Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Salon z aneksem kuchennym w trzypokojowym mieszkaniu


trucho

Recommended Posts

Jesteśmy na etapie finalizacji zakupu tego mieszkania i ciągle się zastanawiamy jakie rozwiązać przestrzeń w salonie z aneksem. To miejsce gdzie będziemy spędzać większość czasu, więc chcemy, żeby było wygodnie i funkcjonalnie. Na tą chwilę zastanawiamy się nad dwiema ustawieniami. W załączeniu przesyłam rzut całego mieszkanie, jak również rozrysowane wstępnie rozkłady, które analizujemy. Proszę o rady i sugestie.

 

148.jpgsalon.jpgsalon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:)

Odsunięcie sofy/narożnika od okna balkonowego nie będzie korzystnie wyglądać. Z jednego pomieszczenia masz 2 wyjścia na jeden balkon - na pewno dosunęłabym sofę do jednych drzwi balkonowych, a korzystała z drugich.

Pomieszczenie jest stosunkowo długie - żeby zmienić trochę jego proporcje pomyślałabym o takim ustawieniu:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/salon1_zpsd9d1403a.jpg

 

zwęziłam na głębokość wyspę do 60cm (co chyba wyrysowałaś głębszą?) Stolik okrągły żeby uprościć komunikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wyspa została wyrysowana większa, ale to dlatego, że przy jednym z ustawień chcieliśmy postawić tam stołki barowe, z czego później zrezygnowaliśmy, a nie poprawiłem już rysunku. . Ogólnie pomieszczenie jest dość długie i niestety wąskie. Zastanawiam się jak przy tej wyspie wyglądałby okrągły stół, hmm, są jakieś darmowe programy do zrobienia wizualizacji? Jaką średnicę powinien mieć taki stół?

 

Dlaczego odsunięcie kanapy od drzwi będzie wyglądać niekorzystnie? A jak przysuniemy kanapę i zastawimy drzwi to będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wyspa została wyrysowana większa, ale to dlatego, że przy jednym z ustawień chcieliśmy postawić tam stołki barowe, z czego później zrezygnowaliśmy, a nie poprawiłem już rysunku. . Ogólnie pomieszczenie jest dość długie i niestety wąskie. Zastanawiam się jak przy tej wyspie wyglądałby okrągły stół, hmm, są jakieś darmowe programy do zrobienia wizualizacji? Jaką średnicę powinien mieć taki stół?

 

Dlaczego odsunięcie kanapy od drzwi będzie wyglądać niekorzystnie? A jak przysuniemy kanapę i zastawimy drzwi to będzie lepiej?

 

trucho - odstawienie kanapy od okna w mojej opinii nie będzie korzystne z uwagi właśnie na kształt pomieszczenia - ile zostaje wówczas od kanapy do tv? (a przestrzeń za kanapą właściwie nie wykorzystana). Nie wiem też co planujesz na okna? (firany, zasłony?) i wysoką czy niską sofę - to też ma znaczenie. I sofę dobrałabym wówczas na tyle szeroką, żeby okno nie wychodziło fragmentem zza sofy.

Spróbuj narysować w sweethome3d - bardzo łatwy program do rysowania 3d, ma małą bibliotekę, ale za to każdy mebel możńa edytować do upragnionych rozmiarów:)

Myślałam np o stoliku tulip 90 lub 120cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka próbowaliśmy różnych ustawień podobnych, ale zawsze coś nie do końca nam odpowiadało. Przy tej pierwszej opcji w kuchni trudno było nam zmieścić wszystkie AGD i jakoś sensownie rozplanować szafki, przy tej drugiej opcji w kuchni zostaje jakieś 60 cm, więc bardzo wąsko, no i nie normalnego stołu. Ale pomysł z TV w tym rogu jak najbardziej mi odpowiada, tylko musielibyśmy na inną ścianę przenieść grzejnik.

