Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Dzielę się wrażeniami po prawie 2 tyg mieszkania - salon mamy z kominkiem tak jak było w projekcie - dodaliśmy małą ściankę z prawej strony i jest zasłonięte wejście do łazienki - z korytarza oczywiście. Nie wyobrażam sobie wejścia do łazienki z wiatrołapu - pomimo ogrzania zarówno jego jak i łazienki podłogówką. Kominek zdaje egzamin, miejsca jest dużo - pomiędzy kompletem wypoczynkowym i jadalnią. Zgadzam się z przedmówcami, że przesunięcie go na ścianę spowoduje, że salon straci swój urok - a miejsca wcale tak dużo nie zyska.

Kuchnię mam zabudowaną "dookoła" i też jest dużo miejsca, a w szafkach udało mi się pochować wszystkie graty - ale to zasługa projektanta, który podczas pomiarów kuchni dużo nam doradził.

Mieszka się super, wszystkim budującym przestronnym życzę szybkiej wprowadzki :)

PS. Przemyślcie sobie dokładnie szafeczki i półeczki a w związku z tym kontakty i gniazdka elektr. My dużo przemysleliśmy, a i tak mamy w łazienkach kontakty po różnych stronach luster hihi - i nie wiemy jak to się stało :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ArtZ - nie wiem jak wytlumaczyc sprawe zadaszenia. U mnie calosc wiaze sie ze zmiana pom. gosp., ktore mamy wydluzone o okolo 2 m. Przez ten manewr wystarczylo wydluzyc krokwie i naturanie stworzyl sie zadaszony taras (taras okolo 15 m2), ktory jednoczesnie zachowuje ksztalt dachu i jego zalamania (BK ma prosta linie od salonu). Nie wiem czy dobrze to wytlumaczylem (pewnie nie:-) ) ale inaczej nie potrafie. Zdjecia bede mial dopiero jak zgram obraz z kamery i wtedy przesle ci meilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z kolei jestem bardzo zadowolona z powiększenia salonu i z wejścia do kibelka w wiatrołapie. Nie wyobrażam sobie wejścia do toalety od strony salonu - przecież to krępujące i niewygodne. W małej łazience oprócz kibelka umywalki i prysznica jest cała kotłownia - i technologicznie jest to super, bo to centralne miejsce w domu. Nie rozumiem problemów o których piszecie z roznegliżowaną żoną i listonoszem - przecież jest jeszcze jedna łazienka. Wiatrołap póki co jest cieplutki, łazienka też - z tego względu że jest tam kotłownia - te wszystkie rury jednak grzeją. Grzejnika tam nie mamy. A brudny wiatrołap - cóż, mieszkanie w domu niestety wiąże się z pewnymi niewygodami, nosi się bo wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz - chyba nie da się inaczej.

 

Salon jest duży, ale po wstawieniu tych kilku mebli jakie planujemy naprawdę nie będzie ogromny - póki co jednak bardzo mi to odpowiada, bo lubię przestrzeń. W mieszkaniu się dusiliśmy, a teraz dzieciom bardzo odpowiada to że mogą sobie pobiegać, a nam to że jest tyle miejsca. Lubię duże przestrzenie, i poczucie swobody - może po 12 latach mieszkania w mieszkaniu z wszystkimi pomieszczeniami pozamykanymi, teraz bardzo mi odpowiada totalne pootwieranie wszystkich przestrzeni i życie rodzinne :) .

 

Kuchnia nieustawna - u nas dodatkowo przez to że powiększaliśmy komin i nie ma kompletnie miejsca na szafki wiszące przy oknie naprzeciwko wiatrołapu. Ale jest OK, wszystko się mieści.

 

Można całkiem zlikwidować małą łazienkę i wtedy kuchnia może być ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek na środku jest ciekawy, inny, praktycznie ozdoba całego salonu. Wkład można zamówić z kilkoma szybami. Ja mam przednią i boczną szybę więc z kilku stron widzę buchające płomienie. Dzieci biegają wokół komina,mówię wam sielanka (gdyby nie te myszy !!!)

Salon można również powiększyć, jak ja np. to zrobiłam. Na wszystko jest jakaś rada by każdy z domowników był zadowolony.

Mogę wam posłać zdjęcia z kuchni ( nie do końca skończonej). Kto chętny, proszę podać e-meila, bo nie zrobiłam jeszcze albumu.

