Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Cześć walkipaw,

 

czy z tym olejem, to postanowione ??

Ja pierwotnie też miałem mieć na olej, ale ...

1. może trochę śmierdzieć,

2. w ogólnym rozrachunku chyba odrobinę droższy w eksploatacji,

3. zabiera miejsce na zbiornik olejowy,

 

ostatecznie wybrałem gaz dlatego, że:

 

1. Orlen dał mi dobrą ofertę na zbiornik wkopywany w ziemię, czyli palę propanem - butanem (koszt porównywalny z zakupem zbiornika)

2. jest możliwość przejścia na "gazrurkę", co szczególnie w kontekście ostatniego zamieszania w kwestii akcyzy jest co najmniej pożądane,

3. nie ma pkt 1 i 3 z listy powyżej

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakub, dzięki za odpowiedź.

Jestem dopiero w fazie wyboru projektu i rozpatruję wszystkie za i przeciw tego projektu a co się z tym wiąże tez możliwości ogrzwanie różnymi paliwami. W tej chwili oczywiście olej wychodzi drożej niż gaz ( ze zbiornika ). Ja nie mam możliwości podłączenia do "rurki" :cry: . Planuję budowę w Sochaczewie i nie ma tam sieci gazowej.

Myślałem też nad ogrzewaniem używając np. peltów, może nie jest to bezobsługowe ogrzewnie ale koszty eksploatacji są o wiele niższe niż inne paliwa ( nawet węgiel ).

Czy może ktoś z was ma tego rodzaju ogrzewanie w tym domu?

 

Pozdrawiam

Walkipaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub dziękuję za zdjęcia. Pomysł z lodówką rzeczywiście ciekawy i warty zgapienia.

 

U mnie ogrzewanie tradycyjne na węgiel :cry: Innego wyjścia nie miałam, tzn miałam ale mam w perspektywie kilku lat gaz z sieci więc wolałam nie ponosić większych inwestycji. Bałagan z tego straszny ale muszę to jakoś to przeżyć. :( :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem pelety. Ale dałem sobie spokój, mając w perspektywie podłączenie gazrurki.

Węgiel odpada, bo by mi chaty nie odebrali (mam w warunkach zabudowy, że nie może być). Poza tym za dużo pieprzenia z tym.

Teraz trzęsę portkami w kwestii akcyzy. Popierdzieliło kolegów ministrów.

Natomiast prędzej moim zdaniem odpuszczą akcyzę na gaz niż na olej opałowy (więcej przekrętów na oleju). Kurna ale mamy popapranych polityków. W związku z tym, że są przekręty, to należy wyrównać akcyzę na olej opałowy z ON. Ja jestem ZA takim rozwiązaniem, ale pod jednym warunkiem, że wyrównają w DÓŁ!!!

Paranoja. Jakbym nie wybudował D08 tobym się wyniósł z tego kraju :) :) :)

A wracając do tematu - u mnie ogrzewanie się sprawuje dobrze. Co prawda jest to trochę kosztowne, ale zrzucam to na karb I sezonu.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich Przestronnych :D

Jakub - my też jesteśmy załamani akcyzą, w związku z czym kupujemy właśnie zapas oleju na cały zbiornik - ile wejdzie :) a poza tym rozglądamy się za drzewem, bo wczoraj rozpaliliśmy pierwszy raz w kominku i oby drewno tak nie drożało!!!!

Malinka - piękne wnętrza, bardzo gustowne. Zastanawiam się, dlaczego większość domów które oglądam ma takie same drzwi wewnętrzne jak wybrałam hihihi.

Jak uda mi się w końcu zmusić fotografa to załączę zdjątka - jeszcze nie tak piękne jak Wasze.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rademik.neostrada.pl/dom.JPG

 

To moje przemyślenia przy zachowaniu linii domu - wydłuzenie części sypialnej - w tym gabinet; garderoba jako ślepe pomieszczenie osobne (garderoba w sypialni to udręka) - mam teraz coś takiego.

