Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

Trzeba czytać opinie o danym produkcie i wybierać najlepszy. Ja robiłam tak, że najpierw sobie określałam, co sprzęt ma mieć - jakie gabaryty albo funkcje, potem wchodziłam do różnych sklepów internetowych, sortowałam wg wymagań a co się pojawiło i cena mnie zadowalała, to wypisywałam. Później szukałam opinii. Tym sposobem skompletowałam cały sprzęt AGD do kuchni i kupiłam w jednym sklepie i w jeden dzień. Działa już 6 lat bez usterek, wyjątkiem była płyta indukcyjna, którą sama sobie zepsułam badziewnym chińskim czajnikiem (ale naprawili w ramach gwarancji i jest ok).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja teraz jestem w temacie pralek

 

teraz mam pralkę samsunga - Nie ma łożysk tylko bęben chodzi na takiej gumie. w pierwszych latach gładko jak po masełku, ale później guma się wyrabia i bęben lata jak głupi a związku z tym cała pralka podskakuję i spaceruje po całej pralni - dosłownie!!!!!! na serio boję się, że mi kiedyś ścianę rozwali albo sobie zejdzie po schodach.

 

dlatego szukam pralki z typowymi łożyskami, trochę wibrują - ale tak samo przez lata.

w pralkach amici łożyska można np. sobie samemu wymienić, kosztują kilkadziesiąt złotych.

 

mastercooka już chyba nie ma. miałam płytę od nich, strasznie słabe miała kabelki, w pewnym momencie zeczeła mi się jarać tam w bebechach :o:o:o szybko korki wylączyłam w cały domu i zszokowana siedziałam poł dnia przy świecce czakajac na męża.

 

zmywarka z amici bardzo dobrą miałam. coś sie w niej popsuło - grzałka? kupiłam sobie nową zmywarkę, tą starą amici wziął sobie znajomy elektryk, coś tam troszkę pogmerał i już mu kolejne lata służy :lol2:

 

teraz mam zmywarkę bosha - hmm chyba już 3 rok mu leci, płytę gazową bosha, lodówkę beko, pralka i suszarka będzie prawdopodobnie panasonica. Piekarnik mam upatrzony od amici - z lini IN parowy, czekam az sie pojawi w sklepie.

 

na temat lodówki LG spuszczę zasłonę milczenia, bo badziew to straszny jest, :mad:

 

sprzęty miksujące mam od Kenwooda :)

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila, szukaj jeszcze takiej pralki, w której będziesz mogła w razie potrzeby łożyska wymienić. W mojej poprzedniej łożysko się rozleciało i jak mąż chciał wymienić, to się okazało, że nie da rady, bo bęben jest jako całość jakby stopiony z resztą. No to kupiliśmy Bosha i też się okazało, że z danego modelu są 2 rozwiązania, produkowane w Polsce i w Niemczech mają możliwość wymiany, a w Turcji i Chinach już nie. Z wyglądu identyczne jedyna różnica, to jedna czy dwie literki w numerze produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie tak łatwo, bo upatrzyłam sobie cudnego panasonica, który ma parę na której mi bardzo zależy i ogólnie jest fajniutki. Amica jest skromniejsza. siedzę na forach serwisantów agd i czytam co tam ma środku :lol2: i modle sie cały czas, żeby obecna pralka nie wystrzeliła tego bębna w kosmos jak się jednej babce stało :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lodówkę biorę amici ze sobą, bo jeszcze żyje i oby jak najdłużej, a nie robię do niej zabudowy.

Zmywarkę mam boscha, jest dobra, ale sprzedajemy i kupujemy większą ( ta jest wolnostojąca , a robimy zabudowę).

Piekarnik i okap też boscha mam już upatrzone. Nie wybrałam tylko płyty jeszcze ( zwykłą, nie indukcję) i pralki właśnie pod zabudowę.

Teraz mam pralkę amici, żyje już około 10 lat, ale coś głośniej zaczyna pracować przy wirowaniu, jednak koniecznie muszę kupić nową, a tych do zabudowy za wielkiego wyboru nie ma i nie wiem co kupić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wchodzę na fora serwisantów, przy tylu sprzętach zwariowałabym :sick:

nasze kryteria to:

-cena :p

- bardzo ważne,żeby sprzęt był jak najcichszy - kuchnia jest otwarta na salon, a pralka też będzie w kuchni

- sprzety do zabudowy - mocno zawężają ilość sprzętów do wyboru np w przypadku pralki, muszę się dowiedziec czy naprawde music byc to pralka do zabudowy, cos mi sie wydaje ze wystarczy zdejmowana góra

