Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

P.S. Zastanawiamy się, gdzie umieścić składane schody na poddasze - z któego pomieszczenia? Czy lktoś ma pozytywne lub negatywne doświadczenia w tym względzie?

Polecam umieszczenie wejścia na strych w wiatrołapie. Mam tak i nie wyobrażam sobie lepszego rozwiązania. Wychodzi się w najwyższym punkcie poddasza, u nas cieśla przerobił trochę konstrukcję więźby tak, że zrobiło się takie pomieszczenie na przechowywanie różnych klamotów.

Wchodzenie na strych z garażu nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, za każdym razem trzeba by wyprowadzać samochód, żeby otworzyć właz. Poza tym nad garażem jest dosyć mało miejsca i trzeba się przeciskać w dalsze miejsca poddasza.

Nie polecam również umieszczania włazu w części mieszkalnej - strych jest nieocieplony i straty ciepła będą spore. U mnie w wietrzne dni po prostu dmucha zimnym powietrzem z włazu, ale mam taki badziewny, najtańszy z Castoramy.

 

pozdrawiam

xoq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz model rodziny to 2+1 więc sypialnie będą tylko 2 - to te przy łazience.

Szafy wnękowe zostały skasowane (w projekcie), sypialnia przy salonie będzie miała 10,2 m2 i zostanie garderobą, natomiast sypialnia przy przedsionku będzie miała 16,6 m2 i zostanie gabinetem z dodatkowym miejscem do spania.

Piszę, że będzie bo narazie jest tylko zasypany fundament. Z dalszym etapem czekamy do marca, piasek pomimo, że w połowie grudnia był ubijany zagęszczarką po deszczach styczniowych i lutowych już osiadł miejscami na 5 cm. Spodziewałem się tego i nie pozwoliłem majstrowi kontynuowania budowy zimą. Jestem wyczulony na prawidłowe zagęszczenie podsypki gdyż u krewnych po pół roku zamieszkania zarwała się podłoga w salonie i kuchni. Rozpacz i koszty naprawy były duże bez możliwości ściągnięcia ich od wykonawcy-partacza.

Pozdrawiam Przestronnych, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pomysł jest bardzo OK....

ja muszę wymierzyć bibliotekę (stara, piękna, dębowa) ..., musi iść do gabinetu - bo gdzie indziej ? :-?

jak będzie miała mniej niż 3m długości to będzie na ścianie po lewej, jak więcej niż 3 to musi iść na przeciw okna...

mogłaby mieć mniej niż 3 wtedy taka garderóbka .... miła rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Biorąc przykład z Kajetany, ja również zamieściłam w moim dzienniku koncepcję zmian i umeblowania w naszym przyszłym Przestronnym, zapraszam! :lol:

 

Cieszę się, żę ryszyło w tym wątku. Mam nadzieję, że wszyscy budujący D08 założą dzienniki, aby móc korzystać z doświadczenia innych.

 

Serdecznie pozdrawiam, Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nowych D08-kowiczów.

Kurna - nie wiedziałem, że to forum jeszcze żyje :)

Witam ponownie "starą gwardię".

Przyznam szczerze, że daaaaawno mnie tu nie było i trochę zapomniałem o forum muratora. Obiecuję się poprawić :)

 

Jakby kto miał do mnie pytania, to walcie. Nadal żyję i chce mi się odpisywać :)

 

Pozdro

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jakubie! Czytasz mi w myślach-własnie miałam do Ciebie pisać wiadomość. Pamiętam,że ty tez zrezygnowałeś z tarasu wzdłuż salonu i wstawiłeś zamiast drzwi długie okno. Jestem ciekawa ile w przybliżeniu kosztowało, jakie ma wymiary, czy jest funkcjonalane a i może jakąś fotkę wrzucisz??? :oops:

 

Jestem również ciekawa Twoich zmian w projekcie, wrażeń po zamieszkaniu, koloru dachu i elewacji, na jakie okna się zdecydowałeś (drewno czy plastik i jaki kolor)???

 

Baaaardzo proszę Cię o zdjęcia w miarę mozliwości, głównie kuchni i łazienek, bo te pomieszczenia głównie spędzaja mi sen z powiek.

 

Gdzie urzadziłeś kącik TV w salonie??? :roll: Nie mogę sobie tego wyobrazić patrząc na projekt.

 

 

Serdecznie Cię pozdrawiam, jak i całą reszte forumowiczów!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz. Ledwo się człowiek odezwie i 100 pytań do ... :)

No to postaram się odpowiedzieć:

 

Co do cen, to nic nie pamiętam, a poza tym było to tak dawno, że pewnie nieaktualne przy takich zmianach na rynku.

