Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

umowa z psg podpisana

tylko przeze mnie

bo psg podpisze później I odeśle pocztą umowę! :jawdrop:

czyli jak sztucznie wydłużyć I skomplikować prosty proces - poradnik polskiego urzędnika część 10

 

no ale nic, jakiś kroczek do przodu to jest

podobno jak zapewnię mapę do celów projektowych - mdcp :p to przyspieszę procedure o 1,5 mca

owszem, mamy taka mapę, nie ma problemu! :p

 

 

tymczasem ustawiliśmy kozę I uczymy się w niej palić bo jest ładowana od gory

jako,że tynki w spiżarni, wiatrołapie I garażu są więcej niż mokre szykuje się wiele pamiętnych chwil z % przy koksowniku ;)

staramy się nie załamywać, wizja zamieszkania latem pcha nas do przodu :sick:

 

 

 

http://images78.fotosik.pl/235/24e5cb0eb341b5bcmed.png

pogoda.jpg

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schniemy powoli, w domu 2 stopnie były w srodę, zobaczymy jak dziś,

dużo ciepła ucieka przez nieocieplony dach, taki urok stropu drewnianego, będziemy go zabudowywac kg I ocieplac wełną dopiero po wyschnieciu wylewek

 

 

no takiej Syberii to sie chyba nikt z budujacych nie spodziewal, oby prognozy były przesadzone

w miedzyczasie będę niedługo zamawiać styropian pod wylewki, nosi mnie gdy nic się nie dzieje, muszę miec poczucie,że idziwmy "cały czas do przodu" :p

 

lista na najblizszy czas:

1. zdecydowac sie w koncu na wykonawce WM

2. ogarnąć temat POŚ

3. styropian pod posadzki:)

4. wybrac kominek lub kozę no I wykonawcę

5. cisnąć gazownię :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w sumie ten drewniany strop ratuje troche sytuacje bo jednak te wilgotne powietrze nie utrzymuje sie w domu jak w termosie tylko ucieka wszelkimi mozliwymi przestrzeniami :)

Grzejcie grzejscie zeby nic Wam nie rozsadziło.

Ja np. rozstawiałam w miseczkach sól żeby też wyciągała wilgoć z powietrza. A potem wywalałam ją jak nasiąkła. A uwierz nasiąkała po kilku dniach tak że można było ją w mokre kulki ubijać. Zawsze to choc troche mniej wilgoci w domu. + wentylatorki i koza. To był nasz zestaw na dosuszanie. U Was tez mozna stosowac wszelkie sposoby.Co nie zaszkodzi na pewno moze w tym przypadku tylko pomóc . :)

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez gust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejaro dziękuję za cynk,napisałam do autorusa

miło,że zaglądacie do nas, mimo,ze ostatnio niewesoło tutaj :sick:

dostaliśmy wczoraj decyzję od ubezpieczyciela, wyplata roszczenia nam nie przysługuje, bo zalanie nastapilo wskutek.... "wyrwania wodomierza podczas odkręcania wody a nie w sposób samoistny"

 

wyobrazacie to sobie?

wyrwac wodomierz odkrecajac wodę?

:mad::mad::mad:

 

napisałam do nich bardzo ostrego maila, zobaczymy co dopiszą,w emocjach wypowiadziełam im nawet wojnę na portalach społecznościowych

mamy u nich oboje ubezpieczenie na zycie + domu na 30 lat

 

nie chca nam wyplacic 2500 zl za osuszenie (polowiczne, bo po 10 dniach oddalismy osuszacze obawiajac sie,ze ubezpieczyciel sie na nas wypnie)

 

jezdzimy co dzien i grzejemy w kozie

dzis na noc tez grzejnik olejowy zostawilismy bo jest - 12

 

umowa z psg idzie do nas pocztą już tydzień

z Łodzi do Łodzi

7 dni

domyślam sie ze wciaz nie jest podpisana

 

mam ochotę mocno kims potrzasnac kto siedzi i nic nie robi w tym zapyziałym urzedzie bo juz mnie cale to użeranie sie ze wszytskimi naprawde wykańcza

w czasie budowy nie mamy problemów z robotnikami, jak wszyscy nas straszyli

problem najwiekszy to urzędasy, ja ze swojej pracy jestem rozliczana, mam na wyslanie odpowiedzi na maila 48 godzin, pani w urzedzie ma czas nieokreslony na wypelnienie umowy (tej samej dla wiekszosci odbiorcow) plus potem rowniez czas niekreslony na podpisanie i odeslanie jej

przeciez to jest jakas tragikomedia

 

 

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem byłoby włączenie osuszacza, ale żeby osuszacz dobrze pracował musi być ciepło. Im cieplej tym lepsza wydajność. Taki osuszacz spokojnie może wyciągnąć 20l/doba.

Uważajcie tez z ta kozą po tynkowaniu. U mnie miałem taki przypadek, że tam gdzie stała koza tynki popękały a tam gdzie było zimno jest lux. Żadnej ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaliśmy wczoraj decyzję od ubezpieczyciela, wyplata roszczenia nam nie przysługuje, bo zalanie nastapilo wskutek.... "wyrwania wodomierza podczas odkręcania wody a nie w sposób samoistny"

 

wyobrazacie to sobie?

wyrwac wodomierz odkrecajac wodę?

:mad::mad::mad:

 

napisałam do nich bardzo ostrego maila, zobaczymy co dopiszą,w emocjach wypowiadziełam im nawet wojnę na portalach społecznościowych

mamy u nich oboje ubezpieczenie na zycie + domu na 30 lat

 

Ja pier...... :mad:

 

Jakbyście jeszcze mało kłopotów mieli :(

Co to za firma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej babci to samo było, ubezpieczyciel się wypiął - woda z rynien sąsiada podpływała pod jej dom, ściany były mokre, a w piwnicy woda, mimo że dziesiątki lat ona tam mieszka, piwnicę intensywnie użytkowała jako rolnik i nigdy wody nie było dopóki sąsiad domu nie postawił nowego. Ubezpieczyciel winę zrzucił na to, że dom stary i nie ma drenażu. No i co zrobisz, jak nic nie zrobisz?

Sprawa na szczęście się rozwiązała gdy sąsiad postawił garaż w granicy między obydwoma domami i zmienił układ rynien.

Podejrzewam, że w przypadkach skomplikowanych jest tak, że ubezpieczyciel zrobi wszystko, byle tylko nie musieć wypłacać odszkodowania.

 

Współczuję sytuacji, dużo siły Ci życzę :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za słowa otuchy, jeteście super grupą wsparcia :)

na razie nie dopisali-minał tydzień, w poniedziałek będziemy dzwonić

byliśmy dziś znów na działce, było tak pięknie :)

zdjecie przed kilku dni, bez zmian, wciąż mamy do tego projektu słabość :yes: nic byśmy nie zmienili, zobaczymy jak juz zamieszkamy :lol2:

 

http://images78.fotosik.pl/260/1ff5bdd5aa3cb04dmed.jpg

2.jpg

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...