Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

więźba się rzeżbi w całkiem niezłym tempie :)

dziś pojechaliśmy do tartaku domówić jeszcze brakujące elementy, niestety zestawienie materiałów z projektu to nie jest wiarygodne źródło informacji :]

 

w tartaku walczyłam z tym, żeby nie wybuchnąć śmiechem, panowie zobaczyli że jesteśmy młodzi jak na budowę domu i dawaj mądrościami i dobrymi radami się prześcigać :cool:

niepytani o nic, postanowili nas uświadomić, wybrałam najlepsze z mądrości:

-"na podłogówkie tylko płytki"

-"co to za cieśla, który sam nie chce zaprojektować dachu nad tarasem?"

- "te słupy do ganku to trzeba zaimpregnować na zielono, póżniej się zamaluje farba"

- "pani, podłogówka to przeżytek, tego się już nie zakłada"

- "znajomi majo podłogówkie i im nogi puchno od tego " :D ta jest najlepsza wg mnie

 

wczoraj byliśmy na działce i troszkę ogarnęliśmy, ale nie jakoś bardzo bo zrobiło się ciemno :sick:

tak było wczoraj

 

http://images.tinypic.pl/i/00706/8mqckif72swf.jpg

Teraz czekamy na opinię kierownika jak rozgryźć temat tarasu, bo taras ma być taki jak poniżej, a w pierwotnym założeniu był płaski.

Dwuspadowy nie zaciemniłby tak bardzo salonu i nawiązywałby kształtem do ganku, mam nadzieję, że się uda go zrobić, niestety nie widziałam na forum takiego tarasu w dziennikach, może ktoś ma i może się podzielić doświadczeniem ? ;)

 

 

http://pics.tinypic.pl/i/00706/4i69a3uk18g1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się w kwestii zaciepnienia płaskiego daszku tarasu. Nie ma takiego niebezpieczeństwa- zimą słońce jest niżej i spokojnie doświetla salon, a latem , kiedy słońce jest wysoko, chroni wnętrza przed przegrzaniem. Choć muszę przyznać, że opcja z dwuspadowym daszkiem świetnie wygląda- minusem jest koszt- to spory kawałek połaci do pokrycia i zrobienia obróbek i podbitki. Z podobnym rozwiązaniem spotkałam się u jednej pani na forum ogrodowisko

tu wersja surowa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=4

tu z podbitką

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=35

a tutaj wykończona

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=40

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1562-czarodziejskie-miejsce-na-ogrod-dajany?page=46

 

Może spróbuj się z nią skontaktować

PS. Piękne te wysokie drzewa w tle. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg jednej z guru ;) forum 90m2 powierzchni użytkowej to "powierzchnia średniego mieszkania w mieście i nie da się sensownie zaplanować na tej powierzchni 3 sypialni, salonu i kuchni" :cool:

 

Cześć,

Gratulacje i powodzenia :-)

Też buduje domek prawie identycznych rozmiarów. Tyle że piętrowy, więc inaczej rozłożony.

 

Najtrudniej to jest zebrać się na odwagę i zrobioć po swojemu. Bo właśnie wszyscy "nowobudujący" myślą, że jak budujesz dom poniżej 100m2, to jakiś jesteś nie taki (głupi? biedny? niezaradny?)...

 

Ja stawiam na mały przytulny domek na wsi :-D Z winnicą na ogrodzie i swoim winem w piwnicy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Gratulacje i powodzenia :-)

Też buduje domek prawie identycznych rozmiarów. Tyle że piętrowy, więc inaczej rozłożony.

 

Najtrudniej to jest zebrać się na odwagę i zrobioć po swojemu. Bo właśnie wszyscy "nowobudujący" myślą, że jak budujesz dom poniżej 100m2, to jakiś jesteś nie taki (głupi? biedny? niezaradny?)...

 

Ja stawiam na mały przytulny domek na wsi :-D Z winnicą na ogrodzie i swoim winem w piwnicy :-D

 

ten się śmieje kto się śmieje (sprząta, ogrzewa i utrzymuje mały dom) ostatni :)

wina i nalewki domowej roboty to nasza pasja, chociaż ja głównie biorę udział w fazie przygotowania owoców i degustacji :D

druga połowa z zamiłowania do chemii zajmuje się całą stroną techniczną :cool:

 

my w ogóle niedzisiejsi jesteśmy, poza pokaźnym zbiorem domowych win i nalewek lubimy zbierać grzyby, szwendać się po lesie, rowerowe wyprawy, śpiewy przy gitarze gdy płonie ognisko, ciszę i spokój i dobrze nam z tym

mimo młodego wieku na dłuższą metę nie nadajemy z miastem na tych samych falach ;)

 

w dalszych planach mamy piwniczkę hobbita, mamy do tego odpowiednie warunki na działce, suche piaski :)

Śmigalska

Ty moja skarbnico wiedzy i budowlane pogotowie ratunkowe :)

już piszę do tej pani na ogrodowisku, może czegoś się od niej dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny domek ma ogrodowiskowa Dajana. Chyba zacznę zwiedzać ogrodowisko, choć dotąd mnie tam nie ciągnęło.

 

Małydomekpodlodzia :) sporo pomysłów na schowanie tv w okolicach kominka mam na pintereście. Szukaj albo pod linkiem, który jest w mojej sygnaturze, albo na drugiej tablicy https://www.pinterest.com/pestka56/tile-stove-light-the-fire/ choć ta bardziej poświęcona piecykom i piecom kaflowym.

Ostatnio świetną inspirację wkleiłam też tu na forum w mój wątek inspiracji kominkowych:

FIREPLACES-Hidden TV-03.jpg

FIREPLACES-Hidden TV-02.jpg

 

Tu też tv schowane za przesuwnymi panelami.

