Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt D08 PRZESTRONNY


Kto buduje d-08 lub d-24 ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto buduje d-08 lub d-24 ?

    • projekty
      0
    • wymiana doswiadczen


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ha! dzis staneły pierwsze mury mojego D08!!! :D :D :D

(szczegóły w moim dzienniku).

 

Powracajac do kwestii murku to zmieniłam zdanie i chyba go nie zrobię ponieważ zakochałam się w podjeździe jednego z forumowiczów -fotkę wrzuce zaraz do dziennika.

 

Wczoraj Ficiu przysłal mi zdjecia swojego domku juz z oknami i piękna bramą garażową-tylko pozazdrościć :oops:

 

A co nowego u budujacych?????

 

Pozdraiwam z zasypanego śniegiem Podkarpacia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

stoję teraz przed dylematem jakie kolor okien wybrać do poniedziałku. Do tej pory byłam zdecydowana na złoty dąb z zewnątrz, biale wewnatrz bo chciałam mieć białe dzwi w pokojach. Ale teraz nie wiem czy po pierwsze złotego dębu nie zmienić na ciemniejszy i czy nie wybrać koloru obustronnie :roll:

 

Podobno od 1.04 drozeja okna. W Vidoku podobno o 10% wiec mam czas do poniedziałku...

 

Co robić??? Czy ktos z mieszkajacych mógłby podzielic się inf na temat koloru okien???

 

Ufff...pozdraiwam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na białe w środku - nie ma niebezpieczeństwa, że potem nie będą pasować kolorem do podłogi albo mebli... A na zewnątrz kolor, który będzie pasował wizualnie do dachówki. Koleżanka mi mówiła, że takie dwukolorowe niezbyt fajnie wyglądają przy otwartych drzwiach balkonowych - gdy widać równocześnie część białą i drewnianą, ale to mnie nie zniechęciło. Babka w puncie sprzedaży okien poradziła mi, abym nie brała żadnych profili wypukłych czy z rowkami, abym potem przy myciu nie musiała używać patyczków do uszu do wycigania brudu z zakamarków.

 

My teraz myślimy o tym, jak rozmieścić sprzęty w dużej łazience, tzn. jedną umywalkę, wannę, brodzik, WC. Przesunęliśmy drzwi wejściowe tak, że po lewej stronie będzie 60 cm, drzwi na 80 cm - a po prawej zostanie 105 cm. Jeśli ktoś chciałby się pochawalić swoją łazienką, to bardzo proszę o wszelkie fotki, potrzebuję inspiracji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, ja myję okna 2 razy, max. 3 razy w roku - czasem przetrę szyby tarasowe latem, bo upalcowane przez dzieci - mamy okna inne niż w projekcie - przesuwne tarsowe szerokość 3,60.

 

Kolor okien wg mnie musi pasować do elewacji - my mamy tonację szarości, ciemna dachówka - prosty dom i dlatego białe okna. Nie wyobrażam sobie w naszej kolorystyce brązowych okien.

Brązowe okna bardziej pasują do elewacji ciepłej - żółcie, pomaranńcze itp.

 

Nie kupiłabym również okien dwukolorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam kosztorys od naszej firmy. Szczęka mi opadła gdy usłyszelismy jak się cenią :o To dobra firma, polecana przez znajomych, robiła nam fundamenty-sprawna i "czysta" firma.

Ale ceny maja zabójcze:

 

Postawienie murów wraz ze stropem - 13 000

 

Dach - 18 000 , czyli 60 zł za metr! :o :o :o :o

 

Inne firmy na naszym terenie biorą 30-35zł za metr. Nie wiem co robic....

 

A jak ceny kształtuja się u Was????

 

Ja mam umówioną cenę za robociznę stanu surowego 60-65 tys.

Dziś koniec fundamentów i wyskoczyłem z 15 tys.

Całość fundamentów z materiałem ok. 60 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu podawać cen za robociznę. Budujemy ten sam albo prawie taki sam dom przy czym "prawie" miewa jak widzę z Waszych opisów tak duży rozrzut, że istotnie wpływa na cenę. Jeszcze większe różnice wynikają z miejsca budowy. To miejsce budowy najbardziej wpływa na cenę robocizny podawaną przez usługodawców. Miejscowi mają swój określony poziom cen natomiast "napływowi" pochodzą wyłącznie z tańszych rejonów i starają się być tańsi od miejscowych a przy tym zarobić więcej niż na swoim terenie. Buduję się pod Warszawą, ekipę murarską mam z Małopolski a ciesielsko-dekarską ze Świętokrzyskiego. Wszystkie są z polecenia, tańsze od miejscowych ale też od lat budują w okolicach Warszawy i napewno to się im opłaca. Mnie też bo mieszkają na budowie, pracują od 7 albo od świtu do zmierzchu włącznie z sobotami, do domu zjeżdżają co dwa-trzy tygodnie na weekend przedłużany zwykle do wtorku lub środy. Zużywaja co prawda dużo prądu na grzanie dwóch przyczep kampingowych i gotowanie na dwóch kuchenkach ale z budowy nic nie ginie chociaż jest jeszcze nie ogrodzona. Temat cen jest najlepiej omawiać na lokalnych forach grup budujących. Ja się udzielam w grupie nadarzyńsko-grodziskiej gdzie mamy też książkę adresową z polecanymi i nie polecanymi usłogodawcami działającymi w naszym rejonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca zgadzam się z przed - piszącym :)

