Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

do tych z Was, którzy już podpisali umowy z firmami na budowę domu ....

w naszej umowie jest zapis, że musimy:

- zabezpieczyć przedmiot umowy na miejscu docelowej budowy przed szkodami, kradzieżą

- ubezpieczyć budowę na czas jej trwania

 

Wielu z naszych znajomych twierdzi, że dopóki nie podpiszemy protokołu odbioru domu nic co na terenie budowy leży - młotki, betoniarki czy co tam jeszcze... (lub częściowo stojący już dom) nie są nasze ... pomimo zapłaconych już pieniędzy. Innymi słowy - nie nasza broszka, że coś jest na budowie :)

Także te dwa punkty powyżej dotyczą obowiązków wykonawcy, a nie naszych ...

Co o tym myślicie? Jakie zapisy macie w Waszych umowach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Magdziak ... fajne te nasze przestronne :)

mój osobiście będzie drewniany, to trochę inaczej będzie ... ale jest git :lol:

w moim dzienniku jest surrealistyczny rysunek - tak sobie na ten moment wyobrażam różnice poziomów na działce. Wielki znak zapytania to część tylna - ogrodowa działki. Jak to wyjdzie faktycznie okaże się w czerwcu, jak postawią fundamenty ...

Nie chciałabym jednak mieć pagórków i dolinek w ogrodzie tylko w miarę płasko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki poszły na priv maile

 

co do umieszczania zdjęć na ogolnodostępnych stronkach - mam pewna wątpliwośc czy właściciele domkow życzyliby sobie publicznych fotek....zatem nie mając ich zgody i wiedzy nie uczynie tego ....ale myslę ze nikt nie bedzie mial mi za złe wysyłania na priv ?|!

;)

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam kosztorys od naszej firmy. Szczęka mi opadła gdy usłyszelismy jak się cenią :o To dobra firma, polecana przez znajomych, robiła nam fundamenty-sprawna i "czysta" firma.

Ale ceny maja zabójcze:

 

Postawienie murów wraz ze stropem - 13 000

 

Dach - 18 000 , czyli 60 zł za metr! :o :o :o :o

 

Inne firmy na naszym terenie biorą 30-35zł za metr. Nie wiem co robic....

 

A jak ceny kształtuja się u Was????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nie wiem jak się kształtują ceny tak na osobno...

My mamy zapłacić niecałe 300tyś za dom drewniany, szkieletowy z oknami, dachem, drzwiami wejściowymi, bramą garażową. Ściany zewn. otynkowane na dowolny kolor, ściany wewn - przygotowane do postawienia (po izolacjach, kablach - le to już inny wykonawca). Fundament też osobno płacony - na wycenę czekamy.

na oko liczymy, że cały dom z wykończeniem to będzie 500tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba + pełne deskowanie + 1 raz papa = 45 zł/m2 (cieśla z pod Iłży)

Krycie blachodachówką + obróbki + rynny = 37 zł/m2

Krycie dachówką + obróbki + rynny = 67,50 zł/m2 (dekarz z Grodziska Maz.)

U mnie po zmianach dach ma mieć 326,8 m2 więc koszt robocizny z kryciem blachodachówką to 26.700 zł.

Odnośnie murarki to płacę 160 zł/m2 pow. zabudowy tj 210 m2 x 160 = 33.600,- zł. (ekipa z małopolski, mieszkają na placu budowy w przyczepach kempingowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie...

różnice w cenach są przede wszystkim związane z rodzajem i jakością danego materiału. Czyli dom drewniany - dom murowany; dach - dachówka czy blachodachówka; fundamenty - wylewane czy z bloczków i tak po kolei.

Za dużo jest niewiadomych i różnic wynikających z rodzajów materiałów, abyśmy mogli tak na szybko porównywać ceny...

Zresztą od porównywania cen bez szczegółowego porównania materiałów budowlano - różnych tylko człowieka głowa boli ...

(za postawienie mojego drewnianego w stanie surowym zamkniętym firmy chcą od 200 tyś do 500tyś) ... wybraliśmy wariant środkowy i firmę jak najbliżej Poznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to fachowcy poszli nieźle z cenami - porównując 4 lata temu za położenie dachu tzn. konstrukcja az po ułożenie dachówki 10 tys zł od porządnej firmy. Już wtedy twierdzili, że wtopili na tym, nie przypuszczali, że to tyle pracy - a mamy powiększony garaż, więc było trochę więcej metrów.

 

Nie wiem, czy byłoby mnie stać dzisiaj na taki dom :lol:

 

My już mieszkamy prawie 2,5 roku, ale wiele nam jeszcze brakuje z zewnętrznych wykończeń - do teraz nie mamy niczym obłożonych murków przed domem i z tyłu od tarasu - nie mam koncepcji - co planujecie na tym murku z przodu domu? Jakies kwiaty w doniczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to fachowcy poszli nieźle z cenami - porównując 4 lata temu za położenie dachu tzn. konstrukcja az po ułożenie dachówki 10 tys zł od porządnej firmy. Już wtedy twierdzili, że wtopili na tym, nie przypuszczali, że to tyle pracy - a mamy powiększony garaż, więc było trochę więcej metrów.