 

ana289 dzięki, zanstaluje i spróbuję wieczorem coś podziałać. Jak coś wyjdzie to na pewno się tutaj tym podzielę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afngJ4TG81MlfY7nJX.jpg CjrIxjBooGg7CDDmgX.jpg

Zabudowa kuchenna w kształcie"L" - obok lodówki cargo albo wąska wysoka szafka bo słupek z piekarnikiem chyba się nie zmieści. Stół okrągły o średnicy 100cm. Sofa pod oknem, oba wyjścia na balkon pozostają dostępne.Telewizor na granicy strefy wypoczynkowej i kuchenno-stołowej - wydzielenie za pomocą niskiej lub wysokiej ścianki albo jakiejś konstrukcji regałowej, z przejściem z jednej albo z dwóch stron, można dodatkowo zaakcentować obniżeniem sufitu.

http://mieszkajmilo.pl/wp-content/uploads/2014/06/ścianka-z-TV.jpg

http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2013/06/kuchnia-w-salonie.jpg

http://czasnawnetrze.pl/i/aD03OTcmdz0xMjAw/9f62f67f/37711-gabinet_pokoj_syna_dwie_strefy.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/3/9508/z9508023Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się pierwsza wersja Any z wyspą, z tym że wstawiłbym stół w kształcie prostokąta. Tylko wymiarów nie mogę doczytać, nie wiem jak Wam się udało je powiększyć, więc ciężko wyobrazić sobie dokładne proporcje. I te ścianki oddzielające kuchnie i salon, ostatnio miałem okazje zobaczyć takie dwie na żywo. Dla mnie za bardzo pomniejszają przestrzeń, czasem naprawdę wymaga tego sytuacja, tutaj starałbym się o inne rozwiązanie. Strasznie skróci oba pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej koncepcji ścianka jest niska (ktoś gotuje, ktoś siedzi przy stole i pogaduchy trwają), ale zdecydowanie wyższa niż stół - może też stanowić obejmę wyspy (może być elementem dekoracyjnym pokoju: faktura, kolor) - bezpieczne rozwiązanie, gdy na wyspie będzie płyta. Wersja ze stolikiem prostokątnym też fajna - rysunek zrobiłam po macoszemu, należy rozrysować w skali:)

 

nie wiem dla ilu osób trucho potrzebuje stół - przy okrągłymstojącym przy ściance posadzi 5 osób, a miejsca na potrawy sporo:)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej koncepcji ścianka jest niska (ktoś gotuje, ktoś siedzi przy stole i pogaduchy trwają), ale zdecydowanie wyższa niż stół - może też stanowić obejmę wyspy (może być elementem dekoracyjnym pokoju: faktura, kolor) - bezpieczne rozwiązanie, gdy na wyspie będzie płyta. Wersja ze stolikiem prostokątnym też fajna - rysunek zrobiłam po macoszemu, należy rozrysować w skali:)

 

nie wiem dla ilu osób trucho potrzebuje stół - przy okrągłymstojącym przy ściance posadzi 5 osób, a miejsca na potrawy sporo:)

 

Powierzchnia wychodzi podobnie, jak stół okrągły dosuniesz do ścianki/wyspy to masz fragmenty niewykorzystane. Głównie chodzi mi o sam wygląd, okrągły lepiej się prezentuje jako wolno stojący, dosunięty do wyspy prostokąt wizualnie lepiej pasuje. Kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia wychodzi podobnie, jak stół okrągły dosuniesz do ścianki/wyspy to masz fragmenty niewykorzystane. Głównie chodzi mi o sam wygląd, okrągły lepiej się prezentuje jako wolno stojący, dosunięty do wyspy prostokąt wizualnie lepiej pasuje. Kwestia gustu

 

Masz rację arek:) pytanie jak duży jest potrzebny i jak duży wejdzie, żeby nie obijać się o kanty.

Stół 120x60 jest do kitu dla 4 osób, bo poza talerzami nic już nie postawisz. Dla 2 - super.

Jeśli wejdzie stół wystarczający dla trucho - to prostokątny lepiej powinien się wpasować w przestrzeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Czytając post Arka o tym, że trudno się dopatrzyć,faktycznie znacząco zmniejszyła się rozdzielczość rzutu po wstawieniu tutaj. W załączeniu wklejam jeszcze jeden lepszy rzut.

 

Dodałem tez kilka zdjęć salonu w obecnym stanie, żeby lepiej było widać jak to w rzeczywistości wygląda.

 

Co do stołu to najchętniej wstawilibyśmy 140x80 z możliwością rozłożenia go do maksymalnie 220 cm. Lubimy zapraszać znajomych do siebie, w ostatnim miejscu, w którym mieszkaliśmy było to utrudnione, bo tam w ogóle nie wchodził stół, więc mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej :)

 

Ana ta kreska to Twoim schemacie to jest ściana między wyspą a stołem? Jak wysoka i szeroka powinna ona być Twoim zdaniem? My początkowo po prostu chcieliśmy dostawić stół do wyspy, ale opcja ściany wygląda ciekawie.

