Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pora na wykończenie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pierwsze zdjęcia to kuchnia to pod oknem to już podwieszenie a to pierwsze niestety wylany podciąg:( tam gdzie są białe place od gipsu mają być te wnęki:( równo z kominkiem idzie listwa tam ma sie skończyć podwieszenie ale tak jak mówilam wyszło duże 12 cm bo sufit nierówny:( i mam wrażenie, że salon pomniejsza:( w korytarzu na końcu tez jest podciąg:(

 

nie wiem co zrobić moze tylko kuchnie podwiesić po całości? czy kuchnie i zostawić wnęki? a może jeszcze jakoś inaczej?

 

najgorzej ze mnie ponaglają:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam układ taki sam jak Ty kuchnia/salon/korytarz - podwieszone mam tylko w korytarzu i jego przedłużenie do salonu by ukryć podciąg kuchenny właśnie

 

edit

u Ciebie to kuchnię raczej musisz podwiesić, jak chcesz te wnęki - no i kawałek już zrobiony

 

niech zrobią kuchnię i korytarz i zobaczysz jak wyszło... powinno wystarczyć :)

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zdjęcia to kuchnia to pod oknem to już podwieszenie a to pierwsze niestety wylany podciąg:( tam gdzie są białe place od gipsu mają być te wnęki:( równo z kominkiem idzie listwa tam ma sie skończyć podwieszenie ale tak jak mówilam wyszło duże 12 cm bo sufit nierówny:( i mam wrażenie, że salon pomniejsza:( w korytarzu na końcu tez jest podciąg:(

 

nie wiem co zrobić moze tylko kuchnie podwiesić po całości? czy kuchnie i zostawić wnęki? a może jeszcze jakoś inaczej?

 

najgorzej ze mnie ponaglają:(

 

Ja bym chyba podwiesiła po całości, żeby nie było tych uskoków. A co z tymi lampami we wnękach? chyba,że zrobisz tak jak radzi Karolina kuchnię i korytarz i zobaczysz jak wyjdzie.

 

W salonie na pewno zrezygnowałabym z tej wnęki i zrobiła tylko maskownice na karnisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co to całe podwieszanie? W czym przeszkadzają widoczne podciągi? 270 cm to nie jest specjalnie wysokie pomieszczenie. Zabierać mu jeszcze 12 cm byłoby mi niezmiernie żal. Ja lubię prosto, jak najprościej. Nic bym nie robiła, z wyjątkiem maskownic na karnisze, skoro chcesz je mieć :)

 

Ale: zaawansowanie prac jest spore.. w salonie też jest podciąg, w którym miejscu?

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co to całe podwieszanie? W czym przeszkadzają widoczne podciągi? 270 cm to nie jest specjalnie wysokie pomieszczenie. Zabierać mu jeszcze 12 cm byłoby mi niezmiernie żal. Ja lubię prosto, jak najprościej. Nic bym nie robiła, z wyjątkiem maskownic na karnisze, skoro chcesz je mieć :)

 

Ale: zaawansowanie prac jest spore.. w salonie też jest podciąg, w którym miejscu?

No własnie mi też nie przeszkadzają podciągi, zrób maksymalnie prosto tylko z wnękami na karnisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kuchnia jest już prawie zrobiona, to niech zostanie, szkoda czasu i pieniędzy na demontaż tego wszystkiego. Salon jeszcze można zmienić. Moja propozycja jest taka:

ola.JPG

 

Te profile, które przekreśliłam zdjąć i nie robić już tam żadnego podwieszenia. Skoro kuchnia jest obniżona 12 cm, to i maskownice nad oknami zrób takiej wysokości. Wcale nie będą za krótkie, mam takie i jest w porządku :) Pociągnij je do podciągu, żeby się z nim stykały. I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tam tyle kabli, że chyba muszę podwiesić sufit chociażby prosto bez wnęk:(

 

Jakie masz kable, bo widać wyłącznie wystające pod konkretne punkty oświetleniowe? Gdybyś miała widoczne kable po suficie, to trzeba by było je ukryć, ale tych wystających nie zakryjesz. Z podwieszenia też będą wystawać ;)

ola1.jpg

 

Te wnęki w kuchni mogą się okazać finalnie wcale nie takie złe ;) Zamontujesz fajne oprawy, które ładnie oświetlą blaty itd. Ale salonu bym nie obniżała

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tam tyle kabli, że chyba muszę podwiesić sufit chociażby prosto bez wnęk:(

 

Jakie masz kable, bo widać wyłącznie wystające pod konkretne punkty oświetleniowe. Gdybyś miała widoczne kable prowadzone po suficie, to trzeba by było je ukryć, ale tych wystających nie zakryjesz. Z podwieszenia też będą wystawać ;)

[ATTACH=CONFIG]304176[/ATTACH]

 

Dobrze rozumiem, że te zaznaczone przeze mnie są zrobione? To ja bym je zostawiła. Zakończyła podwieszenie na podciągu (czerwona linia), a reszty podwieszeń nie robiła

ola2.jpg

ola2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...