Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kończę fundamenty, teraz aż do wiosny będzie przerwa na osiadanie piasku.

Szukam wykonawcy konstrukcji nośnej dachu, którą mam zmienioną na krokwiową a strop na teriva. Dach ma zakrywać duży taras za garażem. Dach nad tarasem będzie podparty dwoma słupami na krawędzi tarasu. Rademik, czy zmieniałeś strop ?

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przestronnych - ja od piątku mieszkam w Swoim domu - jest świetnie :). Na razie najbardziej zadowolona jestem z garażu w bryle budynku - mogę zakupy wyciągać, kiedy mi to odpowiada (czyli wieczorem, kiedy mały pójdzie spać). Podoba mi się też strefa nocna - jest taka intymna :). Nie mogę na razie przyzwyczaić się do otwartej przestrzeni - salon, kuchnia, korytarz - otwarte - może dlatego, że jeszcze nie do końca zagospodarowane.

Życzę wszystkim Przestronnym wszystkiego najlepszego na święta, tym, co już mieszkają radosnych chwil w wymarzonym domu, a tym, co budują i zamierzają budować - jak najmniej kłopotów związanych z budową i szybiego wprowadzenia się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kończę fundamenty, teraz aż do wiosny będzie przerwa na osiadanie piasku.

Szukam wykonawcy konstrukcji nośnej dachu, którą mam zmienioną na krokwiową a strop na teriva. Dach ma zakrywać duży taras za garażem. Dach nad tarasem będzie podparty dwoma słupami na krawędzi tarasu. Rademik, czy zmieniałeś strop ?

 

Pozdrawiam, Paweł.

 

 

Witam,

buduje w starych budach koło jaktorowa, też zrobiłem fundamenty i czekają na wiosne, strop mam zmieniony na terive, robociznę stanu surowego otwartego z wiąźbą, bez pokrycia dachu mam wycenioną na 45000, masz może jakąs opinie ntt.

Pozdrowienia AB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolomama - gratuluję i życzę szczęścia w D08.

 

ab - mój majster bierze 240 zł/m2 zabudowy w obrębie murów a więc 240zł x 209 m2 = 50.160,- zł w podziale na 3 etapy po 80 z każdy etap (fundamenty, ściany ze stropem, więźba) ale ja zrezygnowałem z jego ciesielki więc zapłacę 160 zł/m2 czyli 33.440,- zł

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolomama - przeczytałem dziennik budowy, obejrzałem zdjęcia z Twojej budowy i mam pytania dot. ogrzewania i wentylacji. Ale zanim je zadam to muszę Ci pogratulować pomysłu ze zmianą konstrukcji więźby z wiązarowej na krokwiową a co za tym idzie zmiany konstrukcji stropu. Forumowicz Żbik (też "przestronny") niedawno powiedział, że drugi D08 wybudowany w jego okolicy nie został zasiedlony z powodu pękającego sufitu. Inwestor nie wprowadził zmian w konstrukcji więźby i stropu. U Żbika i u mnie jest Teriva. To jest też informacja ku przestrodze dla innych forumowiczów zainteresowanych D08.

A teraz pytania.

1. Masz terrakotę w salonie - czy jest tam ogrzewanie podłogowe ?

2. Czy kominek ma dukt powietrzny pod podłogą zasilający go w świeże powietrze z zewnątrz ?

3. Czy masz dodatkowe kanały wentylacyjne w pokojach, czy tylko tyle ile było w projekcie ?

4. Czy masz nawiewniki w oknach albo inny dopływ powietrza z zewnątrz i jak to działało w ostatnie mroźne dni ?

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My mieszkamy już prawie 3 miesiące. Mieszka się bardzo dobrze, jednak własny dom to nie to samo co mieszkanie w bloku.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zmianami, to proponuję poszerzenie garażu. My mamy szerszy o 1m niż w projekcie i 2 auta mieszczą się w miarę dobrze, przy węższym byłyby problemy z wysiadaniem.

Nie zmienialiśmy konstrukcji stropu i jak na razie nic nam nie pęka :D , mamy za to ścianę nośną z wieńcem, zamiast działowej, wzdłuż całego domu (od dużej łazienki aż do przejścia kuchnia/salon).

Ogrzewanie podłogowe mamy w łazienkach, wiatrołapie i kuchni. Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze.

 

pozdrawiam

xoq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witamy wszystkich forumowiczów Przestronnego!

