Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pora na wykończenie


Recommended Posts

jeszcze mam pytanie:) jak zrobię maskownice nad oknami a we wnęce jest tv( i nie będzie tam obniżonego sufitu nad tv) to jak zrobię maskownice do końca czy to nie będzie głupio wyglądało bo firany tam nie powiesze bo będzie szafka rtv na całą wnękę

 

czy całkiem zrezygnować z maskownic?[ATTACH=CONFIG]304209[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]304210[/ATTACH]

 

Ola, wszystko zależy od tego, co TY chcesz mieć :) Maskownice nieco wizualnie obniżają pomieszczenie. Ale u Ciebie i tak od podciągu jest obniżenie w kuchni i jak to się ładnie połączy na wysokości 12 cm, to będzie dobrze :) Jeżeli zdecydujesz, że będą maskownice, to zrób po całości ściany. Szynę karnisza możesz zamontować krótszą i nie dociągać do rogu zasłon/firan.

Podciąg w korytarzu dla wyrównania mogą obłożyć płytą g-k 6 mm mocując na klej, żeby profilami i grubą płytą nie dodawać mu wielkości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 702
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na obecną godzinę sufit zostaje podwieszony tylko do podciągu w kuchni, zostają dwie wnęki w kuchni na światła, profile z korytarza zdjęto;) podciag w korytarzu obrobią mi tylko, żeby było prosto...zmartwili mnie bardzo bo twierdzą, ze sufit jest strasznie krzywy:( nie bedę mogła pomalowac na ostro:( mogą mi na koniec delikatnie na taśmę zrobić...jak najmniej...co radzicie? mnie juz to wszystko dobija....nadal nie wiem co z maskownicami czy przy tym tv nie bedzie przeszkadzać bo zasłony nie pociagne do konca...po za tym na tej ścianie gdzie tv rure od rekuperacji mam tylko odsunietą 18cm czy maskownice na 15cm od ściany wystarcza? czy będą się firany opierać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kuchni możesz mieć te wnęki i tam dasz te lampki w nich

w korytarzu jak zrobisz na prosto to możesz dać np. halogeny - teraz są naprawdę ładne niektóre :) ja mam tak zrobione albo dasz natynkowe - wybór jest ogromy lampek pięknych

 

a mogłabys na priv pokazać jak to wygląda? albo na mail?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]304213[/ATTACH] od ściany z karniszem gdzies 18cm a musi jeszcze przyjsc obudowa....:( same problemy

Obudowa powinna być odsunięta od ściany jakieś 22-25 cm, więc zasłoniłaby tę rurę. W czym problem?

jak już o tyle rzeczy pytam to jeszcze zapytam o cos przyjemniejszego:) okap zostawiać cylindryczny czy zrobić prostokątny?:)

Zrobić taki, który Tobie bardziej się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nadal nie wiem co z maskownicami czy przy tym tv nie bedzie przeszkadzać bo zasłony nie pociagne do konca...po za tym na tej ścianie gdzie tv rure od rekuperacji mam tylko odsunietą 18cm czy maskownice na 15cm od ściany wystarcza? czy będą się firany opierać?

ja zrobiłam u siebie tak że pociągnęłam maskownicę do samego końca ściany - aż do tv... tylko w części gdzie już zasłonki na pewno nie będzie jest podbite kg od dołu też... o tak:

sal kar.jpg

a mogłabys na priv pokazać jak to wygląda? albo na mail?

pewnie że mogę :)

wkleję tu:

hal 1.jpg

jak już o tyle rzeczy pytam to jeszcze zapytam o cos przyjemniejszego:) okap zostawiać cylindryczny czy zrobić prostokątny?:)

nie za wcześnie na takie decyzje? ;)

wydaje mi się, że za dużo chcesz wiedzieć od razu - no chyba że już chcesz okap kupić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbki fornirów do łazienki- dąb i dąb alpi który lepszy - wołalabym jeszcze coś innego bardziej moze z sękami i ciut jaśniejszy

 

