Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Hallo ,

 

MacKacha, świetnie, ze chociaż ty jesteś na forum, bo reszta gdzieś poznikała. Pewnie balują gdzieś na Bali :lol:

A my wytrwale "budujemy" i jedziemy łeb w łeb.

A jakie kolory kładziecie? U mnie trochę za barwnie, ale muszę poszaleć.

 

Kiedy planujecie przeprowadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszyscy nie poznikali, tylko niektórzy nie mają nic do powiedzenia :(

Z uwagą czytam wszystkie posty na Przestronnym.

Dostaliśmy pozwolenie na budowę (7 dni! :)), ale pewno nie zaczniemy w tym roku :cry: Mamy jakieś problemy z kredytem. Niestety figurujemy w BIKu (spóźnialiśmy się z ratami kilka razy) i musimy trochę poczekać i uwiarygodnić się, co pewno nie jest proste. Wściekłam się trochę, bo dzwonią, proponują jakieś karty kredytowe, a jak przychodzi co do czego (kredyt mieszkaniowy - wiem, duży), to problemy. Zawsze płacimy!! Nie mamy obsuwów miesięcznych, tylko iluśtamdniowe. Trochę mnie to podłamało, ale cóż. Mam nadzieję, że płacąc wzorowo, zwiększymy swoje szanse na wiosnę. :roll:

To tyle wylewania goryczy :(

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło w ten duszny dzień (u nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emango - nic nie martw, z BIKu można wylecieć,

ja figurowałam z niespłaconym poprzednim kredytem, ale udowodniłam że jest spłacony więc uznali (bo to bank "zapomniał" wyrzucić rekord)

 

Może uda się na jesień - w zeszłym roku jesień była ciepła i można było długo budować.

 

Powodzenia i gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem leje.....

Wczoraj zalali u nas wieniec. Jeszcze dach i w tym roku koniec... z pieniędzmi :(

 

emango - myślałam, że pod ziemię zapadłaś się.

BK - wybieram się do Ciebie jak sójka..... jak jestem u rodziców, to do Ciebie mam chwilę, ale zawsze coś wyjdzie. A juz o dalszych wyprawach nie wspominam - pogoda robiła swoje.

 

Się rozpisałam :) nie na temat. Zbieram wycenę dachówek, ale jak na nie patrzę, to chyba słomą przykryję. I takiego dachu nikt nie będzie mieć :) A co :) Wszystko poza tym na budowie ok, mam jakieś nieprzewidziane kontrole sąsiadów, którzy mieszkaja od budowy z kilometr jak nie więcej, wycieczki sobie robią i potem słyszę, że będzie wielki dom, kawał domu, bo "patrzaj pani, jak jeszcze piętro będzie to będzie największy dom w okolicy". No tak, zapomnialam, wieżowiec budujemy. Dobra, rozpisałam się jakbym conajmniej dziennik budowy prowadziła. :)

 

Pozdrrawiam wszystkich gorąco i wygranej w totka wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab proponuję zapytać o dachówkę robena bo mają teraz promacje na kolor miedziany -wiem bo mąż tym handluje i możesz wyrwać po 2,17zyla za sztukę a gąsiory i całą reszte też handluj.

u mnie leje :( to i prace przerywane ale od 12 sierpnia mają kłaść dachówkę później tydzień naszych wakacji 8) i pod koniec sierpnia obiecali wstawiać okna, drzwi i wyrwaną z gardła bramę (hormann złoty dąb z napędem i montażem za komplet 5700 brutto :lol: ) a od 1 września to się dopiero zacznie, strach się bać, elektryk, hydraulik, ludzie od ogrzewania i wszyscy inni.

działeczka randapem już spryskana czekam na efekty i do roboty.

pozdrawiam wszystkich i życzę dużo "deszczu kasy" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, dzięki za podpowiedź w sprawie dachówki, ale wiem o tej promocji :)

Mieszkam w Środzie Śląskiej i zakład Robena mam pod nosem prawie.

Kolor mi się podoba, ale bardziej przypadł mi do gustu brąz. Moim zdaniem - bardziej uniwersalny. Za chwile powinien przyjechać pan z ofertą dachówek.

Na razie zastój, kominy do połowy postawione, czekamy na wiązary i dachówke - na wyceny.

 

Pozdrawiam Wszystkich przestronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, budujemy D08 teraz juz miałabyć skonczona więzba w zasadzie jest skończona ale okazało sie, że "fachowiec" nie zrobił zadaszenia nad tarasami czyli dokoła domu zrobił wypusty na 40 cm a jak wiadomo nad tarasami ma być ok 1 m (nie pamiętam dokładnie) :( :evil: :oops: :oops: :evil:

 

 

 

Dziś jedziemy na rozmowę z tym panem ciekawe co zaproponuje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, całą konstrukcję robił ten cieśla ale niestety przeoczył tarasy.

Teraz zastanawiam się czy zmienic całą konstrukcję w tym miejscu czy tak jak mówisz dorobić krokwie ale czy to zda egzamin ??/

 

 

 

 

 

 

dziękuje za poradę

 

chyba zda, ale nie wiem, nie jestem cieślą. Wiem że zdarza się to dość często, chyba nie jest to jakiś problem nie do przejścia. Zapytaj kierownika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK czy już mieszkasz??? Myśle czasami o Tobie bo razem zaczynałśmy.

 

Malinka - zaczynałam 2 sierpnia zeszłego roku, i przez kłopoty z firmą o której piszę na forum, mieliśmy 6 miesięcy przerwy. :evil: Ale od maja ruszyliśmy z powrotem do roboty i w tym czasie zostały wykonane wszystkie instalacje, tynki, okna, teraz kafelkujemy i niedługo się wprowadzamy ...

Trzymaj za mnie

dzięki za wsparcie w wątku do redakcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

W sierpniu tego roku zapadła klapka. Razem z moim ślubnym zakupiliśmy projekt domu przestronnego. Przed nami jeszcze daleka droga, ale liczę na wsparcie i pomoc forumowiczów. W zamian podzielę się swoimi doświadczeniami. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to planujemy rozpoczęcie budowy w przyszłym roku.

Zakupiony projekt wymaga oczywiście kilku przeróbek. Napiszcie ile czasu zajmuje adaptacja projektu i ile bierze architekt. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących PRZESTRONNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

W sierpniu tego roku zapadła klapka. Razem z moim ślubnym zakupiliśmy projekt domu przestronnego. Przed nami jeszcze daleka droga, ale liczę na wsparcie i pomoc forumowiczów. W zamian podzielę się swoimi doświadczeniami. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to planujemy rozpoczęcie budowy w przyszłym roku.

Zakupiony projekt wymaga oczywiście kilku przeróbek. Napiszcie ile czasu zajmuje adaptacja projektu i ile bierze architekt. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących PRZESTRONNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po wielu kłopotach z pozwoleniem w końcu zacząłem budowę przestronnego. Geodeta wytyczył już miejsce pod dom, a jutro wchodzą robotnicy kopać fundamenty.

Pozwolenie załatwiałem od lutego. Moi projektanci trochę zawalili sprawę z usytuowaniem domu na działce. Konieczne było przesunięcie domu w inne miejsce i dlatego tak to długo trwało.

 

Jeżeli chodzi o koszty to projektant wziął 1200 zł za adaptację 700zł za projekt przyłącza wody i kanalizację 500zł za pr. elektryczny. Biorąc pod uwagę to, że musieli trzy razy przeprojektowywać mapki to chyba niewiele.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...