Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pora na wykończenie


Recommended Posts

tylko taki kawałek tapety jak na wizce?:)

 

 

Ja bym dała tapetę(tylko właśnie którąś z delikatnym wzorem, żeby się szybko nie znudził i nie opatrzył) na całą ścianę, a resztę na jakiś ciepły szary.

Pytałaś też ostatnio o kolory szarości - ja, już po tym jak u siebie pomalowane miałam, znalazłam taki kolor ncs 1500-n. Kilka osób na FM ma pomalowane domy nim i spodobał mi się, Dosyć ładne szarości ma też Beckers. Nawet kolor o nazwie Vanilla Cream z Beckersa u moich rodziców w kuchni i korytarzu wyszedł jasnoszary, taki delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I

 

twierdzą, że gipsem nie da wyrównać się różnic np. 2 centymetrowych między jednym końcem a drugim nie znam się na tym...stwierdzili, że szkoda pieniędzy na tynki, że trzeba było nie tynkować sufitów tylko od razu całe podwiesic i co ja mam o tym mysleć? nie znają się na robocie czy rzeczywiscie gipsem się nie da?

 

a kto Was uszczęśliwił takimi krzywiznami - tynkarze ?? Jesli tak to szkoda ze wcześniej tego nie sprawdziliście bo powinni to poprawiać :yes:

sowy :no:

ściana tablicowa :yes:

 

:yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuchnia i jadalnia jest pomalowana tym kolorem :-) bardzo ładnie się prezentuje :cool:

 

 

a to jakiejś konkretnej firmy?:) czy ten kolor jest taki typowo szary? nie chciałabym, żeby wpadał w niebieski itp;)

 

Ivy właściwie to z tymi krzywiznami chyba wszyscy po kolei:( a ten podciąg w kuchni to już masakra...nie wiem co zrobić bo przy ścianie przy oknie podciąg ma 12 cm a tu blizej korytarza 10,5 cm gołem okiem widać...nie wyrównam chyba juz tego - musiałabym podwiesić cały sufit w salonie i korytarzu na równo, żeby nigdzie nie widzieć tego czoła a jak podwieszę sufit to będę miała jakies 2,60 cm nawet nie wiem czy mi karnisze wejdą ( chyba, że z boku) bo rolety nadstawne mają gdzieś ze 20cm

 

te ozdoby na ścianie to wieszaczki z ikei, drzwi otwierają się do środka więc między szafą a drzwiami odpada w okolicy tych sówek jest kanał do tv i nie wiem czy mi wejdzie ściana tablicowa jak na pierwszej wizce chyba, że narazie zagipsuje ( najpierw chciałam pod tapetą ukryć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

te ozdoby na ścianie to wieszaczki z ikei

...

ale to jakaś przeróbka???

bo takich to na stronie nie widzę :( znasz nazwę??

Dziewczyny co ja mam z tym zrobić?:( podłamało mnie to...coraz gorsze rzeczy wychodzą

[ATTACH=CONFIG]304807[/ATTACH]

nie łam się - już Ci mówię jak to naprawić :)

aż dziwne że fachowcy sami na to nie wpadli ;)

tu bliżej korytarza (10,5) niech pomiędzy podciąg a płytę wsuną kawałek płyty... ona ma 1,2cm więc już prawie idealnie... jak by im się chciało to jeszcze w kilku miejscach "oskrobać płytę" i zrobić to samo... pozostałe szczeliny wypełnić pianką montażową i wyprzeć od dołu :) nie ruszy się!

 

my tak robiliśmy w kilku miejscach i to nawet podkładki po kilka płyt jedna na drugą - wszystko sklejane pianką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jakaś przeróbka???

bo takich to na stronie nie widzę :( znasz nazwę??

 

nie łam się - już Ci mówię jak to naprawić :)

aż dziwne że fachowcy sami na to nie wpadli ;)

tu bliżej korytarza (10,5) niech pomiędzy podciąg a płytę wsuną kawałek płyty... ona ma 1,2cm więc już prawie idealnie... jak by im się chciało to jeszcze w kilku miejscach "oskrobać płytę" i zrobić to samo... pozostałe szczeliny wypełnić pianką montażową i wyprzeć od dołu :) nie ruszy się!

