Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna w nowobudowanym budynku.


Recommended Posts

A czy ktoś mi może podać orientacyjne koszty WM z rupe . Dom parterowy 110m kw. Ogrzewanie podłogówka z piecem kondensacyjnym. Też w projekcie ma WG i mam już SSO i chciałabym zmienić na WP z odzyskiem ciepła, kominów jeszcze nie mam ,tylko 2 dziury zostawione na nie i tak się bije z myślami, bo wiem ,że to ostatni dzwonek, bo za miesiąc ruszamy dalej z budową no i z kominami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz tak na poważnie - jaką centralę zakładasz przy 10tys brutto?

Ja mam wyceny od 23tys (rekuperatory.pl + aeris350) do 12,5tys (lokalny wentylarz/były pracownik dospela + Brink400) dla parterówki o kubaturze 340m3.

Instalacja po za rekuperatorem w części nieogrzewanej budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz tak na poważnie - jaką centralę zakładasz przy 10tys brutto?

Ja mam wyceny od 23tys (rekuperatory.pl + aeris350) do 12,5tys (lokalny wentylarz/były pracownik dospela + Brink400) dla parterówki o kubaturze 340m3.

Instalacja po za rekuperatorem w części nieogrzewanej budynku...

 

Na jakim materiale? Poza tym, nie bardzo cenię zagraniczne centrale w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,5tys to rozprowadzenie ze spiro i termofleks przed anemostatami + robota + Brink400 (ocieplenie spiro na poddaszu nieużytkowym po mojej stronie)

Centralę ze sterownikiem IB Tron mam za 6600brutto

a Ty co proponujesz za 10tys?

...że Airpacka to już wiem, ale nie wiem którego i za ile. Ocieplenia też chyba nie liczysz... No i dojazdu i czego jeszcze?

 

Chętnie za 10brutto oddam Ci robotę z airpackiem włącznie

Edytowane przez wbbmzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,5tys to rozprowadzenie ze spiro i termofleks przed anemostatami + robota + Brink400 (ocieplenie spiro na poddaszu nieużytkowym po mojej stronie)

Centralę ze sterownikiem IB Tron mam za 6600brutto

a Ty co proponujesz za 10tys?

...że Airpacka to już wiem, ale nie wiem którego i za ile. Ocieplenia też chyba nie liczysz... No i dojazdu i czego jeszcze?

 

Chętnie za 10brutto oddam Ci robotę z airpackiem włącznie

 

Kanały ocieplone są tańsze. Kanałów PE się nie izoluje , przy centralach z 90% odzyskiem.

Wykluczam kanały blaszane, nie ma odpowiednich średnic i są to jedyne kanały, których się nie da ewentualnie wyczyścić.

Poza tym są głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kompletną wycenę z komponentami to będzie mógł się ktoś ustosunkować do tego co ci zaproponowano, może masz tam napchane zbędnych elementów by wydusić z ciebie więcej grosza i policzone za robociznę jakby to był jakiś hi-tech a nie kilka rur i skrzynek + centralka do połączenia jak pan TB napisał w jeden dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie co podałem to juz jest wszystko zawarte co potrzebne do montażu wentylacji. Według Pana jaka była by przyzwoita cena? Wykonuje Pan wentylacje?

 

3000 do 4000 zł za montaż.

Materiały nie wyjdą ponad 9000zł brutto 23 %

Taką wentylację składa się w jedno popołudnie.

Poza tym, na taki dom, lepsza byłaby 200-tka. 400-tka jest do współpracy z gwc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest dana 400-setka żeby później starczyła do obsłużenia poddasza, bo projekt mamy bez poddasza ale później będziemy chcieli je wykorzystać i zrobić użytkowe. Dodaje zdjęcie z moja wyceną jaka dostałem.[ATTACH=CONFIG]307191[/ATTACH]

 

Wentylacja jest dla ludzi nie kubatury. Z bardzo dobrą 400tką wyjdzie 1000zł drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...