Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

myszkin

 

Za cegłe klinkierową (8480szt. x 1,55zł) zapłaciłam 13.156,72 do tego trzeba doliczyć robociznę - 4569zł (na tyle mem wycenioną). Nie wykonuje się natomiast tynku i elewacji zewnętrznej. Ogladałam domki, które po kilku latach trzeba było na nowo malować i jakoś mnie się to nie uśmiecha. Pozatym mam nadzieję zaoszczędzić na ogrzewaniu domu bo to przecież ściana trzywarstwowa.

 

Bardzo chciałabym mieć okiennice ale są drogie. Rolet nie założę bo nie podobają mi się. Te antywłamaniowe są bardzo drogie a inne są moim zdaniem zbędne. Okiennice natomiast oprócz praktycznych zalet (ochrona, osłona przed światłem) bardzo ozdabiają dom. W mojej okolicy jest kilka takich domków ale nikt nie zrobił okiennic (chyba za drogie :cry: ) Jak zostanie mi z kredytu to je sobie zrobię.

 

Centralny odkurzacz - zastanawiałam się ale niestety nie zrobiłam jeszcze wyceny. Chcieć bym chciała ale to zobaczymy. Na razie myślę katagoriami "kupic to aby dom stał" ulepszaniem i bajerami zajmę sie później.

 

A dom będę podwyższać bo lepiej wygląda podwyższony a nie ze względu na rolety. Te które widziałam i nie były podwyższone wygladały dziwnie.

 

Z pozdrowieniam :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale z drugiej strony mam dobrą pracę, a dziś dostałam kolejną ofertę neizłej chałturki na cały przyszły rok, wiec coś nazbieram do przyszłej wiosny... Czy jak będę miała 50 tys. to warto zaczynać i potem dobrać np. 150 tys. kredytu, czy lepiej dozbierać przez 2-3 lata wiekszą sumę?

 

myszkin też lubię chałturki :D

Doświadczenie życiowe uczy że lepiej zaczynać jak najwcześniej bo potem wszystko będzie droższe.

 

 

To forum o projektach - to jeszcze zapytam - co z korytarzem w części sypialnianej, nie uważacie, że jest za wąski? Dla mnie może być, ale zaczęłam przemyśliwać nad jego poszerzeniem o 60 cm - weszłyby szafy wzdłuż jednej ze ścian. Nie wiem dokładnie, jaką szerokość ma ten korytarz, na oko chyba trochę ponad metr? Zresztą ja już totalnie przerobiłam część sypialnianą, więc u mnie to ma sens, bo jest długa ta ściana korytarzowa. A nie lubię szaf w pokojach.

 

Mnie się podoba włąśnie to że na komunikację nie marnuje się przestrzeni- garderoby w sypialniach załatwią sprawę.

 

Czy zakładacie centralny odkurzacz? Nie wiem czy to ma sens w parterówce?

Jak najbardziej ma - wystarczą dwa gniazdka, pzy rurze 9 m jest OK, ale można wyproawdzić trzecie - w garażu do odkurzania samochodu. Ceny od 2000 za wszystko (z samodzielnym montażem, ale to nietrudne) - zajrzyjcie na ogłoszenia drobne, jest tam ktoś kto się ogłasza z odkurzaczami.

 

A, i jescze jedno, wielu z Was pisało, że będzie podwyższać dom, bo rolety zabierają miejsce. Nie bardzo rozumiem. O Jezu, a ile kosztują rolety do takiego domku :(

A może lepiej okiennice? Tego jeszcze nie przetrawiłam

 

Jak chcesz wstawić rolety zewnętrzne to potrzebujesz jakieś 30-40 zm żeby je nad oknem zamontować, na etapie wstawiania okien.

Mam pierwszą wycenę na okna - 9200 za białe PCV, 13 tys za PCV z okleiną złoty dąb.

ROlety zewnętrzne - 6 tys.

Okiennice kosztują tyle co okna - a trochę niewygodne, trzeba otworzyc okno żeby zamknąć okiennicę, wyobraź sobie że wieczorem idziesz do każdej okiennicy żeby zamknąć.

Są bajery z korbkami elektrycznymi, ale drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka - klinkierek jest przedni, byłam dzisiaj nawet w hurtowni, cena tych postarzanych też niezła. Pan z hurtowni namawiał nas starsznie na silkę. Ale raczej bedziemy budować z betonu komórkowego plus wełna i jak Bóg da a szefowie pozwolą z klinkierkiem.

