Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do ocieplania sufitów mam jeszcze bardzo daleko, ale ja bym najpier ociepliła, a poem robiła sufity. A chyba najwczesniej to zrobiłabym "deskowanie" stropu, by potem niechcący :) na wełnę czy inne ocieplenie nie stanąć. BO podłoga w stryszkach i tak musi być. Ale to moje zdanie, jak to się ma w praktyce to nie mam zielonego pojęcia.

 

BK, czy a wizualizacji kuchni lodówa nie zajmuje optycznie za dużo miejsca? Bo robiłam sama taką malusią wizualizację i mam wrażenie, że jak coś się będzie gotować to będzie za blisko owej lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni33

Tynk akrylowy firmy KABE nr F 8060 (w zależności od pory roku,dnia przyjmuje różne zabarwienie:od żółtego do różowego) Wybierany był jako kolor kremowy.

Z przodu są deski , podobnie jak podbitka w kolorze wiśnia/czereśnia.Bałam się takiego koloru (wolałabym stonowany kolor sosny) ale mąż ,który optował za nim , cały czas przekonuje mnie, że jest ok. Klinkier też mi się podoba ,zwłaszcza żółta Sahara - a tu przeważyły względy natury finans.

Im bliżej końca tym inwestor (mąż) oszczędniejszy . Pozdrawiam.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN, jeszcze raz przejrzałam zdjęcia i rzeczywiście dom mieni sie odcieniem różowym. Prezentuje sie dostojnie. Dziękuję za numer farby, na pewno skorzystam.

A jak planujesz rozwiązanie mebli kuchennych? czy możesz opsać co i gdzie, jaka podłoga i jaki kolor mebli???

Na razie widzę podobieństwo twojego stylu i gustu do mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, czy a wizualizacji kuchni lodówa nie zajmuje optycznie za dużo miejsca? Bo robiłam sama taką malusią wizualizację i mam wrażenie, że jak coś się będzie gotować to będzie za blisko owej lodówki.

 

Od lodówki kuchenkę będzie oddzielać 40 cm szafka - powinno być OK. Na wizualizacji wygląda fajnie

 

Njagorsze że co parę dni mam inną koncepcję urządzenia kuchni

ostatnio wpadło mi do głowy że KONIECZNIE muszę mieć stolnicę na pierogi i bułeczki drożdżowe - ale nie na prowadnicach tylko najlepiej na wysuwanej nóżce

bardzo lubię robić i jeść pierogi (ruskie z boczkiem i cebulką mniam mniam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać wymiary dużej łazienki? Oddałam projekty swoje architektowi, jeszcze ich nie mam z powrotem, a cały czas dumam (pod wpływem zdjęć Jakuba :) w dużej mierze) nad ustawieniem sprzętów. Tylko muszę mieć te wymiary, żeby się nie rozpędzić :-? , bo nie jest ona znowu taka duża. Zaraz postaram się dołączyć skan z moimi zmianami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

Oczywiście najpierw ocieplenie sufitu,potem karton gips.

Na końcu zrobiłam deskowanie strychu i to tylko nad garażem.

Tam będę trzymała zimą np. meble ogrodowe.

Pozostała część strychu jest małol użyteczna. Konstrukcja dachu jest zrobiona według projektu pierwotnego i trudno się tam poruszać.

Wejście na strych mam oczywiście z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fajnysklep.pl/pub/wersje.jpeg

 

Więc tak:

-powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze (w salonie nie ma drzwi balkonowych na tej ścianie)

-jest duuuże okno witrynowe (50 cm nad podłogą się zaczyna)

-zmniejszyliśmy małą łazienkę (będzie bez prysznica), ale zyskaliśmy wnęki w wiatrołapie i kuchni (będę miała taką szafę wnękową, jak Jakub :D)

 

Za to w dużej łazience muszę zmieścić wszystko :-? , tzn. wannę, prysznic, umywalkę, kibelek, a jak się da to bidet. Sami widzicie, że nie jest łatwo.

Jak mi się nie uda (a to prawdopodobne), to chyba mogę zrezygnować z ... wanny. Wiem, wiem, że zaraz mi będziecie odradzać. Mój mąż w sumie jest najbardziej przeciwny temu pomysłowi (mąż, wyobrażacie to sobie? nie kobieta, nie dzieci ;) ), ale nie mówi zdecydowenie "nie".

 

Ten skan nie jest najlepszej jakości, ale inaczej się nie dało, bo nie mam pod ręką lepszego sprzętu.

Proszę o uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango,

 

skan nie jest najlepszej jakości i szczerze mówiąc nie mogę go odczytać. Jeśli chodzi o łazienkę to ja (gdybym jeszcze mogła) powiększyłabym ją robiąc na prawej i lewej ścianie wypusty na wannę czy toaletę. Pokoje boczne nie będą wtedy prostokątne a te wypusty w pokojach mogą stworzyć nietypowy pokój i możliwość ciekawej aranżacji wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni33

Stojąc przed wyborem:kuchnia albo ogrodzenie i mając na uwadze dobro psa ,to pierwsze musi poczekać.

kuchnie mamy już wybraną , nawet miejscowego wykonawcę też.Bedą to szafki ekranowe , koloru olcha miodowa lub złota -podobnie jak tu: ,tylko nie wiem jakie blaty. Na podłodze w kuchni mamy Pilcha-Cotto beż[/url]http://www.ceramika.pilch.pl/plytki/cotto_bez.html

Mamy rOwnież kawałek ścianki w kuchni , z której zrezygnował Jakub i tu planujemy ladę.Jak mi syn znajdzie wizualizację to ją wkleję.pa

A tak przy okazji to mogę prosić o Twoje zdjęcia ,na adres kilka postów wyżej.

Nie umiem wkleić aktywnych linków,spróbuje potem jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej łazience robię wszystko jak w projekcie - po lewo prysznic, dalej duża wanna (90 na 140) potem naprzeciwko bidet i kibelek (albo na odwrót) potem umywalka i miejsce na szafkę - słupek, nie będę robić na gipsokartonach tylko kupię gotowe meble - przynajmniej efekt będzie możliwy do przewidzenia :)

geberity już są, wszystko jest OK, zostaje mało miejsca na zmywanie podłóg co mnie baaaaardzo cieszy (nie znoszę sprzątać) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety!! IN przecież to moje meble !!! ( no na razie zamówione :D ). Kocham kolor olchowy. Jednak górne szfki będę miała szklane z obramówką aluminiową i kilka klonowych-jasnych. Planuję trochę jaśniejsze na górę ponieważ kuchnia nie jest zbyt jasna i trzeba ją troszkę ożywić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam bardzo ciemne ale zmieniam zdanie - będą MDF bardzo jasne (faktura drewniana) ale jedną ścianę zrobię w kolorze mlecznej czekolady, lekko złamanym, będzie ślicznie

 

taki sam kolor na kominku (kominek byłby z jasnego kamienia)

ale meble pod TV już z ciemnego (tzw meblościanka :p )

 

sypialnia - meble z jasnego drewna, ściana za łóżkiem pomalowana na kolor bardzo ciemnej czerwieni - a może raczej bordo, do tego element dekoracyjny z czarnego metalu, jeszcze nie wiem co

 

kurka wodna mój mąż nie może już słuchać jak mówię "Wiesz Misiu, mam wizję ..." :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...