 

Mi również podoba się bardzo okrągły, ale właśnie nie bardzo mamy miejsce żeby stał swobodnie, a tak jak pisze Arek dosunięty do ściany nie wygląda najlepiej.

 

Koncepcje ze ścianą TV rozgraniczającą przestrzeń między kuchnią a salon też rozważaliśmy, ale zrezygnowaliśmy z dwóch powodów. Po 1. w kuchni w kształcie litery L, trudno sensownie nam było gospodarować przestrzenią w kuchni. Chcemy jak najwięcej systemów ułatwiających przechowywanie typu kosze cargo, szuflady, itp, a piekarnik byśmy chcieli zamontować w wysokiej szafce, często go używamy i to jest dużo wygodniejsze. Po 2. opcja ściany nie pozwala nam przestawić stołu do tej części gdzie jest kanapa i TV. Jedząc śniadanie lubię włączyć sobie jakiś program informacyjny, żeby wiedzieć co się dzieje na świecie.

 

Ana podjąłem próbę zabawy ze SweetHome, to tak na szybko podczas wczorajszego wieczoru.

 

20140923_173847.jpg20140923_173857.jpg20140923_173858.jpg[ATTACH=CONFIG]298407[/ATTACH]12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucho - świetnie Ci poszło:) Mieszkanie na zdjęciach bardzo fajne i jasne:) Na rzucie 3d wygląda ok. Myślałam o ściance oplatającej wyspę, może mieć grubość 6-10cm (wys. 90-100, w zależności od tego, na jakiej wysokości chcecie blaty. Zbyt wysoka ścianka nie będzie ładna, moim zdaniem powinna wystawać poza płytę na 10-15cm. Pamiętaj, że stół jest niższy).

Wizualnie mnie się bardziej podoba ze ścianą niż bez (ścianka może stanowić element dekoracyjny - może nawiązać do blatów, do betonu na innej ścianie, cegły, koloru. Stół prostokątny dostawiony do niej też będzie lepiej wyglądać, niż do samej wyspy.

Umiejscowienie stołu na środku da Wam możliwość rozsunięcia do zakładanych wymiarów:)

 

Koniecznie pochwalcie się po urządzeniu:)

 

ps-jeszcze raz zerknęłam na Twoją wizualizację - gdyby się udało:

przeniosłabym narożnik na ścianę z wejściem (przodem do balkonu)

zawiesiłabym tv na ścianie między drzwiami balkonowymi, ew. z małą szafką tv

W załamaniu po prawej stronie przy wejściu do kuchni dałabym płytką witrynę

Może nad grzejnikiem pomyślałabym o półce (półkach), np na zdjęcia w ramach;)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa ma ok 150 cm szerokości i ok. 94 cm wysokości (jesteśmy wysocy,więc taka wysokość jest dla nas optymalna, żeby pracować przy niej). Czyli ścianę powinniśmy zrobić na szerokość wyspy i wysokość ok 105-110 cm? Spróbuję to jeszcze jakoś wkomponować w projekt.

 

Dlatego właśnie podoba nam się opcja ze stołem w takim ustawieniu, bo daje duże możliwości manewrowania nim, przy dużej ilości osób, można go nawet dosunac do narożnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa ma ok 150 cm szerokości i ok. 94 cm wysokości (jesteśmy wysocy,więc taka wysokość jest dla nas optymalna, żeby pracować przy niej). Czyli ścianę powinniśmy zrobić na szerokość wyspy i wysokość ok 105-110 cm? Spróbuję to jeszcze jakoś wkomponować w projekt.

 

Dlatego właśnie podoba nam się opcja ze stołem w takim ustawieniu, bo daje duże możliwości manewrowania nim, przy dużej ilości osób, można go nawet dosunac do narożnika :)

 

Dokładnie taką ściankę:) czekamy na wizualizację;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem Twoje PS. Jakoś gdzieś mi wcześniej umknęło.

Myśleliśmy o zrobieniu TV na ścianie między oknami balkonowymi. Nawet tak to sobie wymyślił deweloper, ale wtedy stół musi powędrować na drugi koniec pokoju, bo inaczej będzie ciasno. A to nie do końca dobre rozwiązanie, bo wtedy z jedzeniem trzeba chodzić przez cały pokój do stołu.

 

A o to wizualizacja, trochę tylko nie ostra:

 

13.jpg

Edytowane przez trucho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...