Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w aranżacji sypialni i salonu


Marcin_28

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w aranżacji sypialniani i salonu w moim mieszkanku. Mieszkanko jest na parterze w bloku pamiętającym jeszcze wielką płytę :) Wszelkie pomysły mile widziane :)

 

Sypialnia 3x4m na podłodze panele podłogowe:

 

sypialnia.jpg

 

Salon 3x5m na podłodze dębowy pakiet po niedawnym cyklinowaniu i lakierowaniu.

 

salon.jpg

 

 

z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, żeby coś podpowiedzieć i poradzić w rozmieszczeniu mebli musisz coś więcej napisać:

- co chcesz w salonie (sofa, narożnik, fotel, stół do jedzenia, szafka tv, komoda, regał na książki, itd). Określić styl, co się Tobie podoba, co odrzucasz. A może masz już wybrane meble?

- co chcesz w sypialni (łóżko 140, czy 160, czy 180?, jaką szafę? a może tylko komodę, bo np masz garderobę...:) a może biurko, czy stolik komputerowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpieszę z odpowiedzią :) dobrze by było gdyby salon spełniał rolę rozrywkowo jadalną (czyli miejsce do oglądania tv z sofą albo narożnikiem który mógł by posłużyć za dodatkowe miejsce do spania gdy np. kumple dłużej zabalują i jakiś mały stolik + stół z kilkoma krzesłami i może jakaś witrynka na barek) na ścianach jakieś półki ale nie musi ich być dużo. Trochę fotografuje i myślałem o oprawieniu w antyramy kilku swoich zdjęć. Co do stylu to zawsze lubiłem taki trochę loftowy i raczej prosty bez zbędnych bibelotów ale z góry niczego nie odrzucam :)

 

co do sypialni to myślałem o zabudowie na ścianie z drzwiami, łóżko albo 140 albo 160 bo przy zabudowie może być problem z przejściami, ponadto może jakiś regał albo półki.

 

Nie mam jeszcze w zasadzie żadnych mebli bo aktualnie są takie zbędne od rodziców byle by było jak to mówią. Moim hobby jest dj-ing i fotografia więc wystrój może jakoś do tego nawiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok:) od razu lepiej...

nie wiem, czy już trafiłeś na wątek mechanika, ale proponowano tam panele głośnikowe - pasują do dj-ing?:) http://loftsystem.pl/panele-dekoracyjne-dekor-11/

pooglądaj to i inne inspiracje loftowe.

Z urządzaniem często jest tak, że wpada nam w oko jedna rzecz (np podłoga/kolor/mebel/obraz, lampa) i to determinuje całe urządzanie. Pod to dobiera się resztę:).

Panele drewniane i drzwi drewniane? dębowe?

Okna jak rozumiem tradycyjne białe? (czy balkonowe?)

 

W sypialni szkoda zabudowywać szafę z drzwiami - masz dość dużą sypialnie, nie przytłaczałabym jej na wejściu.

 

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/pierwszy-projekt-1_zps628d01d1.jpg

 

Proponuję szafę 150cm, gł.60 na jednej linii ze stolikami nocnymi i łóżkiem (145x210). Ponieważ często stoliki są płytsze niż szafa, nadbudowałabym za łóżkiem ściankę na wys.+-80-120cm (zależnie od tego, czy łóżko z zagłówkiem, czy bez) o głębokości 20cm (jeśli stoliki będą na 40). W ściance możesz od góry umieścić gniazda elektr., włącznik oświetlenia.

Nad ścianką kilka otwartych półek (białe), oświetlenie na wysięgniku (czarne). Kolorystyka biało-czarna (nie wiem czemu kapa mi się nie pokolorowała na czarno;)), ściany szare. Na wprost łóżka kilka fotografii w czarnych ramach (fajnie, gdyby były monochromatyczne, chyba, że bawisz się w photoshopie, można wtedy wprowadzić kolor w monochromatycznym zdjęciu i powielić go w poduszce na łóżku:)

Przy szafie ustawiłam Ci pufkę - ale nie musi być.

Lustro może być na ścianie z pufą, albo na drzwiach szafy.

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I salon:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/marcin2_zps1894889e.jpg

 

proponuję duży rozkładany narożnik z leżanką (300x150), to chyba ważne na imprezy;). Niska zabudowa pod TV. Jeśli masz małe kolumny, lub nie ma - dałabym obok okna statyw, jako element dekoracyjny

Przy ścianie nieduży stół (120x75) z możliwością maksymalnego wsunięcia krzeseł, za nim witryna/regał wysoki.

Nad sofą duże zdjęcie w ramie

Lampa przy sofie - techniczna (reflektor)

Możesz pomyśleć o cegle na jakiejś ścianie, albo właśnie panelach głośnikowych:)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega gra w pokerka, ale jak do mnie kumple wpadają to się zdarza. Stół niewiele większy, może nawet taki sam na długość ale 80-85cm szerokości, postawiony krótszą krawędzią do ściany i mamy 4 miejsca przy stole naprzeciwko siebie parami. Powinno wejść. Najwyżej narożnik delikatnie mniejszy. Dojście do regału powinno zostać ok bo nie byłoby krzesła na drodze.