- zmywarka-metalowe wnętrze, a nie plastikowe

- piekarnik - czarny, duża szyba żebym dobrze widziała ciasto :) prowadnice teleskopowe gładko śmigające, w wielu piekarnikach się zacinały

-mikrofala do zabudowy czarna i niedroga

-okap czarny z funkcją pochłaniacza ( wentylacja mechaniczna) o jak nawiększej mocy

- lodówka - no frost, 2 agregaty, 3 szuflady w zamrażarce

- co do indukcji nie mielismy preferencji poza timerem, przyda sie przy jajkach na miękko

przesiadamy się z piekarnika właczanego za pomocą zapalonej zapałki, kuchenki gazowej, okapu nie mamy, otwieramy okno jak smażymy, dla nas przeprowadzka to będzie jak przesiadka ze starego malucha do nowej toyoty :lol2:

 

dzis za to spontanicznie kupiłam radio do przyszlej łazienki za 160 zl :)

http://ws2-media3.tchibo-content.de/newmedia/art_img/MAIN-IMPORTED/b6c7884c65eab1c3/radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żółtki chwale i lubię :yes:

Np. telewizor Samsung działał ponad 10 lat.

 

Nie ma co uogólniać. W każdej firmie można trafić na bubel.

 

no właśnie zgadzam się z tym, wyszłam z założenia,że w dobie postarzania sprzętów nie mam wpływu w 100 % na swoje wybory i wyższa cena wcale nie musi iść w parze z tym,że coś będzie działało 10 lat i więcej, a jeśli to niezawodny model z dobrymi opiniami -mogę trafić na wadliwy egzemplarz

mój ulubiony sprzedawca, znający praktycznie każdy sprzęt jak własną kieszeń ( swoją drogą byłam w szoku) przyznał,że lodówki są na 6,7 lat produkowane, one nie mają dłuzej pracować, bo tak jest zaplanowane

 

np jednen producent daje 10 lat gwarancji na pralkę, ale jak się podrąży temat to okazuje się,że tylko na silnik, a łożyska już nie, a łożyska są zatopione w plastiku tak jak tu pisałyście, więc naprawa łożysk 600 -700 zł w takim przypadku

czytałam opinie, specyfikacje techniczne, trochę porównań i wybrałam szybko żeby nie osiwieć :D

zresztą, wybieranie agd to już taki fajny etap, już czuję to ciasto drożdzowe, domek coraz bliżej :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli czarny piekarnik to zerknij koniecznie amice IN czarne matowe szkło, bardzo minimalistyczne. Moja kuchnia jest retro, ale sprzętów takich nie lubię, więc kupuję nowoczesne nie rzucające się w oczy.

mikrofale też mam upatrzoną amici - czarną do zabudowy, akurat ja mam ciężko, bo chce ją wrzucić do kredensu i musi być bardzo płytka, więcej wymagań nie mam - tzn musi mieć pokrętło na łożysku i uchwyt do otwierania drzwiczek

 

a moja pralka ma być własnie do zabudowy - tzn pod blatem, obok suszarka i jak pomyśle o tej mojej fikającej piruety pralce obecnej to słabo mi się robi, że nowa miałaby tak samo :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cały sprzęt (oprócz lodówki i pochłaniacza) Bosch.

 

- bardzo ważne,żeby sprzęt był jak najcichszy - kuchnia jest otwarta na salon,

- zmywarka-metalowe wnętrze, a nie plastikowe

 

Nasza zmywarka jest tak cicha, że na początku myśleliśmy, że nie działa :D

Cała w środku pokryta Zeolithem - żadnego plastiku.

http://www.bosch-home.pl/SMV88TX03E.html

 

 

- piekarnik - czarny, duża szyba żebym dobrze widziała ciasto :) prowadnice teleskopowe gładko śmigające, w wielu piekarnikach się zacinały

 

Do naszego teleskopy dokupiliśmy, ale śmigają pięknie.

No ale takich bajerów jak polecana przez Emilkę amika nie ma :(

 

-mikrofala do zabudowy czarna i niedroga

 

To chyba niemożliwe - samo to że do zabudowy to juz droga, a jeszcze czarna..

Nasza:

http://www.bosch-home.pl/HMT85ML63.html

 

 

-okap czarny z funkcją pochłaniacza ( wentylacja mechaniczna) o jak największej mocy

 

Okap/pochłaniacz, czarne szkło, na pilota, filtry można myc w zmywarce - oryginał Faber, w studio kuchni kosztował 7.500 zł, cena powalająca nawet dla kogoś tak zwariowanego jak ja, znalazłam więc produkt polski, wyglądający dokładnie jak tamten, nie ma tylko funkcji powiadamiania o konieczności wymiany filtrów węglowych.

