Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poza wszystkim, urodą i niebanalnością, deski na suficie kładzie się o 1000 % łatwiej niż k-g. Prawie padliśmy ze zmęczenia, kładąc płyty k-g na dwóch małych skosach w pralni i wyszło tak sobie. Trzeba było masę poprawek robić. A deskowanie idzie sprawnie i nawet jedna osoba daje sobie świetnie radę. We dwoje to już niemal fajna zabawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się czegos bardzo chce a wszyscy mówią,że nie można, to można :wave:

 

nasz bielony strop, nad salonem juz jest prawie skonczony, nad kuchnią jeszcze nie, ale juz go uwielbiamy!

+odpalony dzis kominek, jest dobrze, naprawdę dobrze :)

 

http://images75.fotosik.pl/501/e328a4540b676e04med.jpg

http://images75.fotosik.pl/501/a3d30d97017436f4med.jpg

http://images77.fotosik.pl/502/8faddb6bc0869c59med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie skręci z zazdrości :jawdrop::jawdrop::jawdrop:oczywiście pozytywnie. Pięknie wychodzi :yes: Wiedziałam, że będzie pięknie :D

 

A kominek tak nieśmiało? Ile od zabudowy upłynęło? Sami rozpalaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie żałuję,ze nie nad całym domem, dość mocno narzuca ton całemu wnętrzu i gra główna role w pomieszczeniu a ja lubię mieć wybór :)

kominek już dogasał jak sobie przypomniałam o zdjęciach,a nie mamy jeszcze drewna, rozpalał pan kominkowy swoim drewnem, dostaliśmy instrukcje, ale jest tak cudnie jak się pali,że musimy szybko zacząć sezonoować u siebie drewno na 3 sezony chyba od razu

pestko ile liczyć na sezon m3?

z zalozenia palone 4 popoludnia w tygodniu -tak szacuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie policzę:) wszystko zależy od:

• ile drewna na jedno rozpalenie wkładasz do kominka;

• jak rozpalasz - od góry, czy od dołu.

Musisz to sama stwierdzić. Popalisz miesiąc, nauczysz się ekonomicznie palić i wtedy policzysz ile drewna potrzebujesz.

 

Na początek kup grabinę. Sezonowana przez rok już będzie bdb do palenia. Grab to znakomite drewno, lepsze od dębu, ustępuje tylko akacji. Pamiętaj, żeby palić wyłącznie lisciastym drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małydomku CUDNY strop :wave::wave::wave::wave:

 

Przecudny!!

 

 

Kominek zresztą też :) miałyśmy dziś równiutko rozpalanie, nam też kominkowy swoim drewnem rozpalał.

Zrobiłam sobie kawkę i delektowałam się strzelającymi iskierkami :) To wspaniałe uczucie usiąść we własnym domku przy ogniu prawda? :hug:

 

Co teraz planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza szybko się spala. Grab pali się długo, bo to twardsze drewno.

 

Kup mierni wilgotności drewna. W LM są po 60 zł, ale znajdziesz też na allegro.

 

W pierwszym poście Inspiracji kominkowych umieściłam kilka linków do kominkowych spraw. Jest jeden bardzo przydatny – o tym jak rozpalać w kominku od góry.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza szybko się spala. Grab pali się długo, bo to twardsze drewno.

 

Kup mierni wilgotności drewna. W LM są po 60 zł, ale znajdziesz też na allegro.

 

W pierwszym poście Inspiracji kominkowych umieściłam kilka linków do kominkowych spraw. Jest jeden bardzo przydatny – o tym jak rozpalać w kominku od góry.

 

Ja idę czytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłaś sobie kawę? :D

u nas byłoby to niezłym survivalem jeszcze :lol2:

 

no ale jest cudnie, dzis dostałam zadanie na poniedziałek, mam się dowiedzieć jakie będziemy mieli drzwi

wstępnie wybrałam drzwi Kornika drewniane bezsęczne

czas oczekiwania 3-4 tygodnie

ma ktoś?

cenowo wychodzi ok, troche przekraczamy budżet, ale nie jakoś bardzo

 

możecie polecić jakiegoś producenta drewnianych drzwi w rozsądnej cenie, żeby nie były krzywe I żeby się nie porozsychały jakoś ekstremalnie? :sick:

 

pytałam pana od wykonczeniowki czy do ostatniego tygodnia maja będziemy gotowi na montaż kuchni, powiedział że spokojnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłaś sobie kawę? :D

u nas byłoby to niezłym survivalem jeszcze :lol2:

 

 

No my mamy "prądy", w tym na razie zamontowane tylko gniazdka w kotłowni no i jedno w korytarzu robocze, natomiast kran mam w kotłowni i na zewnątrz w ogrodzie.

Stara metoda: emaliowany kubek i stara grzałka i kawka jak marzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...