 

my tak robiliśmy w kilku miejscach i to nawet podkładki po kilka płyt jedna na drugą - wszystko sklejane pianką

 

my chyba tak nie możemy zrobić bo sufit w kuchni mamy niższy od momentu tego podciągu jest już wszystko na tym samym poziomie jak zrobie podkładki to w kuchni pewnie wyjdzie krzywo? chyba jedyne wyjście podwiesić cały sufit po prostu będzie niżej i będzie równo, nie będę nigdzie widzieć tego podwieszenia chyba, że się mylę i można zrobić te podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my chyba tak nie możemy zrobić bo sufit w kuchni mamy niższy od momentu tego podciągu jest już wszystko na tym samym poziomie jak zrobie podkładki to w kuchni pewnie wyjdzie krzywo? chyba jedyne wyjście podwiesić cały sufit po prostu będzie niżej i będzie równo, nie będę nigdzie widzieć tego podwieszenia chyba, że się mylę i można zrobić te podkładki?

:bash: racja - zapomniałam o Tym że u Ciebie się to łączy z sufitem w kuchni

 

ale to dziwne że podwieszając, robiąc stelaże, nie upilnowali tego... jak my robiliśmy sobie to każdy profil był sprawdzany czy nie trzeba właśnie coś podkombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jakiejś konkretnej firmy?:) czy ten kolor jest taki typowo szary? nie chciałabym, żeby wpadał w niebieski itp;)

 

tak jest typowo szary, Tutaj widac kilka fotek. Zawsze w tikkurili czy fluggerze może zamowić probki i zosbaczyc jak to u Ciebie wygląda w Twoim oświetleniu/pomieszczeniu :cool:

 

 

chyba tynkarze najwięcej zawalili :( My kupiliśmy dom gotowy i było krzywo strasznie , oczywiście " na oko" tego nie było widać ale jak przyszli tynkarze i zaczeli mierzyć to wyszły kwiatki :bash: do tego stopnia gdzie mieli zarzucić ogrzewanie scienne grubszą warstwa tynku było go mniej niż na zwykłych ścianach :cool: Niektóre tynkowali na kilka razy żeby zrobić proste ściany. Wiem z eu Ciebie to już za póżno ale trzeba kazdej ekipy pilnować bardzo :cool:

 

 

chyba przy takich różnicach jednak zostaje podwieszenie całości :( zostaw tylko niecznie neki na karnisze/rolety/zaluzje będzi etedy lżej wyglądało :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash: racja - zapomniałam o Tym że u Ciebie się to łączy z sufitem w kuchni

 

ale to dziwne że podwieszając, robiąc stelaże, nie upilnowali tego... jak my robiliśmy sobie to każdy profil był sprawdzany czy nie trzeba właśnie coś podkombinować

 

kurcze no widzisz nie zrobili tego, musiałabym stać tam non stop i zwracać uwagę...:/ ale nie znam się na tym to oni powinni wiedzieć jak robią, już mi ręce opadają - np. mówiłam o obudowie stelaża wc, ze ma być wnęka w małym wc na mozaikę i co widzę zabudowę bez wnęki - i poprawka i tak w kółko:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łam się - chyba nikt nie ma idealnie i zawsze są jakieś poprawki

 

u nas np robimy sami i ja sama osobiście budowałam z tatą stelaż geberitu i wnękę nad nim... obiliśmy wszystko kg... no i co? a no stwierdziłam że mi się niewidzi jednak :D no i musiałam wszystko zdemontować i robić na nowo... tata się wpienił i powiedział że ręki do tego nie przyłoży - robiłam więc całkiem sama... mąż się wściekł też bym następnym razem lepiej wymyślała... no ale jak mogłam wiedzieć jak wyjdzie? no nie da się... musiałam zobaczyć i wtedy stwierdzić

 

więc wiesz... nie łam się - zawsze są jakieś poprawki i zonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest typowo szary, Tutaj widac kilka fotek. Zawsze w tikkurili czy fluggerze może zamowić probki i zosbaczyc jak to u Ciebie wygląda w Twoim oświetleniu/pomieszczeniu :cool:

 

 

chyba tynkarze najwięcej zawalili :( My kupiliśmy dom gotowy i było krzywo strasznie , oczywiście " na oko" tego nie było widać ale jak przyszli tynkarze i zaczeli mierzyć to wyszły kwiatki :bash: do tego stopnia gdzie mieli zarzucić ogrzewanie scienne grubszą warstwa tynku było go mniej niż na zwykłych ścianach :cool: Niektóre tynkowali na kilka razy żeby zrobić proste ściany. Wiem z eu Ciebie to już za póżno ale trzeba kazdej ekipy pilnować bardzo :cool:

 

