Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Przestronnych my też będziemy chyba-99% budować d08

udało się nam kupić fajną działeczkę 1500 m2

wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane

ogromna prośba o zdjęcia zadaszonego tarasu d08 w realu

Z góry dziekuję

Będziemy się budowac na Kociewiu w granicach Starogardu Gd.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mojego dziennika. tak na pewno znajdziesz zadaszony taras.

 

Witam wszystkich Przestronnych my też będziemy chyba-99% budować d08

udało się nam kupić fajną działeczkę 1500 m2

wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane

ogromna prośba o zdjęcia zadaszonego tarasu d08 w realu

Z góry dziekuję

Będziemy się budowac na Kociewiu w granicach Starogardu Gd.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przestronni

ad Tab

Na tych zdjęciach ta część zadaszona wydaje się taka mała czy ty Tab powiększałaś pomieszczenie gospodarcze czy mi sie tylko wydaje?

Czy jest ktoś kto buduje bądż wybudował już d08 w pomorskiem i zgodziłby się nam go pokazać pliz : :p :p :D ?

http://[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przestronni

ad Tab

Na tych zdjęciach ta część zadaszona wydaje się taka mała czy ty Tab powiększałaś pomieszczenie gospodarcze czy mi sie tylko wydaje?

Czy jest ktoś kto buduje bądż wybudował już d08 w pomorskiem i zgodziłby się nam go pokazać pliz : :p :p :D ?

http://[email protected]

 

Dokładnie, mam powiększone pomieszczenie gospodarcze. Dlatego taras jest mniejszy. Ale spokojnie wejdzie tam stolik i krzesła.

Większy taras ma BK, bo ma zadaszony cały i nie ma powiększonego pom. gosp.

 

Jak tylko dorwę aparat i będzie skończona podbitka - wrzucę zdjęcia do dziennika.

 

ps. ruszyło w końcu u nas ogrzewanie. Mamy cieplutko.

Za dwa tygodnie układanie parkietu, za cztery montaż kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jeżeli pozwolicie to chciałabym się dołączyć do Was przestronnych. projekt ten był naszym faworytem odkąd zaczęliśmy myśleć o budowie. W trakcie przewijały się inne (tzw. wersje ekonomiczne 8) ). Ostatecznie jednak marzenia zwyciężyły. Kupiliśmy projekt, mamy wszystkie papiery, w piątek wytyczany jest budynek. Jak trochę się ziemia wysuszy to zaczynają nam robić wykop. mam nadzieję, że będzie to w ciągu najbliższych 2 tygodni. Nie mogę się doczekać.

Cieszę się, że ktoś odwiedza to forum.

Budowa w woj. pomorskim.

Powodzenia dla wszystkich, którzy chcą budować ten dom oraz gratulacje dla tych, którzy są już na progu swojego domu. :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich przestronnych.

 

Ja w odróznieniu od lolomamy czekam aż dobrze podeschnie żeby wjechac ciężkim sprzętem . Projekt mam myslę że w przeciągu tygodnia otrzymam prawomocne pozwolenie na budowe.

Jesli są jacys przestronni z okolic woj . lubelskiego to czekam na kontakt

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolomama napisał:

Witajcie.

Jeżeli pozwolicie to chciałabym się dołączyć do Was przestronnych. projekt ten był naszym faworytem odkąd zaczęliśmy myśleć o budowie. W trakcie przewijały się inne (tzw. wersje ekonomiczne ). Ostatecznie jednak marzenia zwyciężyły. Kupiliśmy projekt, mamy wszystkie papiery, w piątek wytyczany jest budynek. Jak trochę się ziemia wysuszy to zaczynają nam robić wykop. mam nadzieję, że będzie to w ciągu najbliższych 2 tygodni. Nie mogę się doczekać.

Cieszę się, że ktoś odwiedza to forum.

Budowa w woj. pomorskim.

Powodzenia dla wszystkich, którzy chcą budować ten dom oraz gratulacje dla tych, którzy są już na progu swojego domu.

.

Witaj lolomama jeśli mozna wiedzieć to gdzie konkretnie się budujecie ja w Starogardzie gd.

robiliście jakieś zmiany w projekcie ? czy masz może jakieś namiary na osoby które wybudowały już d08 gdzieś w okolicy , w pomorskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michał5803:

 

"Witaj lolomama jeśli mozna wiedzieć to gdzie konkretnie się budujecie ja w Starogardzie gd.

robiliście jakieś zmiany w projekcie ? czy masz może jakieś namiary na osoby które wybudowały już d08 gdzieś w okolicy , w pomorskim?"