 

BK - trzeba brać ten odkurzacz i koniec. I podwyższać domek.Fajnie, że podałaś ceny za okna i rolety. A tak przy okazji widziałam dziś niezłe drzwi z piaskowanym szkłem ze Stolarki Wołomin, w kolorze ciemnego egzotycznego drewna - laminowane niestety ale ramy robia drewniane - za jedyne czterysta coś. Są podzielone szprosami na cztery chyba części. Naprawdę niezłe za tę cene - o ile ktoś z Was szuka tańszych rozwiązań i taki wzór mu się spodoba. Nazywają się Ireko. Urządzałam już dwa mieszkania wcześniej i na te drzwi jakoś nie trafiłąm pewnie nowy wzór.

Dobrze by pasowały do ciemnych okien. I jasne dechy na podłodze...

 

Pan od dachu jak zobaczył makietę domku to się zaślinił i zaczął biegać koło nas jakby sułtan odwiedził jego skromne progi. Wyszło na to, że położenie dachówki cementowej z robocizną, łatami, gąsiorami, psami i kotami - to jakieś 30 tys. Wszystko robi firma tego pana. Ale ta dachówka mi sie nie podobała - IBF. Za ceramiczną 6 tysięcy więcej chciał. Czyli 36 całość.

 

Gres też niezły widziałam z Paradyża - beżowy o zaoblonych krawędziach - 36 zł metr.

 

Dość tego trucia. Acha. szanowny małżonek chce oprocz widocznej więźby w salonie także okien połaciowych w tymże. Będzie tez montował na działce wiatrak. Pomoooocyyyy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z hurtowni namawiał nas starsznie na silkę. Ale raczej bedziemy budować z betonu komórkowego plus wełna i jak Bóg da a szefowie pozwolą z klinkierkiem.

 

I miał rację - to chyba najelpszy materiał, ale wymaga wełny, i strasznie nasiąka wodą jak mu pozwolić.

Najlpeszy mikroklimat, najniższa promieniotwóczość. Ale ekipa musi być dobra.

A po co ci wełna przy betonie komórkowym? Przecież to tani materiał z najdroższym ociepleniem - nie jest potrzebna wełna przy gazobetonie.

Ja myślę o keramzycie - superciepły materiał o fajnych właściwościach ale być może będzie to ceramika porotherm 30 + 12 styropian.

Teraz mieszkam w domu z ceramiki ocieplonym styropianem i klimat jest super - ciepło w zimie chłodno w lecie.

 

 

Pan od dachu jak zobaczył makietę domku to się zaślinił i zaczął biegać koło nas jakby sułtan odwiedził jego skromne progi. Wyszło na to, że położenie dachówki cementowej z robocizną, łatami, gąsiorami, psami i kotami - to jakieś 30 tys. Wszystko robi firma tego pana. Ale ta dachówka mi sie nie podobała - IBF. Za ceramiczną 6 tysięcy więcej chciał. Czyli 36 całość.

 

To ja się rpzenoszę do Radzymina, bo u nas nie ma takich cen :evil:

 

Gres też niezły widziałam z Paradyża - beżowy o zaoblonych krawędziach - 36 zł metr.

 

Też o takim myślałam.

 

Acha. szanowny małżonek chce oprocz widocznej więźby w salonie także okien połaciowych w tymże. Będzie tez montował na działce wiatrak. Pomoooocyyyy!!!

 

No to policznie sobie ile te fanaberie :wink: będą kosztowały i przelicz to na ilość wiatraków w ogrodzie.

Mój mąż myśli o lesie na działce - chociaż 100 m2, żeby mieć własne grzyby :D I staw. :D (ryby...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, problem cen to mój problem, męża się te problemy nie imają :evil:

 

Przepraszam, ale chyba na pałę napisałam o tym dachu. Mam wyliczenie

od pana.

IBF - 320 m 6800

Obróbka blach 3000

Orynnowanie 2000-2500

Obróbki pod

gąsior, kominy 3000-3500

obrobki beton. 2500

Robocizna 10 000 - 12 000

---------------------------------------

razem plus minus 30 000

 

 

Do tego jeszcze u pana

 

więźba - 320 m 6400

Kantowizna 10m3 5000

folia i łaty 1600 plus 1500

 

-----------------------------------------------

 

razem - panu wyszło poniżej 45.000

 

 

Aha - no i jeszcze do tego cena krokwi, klamry, wtórniki -około 6000. Nie wiem dokładnie bo jeszcze nie mam projektu kupionego, wię wszystko jest pi razy drzwi liczone.