[ATTACH=CONFIG]304245[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]304246[/ATTACH]

 

nie ma stolarz nic z usłojeniem?

moja próbka wygląda tak przy świetle dziennym:

 

próbka fornir.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma stolarz nic z usłojeniem?

moja próbka wygląda tak przy świetle dziennym:

 

[ATTACH=CONFIG]304263[/ATTACH]

 

no właśnie niestety nie dlatego szukam czegoś...a to co wkleiłaś do góry ten cięńszy pasek to też fornir czy to deska? bo już zgłupiałam całkiem:D bo na dole na pewno fornir...dla mnie byłby idealny trochę ciemniejszy,,,nie wiem gdzie szukać fornirów...

 

co do sufitu narazie zostały wnęki w kuchni ale nie jestem przekonana...wymyśliłam sobie, żeby zalepić te wnęki wtedy będzie cały sufit obniżony ale też nie wiem czy to będzie ładnie wyglądać wymyśliłam coś takiego, że w miejsce lampek punktowych( 4 sztuki nad blatem nad samym oknem) dać jakieś reflektorki zalepić wnęki ( zrezygnować z lamp w tej wnęce równoległej do 4 punktowych pod oknem) zalepić wnękę nad zabudową gdzie mikrofala i piekarnik i też dać tam dwa reflektorki w miejsce tych kwadratowych lamp ( wtedy będę musiała obniżyć ścianę zabudowy mebli z 10 cm z 250 na 2,40) wtedy miała bym ciąg reflektorów lub tub 6 sztuk - w literę L 4 nad blatem i 2 nad zabudową, zostawiłam bym światło punktowe nad wyspą( wpuszczone w karton gips) a ciąg lamp w korytarzu byłby osobny( można by dac inne lampy) co sądzicie? wszystkie lampki są w karton gips więc mogę je jeszcze jakoś ułożyć, żeby jakoś to wyglądałosufit-poprawa.jpg

 

dziś mi nie gipsowali tego sufitu bo poprosiłam o czas przez weekend do namysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłam u siebie tak że pociągnęłam maskownicę do samego końca ściany - aż do tv... tylko w części gdzie już zasłonki na pewno nie będzie jest podbite kg od dołu też... o tak:

[ATTACH=CONFIG]304251[/ATTACH]

 

pewnie że mogę :)

wkleję tu:

[ATTACH=CONFIG]304253[/ATTACH]

 

nie za wcześnie na takie decyzje? ;)

wydaje mi się, że za dużo chcesz wiedzieć od razu - no chyba że już chcesz okap kupić :rolleyes:

 

u Ciebie to bardzo ładnie wygląda...nawet fajnie, że takie grubsze, ale masz tylko kawałeczek podwieszony:)

 

a co do okapu - chyba jestem w gorącej wodzie kąpana:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, cóż poradzić, zrób jak Ci serce dyktuje :) Ty widzisz, Ty czujesz czy jest dobrze, Ty wiesz, co Ci w duszy gra :D Skoro widzisz, że wnęki na oprawy zupełnie Ci nie odpowiadają, to je zmień. Zdjęcia nie oddają wszystkiego i trudno na ich podstawie o jednoznaczne opinie..

Na wątku projektowania łazienek napisałam o płytkach..

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niestety nie dlatego szukam czegoś...a to co wkleiłaś do góry ten cięńszy pasek to też fornir czy to deska? bo już zgłupiałam całkiem:D bo na dole na pewno fornir...dla mnie byłby idealny trochę ciemniejszy,,,nie wiem gdzie szukać fornirów...

 

tak, na górze to deska na podłogę, dąb bielony. Wiesz co, wstrzymaj się chwilkę, ja w następnym tyg będę miała w łazience szafki w fornirze dąb flader, prześlę Ci zdjęcia, zobaczysz czy jest za ciemny dla Ciebie ten dąb.

Mi się wydaje, że on może ładnie wyglądać.

Co do sufitów, dziś już się nie wypowiem, muszę rano jak umysł wypoczęty na to spojrzeć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...