Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

A biały olej OSMO próbowałaś?

 

Wnęki kominkowe rob jak największe. Drewno nawet przechowywane w dobrej drewutni gorzej się pali od tego, które dosuszysz w domu. A kominkowi i kominowi szkodzi nawet tylko trochę podmoczone drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a widzisz, a jeden pan od kominkow mi powiedzial ze nikt normalny w tych wnękach drewna nie trzyma bo sie brudzi, pająki i sypiaca się kora :lol2:

i ze pare polan w koszyczku się na bieżąco przynosi

i zaproponowal takie sztuczne panele z drewnem udające, odprawiłam go z kwitkiem

 

oleje teraz będę przerabiać

osmo chyba drogi,zaraz sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osmo nie jest najdroższy, ale dobry. Nawet fachowcy od schodów i podłóg go polecają. Sami oczywiście używają jeszcze droższych ;) takich hiper profesional.

 

Ja trzymam drewno kominkowe w domu i jakoś robactwa poza świerszczami nie miewam. Zresztą świerszcze też jakoś od 3 lat o mnie zapomniały :( szkoda, bo ładnie koncertowały.

Pająki, tak one się wiosną pojawiają – kątniki, takie na bardzo długich nogach szybko biegające. To świetni łowcy np much. Jak nie ma much, nie ma kątników.

 

Kora z prawidłowo suszonego drewna się nie obsypuje. Tzn. sypie się ale z sosny, a to nie najlepsze drewno do palenia w kominku. Celuj w grab, akację, dąb. Generalnie liściaste. Kora będzie odpadać, gdy drewno zacznie próchnieć, a takie nie nadaje się do ekonomicznego palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko u mnie taki mądry pan kominkowy widzę...

Kiedy opowiadałam, że kominek chcę wyżej, bo pod spodem wnęka na drewno też popukał się w czoło i powiedział dokładnie to samo co Tobie, że parę szczapek w koszyku starczy, robaki, itd.

Przecież ja tam będę mieszkać i mi się ma podobać, no nie? :)

Czekamy na relację z ługowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko u mnie taki mądry pan kominkowy widzę...

Kiedy opowiadałam, że kominek chcę wyżej, bo pod spodem wnęka na drewno też popukał się w czoło i powiedział dokładnie to samo co Tobie, że parę szczapek w koszyku starczy, robaki, itd.

Przecież ja tam będę mieszkać i mi się ma podobać, no nie? :)

Czekamy na relację z ługowania :)

 

 

nasz powiedzila ze nikt drewna do wnęk nie kladzie tylko wszyscy mają to:

 

http://mamkominek.pl/images/pictures/0000400/mg-10222_big.jpg

 

:lol2:

 

powoli przekonuję M do czarnego kominka,tylko ciii... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy tour de sklepy z płytkami zakończony fiaskiem, włoskie płytki, które nam się podobają kosztują 140zł a to dwa razy za duzo

płytki w kolorze bielonego drewna nie są jeszcze tak popularne, dużo jest ciemnych, a bardzo jasnych tyle co kot napłakał

z drzwiami też nie mieścimy się w budżecie o 1 tyś bo miłay być do maks 4 tyś a kosztują 5 :???:

 

zapisuję tu faworytów płytkowych

paradyż Thorno bianco 90/ 84 w zaleznosci od szerokosci

grespania sherwood haya - ceny nie znam jeszcze

Marconi Foresta Bianco 15x60 48 zl

indios bianco leggendario - ceramika Dado 80zl tez nie znalazlam zadnych informacji ani sklepu gdzie mozna je obejrzec na zywo

cerrad tilia desert 46 zl

domino oak white 54zl

 

 

w końcu bo wielu trudach znależliśmy odpowiedniego pana od kominków- wejdzie w połowie marca :wiggle:

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy tour de sklepy z płytkami zakończony fiaskiem, włoskie płytki, które nam się podobają kosztują 140zł a to dwa razy za duzo

 

A macie ich nazwę?? Może w necie popatrzcie.

Nasze w sklepie firmowym kosztowały 145 zł a w internecie kupiliśmy po 90 zł - to bardzo duża różnica w cenie za 70 m płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no siedzę właśnie i szukam, różnice w internecie są ogrrmne np 130 kontra 80zł - znalazłam taki przykład :o

 

a te co nam się podobały to atlas concorde kolor revert arctic :rolleyes:

 

Patrzyłaś na stronie Mceramic, tylko nie pamiętam czy tam są ceny, czy trzeba pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

Tylko te większe 21,5 x 98,5.

 

to ja mam zapisaną Twoja wypowiedz ze tam tanio i plytki dojechaly ladne :p

jak sie sprawdzają? to jest nasz faworyt w osiągalnym przedziale cenowym ale troszke duzo jednak kosztuja, z perspektywy czasu uwazasz ze byly warte swojej ceny? maja jakies super plusy albo minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam zapisaną Twoja wypowiedz ze tam tanio i plytki dojechaly ladne :p

jak sie sprawdzają? to jest nasz faworyt w osiągalnym przedziale cenowym ale troszke duzo jednak kosztuja, z perspektywy czasu uwazasz ze byly warte swojej ceny? maja jakies super plusy albo minusy?

 

Jeszcze przed budową domu wiedziałam, że będą płytki "jasne drewno". Te z paradyża zobaczyłam w dzienniku na FM, nawiązałam kontakt i dziewczyna poleciła je.

W necie jest mało informacji, głównie takie, że płytki są drogie i łódkowate. Nie wiem, może to zależy od partii, ale nasze są ok. Mamy je od czerwca, w domu stado futer, w sierpniu przewalił się po płytkach prawdziwy tłum ludzi (z okazji naszej parapetówy), no i dobiega końca pierwszy okres grzewczy z płytkami.

Mogę je z czystym sumieniem polecić.

Przede wszystkim są łatwe do utrzymania w czystości, wszystko pięknie z nich schodzi, nie mam mowy o żadnych plamach, uciążliwym szorowaniu.

Prezentują się pięknie do złudzenia przypominając drewno - są matowe i fakturowane. W moim dzienniku przewijają się od strony 11.

Dziewczyna która je nam poleciła miała te mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domku, grunt to dobry plan :) Trzeba go mieć w trakcie budowy, aby sprawnie wszystko szło.

Powiedz, jak Wasze tynki ?

 

A co do kominka - my chyba na 100% będziemy go używać w tym "normalnym" życiu, po przeprowadzce. Kominek zamontowaliśmy po świętach, aby ogrzewać świeżo otynkowany dom i od tamtej pory, nie było chyba ani jednego dnia, w którym by kominek nie został odpalony :) Mój synek i M. pokochali rozpalanie w kominku, a ja uwielbiam patrzeć w ten ogień :) Myślę, że nam się nie znudzi. Klimat jest dokładnie taki, o jakim marzyłam przed rozpoczęciem budowy i w ogóle myślenia o własnej budowie. Polecam każdemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...