Czyli wyszłoby ok. 51 kzl. Sluchajcie, ja chyba śnię. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, robociznę pan policzył trochę dużo.

 

Ja liczyłam tak

20 tys więźba z montażem (prefabrykowana, np. od Taty Jakuba Burkietowicza :wink: )

To co na dach 15 max 20 tys, robocizna bez więźby max 20-25 za metr czyli 6-10 tys.

Też wychodzi coś koło tego ...

Ale dlatego że więźba droga.

Na pewno da się zejść z ceny robocizny, szukaj dalej.

Zastanow się nad gotową więźbą.

Szukaj małych firm, ceny mają niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam dachówkarza. Za robociznę chce 23 zł za metr to będzie ok 6000. :p Nie wiem jak Wy ale ja myślałam, że będzie dużo drożej. Zaznaczam, że fachowiec sprawdzony i uznany za jednego z najlepszych w okolicy. Do tego dachóweczka i te wszystkie dodatki - 18.000.

 

Więźba z modrzewia (prawdopodobnie lespza niż sosna :-? a cena taka sama) impregnowana - 10.700. To chyba nieźle. Na robociznę mam wycenę na 5000 ale dzisiaj będę miała jeszcze jedną.

 

Z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam dachówkarza. Za robociznę chce 23 zł za metr to będzie ok 6000. :p Nie wiem jak Wy ale ja myślałam, że będzie dużo drożej. Zaznaczam, że fachowiec sprawdzony i uznany za jednego z najlepszych w okolicy. Do tego dachóweczka i te wszystkie dodatki - 18.000.

 

Więźba z modrzewia (prawdopodobnie lepsza niż sosna :-? a cena taka sama) impregnowana - 10.700. To chyba nieźle. Na robociznę mam wycenę na 5000 ale dzisiaj będę miała jeszcze jedną.

 

Z pozdrowieniami

 

Malinka, strasznie tanio za ten dach, czy wliczyłaś te tajemnicze pozycje:

Kantowizna, folia i łaty ? I wsystkie dodatki (kominy, schody dla kominiarza, bajery)

Szczególnie że będziesz mieć porządną nie najtańszą dachówkę ceramiczną.

Do tego jeszcze ten słupek - podporę na taras, podbitka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam wczoraj z dekarzem. Ważna uwaga: Przed zakupem dachu i więźby należy skontaktować się z wykonawcą dlatego, że to co jest napisane w projekcie (zestawienie materiałów) nie jest adkwatne do rzeczywistości. Fachowcy lepiej się na tym znają i wiedzą co jest potrzebne a co nie. :wink: Oczywiście , jeżeli są to fachowcy, którym mozna ufać.

 

Cena dachu jest taka, ponieważ uzyskałam 20% rabatu na dachówkę i 12% rabatu na dodatki. To wychodzi 2800 na dachówkach mniej i 1028 na dodatkach.

 

Może gdyby ktoś przysłał zestawienie materiałów na dach jakie wam podano to mogłabym porównać czy wszystko mam.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była u nas wczoraj pani architekt, która będzie robić adaptację. Pierwsze jej słowa - o, jak fajnie zlokalizowany kominek, super, w centralnym miejscu salonu, to bardzo funkcjonalne, i delikatnie zasugerowała nam żebyśmy przemyśleli rezygnację z likwidacji kominka, czyli zostawić tak jak jest w projekcie, bo to znajomi przed kominkiem, imprezy w zimowe wieczory, dzieci lubią się wylegiwać przed kominkiem, poza tym jak się wraca np ze sklepu z zakupami to przechodzi się przez korytarzyk, który jest wprawdzie otwarty, ale jednak korytarzyk, a nie przez środek salonu.

No i sama nie wiem ... Może faktycznie zostawić ten kominek?

Ale wtedy mniej miejsca...

Drzwi do WC definitywnie z wiatrołapu.

 

Okazuje się że projekt jest na tyle dobry że niewiele trzeba zmieniać ...

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz moje zdanie na temat kominka. Mi po prostu on nie pasuje na środku. Brałam jeszcze pod uwagę ścianę, która łączy się z sypialnią (nr 10 w projekcie). Wydaje mi się, że kominek w tym miejscu nie powinien nikomu przeszkadzać. Myslę że to rzecz gustu. Mam tak ciasne mieszkanie teraz, że w momencie kiedy nanosiłam zmiany w projekcie to całkowicie zrezygnowałam z kominka. Teraz jednak to przemyślałam a do wyboru został mi już tylko komin w łazience, dlatego u mnie kominek bedzie na tej właśnie ścianie.

