Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli ogólnie szaro w większości będzie u Ciebie :)

Granat BOSKI :lol2: popieram, będzie rewelacyjnie.

Nie mogę się doczekać Twojej łazienki, bo pamiętam inspiracje, jak kiedyś pokazywałaś, takie spa wychodziło z tymi otoczakami :)

Już coraz bliżej do TEGO dnia :wave:

Gratuluję zakupów łazienkowych, teraz już tylko będzie lepiej z dnia na dzień :)

p.s. do beckersa miałam wałek anza, był dwa razy droższy od marketowego, ale wart uwagi, o wiele łatwiej się nim maluje, więc szczerze polecam, dobra inwestycja :) ( myślę, że nie tylko do beckersa się nada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwię się, light grey jest piękny

 

Patrzyłaś na kolory z mieszalnika? Jak bardzo ciemny ma być?

[ATTACH=CONFIG]356205[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]356206[/ATTACH]

 

Czy nie chcesz z mieszalnika?

 

może byc z mieszalnika, nie przeszakadza mi to, tylko ciekawe czy do łazienki się nada?

ten pierwszy kolor jest super :)

 

magnat grafitowy marmur to jeden z kolorów które testowałam nad kibelkiem, piękny tylko brak tego ciepłego pigmentu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadniecie co jest u nas planowane jutro między godziną 9 a 11.....?

 

ZAKŁADANIE GAZOMIERZA

 

:wave::wave::wave:

 

a 0 11.30? jak będzie gazomierz to uruchomienie pieca przez serwisanta!

 

tak blisko, ostatnia prosta... :wiggle:

trzymajcie kciuki proszę!

 

na 30.05 zaplanowane rozpoczęcie montażu kuchni, trzeba położyć wcześniej płytki a wcześniej wygrzać posadzki ... zdązymy?

jak nie to przepadnie nam kolejka na montaż, jestem dobrej myśli, nie moze przepaść :)

 

u mojej koleżanki z pracy deweloper w ogóle nie wygrzewał przed płytkami, powiedział,że wilgoć fugami zawsze wychodzi, hmmmm

ja tam wolę wygrzać

 

jeśli tak to rzutem na taśmę, ale jestem dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mam kciuki :) ja do drewnianej podłogi musiałam długo osuszać ( dwa tygodnie osuszaczem) i wygrzewać jeszcze dłużej. Posadzki były lane w październiku jeśli dobrze pamiętam lub listopadzie.

Nie wiem, jak jest do płytek, oby krócej. Dowiedz się koniecznie.

Ja wolałam poczekać i mierzyć wilgotność, wydać kasę na osuszacz i opał, niż potem żyć w pleśni.

Wiem, że chęć szybkiej przeprowadzki przesłania oczy, ale trzeba też być rozważnym.

Musisz być pewna na 100 %, że można tak kłaść posadzkę, żeby sobie nie narobić więcej szkód, niż korzyści. Zasięgnij radę u jeszcze innego fachowca, co dwie głowy, to nie jedna.

Oby przy płytkach było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się razem z Tobą Twoimi łazienkowymi zakupami :wiggle: Dla mnie to było super uczucie, bo ceramika łazienkowa była pierwszym zakupem "niebudowlanym", znaczy innym niż cementy, bloczki i rurki.

 

Kolory bardzo ciekawe. Ja bym się nie odważyła na takie ciemne odcienie, ale u innych bardzo podobają mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mocno te kciuki trzymaliście bo...