 

http://www.rtv-audio-agd.pl/vdb-db9-automatik-90-dostawa-gratis-p153331.html

 

- co do indukcji nie mieliśmy preferencji poza timerem, przyda się przy jajkach na miękko

 

Timer do każdego pola - super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ta mikrofala nie ma uchwyy do otwierania. 64e57f071f4b099ed56f085684f1527b.jpg kosztuję coś 400-600 zł, bliżej 400. z tego co pamiętam.

 

teraz mam wolnostojąca i służy tylko do robienia kawy, blee. Jak będę mieć w końcu wymarzony ekspres ciśnieniowy, to mikrofalę może wywalę do spiżarki czy gdzie.

 

zmywarkę też mam bosha, ale kurde głośna jest. tzn nie bardzo, ale słychać ją. myje dobrze.

 

chyba ta http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy-o-szerokosci-45-cm/SPV69T90EU.html jest fajna bo ma projektor który wyświetla na podłodzę czas do końca zmywania :lol2: moja 45 cm, łatwiej mi taką zapełniać i na bieżąco puszczać zmywanie. przy szufladzie na sztućce robi się dużo miejsca w koszach na gary.

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zmywarkę Bosha i jest cichutka. Czasem słychać tylko przewalanie się misek pod wpływem ciśnienia wody jak coś źle wsadzę ;) Nastawiam prawie zawsze vario speed i ładnie umyte jest. Niestety ze swoimi stalowymi drzwiami. A agd zabiorę do nowego domu bo pewnie hajsu braknie na kupno nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też całe agd zabrałam stare, tylko płytę kupiłam nową, bo jest większa od tej którą miałam i trzeba było dziurę w blacie pod nią przygotować, zresztą moja płyta stara to był trup, do tego gazowy, więc niebezpieczny

 

jak masz działające agd to nie ma sensu wywalać kasę na nowe, kiedy jest tyle wydatków na końcówce budowy. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cały sprzęt (oprócz lodówki i pochłaniacza) Bosch.

 

 

 

Nasza zmywarka jest tak cicha, że na początku myśleliśmy, że nie działa :D

Cała w środku pokryta Zeolithem - żadnego plastiku.

http://www.bosch-home.pl/SMV88TX03E.html

 

 

 

 

Do naszego teleskopy dokupiliśmy, ale śmigają pięknie.

No ale takich bajerów jak polecana przez Emilkę amika nie ma :(

 

 

 

To chyba niemożliwe - samo to że do zabudowy to juz droga, a jeszcze czarna..

Nasza:

http://www.bosch-home.pl/HMT85ML63.html

 

 

 

 

Okap/pochłaniacz, czarne szkło, na pilota, filtry można myc w zmywarce - oryginał Faber, w studio kuchni kosztował 7.500 zł, cena powalająca nawet dla kogoś tak zwariowanego jak ja, znalazłam więc produkt polski, wyglądający dokładnie jak tamten, nie ma tylko funkcji powiadamiania o konieczności wymiany filtrów węglowych.

 

http://www.rtv-audio-agd.pl/vdb-db9-automatik-90-dostawa-gratis-p153331.html

 

 

 

Timer do każdego pola - super sprawa.

 

 

ojoj, sprawdziłam te modele, nie nasz budzet :(

zmywarkę znalazłam za 1300 electroluxa (ma metal w środku)

okap za 600 hotpoint ariston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ta mikrofala nie ma uchwyy do otwierania. [ATTACH=CONFIG]349148[/ATTACH] kosztuję coś 400-600 zł, bliżej 400. z tego co pamiętam.

 

teraz mam wolnostojąca i służy tylko do robienia kawy, blee. Jak będę mieć w końcu wymarzony ekspres ciśnieniowy, to mikrofalę może wywalę do spiżarki czy gdzie.

 

zmywarkę też mam bosha, ale kurde głośna jest. tzn nie bardzo, ale słychać ją. myje dobrze.

 

chyba ta http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy-o-szerokosci-45-cm/SPV69T90EU.html jest fajna bo ma projektor który wyświetla na podłodzę czas do końca zmywania :lol2: moja 45 cm, łatwiej mi taką zapełniać i na bieżąco puszczać zmywanie. przy szufladzie na sztućce robi się dużo miejsca w koszach na gary.

 

co to za mikrofala?

idealna!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...