 

Reni, ja też chętnie obejrzę Twoją kuchnię. Adres w stopce. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kominka to sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje :wink: :D

 

U mnie kominek jest na ścianie od łazienki i uwierzcie mi nie wpadamy na niego i nie jest przeszkodą w przechodzeniu a dzięki temu mam większy salon. Bardzo dobrze to widać na zdjęciach McKachy - stawiamy kilka mebelków i juz przejście musi odbywac się za kominkiem bo trudno go wyminąć przy meblach. Wygląda ślicznie ale jest ciaśniej niż u mnie.

 

My podjęliśmy decyzję o przesunięciu gdyż często robimy duże imprezy (mamy dużą rodzinkę i jeszcze więcej znajomych :D ) Przesuwam wtedy stół na środek salonu i nie mam problemu z przeciskaniem sie dookoła stołu. Ostatnia imprezkę robiłam na 30 osób dorosłych i 10 biegających dzieciaczków - nareszcie nikt nie kłócił się o miejsce z brzegu - wszystkie były dostępne :wink: Gdyby kominek stał na środku nie było by mowy o np rozpaleniu kominka bo gościom by się plecy przypiekły :wink:

 

Co do łazienki - powiem szczerze że częściej korzystam z łazienki przy sypialniach - ale jeśli chodzi o temperaturę to wszędzie jest taka sama i nie ma znaczenia czy jest to wiatrołap czy salon czy sypialnia - myślę że przy dzisiejszych technologiach (ocieplone budynki, ocieplone drzwi zewnetrzne) mitem jest to że w wiatrołapie jest zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka - znam duże rodzinne imprezy z domu rodzinnego :) pewnie jak kupimy stół do jadalni to wspomnę Twoje słowa :D

U nas na razie działa głównie łazienka przy kuchni, druga - "żółta" jeszcze nie jest urządzona.

A kiedy budowali kominek to się przeraziłam że prosto z okien tarasowych będę do niego wchodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK masz całkowicie zadaszony taras, który ja także bym chciał zadaszyć. Z tego względu ja, a najbardziej moja żona, mamy wielką prośbę!! Czy moglibyśmy przyjechać i obejrzeć domek z zadaszonym tarasem? Żona bardzo by chciała zobaczyć jak wygląda to w rzeczywistości. Obiecuję, że nie zajmiemy dużo czasu. Jeżeli wyrazisz zgodę proszę o kontakt.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem projekt. Będzie odbicie lustrzane ze względu na parametry działki.

Najbardziej nurtuje nas z żoną to, gdzie wstawić pralkę i piec.

Czy da się wszystko upchnąć w małej łazience?

Pomieszczenie gospodarcze zamierzamy wykorzystywać jako dużą spiżarnię dlatego wolelibyśmy nie wstawiać tam pralki (bo wilgoć), ani pieca (bo grzeje). Tym bardziej, że nie będzie piwnicy.

Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie zdjęcia.

Co do wilgoci - dobra wentylacja załatwi temat.

Co do spiżarni - zamierzacie gotować zaprawy na zimę (tysiące słoi) ?

My nie mamy spiżarni jako takiej. Ziemniaki leżą w garażu (obok samochodu), słoiki w kargach w kuchni, woda i inne napoje w szafach w kuchni, reszta w lodówce.

A wpieprzać sobie pralkę do ładnej małej łazienki :) nieeee :)

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy lustrzane odbicie :) z tego samego powodu.

 

Co do pralki. Nie po to buduję dom, żeby trzymać pralkę w łazience!!! NIE!

Powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze. Mam nadzieję, że będzie miejsce na spiżarkę, minipralnię. Jakub ma rację. Przecież już teraz nie te czasy, żeby potrzebować dwóch dużych zamrażar i ściany przetworów. Tak mi się wydaje.

Szkoda w takim ładnym domku trzymać pralkę w łazience :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawy robimy, może nie tysiące słoi, ale ogóreczki kiszone to tylko swoje. Te kupne są jakieś takie papciate.

Nie chodzi tu o całą ścianę zapraw, teraz mieszczą się w piwnicy w niedużej szafie.

Nam też nie podoba się pomysł pralki w łazience, ale myśleliśmy, żeby może ją schować za jakąś małą ścianką. W łazience ma być oprócz tego kibelek, umywalka i prysznic.

A co z piecem. Czy wszyscy poza BK mają go w pom. gosp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...