 

Narożnik koniecznie w "lekkim" kolorze i ja bym chyba poszedł w coś na nóżkach żeby było więcej powietrza. Jednak to kawał kobyły w dość niedużym salonie jakby nie patrzeć.

 

Projekt sypialni bardzo fajny, ale... ta pufka.

To jest facet, kawaler... Tam ma stać fotel na który można zrzucić ubrania :-) Ubrania muszą leżeć na fotelu. Jest też kawał podłogi na zarzucenie skarpetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega gra w pokerka, ale jak do mnie kumple wpadają to się zdarza. Stół niewiele większy, może nawet taki sam na długość ale 80-85cm szerokości, postawiony krótszą krawędzią do ściany i mamy 4 miejsca przy stole naprzeciwko siebie parami. Powinno wejść. Najwyżej narożnik delikatnie mniejszy. Dojście do regału powinno zostać ok bo nie byłoby krzesła na drodze.

 

Narożnik koniecznie w "lekkim" kolorze i ja bym chyba poszedł w coś na nóżkach żeby było więcej powietrza. Jednak to kawał kobyły w dość niedużym salonie jakby nie patrzeć.

 

Projekt sypialni bardzo fajny, ale... ta pufka.

To jest facet, kawaler... Tam ma stać fotel na który można zrzucić ubrania :-) Ubrania muszą leżeć na fotelu. Jest też kawał podłogi na zarzucenie skarpetkami.

 

hahaha, tojok:) stół szerszy wejdzie - można obrócić, też wejdzie:)

Z sofą na nóżkach masz rację - będzie zdecydowanie lżej. Narożnik dobrałabym pod kolor ściany - wtedy się wtopi. Kolorowy może być niski stolik, poducha:)

 

uśmiałam się z pufki - widzisz - ja baba, więc pufka na pończoszkę idealna;)

Poza tym autor wątku zamierza zmienić swój stan samotności, więc pufka dla Pani będzie idealna;)

Tym samym podłoga cała dla faceta - nie tylko na skarpety:rotfl:

 

Pestko;) A zrobiłam - fajnie widać. Dziękuję jeszcze raz:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok:) od razu lepiej...

 

Panele drewniane i drzwi drewniane? dębowe?

Okna jak rozumiem tradycyjne białe? (czy balkonowe?)

 

 

w sypialni na podłodze panele Kronopol w kolorze jasnego dębu, w salonie dębowy parkiet w ciepłym kolorze z lakierem półmatowym ułożony w jodełkę :), drzwi i okna jak na razie białe i zwykłe, okna dzielone na 3 części :)

 

o ile pomysł sypialni miałem dość podobny do Twojego :) to salon mnie zaskoczył ale pozytywnie :) bardzo fajne i przestronne ustawienie. Jakie kolory byś sugerowała do salonu ?

 

tojok - badzo trafny komentarz :D

Edytowane przez Marcin_28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba:)

Wybrałabym jasnoszary narożnik i szary jasny na ścianach. Meble pod tv i stół możesz już dać w kolorze drewna (nie wiem też jaką masz szafę - rozumiem, że drzwi szafy są widoczne w pokoju?;)

Nie wiem jakie meble lubisz? Białe? Drewniane? Może czarne, wenge..? Pasować będą każde - nie masz ich dużo. Najważniejsze to, jak pisał tojok nie przytłoczyć pokoju narożnikiem (bo to będzie zdecydowanie największy mebel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafa to tak naprawdę zabudowana wnęka, i jej drzwi są na równi ze ścianą, ta zabudowa ma już swoje lata i pewnie będę ją kiedyś wymieniał wiec jej sprawa jest otwarta :) co do koloru mebli to myślę że pójdę jednak w ciemniejsze tony podobnie jak sugerowałaś w sypialni. A co do projektów to mówiąc szczerze dałaś mi nowe spojrzenie na salon :) czasem jednak dobrze jak ktoś spojrzy z innej perspektywy. Wielkie dzięki za pomoc, co prawda konkretne działania zacznę dopiero bliżej czerwca ale chętnie podzielę się efektami realizacji Twoich sugestii :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, j o d e ł k a :wiggle: Może coś takiego

 

chevron wood-flooring.jpg

 

Taką podłogą można „wjechać” na ścianę

 

tabcorp2010-mimdesign[8].jpg

 

Powtórzyć drewno na blacie kuchennym, albo na stole. Nie mam przykładu na herringbones, ale to w końcu drewno

BIG-small-House-151.jpg

 

http://designertrapped.com/2014/06/budget-kitchen-makeover-reveal-part-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem, czy tak do końca masz rację, Marcinie. Jeśli drewno byłoby jasne, to z pewnością by nie przytłoczyło.

Jednak wkleiłam te fotki, żeby Cię zachęcić do zastosowania na podłodze tego układu deseczek, który jest na 1-szym zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tojok :) nie prowokuj mnie, żebym wyciągnęła z zasobów co mam w jodełkowych inspiracjach :wiggle:

Wygląda znakomicie nawet w łazienkach i korytarzach. Pół życia mieszkałam mając jodełkę w całym mieszkaniu, m.in. w pokoju 9,5m2.

Wszystko zależy od barwy drewna i wielkości deszczułek.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...