 

chyba przy takich różnicach jednak zostaje podwieszenie całości :( zostaw tylko niecznie neki na karnisze/rolety/zaluzje będzi etedy lżej wyglądało :cool:

 

zamówię sobie próbki:)

czyli zostawiłabyś wnęki na karnisze? bo może całkiem równo dać tylko zostawić te wnęki w kuchni w literę L tak jak pójdą meble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łam się - chyba nikt nie ma idealnie i zawsze są jakieś poprawki

 

u nas np robimy sami i ja sama osobiście budowałam z tatą stelaż geberitu i wnękę nad nim... obiliśmy wszystko kg... no i co? a no stwierdziłam że mi się niewidzi jednak :D no i musiałam wszystko zdemontować i robić na nowo... tata się wpienił i powiedział że ręki do tego nie przyłoży - robiłam więc całkiem sama... mąż się wściekł też bym następnym razem lepiej wymyślała... no ale jak mogłam wiedzieć jak wyjdzie? no nie da się... musiałam zobaczyć i wtedy stwierdzić

 

więc wiesz... nie łam się - zawsze są jakieś poprawki i zonki :)

 

no właśnie u nas też tak jest :D cos zobaczę i nie podoba mi się:) a mąż się wkurza :D największa wtopa u nas to kominek:/ bo mamy ogólnie taką gotową ramę od kominka i "fachowcy" nam nie zrobili kamienia od góry i boku i wszystko odchodzi a ja wcześniej nie poczytałam o tym bo zaufałam...

co jeszcze...musieli wystawiać okno w sypialni i drzwi wejściowe bo było za nisko zamontowane( różnice w chudziaku) i gdybym zostawiła tak jak na początku okna które miały być bez progu byłyby z progiem( te duże w salonie) przez to musieli wylać więcej posadzki - różnica kolosalna w cenie( anhydrytowa) co więcej tę podłogę też zepsuli - byłą szlifowana także zastanawiam się co jeszcze wyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwieszamy cały sufit na równo w całym salonie korytarzu nie tylko te boki nad oknami więc będzie wyglądać tak jakby nic nie było podwieszone ( po prostu będzie niżej ale równo i nie wiem właśnie czy te wnęki na karnisze nie będą źle wyglądać zamiast 2,70 będziemy mieć 2,60 bo teraz jest coś około 2,73)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwieszamy cały sufit na równo w całym salonie korytarzu nie tylko te boki nad oknami więc będzie wyglądać tak jakby nic nie było podwieszone ( po prostu będzie niżej ale równo i nie wiem właśnie czy te wnęki na karnisze nie będą źle wyglądać zamiast 2,70 będziemy mieć 2,60 bo teraz jest coś około 2,73)

 

Wnęki będą dużo lepiej wyglądać niz karnisze potem :yes::yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

co jeszcze...musieli wystawiać okno w sypialni i drzwi wejściowe bo było za nisko zamontowane( różnice w chudziaku) i gdybym zostawiła tak jak na początku okna które miały być bez progu byłyby z progiem( te duże w salonie)

...

u mnie to samo... hs był za wysoko... dom już ocieplony był... a w środku wylana podłoga, bo wtedy to wyszło dopiero... no i też demolka była :(

 

masz na myśli wnęki z karniszami? nie ma mnie tam na budowie jest mąż az się boję co tam zastanę bo oni chyba na równo robią...zostawiają tylko wnęki w kuchni

tak, mam na myśli te wnęki

 

12-13cm wysokości to całkiem sporo na wnękę... ja bym zrobiła osobiście, no ale to Wy musicie zadecydować czy będzie się podobało Wam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny co ja mam z tym zrobić?:( podłamało mnie to...coraz gorsze rzeczy wychodzą

[ATTACH=CONFIG]304807[/ATTACH]

 

Widzę, że decyzje już podjęte, ale powtórzę to, co pisałam wcześniej: wcale tymi różnicami bym się nie przejmowała i tak tego nie będzie widać finalnie. Pociągnęłabym maskownicę karnisza do miejsca zaznaczonego na czerwono w odległości 25 cm od ściany. Maskownica musiałaby być dokładnie takiej wysokości jak obniżenie w kuchni w tym miejscu. I to by w zupełności wystarczyło.

ola1.jpg

Szkoda kasy na kolejne wyrównania.

Jeżeli jednak robicie podwieszenie po całości to koniecznie zostaw wnęki na karnisze. Bo karnisze tradycyjne montowane do ściany dodatkowo obniżą i tak już niewysokie pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...