FIREPLACE-hidden tv behind art via AT.jpg

 

Osobiście nie jestem jednak zwolenniczką tv nad kominkiem zarówno z powodów estetycznych, jak i technicznych, bo trzeba zrobić specjalną izolację. Wolałabym takie rozwiązania.

To z zielonymi kanapami narysowałam dla jednej z forumek, ale go nie zrealizowała, choć układ – kominek na ścianie vis a vis okna, a tv na bocznej – pozostał.

FIREPLACE-library+creative_fireplace.jpg

FIREPLACE-Gros-Venture-Residence-09.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina i nalewki domowej roboty to nasza pasja, chociaż ja głównie biorę udział w fazie przygotowania owoców i degustacji :D

druga połowa z zamiłowania do chemii zajmuje się całą stroną techniczną :cool:

 

my w ogóle niedzisiejsi jesteśmy, poza pokaźnym zbiorem domowych win i nalewek lubimy zbierać grzyby, szwendać się po lesie, rowerowe wyprawy, śpiewy przy gitarze gdy płonie ognisko, ciszę i spokój i dobrze nam z tym

mimo młodego wieku na dłuższą metę nie nadajemy z miastem na tych samych falach ;)

w dalszych planach mamy piwniczkę hobbita, mamy do tego odpowiednie warunki na działce, suche piaski :)

 

U nas też robimy naleweczki najczęściej z własnych owoców lub zbieranej w okolicy tarniny :) A dół pod piwniczkę węgierską czeka już od jakiegoś czasu. Najpierw przeszkodziły w budowie mokre lata, a teraz brak mocy przerobowych. Chcemy też obok w małym lasku ukryć wędzarenkę :)

Grzyby rosną nam w ogrodzie, co dzień kilka pod wejmutką i kilka pod sosną czarną. Ale las też grzybny jest tuż obok.

Robimy też żurawinę z gruszkami i jabłkami. Jest świetna do mięs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pierwsza budowę zaczynaliśmy w wieku 24 lat ;) też mieliśmy mnóstwo mądrych ludzi wokół siebie ;)

Teraz też ciągle nam ktoś mówi co mamy w domu zrobić bo ' to nasze pierwsze lokum' mimo że po kilku wynajmowanych mieszkaniach mamy większe doświadczenia niż Ci co przeprowadzili się na swoje od razu od rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilę mnie nie było a tu już chałupa stoi :) jakieś wieści o więźbie?

będę mieć podobnie zadaszony taras, ale od północy, więc nie martwię się zacienieniem:P

Na forum przewinęło mi się kilka wątków budowlanych projektu Maja II pracowni Dominanta - tam jest duuży dwuspadowy dach nad tarasem, może ktoś się podzieli spostrzeżeniami.

Co do dobrych rad - podobno niektóre nalewki są dobre na opuchnięte nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina i nalewki domowej roboty to nasza pasja ........

........my w ogóle niedzisiejsi jesteśmy, poza pokaźnym zbiorem domowych win i nalewek lubimy zbierać grzyby, szwendać się po lesie, rowerowe wyprawy, śpiewy przy gitarze gdy płonie ognisko, ciszę i spokój i dobrze nam z tym....

 

My też tacy, zapisuję się do klubu niedzisiejszych :D

 

Domek Wam ślicznie rośnie, aż miło popatrzeć. Ciekawe inspiracje kuchenne, aż jestem ciekawa jaka będzie Wasza prawdziwa kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj murował się komin, dziś podobno ma powstać taras :cool:

najgorzej jak nawet nie ma się kiedy pojechać na budowę :bash:

 

w międzyczasie planuję już co mogę,żeby później nie mieć poślizgu pod tytułem " nie możemy się wprowadzić bo nie wybraliśmy płytek/ podłogi/ baterii do zlowu" :D

 

taka wizualizację dostałam od dziewczyn z łazienkowego, dziękuję moniss i Tomkowa za pomysły :)

 

łazienka rzut.jpg

 

łazienka bez szafki2.jpg

 

wyzwaniem będzie zmieszczenie wszystkich sprzętów, ale myślę,że damy radę,

kombinuję jeszcze jak pogodzić jasne "drewniane" płytki na podłodze, element cegły, biel i stare (pewnie postarzone)szczotkowane drewno :lol2:

 

 

edit: nie wytrzymaliśmy, byliśmy przed chwilą z latarką na budowie :D

więźba już cała jest, taras w połowie - jest ogromny! :)

komin wymurowany, śmieci nawet posprzątane z grubsza

 

jutro będzie zakładana membrana, nareszcie! :)

cieśla zapomniał mi powiedzieć,że mam zamówić dwie deski czołowe a nie jedną...

taki szczegół...ale na szczęście jutro już będzie do odbioru

 

z perspektywy czasu wybrałabym gotowe wiązary, różnica cenowa w naszymprzypadku żadna, wiązary wyszłyby nawet trochę taniej, szybciej, już byśmy mieli dach od dawna i mogli dalej działać w środku

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

wyzwaniem będzie zmieszczenie wszystkich sprzętów, ale myślę,że damy radę,

Zrezygnowałam z WC w łazience, żeby polepszyć jej "ustawność" . Nawet w okresie najazdu Hunów, tzn. dodatkowych dwóch osób, to małe spokojnie wystarcza. A w kieszeni zostało kilkaset zeta.

 

z perspektywy czasu wybrałabym gotowe wiązary, różnica cenowa w naszymprzypadku żadna, wiązary wyszłyby nawet trochę taniej, szybciej, już byśmy mieli dach od dawna i mogli dalej działać w środku

A nie mówiłam...:mad::D:D Nie tylko w Waszym przypadku tak jest. Ludzie patrzą na cenę samego drewna i nie liczą kosztów tych wszystkich łączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...