 

pomyślnych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Przestronnych!

Przez ostatnie trzy dni intensywnie szukałem ekipy do budowania ,jak wcześniej wspominałem miałem mieć wycenę od jednej z firm no i mam.Po wizycie w tej firmie odechciało by mi się budowy ale dzięki waszym cennym informacją przyjąłem wszystko spokojnie,podziękowałem panu i poszedłem szukać dalej.Zaproponowano mi 200 000 za stan surowy z tym że nic mnie nie interesuje udostępniam im działkę a potem tylko odbiór .(Robocizna 55 000 zł )Następna firma młody człowiek pracuje razem z ludźmi na budowie myślę sobie taniej będzie zostawiłem więc projekt na dwa dni.Wycenę dostałem wczoraj 40 000 sama robocizna bez dachu i ja załatwiam wszelkie materiały temu panu też już dziękujemy.Wizyta trzecia starszy jegomość z doświadczeniem polecony przez innych inwestorów wziął projekt powyliczał co trzeba i zaproponował 8000 zł zrobi fundament posadzkę na gruncie mury zewnętrzne, wewnętrzne nośne, kominy i wieniec.dochodzi mi wykopanie fundamentu 500 zł (50 zł za godzinę kopania koparką) pomocnik 1000 miesięcznie ewentualnie dwóch pomocników .Zakładając że będą robili to przez dwa miesiące wychodzi 10500 zł .Chyba nie będę dalej szukał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po świętach wchodzą do mojego D08 pracownicy i zaczynają montować podwieszany sufit.Potem tynki, okna,drzwi i nadzieja że wygram w totka. Trzymajcie kciuki.

 

Trzymamy, trzymamy. Tylko zacznij grać bo odcisków dostaniemy.

 

Powiedz co zmieniłaś w projekcie. Czy mogłabyś coś doradzić?

 

Czy mogłabyś coś powiedzieć na temat kosztów jakie poniosłaś do tej pory?

 

Przepraszam, że jestem taka ciekawska ale my dopiero zaczynamy i wszystkie nasze wyliczenia to przypuszczenia.

 

Zaglądaj proszę na tę stronę częściej

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku

 

Myślę, że to dobra cena. U mnie tyle za same fundamenty. :lol: Miejmy nadzieję, że wybudują dobrze i domek będzie stał długie lata. Zastanawiam się teraz nad oknami. Planuję drewniane, ale nie wiem czy dobrze. No i jeżeli drewniane to z jakiej firmy. W mojej okolicy nie ma renomowanych dealerów. Od dwóch dni czytam wątek "Szukam dobrych okien.." i coraz więcej wątpliwości powstaje.

 

Przestronni jakie okna wstawiacie u siebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Malinko!

Mam takie same obawy jak Ty co do poprawności tej budowli zależy mi na tym żeby było wszystko tak jak należy dlatego zanim podejmę ostateczną decyzję nad zatrudnieniem tego majstra będę musiał dokładnie zlustrować jego dotychczasowe prace .Okazuje się że w naszej miejscowości murarzy jest jak grzybów po deszczu a inwestorów jak na lekarstwo może właśnie dla tego jest tak tanio ,muszę wam powiedzieć że w tym momencie mam już dwóch panów w podobnej cenie.Jutro będę jeździł do domów które postawili i zaciągnę języka.

Co do okien to chyba jednak PCV z okleiną drewnopodobną

ceny które nam przesłałaś są do zaakceptowania.O drewno natomiast trzeba dbać a nie zawsze może się chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć MALINKA

 

Zmian w projekcie zrobiłam niewiele.

Kominek został na środku bo dla mnie tak jest bardziej przytulnie a salon jaki dla nas został jest wystarczająco duży. Goście też się zmieszczą a wesel urządzać nie będę.

O około połowę zmniejszyłam łazienkę przy salonie, dzięki temu wiatrołap ma kształt litery L. W powswałej wnęce będzie szafa na wierzchnie okrycia a przedsionek zyskał okno, które będzie wysokie jak pozostałe okna. Kominek wraz ze ścianką na której będzie stał zasłania wejście do toalety.

Zmieniłam wyjście na taras i zamiast czterech będą dwa skrzydła po1,5m, jedno z nich przesuwane.

Połączenie obu tarasów w jedeną całość zamyka listę zmian w moim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...