Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

długo nie pisałam gdyz zajęta byłam " mieszkaniem" w przestronnym. Wiecie, meblowanie, przystrajanie, wieszanie i prania i obrazów itp. Sama kosmetyka, mam parę fotek jesli ktoś chce zaczerpnąć pomysłów. Ktoś z was ( teraz nie pamietam) planował zrobic sypialnię japońską, ciekawa jestem jak mu poszło. Ja planowałam styl egipski i wyszło mi tak nijak po egipsku ale ogólnie jest OK. Czasami widzimy coś oczami duszy a robimy diametralnie inaczej, tak było w moim przypadku... Ale jestem zadowolona. To miły etap: przystrajanie, dekorowanie domu, realizowanie swoich pomysłow. A ile osób tyle pomysłów i ... przestronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Przestronni.

 

Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie, kuchni i łazienkach, czy może ktoś z Was zastosował taki sposób ogrzewania części dziennej tego domku. Jeżeli tak to z jakich materiałów macie podłogi. Ja chciałabym jaśniutki gres polerowany. Napiszcie mi o swoich pomysłach, a najlepiej je pokarzcie, jak nie ma forum to na priva lub maila.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Przestronni.

 

Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie, kuchni i łazienkach, czy może ktoś z Was zastosował taki sposób ogrzewania części dziennej tego domku. Jeżeli tak to z jakich materiałów macie podłogi. Ja chciałabym jaśniutki gres polerowany. Napiszcie mi o swoich pomysłach, a najlepiej je pokarzcie, jak nie ma forum to na priva lub maila.

Pozdrawiam

 

Ja mam wszędzie podłogówkę ... na podłodze gres i panele drewniane. Zdjęcia poniżej w stopce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Roland B a czym ogrzewasz domek, tzn. jaki masz piec i na jaki opał? A te panele to jakieś specjalne do podłogówki czy takie o zwykłej grubości 15mm?

Pozdrawiam

 

Pompa ciepła a panele 12 mm grubości ( dostosowane do kładzenia na ogrzewaniu podłogowym ). Sorki że odpowiadam dopiero teraz ale "zarobiony jestem" :wink: :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestronni napiszcie z jakich pustaków macie wybudowne domki i co Wam wydaje się najsolidniejsze. Ja właśnie rozmawiałam ze swoim murarzem przychodzi na początku kwitnia ściany murować, a ja nie mogę się zdecydować, Porotherm, Max 220, Poroton czy jeszcze coś innego. A murarz mi doradził pustak Belix (gazobeton). Dobrze że fundamenty już mam.

Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam dom z silikatów - z Teodorów - grubość 25 cm. Są OK, bardzo solidne, ciężkie, twarde, dom bardzo dobrze akumuluje ciepło, od rana do 18.00 bez grzania piecem temperatura spada od 22 do 20 lub 19 st C. W lecie z kolei miły chłodzik i to bez klimy w domu.

 

Gazobeton jest OK ale nam się to wydawało za kruche - ale pewnie też bylibyśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GK7 - my mamy wybudowane z porothermu, ogrzewanie podłogowe posiadamy w kuchni, łazienkach i wiatrołapie. Jak na razie się sprawdza, ale poprawilibyśmy możliwość sterowania nim. Poza drobnymi awariami (zamarznięta woda, nieustawiony porządnie piec, małe niedoskonałości kanalizacji - na szczęście w tej chwili działa :) ) mieszka się super od 5 miesięcy. Naprawdę polecamy ten projekt.

Miłego budowania :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub - u nas na szczęście obyło się bez kucia i innych strat, zamarzło na "wejściu", pomogła suszarka do włosów i "farelka", ale nockę mieliśmy nieprzespaną :roll:

Natomiast doświadczyliśmy czegoś niemożliwego, okazało się, że prawie 5 mcy mieszkaliśmy z zamkniętym zaworem odprowadzającym z kanalizacji... długo wytrzymał haha

PS. Myszki też nas odwiedziły... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przestronnych.Po wielu analizach wreszcie decyzja o budowie. Bedziemy budować D08 po Krakowem i mam nadzieję na cenne rady z Waszej strony. Chetnie oglądniemy kazde zdjęcie domku i przyjmiemy każdą uwagę. Czy Ktoś zbudował przestronny w okolicy Krakowa .Jesli tak to chętnie byśmy zobaczyli . Cieszymy sie ,że dołaczamy do grona Przestronnych.Pozdrowienia z Krakowa. :D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacKacha podeślij mi zdjęcia Twojego domku. A czy ścianki działowe też masz z Porothermu? Mi ostatnio odradzano takie rozwiązanie ponieważ podobno ciężko jest się wwiercić w śiankę 11,5cm. A tak na marginesie ile Cię kosztowały same pustaki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia dziękujemy za link do zdjęć. Super ! Strasznie zazdrościmy Wszystkim ,którzy maja juz budowę za sobą , przed nami dopiero długa droga.

Szukamy kogoś kto buduje lub wybudował gdzies w Małopolsce aby móc zobaczyć na żywo D08. Zastanawiamy sie nad kominkiem w salonie czy zostawić na środku czy przenieść w inne miejsce. Generalnie dwie koncepcje albo ściana kuchenna albo ściana po lewej stronie od wejścia głównego. Kochani czekamy na pomoc i sugestje.My zamierzamy budować z Ytonga.Czy ktoś tak budował?

Pozdrawiamy wszystkich z Krakowa i jeszcze raz podziękowania dla Ciebie Kasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Kacha!

Bardzo proszę o tego linka do zdjęć, chętnie bym je zobaczyła.

Ewa!

My zostawiamy kominek na miejscu, tak jak w projekcie, byłam w takim domku i wygląda to ok. A takie oddzielenie salonu kolrytarzykiem od WC jest moim zdaniem bardzo wygodne. A kiedy zaczynacie budowę? Ja już niedługo tylko brak mi zdecydowania co do materiału na ściany, 100% pustaki ceramiczne tylko czy MAX 220 czy inne na P+W tego nie wiem.

Pozdrawiam

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GK7 - zdjęcia wysłałam, ścianki działowe mamy również z porothermu, jeśli chodzi o koszt, to trudno mi w tej chwili to ocenić, musielibyśmy poszukać po fakturach, ale w porównianiu do reszty nie był to na pewno wielki koszt (mamy to zafakturowane jako usługę), jeśli kupujecie sami, to zawsze warto walczyć o upusty :)

 

Jakub - jakim cudem masz takie straty? nie było Cię tydzień w domu??

Pozdrowienia dla rodzinki, córa rośnie jak na drożdzach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyliliśmy do "przestronnych" , mamy projekt u architekta,który nanosi zmiany. Powiększyliśmy garaż. Czy ktoś zmieniał strop i konstrukcję dachu? Na początek wzieliśmy się za ogrodzenie...na papierze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...