Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po długiej przerwie :D Mam wielką prośbę :D może ktoś nas zaprosi chcieliśmy zobaczyc D08 w budowie albo już wykonczony mieszkamy w małopolsce :D .Moja przerwa związana była z tym,że mamy wspaniałe "urzedy" które w wspaniały sposób zniechecają do budowy.Mam nadzieję ,że na wiosnę uda nam się zacząć budowe .Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Przestronni!

Szukam właścicieli dachówki Robena w kolorze kasztan. Prawdopodobie Malinka ma taką dachówkę. Interesuje mnie jaki jest koszt wykonania pokrycia z tej dachówki (bez robocizny i wieźby) oraz jak ona się spawuje, ponieważ PAn ze składu nastraszył mnie że Roben jest mało szczelny i w zimie śnieg nawiewa do budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych przestronnych. Życzę powodzenia, cierpliwości i wytrwałości.

 

Co do kosztorysów o które prosicie - te które posiadam są nieadekwatne do rzeczywistości. Aby wybudować ten domek trzeba mieć najmniej 300tyś.

 

GK7 Dachówka kosztowała nas coś około 20.000zł ze wszystkimi dodatkami. Dokładnie nie pamiętam. Cena zależy od regionu w którym budujesz. Zanieś projekt do kilku hurtowni i oni sami Ci wycenią koszt dachówki. Później od tej ceny trzeba jeszcze utargować i to całkiem sporo. Co do szczelności to nie mamy żadnych zastrzeżeń. Przeżyła już i ulewy i wichury i śniegi. Jak wybieraliśmy dachówkę to mówiono nam że Robena nie polecają wykonawcy właśnie ze względu na to że jest bardzo szczelna a tym samym wymaga precyzyjnego ułożenia co może być dla niektórych utrudnieniem.

 

Pozdrawiam

Malinka :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie i potrzebuję waszego wsparcia. Poszukuję płytek klinkierowych zewn. na elewację i parapetów zewn. Poradzcie mi jakie kupić (jaka firma), na co zwracać uwagę itp. Mam blisko do Środy Śląskiej do Roebena. Co sądzicie o ich produktach ???

Będę kupowała sporą ilośc płytek klinkierwych (prawie na cały dom) więc może wiecie gdzie dostanę dobrą cenę????

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Przestronnych,

jestem tu nowy :oops:. W przyszłym roku chcemy zacząć budowę domu i bardzo nam się podoba projekt przestronnego :roll: . Jeżeli jest ktoś kto buduje lub zbudował ten dom w okolicach Wrocławia to chętnie chcielibyśmy go zobaczyć na żywo. Interesują nas wszystkie informacje dotyczące tego domu i projektu(oczywiście najbardziej koszt końcowy realizacji). Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę powodzenia.

Tysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam wszystkich,

 

Rozpatruję budowę Przestronnego z poddaszem i podwójnym garażem, czy ktoś kto wybudował już, ewentualnie jest w trakcie może podac mi szacowane koszty budowy "pod klucz". Może być koszt wersji bez poddasza uzytkowego.

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba tez bede budowal przestronnego z poddaszem. Na razie to moj faworyt - a po przeczytaniu postow z tego wątku tym bardziej ! ;-). Budują go fajni ludzie myślę więc chyba fajny projekt ! :wink:

 

Najchętniej skleilbym :

D08a - część sypialna i poddasze (część gospodarcza garaż, kuchnia, pom gosp jakoś w tym projekcie pościskane)

D08 - część gospodarcza.

 

Salon jest w obu taki sam - chyba.

 

Czy ktoś robił taką kombinację ? Który projekt wtedy lepiej kupić (do8a czy d08) - na czuja myślę że d08a - no bo już ma poddasze ?

 

Czy ktoś wstawiał do d08a rekuperator ? Jest gdzie rozporowadzić rury przy poddaszu użytkowym ?

 

Czy garaż nie wydaje Wam się z mały ? W końcu porządniejsze auto to dziś 5m długości - i mimo że dziś takowego nie mam, to jak już się otrząsne po budowie to może ... .

 

Oprócz tego mam oczywiście prośbę o .... kosztorysy :wink: Please .....

 

Do wnisku o WZ potrzebne mi elewacje - ktore jak rozumiem dostanę z projektem. Jednakże nie mogę kupić projektu dopóki nie dostane WZ - bo jak mi tam napiszą że muszę wybudować .... coś innego ... to co ja z tym projektem zrobie ? Czy ktoś kto ma projekt mógłby przesłać skany projektu elewacji ?

