Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja - "Salon" z aneksem kuchennym i miejsce na sypialnie


lucecita

Recommended Posts

Wielkimi krokami zbliża się ekipa wykończeniowa, a ja nie mogę zdecydować o kształcie części mieszkania...

Aneks + pokój w którym chciałabym wydzielić mały fragment na łóżko.

Wymyśliłam ściankę i po obu stronach drzwi przesuwne lub po prostu otwory bez drzwi. Pozostaje problem rozmieszczenia mebli - mały narożnik/sofa szafka rtv, stół

Czy to ma racje bytu, czy za mały metraż aby coś wydzielać.

http://i61.tinypic.com/30rxs7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to mieszkanie bez wejścia i łazienki ;) A najpewniej to wyrysowany tylko fragment mieszkania i ten przechodni pokój w lewym dolnym roku jest faktycznie przedpokojem... A sypialnia jest wydzielona w prawej dolnej części...

A może nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj naplątałam:) tak, to jest fragment mieszkania. na dole korytarz, u góry po lewej kuchnia. Są drzwi z korytarza do tej niby sypialni, ale przy postawieniu pełnej ścianki byłoby to ciemne, ciasne pomieszczenie.

http://i58.tinypic.com/123b18n.jpg

Edytowane przez lucecita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej;)

lucecita - robiąc sypialnię na pewno zamurowałabym drzwi do niej z korytarza - lepiej dla sypialni, jak i dla zabudowy korytarza.

Robiąc sypialnię zrobiłabym do niej jedno wejście z salonu - nie dwa.

 

Wymyśliłam 3 propozycje

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsf1196a16.jpg

 

pierwsza

stół 120x80, sofa 230x90, fotel, szafka rtv 180x40, łóżko 165x210 pod materac 160 - zostaje wtedy 130cm na szafę, komody. Jeśli łóżko będzie pod materac 140 - więcej miejsca na szafę - nie wiem, co potrzebujesz.

 

druga i trzecia

narożnik 260x200, stół 140x80, szafka rtv 120x40 (ale nie wiem ile miejsca jest między oknami), reszta bez zmian

W 3 propozycji wydłużyłam też ściankę od sypialni (zostaje otwór pod szklane drzwi) - można zrobić tu ściankę niską, np na 150-180cm i górę doświetlić szybą.

Jeśli masz niskie okno przy aneksie kuchennym można pociągnąć zabudowę pod oknem i przejść w zabudowę rtv - wszystko zależnie od Waszych potrzeb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przeglądarka(Opera) mi nie wyświetla obrazków zalinkowanych z niektórych serwisów, nawet nie sygnalizuje, że jakiś obrazek w treści posta został umieszczony. W tym wątku widzę tylko swój projekt. Widocznie w trakcie dokopywania się do linków (w celu wklejenia ich do IE) przegapiłam ten obrazek gdzie są drzwi balkonowe zaznaczone.

Problem wyświetlania obrazków chwilowo rozwiązany.

 

Poniżej dwie propozycje z innym umiejscowieniem kącika sypialnego - nie są jakieś bardzo atrakcyjne ale wklejam, może kogoś zainspirują ;)

2.jpg 3.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuje :). Ana289 fajna ta druga propozycja.Ścianka pomiędzy oknami ma 120 cm, więc w sam raz pod zaproponowaną szafkę rtv. Podoba mi się pomysł z szafą w sypialni zaproponowany przez alicyje, więc drzwi na pewno będą zamurowane.

Myślałam również o takiej zabudowie

spokojne-biele-i-szarosci-3.jpg

źródło foto

Trochę mi sie rozjaśniło :) Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...