Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

Jest kilka wersji D08 w tym jedna z użytkowym poddaszem więc fundament Nr 2 jest pod ścianę nośną. Nie pamiętam już jak to jest w oryginalnym projekcie parterowego D08 ale wydaje mi się, że na tym fundamencie stoi ściana przenosząca obciążenia z kratownicowej konstrukcji nośnej stropu i dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...to jest właśnie skan z oryginalnego parterowego D08 - a ściana ta nie przenosi obciązen ze stropu - ponieważ strop w postaci dolnego pasa wiązara opiera sie tylko i wyłącznie na wieńcu na ścianach zewnętrznych

......więc poprosze o inny pomysl :)

A może sciana wewnętrzna oparta na fundamencie nr 2, wykonana z ceramiki gr 12 cm potrzebuje wlaśnie takiego podparcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to pytanie do konstruktora. Nie wiem czy zaprojektowana grubość chudziaka bezpiecznie przeniosłaby obciążenie z ceramicznej ściany działowej. Nie jest to wykluczone gdyż osoba biegła w tej materii oglądajac projekt zauważyłą, że wystarczy dodać 5 cm betonu i zbrojenie i byłaby płyta fundamentowa. Problem widzę raczej pod chudziakiem. Zwykle wykonawcy niestarannie zagęszczają piasek tzn nie stosują warstwowania. Efekt - u mnie po styczniowych i lutowych deszczach zagęszczony paisek w fundamencie obniżył się o 5 i więcej cm. Fundament stoi na glinie, w sobotę widziałem kałuże wody na tym piasku. Kierbud też to widział i zadecydował, że chudziak zostanie wylany po zrobieniu ścian o ile woda zdąży opaść. Jej pozim widać w fundamencie komina, gdyż jest jak studnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominki wentylacyjne...

żeby tak głupio nie wystawały z dachu doradzono nam, aby wentylację z łazienek, kuchni + pom.gospod. poprowadzić nad sufitem i wypuścić to wszystko w drugiej dziurze komina kominkowego. Oglądałam te wkłady kominowe - mają od 1 do 4 otworów, w których może być pochowane wszystko co potrzeba. Tym sposobem nie ma wcale kominków wentylacyjnych, bo są schowane w kominie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Chciałem Was Przestronni zapytać czy ktoś myślał o Przestronnym bez garażu.

Wiem, że takiej wersji nie ma, ale zastanawiam się jak by to wyglądało, gdyz układ wewnątrz jest prawie "idealny" dla nas. Robimy indywidualny i potrzebuję natchnienia :wink:

 

Czy ktoś z Was mógłby podać mi wymiary zewnętrzne domu właśnie odliczając garaż, chodzi mi o pow. zabudowy.

 

A dom jest piękny, ma śliczną elewację (w naszych kolorach) i się zastanawiam czy robić indywidualny (i bulić :cry: ) czy "zaadoptować" ten właśnie.

 

pomożecie? :D

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam (i idę dalej oglądać Wasze Dezeroósemki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Chciałem Was Przestronni zapytać czy ktoś myślał o Przestronnym bez garażu.

Wiem, że takiej wersji nie ma, ale zastanawiam się jak by to wyglądało, gdyz układ wewnątrz jest prawie "idealny" dla nas. Robimy indywidualny i potrzebuję natchnienia

 

 

Zastanówcie sie mocno nad takim rozwiązaniem - wielkim plusem i "czarem" przestronnego jest taras....szczegolnie zadaszony..a zadaszenie i tarasowy kącik pochodzi wlasnie z bryły garazu.

Poza tym pomieszczenie gospodarcze jest moim zdaniem konieczne, szczegolnie jezeli planujesz inne ogrzewanie niz gazowe. Wstawisz tam kocioł olejowy, na węgiel, pompe ciepla itd....

....a przy okazji upchasz tam wiele niezbędnych lub zbędnych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedpiszcą w całej rozciągłości.

Z błędów tego projektu (nie boję się użyć tak mocnych słów) jest za wąski (na 2 auta) garaż. Gdybym się dzisiaj budował, poszerzyłbym go o metr.

Poza tym pociągnięcie dachu nad taras "boczny" jest naprawdę zaje...tym pomysłem. Jest to jedna z najlepszych zmian, jakie wprowadziłem do projektu.

Poza tym, mam dach z wiązarów (polecam http://www.wiazary.pl - firma rodzinna) i udało się wykroić w nich strych (15 m dł, 1,7 szer i 1,7 wys). Jest graciarnia + zbiorniki z wodą itp. duperszmity.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wyobrażam sobie domu bez garażu. My również chcieliśmy zrobić podobny projekt indywidualny, ale po przeliczeniu kosztów stwierdziliśmy, że to bez sensu.