 

Kurcze - strasznie pazernie mój post wygląda jak na początek :oops: Ale cóż - na początku się nic nie ma a wszystko chciało by mieć. Mam nadzieję że kiedyś będę miał możliwość się odwdzięczyć.

 

pozdrawiam

WNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko ;-).

 

Jest tylko jedno pomieszczenie gospodarcze (jak zresztą w prawie wszystkich projektach). Na mój gust potrzebne było by jedno pom gosp domowe (pralka, prasowanie, szczotki, chemia domowa itd.) a drugie ogrodowe (taczka, kosiarka, grabki łopata itd). Czy to ja przesadzam czy Wy też widzicie to podobnie i jeśli tak to jak się taki problem rozwiązuje ?

 

pozdrawiam

WNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WNO

koszt D08 bez poddasza to ok 350 tys (co najmniej)

koszt D08a z poddaszem i rzeczami o których piszesz to ok pół miliona złotych polskich (co najmniej).

Zastanów się, czy to poddasze jest ci naprawdę potrzebne. Zastanów się czy chcesz skazywać żonę na sprzątanie trzystu metrów kwadratowych, ja nie wyrabiam na moich blisko 140 metrach. Nie stać mnie na "panią" ale pewnie się złamię i poszukam kogoś do pomocy ...

Bardzo wygodnie można żyć na 140 m2, chyba że masz dużą rodzinę a dom ma być wielopokoleniowy - wtedy D08a jest super rozwiązaniem.

 

Ma reku - w wersji bez poddasza. Bardzo fajna sprawa, bardzo jesteśmy zadowoleni. Centrala jest w garażu, trochę szumi, więc instalacja w garażu jest bardzo dobra - nie słychać tego w domu.

Służę informacjami na temat instalacji - świetnie sprawuje się kominek z płaszczem 18 KW Makroterma - wyrabia nawet w mrozy - mamy w domu temperaturę 22-23 stopni C, piec się praktycznie nie włącza - czasami na parę sekund.

 

Nie mam domu jeszcze wykończonego a już poszło jakieś 320 tys. Jak kupimy meble i skończymy wszystko co jest do skończenia to może się nawet zamknąć kwotą 370 tys! Ale może uda sie mniej. Nie mamy jeszcze ogrodzenia, ogrodu, wanny i mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiło się sporo nowych osób. Jeśli chodzi o koszty to są one mniej więcej takie jak podaje BK. Jeżeli chodzi o garaż to jest on rzeczywiście za mały na dwa samochody - chyba że dwa maluchy. My wstawiliśmy regały z jednej strony, zamrażarke z drugiej - wchodzi nam tylko jedno autko (duże) jednak gdyby wystawić wszystko to i tak byłoby ciężko zaparkować dwoma.

 

Pomieszczenia gospodarczego brakuje. To jedno, które mam stanowi u mnie jednocześnie kotłownie, pom.gosp. i dodatkową kuchnię - tzw. roboczą. Przydałoby się jeszcze jedno - pralnio-prasowalnia, chamia itp. O sprzęcie ogrodowym to już nie ma co marzyć trzeba zrobić doodatkowy budynek gospodarczy - na razie trzymamy to w garażu ale na wiosnę trzeba będzie pomyśleć o kosiarce do trawy, na którą miejsca już brak.

 

Ps. cieszę się, że nie mam poddasza bo wykończyłabym się przy sprzątaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starych" Malinkę, BK oraz innych oraz wszystkich "nowych".

 

Zgadzam sie ze sprzątaniem. Mam poddasze i sporo powierzchni płaskich ale już przywykłam i operowanie mopem to u mnie godzinka i wszystkie podłogi czyste. Koszt podwójny przy wykończeniu poddasza. Ale wybór należy do was, wasza kieszeń.

Garaż ciutkę mały ale nam wchodzą dwa samochody ( oba kombi), choć mąż nie ma już miejsca na stół roboczy, by urpawiać swoje hobby.