 

Budujemy koło Wejherowa - a więc tylko kawałek do Ciebie. :D

Zmiany jakie zrobiliśmy:

- zmiana konstrukcji dachu z wiązarów na krokwiową i strop drewniany

- ujednolicenie wymiarów okien w sypialniach

- poszerzenie garażu po 0,5 m w kazdą stronę

- poszerzenie pomieszczenia gospo. kosztem bocznego tarau a tym samym likwidacja drzwi wejściowych na boczny taras (będziemy mieć ogrzewanie na ekogroszek więc potrzebna na większa kotłownia)

- zmiana małej łazieni - przedzieliliśmy ją na dwa pomieszczenia - likwidując łazienkę i zostawiając wc - a z sieni (która powstała w wyniku likwidacji łazienki) zrobiliśmy wejście do małej garberoby czy draciarni (jak kto woli) - czy to jest zrozumiałe? :roll:

- przesuneliśmy też ścianę kuchni w kierunku wc - kuchnia wydała nam się trochę mała

 

Co do samego domu - widziałam już Przestronny w stanie surowum otwartym - okolice Szemuda - właściciel raczej nie był zadowolony z mojej wizyty - więc byłam tam tylko raz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj jestem umówiona z architektem, który ma sprawować nadzór nad naszą budowę. Potem pędzimy do kierownika budowy, żeby go zaklepać. A dzisiaj gadałam już z "dachowcem" i wstępnie (bardzo wstępnie) jesteśmy umówieni na dach (a nie mam jeszcze fundamentów :roll: na przełom maja i czerwca. I to mi się podoba :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj jestem umówiona z architektem, który ma sprawować nadzór nad naszą budowę. Potem pędzimy do kierownika budowy, żeby go zaklepać. A dzisiaj gadałam już z "dachowcem" i wstępnie (bardzo wstępnie) jesteśmy umówieni na dach (a nie mam jeszcze fundamentów :roll: na przełom maja i czerwca. I to mi się podoba :lol:

 

Emango, jak fajnie, że zaczynacie budować.

Skąd macie dachowca? Czy więźba i cała reszta, czy tylko więźba, albo dachówka?

Kto będzie Wam budować?

Ktoś z Oławy?

 

ps. zleci ten czas niewiadomo kiedy, u nas też niedawno były tylko fundamenty, a już prawie mieszkamy.

Wiem, wiem, dla nas już, dla innych to dopiero.

 

Zazdroszczę naprawdę tym, którzy już mieszkają i nie musieli "tyle" czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich przestronnych.

 

Ja w odróznieniu od lolomamy czekam aż dobrze podeschnie żeby wjechac ciężkim sprzętem . Projekt mam myslę że w przeciągu tygodnia otrzymam prawomocne pozwolenie na budowe.

Jesli są jacys przestronni z okolic woj . lubelskiego to czekam na kontakt

 

pzdr

 

 

Witaj szirak666, my budujemy przestronnego w okolicach lubartowa, mamy stan surowy zamknięty, tynki, sufity, teraz męczymy się z hydrauliką. Jeżeli masz ochotę nas odwiedzić to zapraszam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie my również po wyczerpującym poszukiwaniu projektu trafiliśmy na Przestronnego i chyba tak juz zostanie. Mamy dzialke kolo Lublina i jestesmy dopiero na etapie zalatwiania formalnosci a wiec dluga droga przed nami. Ale mam nadzieje ze ze wszystkim sie uporamy i w koncu wybudujemy ten domek.

Pozdrawiamy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wstawili okna, ocieplają budynek, a w poniedziałek wchodzi elektryk.

Wiosna, więc prace ruszyły z kopyta. Tylko te ceny, co tydzień jakaś podwyżka.

 

2 pytanka do Przestronnych:

- ile i jak usytuowane macie gniazda do odkurzacza centralnego,

- czy zmienialiście szerokość otworu pod drzwi wejściowe, czy macie tak jak w projekcie 110 cm (drzwi wejściowe, które oglądałem mają najwyżyj 100cm, zalecany otwór 102 cm)

 

pozdrawiam

xoq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy zmienialiście szerokość otworu pod drzwi wejściowe, czy macie tak jak w projekcie 110 cm (drzwi wejściowe, które oglądałem mają najwyżyj 100cm, zalecany otwór 102 cm)

 

pozdrawiam

xoq

 

Hej, hej,

my drzwi wejsciowe mamy jak w projekcie. Zamówione pod konkretny wymiar. Jesteśmy zadowoleni, chociaż prawie wcale z nich nie korzystamy, brama garażowa i drzwi na taras prawie ciągle w ruchu. Poza tym u nas krajobraz powojenno-księżycowy i nawet "normalnie" do drzwi nie można podejść. Wszystko w proszku dookoła domu :) Ważne, że dom stoi i że za kilka dni ( no może tygodni) przeprowadzka. Co prawda mały poślizg, ale już bliżej niż dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...