Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

ja też nie widzę :-P

poprawiam, już teraz powinno być dobrze :)

27zl/ m2, w Łodzi ceny dosyć wysokie 26-27zl

 

dziś skończyli 3 sypialnie,łazienka i wc też już wytynkowane, w środę ma być skończone wszystko a potem trzeba będzie zapłacić, to będzie bolało :/

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tynki bardzo ładne, niestety została nam spizarnia, hall i garaż.

W trakcie tynkowania wybuchł nam wodomierz :(

stało się to we wtorek, do nocy wybieraliśmy wodę z domu szufelkami stojąc po kostki w zimnej wodzie, tak samo w środę, mieliśmy kalosze ale to będą pamiętne swięta, do dziś bolą mnie plecy

 

wg relacji ekipy która była na budowie, wodomierz wystrzelil w górę a za nim słup wody, siła była taka,że aż uszkodziła membranę dachową

z wody korzystaliśmy od tygodnia bez problemu

 

nie wiemy tak naprawdę co się stało, czekamy na ekspertyzę z wodociągów i ze strony ubezpeiczyciela

mam nadzieję,że woda nie podeszła pod styropian na elewacji bo dom jest już ocieplony

od jutra będziemy dom osuszać, wypozyczamy osuszacze i wentylatory, wolę nie myśleć o kosztach ale nie mamy wyboru, idą mrozy...

tynki będziemy kończyć po Nowym Roku, ale teraz ważniejszym problemem jest mokry dom

wody było dużo, nie wiem ile wsiąkło w ściany i w chudziaka

 

A tak dobrze szło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malydomekpodlodzia, tak mi przykro, że taka kłoda pod nogi :( Dziwna sprawa rzeczywiście z tym wodomierzem - pewnie źle zamontowali... Ani mrozów nie było, żeby coś zamarzło... Daj koniecznie znać, co powiedzieli ...

 

Może z ubezpieczeniem chociaż wyjedziecie na plus ?

 

Mojej szwagierce podczas budowy wybuchł prawie pożar. Po tynkach, wylewkach itd. osuszali wnętrza takim pochłaniaczem wilgoci. Zostawili go na noc, a on się spalił ;/ Co za tym idzie, wszystko w środku było okopcone, osmolone itd, straż pożarna przyjechała, normalna akcja. Ubezpieczyciel wycenił wartość szkody korzystnie dla nich, i sporo kasy po naprawieniu tego wszystkiego, została im w kieszeni. Także suma summarum, cała przygoda skończyła się dla nich korzystnie.

 

Trzymam kciuki, żeby u Was też wszystko skończyło się pozytywnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspertyza dyrektora wodociągów w dużym skrócie - "nie wiemy co się stało, ale wiemy,ze to na pewno nie nasza wina :mad: a w ogóle to o co robicie aferę jak dom jest w budowie, chcecie nas pewnie naciagnąć na koszty"

 

przed postawieniem osuszaczy pan pomierzył wilgotnosci chudziaka, tynków, ścian na dole i najbardziej mokre są pustaki na dole i chudziak w części mieszkalnej,garaż o dziwo najmniej nasiąknął wodą, na razie się nie kwalifikują na układanie na nich styropianu i podłogówki

 

jutro przyjeżdza pan z ubezpieczeń, ciekawe co powie

 

a w weekend -14!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff,przetrwaliśmy chyba najgorsze :bye:

niech już te mrozy nie wracają!

 

osuszacze już pojechały, chudziak ładnie wysechł,pan pomierzył wilgotność przed i po i jest różnica kolosalna

co do dolnego pasa ścian- tak jak przypuszczałam,niewiele wilgotność spadła, co oznacza, ze nie możemy kłaść styropianu, podłogówki i zalewać posadzek :(

 

mój wniosek o umowę z gazownią wciąż jest nieruszony, kumacie?

żeby podpisać umowę, trzeba złożyć wniosek o umowę, który od miesiaca leży nieruszony, bo Pani koordynator jeszcze nikomu go nie przydzieliła!

od miesiaca!

czy takie trudne jest podstawienie danych osobowych we wzór umowy? aż tyle czasu zajmuje?

mam zadzwonić za tydzień, może coś ruszy,

a i tak od podpisania umowy mają 6 miesięcy na podłączenie, coś czuję,że gaz będzie tym co opóźni nam przeprowadzkę i to konkretnie :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...