 

Nie wiem, czy byłoby mnie stać dzisiaj na taki dom :lol:

 

My już mieszkamy prawie 2,5 roku, ale wiele nam jeszcze brakuje z zewnętrznych wykończeń - do teraz nie mamy niczym obłożonych murków przed domem i z tyłu od tarasu - nie mam koncepcji - co planujecie na tym murku z przodu domu? Jakies kwiaty w doniczkach?

 

My nie robimy tego murka - sprawia wrażenie ciężkości i jest .... murkiem :)

Albo nie będzie nic, albo mała pergola do wieszania doniczek z kwiatami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie będzie murka. Zastanawialiśmy się z żoną czemu miałby służyć ów murek i jedno co nam przyszło do głowy to zabezpieczenie przed nawiewaniem zimą śniegu a jesienią liści. Przy silniejszym wietrze w takim kącie pomiędzy dużą bryłą garażu i domu powstaje wir powietrzny, który nieźle zasypie ten mały taras. Nam to nie przeszkadza ale kaka73 oczekuje propozycji zagospodarowania murka. Może ktoś już mieszkający poda ciekawą propozycję to i ja zbuduję sobie ten murek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakoś nie wyobrażam sobie, aby ich nie było - tego od strony tarasu - też się zastanawialiśmy, ale projektant nam odradził. My mamy cały taras ten od dużych okien i ten boczny (gdzie również od strony salonu wychodzą tylko okna balkonowe boczne przesuwne wyłożony kostką brukową i właśnie ten murek jest barierą rozgraniczającą od ogrodu. latem się przydaje podczas imprez, a my towarzyscy jesteśmy. :lol:

Bardziej zależy mi na zagospodarowaniu tego z przodu (kwiaty latem , zimą znajduje się tam na razie drewno do kominka.

No i czym pokryć od góry te murki? Myśleliśmy o klinkierce - ciemno szarej - bo nasz przestronny ma kolor szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Przestronnych

... dach po zmianie ma prawie 400 metrów.

 

:o :o

 

Ja mam mieć zadaszony duży taras więc dach będzie miał ok. 327 m2.

To gdzie "upchnęłaś" jeszcze 70 m2 ?

 

 

Nasza gmina Wieliczka uchwaliła w planie zagospodarowania, ze dach MUSI mieć kąt nachylenia min. 35 stopni. Po przeprojektowaniu dachu wyszła taka straszna ilość m2 :))))

 

Jeśli chodzi o murek - też nie zamierzamy go robić. Ten z przodu - mam wrażenie - że nie pełni żadnej użytecznej funkcji...

 

Aha - podana przez nas cena - to robocizna plus materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zrobić ten murek, aby tak, jak zauważył psed ochraniał przed nawiewaniem śniegu i liści.

 

Nie wiem jeszcze jak to by wygladało, ale może w klinkiwróece, a na wierzchu przykręcic jakies ładne brązowe zaimpregnowane deski, aby słuzył albo za podstawke pod kwiaty lub za ławeczkę :roll:

 

Pewnie zadecyduję jak juz będą mury.

 

Co do cen, o których wczesniej myślałam to okazało się że firma nie chce aż tak duzo za pracę. podobno robocizna za ułożenie metra dachówki waha się 70-100 zł :o Nasz pan zażyczył sobie 60, więc chyba nie jest tak źle :-?

 

Dzis pojechaliśmy zamówić dachówkę, ale nic z tego: w projekcie przewidziane są dodatkowe kominki dachowe, każdy po po 500 zł. nie wiem czy decydowac się na nie???Wyglądają okropnie i z chęcia bym z nich zrezygnowała. I tu pytanie do mieszkajacych juz w przestronnym: czy macie dodatkowe kominki wentylacyjne na dachu?????jak to wygląda?

 

 

Pozdrawiam![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki wentylacyjne po 500 PLN :o :o

Rozumiem, że są to specjalne dachówki do wentyalcji pokrycia dachowego bo nie wyobrażam sobie, że to zakończenia kanałów wentylacyjnych. Fakt, że w projekcie przesadzili z tymi kominkami. Poza tym, że nie wygląda to dobrze to mamy dodatkowe dziury w pokryciu dachu, dodatkowa robocizna i materiał na obróbki blacharskie i potencjalne miejsca przecieków w przyszłości. U mnie wentylacja w garażu to po cztery otwory wentylacyjne w ścianach pod stropem i przy podłodze. Wentyalcja wszystkich sypialni i dużej łazienki będzie wyprowadzona do zbiorczego jednego kominka wentylacyjnego dużej średnicy

stojącego na stropie (teriva). Przyłącza do kratek wentylacyjnych w sypialniach i łazience ocieplonymi rurami spiro. Wentylacja małej łazienki, kuchni i salonu - zgodnie z projektem. Projektatnt robiący adaptację zlikwidował kominek wentylacyjny w pomieszczeniu gospodarczym i nie dał nic w zamian a ja też to przeoczyłem. Ponieważ tu będzie pralnio-suszarnia tochyba zrobię wentylator z żaluzjami w ścianie z czujnikiem wilgoci. Na dachu będzie jeszcze jeden kominek - wywietrznik kanalizacji. Drożej to wychodzi niż napowietrzak na poddaszu ale chociaż będzie ono pełnić tylko rolę strychu to może dziecko będzie chciało tam się bawić a taki napowietrzak potrafi "puścić bąka". Kominek wentylacyjny na dachu jest w tej sytuacji pewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...