Uważam, że info o wycenach, kosztach poszczególnych prac budowlanych (przy założeniu że to projekty przestronne) są ważne, nawet bardzo...

Przykład:

Magdziak19 podała cenę za ich fundament + info, że robią piwnicę. Dzięki temu mam wiedzę, ile mniej więcej ja powinnam dać za swój fundament.

Pierwsza wycena, którą dostałam to 50% więcej niż koszt fundamentu Magdziaka19 - została wstępnie odrzucona.

teraz czekam na drugą wycenę.

Mój kierownik budowy powiedział, że fundament powinien nas kosztować około 40-50 tyś...

tak więc naprawdę uważam, że nasza wymiana informacji co do cen jest ważna i wartościowa :)

Oczywiście bierzemy poprawkę na miejsce budowy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za stan surowy otwarty - z dachem (dachówka betonowa) - dajemy 220.000 zł. W tym jest robocizna oraz cały materiał, a prace wszelkie - począwszy od geodety i wytyczenia budynku. Oraz kierownik budowy - nasz wykonawca nim jest. Do momentu oddania stanu surowego otwartego nie interesuje nas NIC - żadne zakupy itp itd. Nie wiem, czy to dużo, czy mało - ale jeździmy na budowę co niedzielę, aby zobaczyc postęp robót - i tyle. Ewentualne wątpliwości załatwiamy telefonicznie. Na razie wszystko jest super. Firma naprawdę się stara - i co może nietypowe - na budowie jest bardzo czysto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za stan surowy otwarty - z dachem (dachówka betonowa) - dajemy 220.000 zł. W tym jest robocizna oraz cały materiał, a prace wszelkie - począwszy od geodety i wytyczenia budynku. Oraz kierownik budowy - nasz wykonawca nim jest. Do momentu oddania stanu surowego otwartego nie interesuje nas NIC - żadne zakupy itp itd. Nie wiem, czy to dużo, czy mało - ale jeździmy na budowę co niedzielę, aby zobaczyc postęp robót - i tyle. Ewentualne wątpliwości załatwiamy telefonicznie. Na razie wszystko jest super. Firma naprawdę się stara - i co może nietypowe - na budowie jest bardzo czysto!

 

Fundament też w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zmiany w przyszłym domu dokonane - kominek na ścianie kuchnia/ łazienka, drzwi tarasowe tylko jedne - przesuwane, 200cm szer., ścianka między drzwiami balkonowymi obok kuchni a oknem w jadalni powiększona do 100cm (przesunęliśmy okno), tylko jeden komin (tak chciałam od początku) - w nim otwór dymowy, wentylacyjne z salonu, kuchni (dwa) i małej łazienki.

Od dziś fabryka produkuje nasz dom :lol: :p

Plan wciąż zachowany - dom stanie w lipcu/ sierpniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Ciepło idzie, pora na poważnie pomyśleć o budowie. Działka już jest :) , a projekt prawie :wink:

Na 99% będzie to D08. Na razie czytam ten wątek (długi strasznie, ale im dłuższy tym lepiej :) ) i powoli klarują mi się zmiany, których chciałbym w projekcie dokonać.

Jeszcze troszkę muszę poczytać i wtedy pozwolę sobie na dalsze pytania.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów

Paweł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy wzięli się za budowanie i pustki na forum :)

 

Mam kilka pytań i uprzejmych próśb :roll: :) :

 

1. Jeśli ktoś buduje lub zbudował D08 na terenie lubuskiego i zagląda do tego wątku to prosiłbym o kontakt. Z chęcią obejrzałbym dom z zewnątrz, a jeśli nie sprawiłoby to wielkiego kłopotu, to także wewnątrz.

 

2. Oczywiście jestem jak najbardziej zainteresowany wszelkimi zdjęciami dotyczącymi D08. Prosiłbym o uwzględnienie mnie :) przy wysyłaniu - [email protected]

 

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...