 

Nie było nas tu na forum 2 lata... Ale właśnie 4 lutego rozpoczęliśmy budowę D08 w Węgrzcach Wielkich koło Krakowa. Przez te 3 dni geodeta wytyczył co trzeba i zostały dziś wylane ławy pod fundamenty. Na razie mamy umowę z wykonawcą na stan surowy otwarty. Cena - wraz z materiałami (Porotherm 35-tka, dachówka betonowa), kierownikiem budowy (cały nadzór, wszystko) - 220.000 PLN. Sami nie wiemy, czy dużo to, czy nie... Duży koszt stanowi dach - z powodu planu zagospodarowania gminy musieliśmy podnieść go do 35 stopni (chyba nikt jeszcze nie musiał tego robić) - i w związku z tym mamy go 380m2!!! Przymierzaliśmy się do budowy od jesieni, ale 2 umówione ekipy zrobiły nas w konia i się wycofały. Stąd poślizg do wiosny...ale udało się już teraz, bo zima odpuściła... Na razie cieszy nas to, że coś ruszyło, bo domy na sąsiednich działkach już stoją, a kupowaliśmy je w tym samym czasie. O dalszych fachowców będziemy martwić się na wiosnę.

 

No, pochwaliliśmy się, pora iść spać :)))

 

Czy ktoś buduje D08 w miarę blisko Krakowa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałam całe nasze forum od strony 1 - 2004 rok - nieźle :lol:

wychodzi na to, że blisko Poznania nikt nie buduje, za to znalazłam dwie Asie, które budują pod Szczecinem - też nam pasuje (zakładając, że wyrażą zgodę na najazd z aparatem foto)

Bardzo mało na forum ma założone dzienniki...

Acha - dla tych, przed którymi stoi wyzwanie ogrodowe: założyłam rok temu osobny temat na forum PAMIĘTAJCIE O OGRODACH. Temat ma tytuł: JAK DOPROWADZIĆ DZIKĄ DZIAŁKĘ DO STANU CYWILIZOWANEGO?

JEst tam sporo rad odnośnie działki - ogrodu. Aktualne porady dotyczą tego, jak zabrać się za zmienianie działki w ogród po wyjściu z niej budowlańców...

Jak sobie pomyślę, że po budowie, gdzieś za rok czeka mnie bronowanie całej działki (tak polecają nasi fachowcy) to mnie głowa boli od razu :)

3majcie się ciepło

Zacznę też do dziennika dodawać rysunki - pomysły na umeblowanie pokoi - może nam się coś wspólnie wymyśli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny pomysł! Wspaniale by było, gdyby więcej osób chciało się podzielić swoimi pomysłami na umeblowanie. My od kilku dni próbujemy coś sobie wymyślać, wertujemy gazety o wnętrzach... ale cienko z pomysłami... Ze mnie taki antytalent, że umiem tylko porozstawiać meble przy ścianach i koniec. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!

 

Co do dziennika budowy - nie każdy ma czas pisać, a druga sprawa - jeśli ktoś ma ekipę, której ufa (póki co :))) ) i nie jeżdzi na budowe często - to też trudno pisać...bo nie wie się dokłądnie, co tam się dzieje... Ale chwała tym, którzy piszą - bo świetnie się czyta i korzysta z cudzych doświadczeń.

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

P.S. Zastanawiamy się, gdzie umieścić składane schody na poddasze - z któego pomieszczenia? Czy lktoś ma pozytywne lub negatywne doświadczenia w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś podpowie jak umieszczać na forum rysunki w paint-cie?

bo nie umiem :(

one są jako mapa bitowa - cokolwiek to znaczy :roll:

a schody - typu klapka w suficie, rozkładane, będą najprawdopodobniej w garażu...

bo gdzie indziej nie za bardzo pasują ...

widziałam w jakimś domu takie schody w suficie korytarza (obok pokoi) - wyglądało nie ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że chcę. W którym numerze? Mam nadzieję, że będą mieć w bibliotece.

 

Ja właśnie myślałam o tych schodach na poddasze z przedpokoju - w takim razie pomyślę nad tym, skoro nieciekawie to wygląda... Jedne na pewno będą z garażu. Ale ponieważ mam zmienioną konstrukcję dachu - po pierwsze podniesiony do 35 stopni, po drugie nie będzie tam takiego "lasu" tych desek (ja wiem, że określenia są wysoko nieścisłe, ale wielki laik ze mnie budowlany...) - to mimo, że będzie to poddasze nieużytkowe - to będzie naszym nieżle dostępnym strychem - składzikiem. Stą wydaje mi się, że tylko jedne schody z garażu to mało. Ale przecież kompletnie nie mam doświadczenia - i może to absolutnie wystarczająco :)

 

Jeszcze jedno mnie nurtuje od kilku dni - gdzie robicie "pralnię" - tzn. pralka, suszarka na bieliznę, kosz na brudy? W łazience dużej, małej? Wydaje mi się, że pomieszczenie gospodarcze odpada, ponieważ bedzie w zimie słabiej ogrzewane - jako spiżarka, więc marzłabym wkładając i wyciagając pranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...