Co Wy na to? - liczę na podpowiedzi tych co już mają chociaż ściany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tab - czy byliście u mnie na budowie? :)

 

Nie, nie bylismy ostatnio, brak czasu :-? Ale nie powiem, ze nie chcielibysmy sie z Wami spotkac. Moze w sobote do Gajkowa zajrzymy.

 

Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich budujacych.

 

U nas zasypuja fundamenty i za kilka dni chudziak i jedziemy nad morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademik,

jeśli można....

nie wiem jaki duży gabinet jest ci potrzebny, ale gdybyś chciał mniejszy to korytarz możesz przesunąć do wyskości sypialni (tej obok gabinetu) (ja tak zrobiłam) przez co zwiększysz swoją powiedzchnię mieszkaniową a w szczególności pokój za gabinetem. Pozostałe pokoje pozostaną bez zmian.

 

Podeślę ci kilka zdjęc gdzie będziesz mógł zobaczć np. jak wygląda korytarz prowadzący prosto do wiatrołapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba, może poza kilkoma uwagami:

- zamknąłbym wiatrołap (ale niestety koliduje to z drzwiami do "nie wiem czego")

- polecam kominek

- jakie będziesz miał ogrzewanie, bo nie widzę komina w pom. gosp., a piec w kuchni to niezbyt szczęśliwy pomysł

- polecam zadaszenie tarasu - bardzo to sobie cenię.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam bardzo pilną prośbę do już mieszkających - lub jeszcze budujących użytkowników centralnego odkurzacza. Gdzie mianowicie daliście szufelkę? Czy w ogóle? Ja zrezygnowałam z szufelki pod kominkiem, instalator iodradza ze względów bezpieczeństwa pożarowego, natomiast w kuchni nie mam gdzie bo nie będzie cokołów tylko meble na nóżkach.

Wiem że najczęściej używane wyjście na taras będzie między jadalnią i kuchnią - tam byłoby najlepiej, bo możnaby szybko zmieść piasek naniesiony przez dzieciaki z piaskownicy czy ogrodu. A może w kuchni przy wyjściu do pomieszczenia?

Dziś muszę dać odpowiedź, proszę o pilną radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

 

ja dałam szufladkę w przedpokoju (wiatrołapie-piach) oraz w kuchni (okruchy). Na twoim miejscu umieściłabym dokładnie tak jak piszesz przy jadalni i kuchni. Z tego co wiem to nie ma problemu umieszczenia w ścianie rury i szufladki, choć ja będę ją miała w meblach Kuchennych i szafie w wiatrołapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK u mnie jest jeden punkt w korytarzu. Pod koniec korytarza po lewej na scianie od sypialni tej najblizej wyjścia. Drugi punkt mam w wiatrołapie razem z szufelką. Trzeci punkt mam na ścianie w kuchni - tej ścianie od pomieszczenia gospodarczego.

 

Pierwsze gniazdo sięga mi na wszystki sypialnie i pół salonu. Gniazdo w wiatrołapie sięga na cały salon, kuchnię, cały korytarz, 2 pierwsze pokoje i taras. Gnaizdo trzecie jest u mnie zamontowane w szafce bo mąż ze mną nie uzgodnił ustawienia zaplanowanych szafek :evil: Używam go bardzo rzadko i uważam że dwa gniazda spokojnie wystarczą bo przecież w odkurzaczu (który jest u mnie w garażu) też jest gniazdo. Gdybym zamawiała dzisiaj to nie zamówiłabym szufelki bo jej nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "plan" to tylko koncepcja ustawienia pomieszczeń. Gabinet potrzebuje na min. 12mkw. Oczywiście przejście z wiatrołapu bedzie z drzwiami, to małe pomieszczenie za małą łazienką - może jakiś schowek na drobne graty.

Nie znam wymiarów pomieszczeń w planie, jeżeli ma ktoś jakiś skan z wymiarami to proszę na adres poniżej (mój rysunek jest "od ręki", bez znajomości wymiarów).

A kto mi podpowie jak trafić do autorów projektu? Z kim rozmawiać o takich zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...