 

mamy gazomierz i już grzejemy posadzki ! :lol2:

 

jestem tak szczęśliwa, ze az nie mogę usiedzieć w pracy! :wiggle::rotfl::wave:

 

do drewna posadzka musi być baaardzo wysuszona, dowiadywałam się jak jeszcze chcieliśmy mieć drewno na podłodze

 

z plytkami jest inaczej,ale dopoki nie bedzie sucho nie przykrywamy :yes:

najwazniejsze ze juz zaczelismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy była wylewka robina??

bardzo prosty test czy posadzka się nadaje żeby ją przykrywać.. zadziała nawet bez grzania podłogi, oczywiście jak podgrzejesz to lepiej będzie widać..

bierzesz worek foliowy gruby - na śmieci czy z czegokolwiek z budowy.. tak żeby było 50x50cm.. tak na oko..

przyklejasz w miarę szczelnie do podłogi taśmą brzegi ze wszystkich stron, środek nie.. zostawiasz to na 24h, jak masz możliwość to grzejesz..

i teraz na drugi dzień (24h)ściągasz i po pierwsze patrzysz czy na folii nie ma mokrego, i czy na podadzce nie ma śladu w kształcie worka..

proste - jak jest jedno lub drugie to posadzka jeszcze paruje i lepiej poczekać z podłogą.. pod parkiet czy panele to musowo, pod płytki nie zaszkodzi

czasem jak zostawi się np. wiaderko to na drugi dzień widać ślad.. to też znaczy że za mokro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o malowanie ścian w nowym domu?

ile razy malowaliście?

bo nastawiałam się,że będą potrzebne 3 warstwy przy granacie ale reszta domu jasny szary?

nasz "fachman" robi tak,że maluje raz, potem robi zaprawki i chce malowac jeszcze 2 razy czyli w sumie 3

oczywiscie za kazda warstwe sobie liczy :bash:

 

po pierwsze moim zdaniem zaprawki mógłby robić na gruncie a nie na farbie

po drugie 3 razy to moim zdaniem lekka przesada, widać ze w rogach kładł farbę dużo cienszą warstwę i teraz tak to wygląda na niedomalowane

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję gazomierza! :wave:

Trzymam kciuki, żeby udało się przygotować wszystko na czas montażu kuchni!

 

Malowałam świeże gładzie i imho 2 warstwy, zwłaszcza jasnej farby, wystarczą w zupełności (chyba, że pan kładzie cieniutkie warstwy albo rozrzedza farbę wodą:p). Skoro krwistą czerwień udało mi się amatorsko zakryć trzema warstwami białej farby (+ 1 warstwa gruntu + odrobina czarnego barwnika do pierwszej warstwy białej farby) to tym bardziej jasne tynki/gładzie (nie pamiętam, co macie) pomalują się 2, bez jaj o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdzi ze na gruncie nie wyjdą mu dziurki i ryski w gładzi, ze to widac dopiero po pierwszej warstwie farby

maluje przy lampie, okna zasłonięte, jakby robił gładź, twierdzi,że przez lata wypracował system z tymi zacierkami po farbie

nie wiem jak jego poprzedni klienci,ale ja wolę wydać ten tysiac dodatkowy na coś innego, nie przezywam ze bedzie ryska

 

a w ogole powiedział mi ze trzeba bylo kupic duluxa albo dekoral bo lateksowe slabo kryja pierwsze malowanie swiezych scian :cool:

jak powiedzialam ze jest beckers to mowil ze super farba, ze najlepsza

pytam to czemu pan nie powiedzial ze na 1 raz bez sensu? - a bo ludzie i tak robia swoje

zeeeeeeeeennnnnnnn

oddychaj :p

jakoś dotrwamy do końca, chyba :p

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo lateksowe slabo kryja pierwsze malowanie swiezych scian :cool:

 

Skąd oni biorą te bzdury o lateksie co nie kryje nowych ścian???

Wszystko mam wylateksowane i super poryte, bez żadnych poprawek po 1 warstwie.

Ile ludzi tylko tu na forum maluje lateksem??

Szlag z tymi fachowcami z bożej łaski :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję gazomierza! :wave:

My gruntowaliśmy świeże gładzie, potem dwie warstwy beckersa ( jeden pokój tylko jedna warstwa starczyła) no i tą ciemną na trzy razy robiłam - jak już pisałam w swoim dzienniku. Coś może człowieka trafić z tymi fachowcami :bash: nie daj sobie w kaszę dmuchać :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...