszcze jedno - posluchajcie BK z tym poszerzeniem garazu. Bez zadnych zmian konstrukcyjnych mozna to zrobic o dobre 30 cm. Tylko, ze trzeba o tym widziec juz na poziomie fundamentow. Garaz "projektowy" jest niestety waski i dwa samochody mieszcza sie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na poruszenie na budowach - to nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę.

 

BK, ładne okno tarasowe i brama też niczego sobie. Można prosic o więcej zdjęć? ( na priva :) znaczy na adres w stopce, jeśli mozliwe)

 

reni33 domek widać, że będzie obszerny. Zmiany dość konkretne wprowadziliście, my takowych nie czyniliśmy. A balkonu na piętrze nam nie brak, bo mamy parterowy w zamierzeniu. Całe życie mieszkałam w domku z balkonami - teraz marzenie o parterówce niedługo się ziści. Mam po prostu dość schodów, latania na górę i na dół, aż mnie ciarki przeszły na myśl, że miałabym mieć piętro.

 

Ale, o czym ja piszę :)

 

W pomieszczeniu gospodarczym chcemy wstawić wannę, taką malusią do kąpania psa (psów), bo niewyobrażam sobie zwierzaków zażywających kąpieli w naszej łazience.

Już teraz jak mąż kąpie psa w naszej wannie to po prostu trafia mnie, a nie jest to jakiś krótkowłosy zwierz. Łazienka cała zachlapana, więc chcę sobie tego oszczędzić.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab,

 

pewnie masz rację z tymi schodami. Wiele osób mi mówi, że jeszcze będę miała dosyć takiego latania. Ale ja nigdy nie miałam schodów( nie licząc tych w wieżowcu na 10 piętrze).

Jeżeli chodzi o wannę w gosp. to bardzo dobra myśl. Też mam dwa psy- wilczury, które strzegą naszego przestronnego. Jeszcze dzisiaj przedyskutuję tę kwestię z mężem. Taka wanna przyda mi sie do ręcznych przepierek.

Tab,

my zrobiliśmy jeszcze małą piwniczkę ( tylko pod pom. gosp). Wchodzi się do niej włazem w gospodarczym. Wiesz zemniaki, jabłka, winko ... i takie tam inne przysmaki.

Napisz mi na jakim jesteś etapie i kiedy planujecie zamieszkać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...