My Mamy trochę inne rozwiązanie garaż nasz jest jakby odwrócony i dom stanowi literę L - przy czym garaż jest poszerzony o jakieś 2,5 metra.

 

A dlaczego nie chcecie garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bo to dużo kosztuje, szczególnie na dwa auta.

Działkę mam dużą i zrobię wiatę na auta (nic im się nie stanie, a powiem więcej będzie lepiej!, jak postoją na dworze), podobnie z szopką na narzędzia, taras do biesiadowania będę miał w kąciku grillowym, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rysunki rzutu poziomego przegapiliśmy miejsce na lodówkę w kuchni. Teraz jak stanęly mury, żona weszła do kuchni i po chwili wyszła zdenerwowana mówiąc, że nigdzie nie mieści się lodówka. Ten fragment domu budujemy zgodnie z projektem oryginalnym. Mam więc pytanie do Przestronnych, którzy również budują lub zbudowali D08 z kuchnią "oryginalną" - gdzie macie zaplanowaną lub już ustawioną lodówkę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rysunki rzutu poziomego przegapiliśmy miejsce na lodówkę w kuchni. Teraz jak stanęly mury, żona weszła do kuchni i po chwili wyszła zdenerwowana mówiąc, że nigdzie nie mieści się lodówka. Ten fragment domu budujemy zgodnie z projektem oryginalnym. Mam więc pytanie do Przestronnych, którzy również budują lub zbudowali D08 z kuchnią "oryginalną" - gdzie macie zaplanowaną lub już ustawioną lodówkę ?

 

Dwie opcje: albo zaraz za ścianą kuchnia/ korytarz (wchodząc do kuchni zaraz po prawej stronie) albo w pomieszczeniu gospodarczym - takie rozwiązanie widziałam u rodziny i całkiem mi się podobało ...

Jeśli dobrze pamiętam centymetrów za ścianą kuchenno-korytarzową wg. oryginalnego projektu jest akurat 60cm, ja przesunęłam ścianę o 20 cm, pomniejszyłam łazienkę i odległość od początku ściany kuchenno-korytarzowej do ściany po prawej to około 80-85 cm.

Można coś zrozumieć z tych wyjaśnień? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy jeszcze inne rozwiązanie (ale mamy też bardzo niestandardową kuchnię). Wykuliśmy na ścianie między kuchnią a pom. gosp. otwór i front lodówki jest w kuchni, a tył w pom. gosp.

Wygląga zajefajnie. Ale nie mamy nic z wyjątkiem lodówki na ścianie boczny taras/pom.gosp.

 

Pozdrawiam

 

JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zabudowaną lodówkę na ścianie tej co okno, lodówka jest pierwsza od strony wejścia do pokoju gospodarczego - akurat idealnie się mieści.

Pomiędzy salonem a kuchnią mamy barek i chocć nie za bardzo bylismy przekonani do tej opcji (architekt nas nakłaniał) to teraz nie żałujemy - w kuchni mamy jeszcze stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownikowi 1000 PLN + VAT za całość płatne w trzech transzach.

Na pozostałe pytania szukałem odpowiedzi na forum Muratora. Znalazłem różne stawki (tylko robocizna lub robocizna z materiałem) wybrałem te z okolic Warszawy i dałem do kosztorysu. Mój wniosek kredytowy nie został jeszcze rozpatrzony więc nie wiem, czy to właściwe stawki. Jestem w pracy a kopię kosztorysu mam w domu więc nie mogę Ci podać tych danych, dopiero po Świętach (od tygodnia nie działa mi internet w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam całkowity kosztorys wyliczył wczoraj znajomy - przyjął średnie stawki za wszystko. Wyszło DUUUUUUŻO :roll: :-?

620 tyś PLN

Przestronny D08 stan surowy zamknięty to 295 tyś - dom stawia firma.

Kolejne 300 tyś to cała reszta - fundament, instalacje, malowanie, kominek i co tam jeszcze. Tak pod klucz - do wprowadzenia.

Już się boję jaki będzie koniec roku - bo wtedy będzie wiadomo, na ile starczyło nam szmalu ...

(tak czy inaczej obiecałam sobie, że jak tylko będzie zrobione minimum - łazienka, kuchnia, choć jeden pokój to ja się już wprowadzam....bo już nie mogę się doczekać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...