Gospodarczy też mógłby być większy gdyż brak mi miejsca na prasowalnię. Ale żyć się da, jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I dziękuję za miłe powitanie :D

 

Rodzinki nie mam duzej (2+1) a docelowo ma byc 2+2. Czy dom będzie wielopokoleniowy to się okaże kiedyś - na razie nie planuję. Wierzę że na 140 qm fajnie się mieszka - my mamy teraz 49,5 więc to 3x mniej ;-). Ale pewnie też z tego powodu tak mi odbija z potrzebą przestrzeni. I jeśli mam potem wkurzać się :

- przy każdym wjeździe do garażu

- przy każdym wygrzebywaniu odkurzacza spod sterty innych rzeczy w moim małym pomieszczeniu gospodarczym

- przy każdym przeciskaniu się pomiędzy łóżkiem a szafą, w mojej malej sypialni

to chyba jednak zrobię to poddasze.

 

Poza tym żona chce garderobę – ot tak ma i co ja na to poradzę. Ja muszę mieć gabinecik ponieważ często pracuję w domu – tak przynajmniej 15 qm a dobrze było by mieć 20. W duzych pomieszczeniach też się lepiej śpi.

 

Tak więc sobie wymyśliłem że zanim dzieci będzie 2 to na dole będzie nasza sypialnia + pokój dziecięcy, a na górze zrobię sobie biuro. A później zrobi się na górze 2 pokoje dla dzieci + jakiś hol do zabawy, a gabinet spuści się na dół. Może na dole da się wygospodarować jakiś kącik slużący za drugie pomieszczenie gospodarcze – na szczotki i odkurzacz pralke.

 

Co do kosztów to – jak już się wydaje 400 to pewnie można się skrobnąć i na 500 ;-).

A tak poważniej - pewnie za rok będę mówił inaczej – ale będzie już za póżno na zmianę decyzji i będę musiał domęczyć się do końca. Ale jak już kilka lat minie to mam nadzieję że nie będę żałował.

A tak zupełnie poważnie to jeszcze się zastanowię czy mnie stać 100% satysfakcję czy może jednak d08 okaże się zupełnie wystarczający – na szczęście mam jeszcze ok. 2 m-cy na decyzję.

 

A tak naprawdę to wizualnie z zewnątrz bardziej podoba mi się wersja bez poddasza – z poddaszem dom robi się nieco zwalisty – choć patrzać na zdjęcia Madzi i Radka nie można już tego powiedzieć.

 

Rekuperatory to coś o czym dowiedziałem się ostatnio i jestem zafascynowany takim rozwiązaniem – jestem zwolennikiem dobrze wywietrzonych pomieszczeń. W niewietrzonych zaparowują mi okulary i nie mogę się wyspać. Cieszę się że dobrze Wam działa i jesteście zadowoleni.

 

Płaszcz wodny – nie wiedziałem że są takie cuda (jeszcze wiele odkryć przede mną), a już w ogóle nie podejrzewałem że są aż tak wydajne. Ale idea (szczególnie w czasie potyczek rosyjsko-ukraińskich) bardzo mi się podoba.

 

Reni33 – dzięki za słowa otuchy w sprawie sprzątania. Choć godzina z mopem to dla mnie coś niewyobrażalnego, to mam nadzieję że w przestronnym poszerzą mi się horyzonta.

 

Pozdrawiam

WNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Nowy sie melduje ;)

 

Chcemy wybudować nasz domek (d08, a jakże :) ) w Złejwsi

pośrodku trasy Bydgoszcz - Toruń. Wybraliśmy wariant d08b - najbardziej

przypadł nam do gustu ... po jakimś :evil: czasie udało się też zebrać

wszystkie papierki i pozwolenie uzyskać.

W planach jest pompa ciepla + kominek + rekuperator.

 

Teraz czas na poszukiwania wykonawcy - naszym marzeniem jest

znalezienie tzw. generalnego wykonawcy, bo z jednym (mamy nadzieje)

bedzie mniej problemów ;)

 

Czy mozemy skorzystać z Waszych doświadczeń i poprosić o polecenie

w kwestii wykonawcy z okolic Torunia/Bydgoszczy ?

 

Dziękuję,

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

WITAM WSZYSTKICH PO TAK DŁUGIEJ PRZERWIE

JUŻ MIESZKAMY (OD 11 LISTOPADA)

NIESTETY TPSA OD MAJA 2005 NIE MIAŁA CZASU WYKOPAĆ DZIURY :evil: I DLATEGO NIE POSIADAM DOSTĘPU DO INTERNETU.

MIESZKA SIĘ SUPER, PIEC NA PELET ZDAŁ EGZAMIN PODCZAS MROZÓW NO I DACH PODOŁAŁ CIĘŻAROWI ŚNIEGU :lol: .

POZDRAWIAM I POSTARAM SIĘ TU CZĘŚCIEJ ZAGLĄDAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...