Okno ma 3,5 m x 1,9. Spełnia funkcję półki, siedzenia dla dzieci itp (schodzi nisko - jakieś 60 cm od podłogi).

Okna drewniane. Produkcja Szymon Szkudlarz - Odolanów (bierze drewno od ojca, więc poszło w rozliczeniu). Robi dobre, solidne okna i przy tym myśli.

Wrażenia - zaje....ste. Jak gdzieś wcześniej pisałem, kryty taras jest jednym z lepszych posunięć.

Kolor dachu - dachówka Roben kasztan. Elewacji jeszcze nie mam, poza ścianą kuchni w klinkierze.

 

Zdjęcia kuchni były w jakimś "Ładnym wnętrzu", czy czymś podobnym.

 

kącik TV zmienia miejsce. Pierwotnie był na ścianie od "gabinetu" czyli od wejscia po lewej stronie. Teraz jest przy dużym oknie, w oryginale drzwi tarasowe (po lewej stronie, na wprost wejścia z wiatrołapu).

 

Co do zdjęć. Piszę z pracy, a zdjęcia w domu. Internet w domu mam słaby, tak samo jak pamięć, więc pewnie będzie problem z tymi fotkami.

 

 

Pozdrawiam,

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że chcę. W którym numerze? Mam nadzieję, że będą mieć w bibliotece.

 

To numer 4/2006 Archivolty - strony 78-81, jest tam kilka zdjec - salonu (jeszcze bez obrazków na ścianach), łazienki, kuchni i szkic całego umeblowania domu - z góry.

 

Nie wyobrażam sobie schodów na strych w domu - my mamy powiększony garaz i tam one spełniają swoją rolę - schody są składanei nie szpecą.

 

Pralkę mamy w pomieszczeniu gospodarczym - mamy tam tzw drugĄ KUCHNIE - SĄ TAM PO JEDNEJ STRONIE NAJPROSTSZE białe meble kuchenne, pralka, zlew dosyc głęboki , kosz na pranie, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przestronniaków !

 

Jako ze rozpoczynamy niebawem budowe, chciałbym zaistnieć w tej grupie i zassać jak najwięcej wiedzy od Was a z czasem podzielić się swoimi opiniami i komentarzami ! Do kilku osób pisałem juz wcześniej i spotkałem sie z pozytywnym odzewem...

:lol: ....ale teraz oficjalnie trzeba sie przywitać i przedstawić :lol:

 

W tym tygodniu odbieramy decyzje ze starostwa o pozwoleniu na budowe

 

W projekcie mamy kilka zmian, pomysły zaczerpnęlismy z wizji lokalnych ....gdyz udało nam sie znalezc 6 "przestronnych" w okolicy Wrocławia i zostalismy miło przyjęci przez wszystkich domowników ( pozdrawiamy ! ).

...załącze wkrotce rysunek naszego D08

 

Za wszelkie informacje i pomoc juz teraz z góry dziękuję !!!!

 

JANUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek mam i wysle!

 

zreszta korzystając z okazji:

 

niech zainteresowani fotkami powpisują poniżej swoje maile kontaktowe , wtedy kazdy kto bedzie chcial sie podzielic swoimi foto albumami bedzie mogl słać do woli :)

 

Janusz

[email protected]

 

Zacna inicjatywa ale moja skrzynka tego nie wytrzyma więc z żalem nie podam swojego adresu. Obawiam się, że jest więcej takich forumowiczów, którym parametry ich mailowych skrzynek i łącza sprawi przykrą niespodziankę. Może lepiej wysyłać zdjęcia do specjalnych ogólno-dostępnych witryn, portali czy jak to tam się nazywa. Nie jestem biegły w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani Przestronni :)

właśnie wgrywam nowe (zdobyczne) foty przestronnego z poddaszem jak w dworku polskim. Jak dla mnie trochę nie pasuje ten wypasiony dach do standardowego przestronnego ... ale oglądajcie w moim dzienniku jak wygląda ten przestronny a la polski dworek ... :roll:

niedługo wgram też obiecane foty od wujka ...

Foty będą do oglądania za około 2 godziny ...

Acha - podaję namiary na nowe przestronne koło Poznania:

Ten dworkowy jest w Łoskoniu Starym (mają super ogród)

Drugi namierzyliśmy w Rokietnicy - pierwsze domy od strony Szamotuł, powiedzmy druga linia zabudowy od drogi głównej - ten jest wykańczany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...