Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Domeczku zajrzyj do Aga11* i zobacz jak się przepięknie „wczuła” w spiżarni. Szczęka mi opadła.

 

widziałam wczoraj, nie moje klimaty ale podziwiam dbałość o każdy szczegół w miejscu no jakby nie patrzeć roboczym :)

 

co do pomyłek, nie umawiałysmy się z malym białym domkiem :D

chyba po prostu lubimy podobne rzeczy i tak wyszło, rozróżnić można tak,że mały biały jest duzo do przodu przed nami z zaawansowaniem prac i ma czterospadowy dach :lol2:

 

dziś elektryk montuje nam gniazdka, w sobotę przyjadą panele, dziś zamawiam płytki, jest piękna pogoda, świeci słońce! :D

co prawda póki nie mamy gazu nie wygrzejemy wylewek nie kładziemy nic, ale powoli gromadzimy

w sobotę przyjeżdża wełna i wchodzi ekipa od wykończeniówki, pod koniec przyszłego tygodnia przyjdzie pan kominkowy działać, czy to się dzieje naprawdę?

niech mnie ktoś uszczypnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądra Dziewczynka :)

Promasil... tzn. że obudowa nie będzie ciepła.

I jeszcze odpowiedniej wielkości kratki nawiewne i wywiewne w obudowie, oraz odpowiednie odległości między wkładem a obudową i ścianą. Bo inaczej wkład będzie się przegrzewał, co grozi uszkodzeniem.

Na rurze doprowadzającej powietrze z zewnątrz do paleniska można zainstalować szyber z prostą elektroniką regulującą ilość dostarczanego powietrza zależnie od temperatury jaka jest wewnątrz obudowy. To pozwala ekonomiczniej spalać drewno i chroni przed ewentualnym przegrzaniem wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możecie zamiast promasilu zastosować płyty szamotowe albo Vitcasa. Cenowo wyjdzie to samo, albo nawet mniej, a obudowa będzie odbierać trochę ciepła z komory wokół wkładu. To dodatkowo zmniejszy temperaturę spalin i mniej ciepła będzie uciekać kominem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestuś, a czemu tak strasznie od tej wełny uciekacie, wiem, że niby płyty zdrowsze, ale ludzie niektórzy mają solidnie wełnę oprawioną i żyją i grzeją kupę lat, ja nie mam już kasy na płyty i robię wełnę :(

Tak mnie zapamiętasz: mały biały domek, to ta niemądra od wełny :p

Drugi Mały Domku ale się zapowiada, nie jesteś tak daleko do tyłu, bo ja mam tylko 3 gniazdka na razie zamontowane ;) a gazu wcale mieć w chałupie nie będę, bo nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE rób wełny.

Sama wełna jest niepalna, ale komponenty które są do niej dodane zaczynają się smażyć w bardzo niskich temperaturach. To co się wydziela w najlepszym razie śmierdzi i nie jest obojętne dla zdrowia.

 

Padł nam internet po awarii prądu . Na tablecie ciężko mi wątek kominkowy przeszukać, a tam było niedawno sporo na ten temat. Jak J wróci i uruchomi to wklejęlinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decydujemy się na projekt łazienki przez profesjonalistę, na naszym metrażu nie ma miejsca na pomyłki a fundusze też nie są z gumy i mocno się trzymamy za kieszeń

chcemy zmieścić 2 umywalki, prysznic, wannę, kibelek i szafkę na pranie :lol2:

do tego łazienka ma być w klimacie sprzyjającym relaksowi, spokojna, jasna i prosta

przy tym nawale sanitariatów nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić, musimy to zobaczyć na wizualizacji :sick:

 

wczoraj byliśmy w ikei, już wiem,że nie chcę żadnych lemansów ani nerek, zrobimy łamane drzwiczki i zwykłe półki, można tam trzymać zapas wody itp, a sporo kasy zostanie w kieszeni

jest dużo nowych rzeczy w ikei, wykupiłabym połowę :)

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam z Agnieszką, ale na wstępie mnie już uprzedziła,że z tym co chcemy mieć, czyli i wanna i prysznic i podwójna umywalka będzie i tak beznadziejnie wyglądać łazienka i nic fajnego nie wyjdzie w tak malej lazience

z doświadczenia wiem,że ciężko byłoby nam się dogadać, ma specyficzny sposób przekazywania informacji, niektórym to pewnie nie przeszkadza, mi bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spytaj Magdę 34 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203100-Wn%C4%99trzarska-rewolucja-Magdy-J&p=7104166#post7104166

To jejwątek, w którym pokazywała jak urządzała własną kuchnię. Ostatnio pokazywała realizacje ze swoich projektów. Projektowała łazienkę Pannie Migotce i tam znajdziesz link.

Z Agnieszką nigdy nie rozmawiałam, ale z Magdą trochę korespondowałam. Jest bardzo miła, kontaktowa i ma wielkie serce :) Magde znajdziesz też na fecebooku. Linka ma w swojej sygnaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był bardzo, bardzo intensywny dzień :p

o 8.30 już byliśmy na dzialce odebrac materiały

zamówilsmy w tartaku deski na sufit w salonie i kuchni

odebraliśmy i wnieśliśmy panele

obgadalismy meble kuchenne z panem numer 3 (póki co, żaden nie zjechal poniżej 14 tyś :/ )

oraz jak gdyby nigdy nic podjechali panowie z szanownym panem projektantem przyłącza (oczywiscie nie dzwoniąc wczesniej tak jak sie umawialismy :p) i zostawili nam to!

oczywiscie pan nie omieszkał powiedzieć M - "no przyjechaliśmy w sobote bo żona wydzwaniała ciągle"

żona to ja :rotfl:

dzwoniłam w poniedzialek, srodę i piatek, zamierzałam jeszcze bardziej zagęścić telefony w następnym tygodniu hahahaha

tym sposobem gaz mamy nie w lipcu a w marcu, juhu! ja dziś piję ze szczęścia

 

http://images76.fotosik.pl/434/ff29afbad386d699med.jpg

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...