Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)


Recommended Posts

Witam,

tak podczytuje co u Ciebie. I nawet nie pomyślałam że rura od odpowietrzenia kanalizacji może być za mała. Zawsze myślałam, że ważne żeby była i tyle. A że znaczenie ma średnica? hmm Nieźle.

U nas znajomy a zarazem hydraulik który nam wszystko kładł doradził żeby zrobić odsmrodzenie z kanalizacji i obydwu łazienkach. Miał więcej kucia ale powiedział. że zrobi nam solidnie. Chyba dwie 80tki mamy.

Od momentu zamontowania pieco kozy paliliśmy 3 razy. ;) Bo tyle razy udało nam się tam być.

Najsłabiej schnie środkowy pokój. Na ścianach pojawiają się krople wody.

Tam gdzie tynku jest cieniej ściany powoli zaczynają się robić białawe. Ale do suchości jeszcze im daaleko.

Chcemy wyrobić się z suszeniem żeby jak przyjdą tęgie mrozy ( jeśli wogóle przyjdą) to żeby nic nam nie popękało. A nie mamy ocieplonej chałupki wiec temp. w środku może szybko spaść.

Czasami zostawialiśmy na 2-3 dni włączony mały grzejnik elektryczny. Tak żeby był jakiś minimalny obieg powietrza w domu. Dodatkowo mini wentylatorek . Wszystko było ustawione na czasówkę. 15 min pracy 2 h przerwy.

Fajne urządzonko. Prądu za wiele nie ciągną urządzenia a jak nie ma się możliwości być często na budowie to nieocenione.

 

Zazdroszczę Twojego ocieplenia z zew. ;) Dom wygląda już po domowemu a nie po budowlanemu ;)

Co do kostki to też się zastanawialiśmy czym wyłożyć podjazd do garażu (którego jeszcze brak ;) ) i chodnik pod dom. Kostka granit lub bruk najładniejsza. Fakt że drogo to wychodzi. Ale już się zastanawiasz nad tym? No no plany widzę ambitne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 914
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak robimy taras to przy okazji można i schody wejściowe wylać

i dlatego padło takie pytanie,z czego to będą schody, a jak schody to i podjazd :rolleyes:

chciałabym wiosną zacząc ogarniać działkę :D a wszelkie roboty ziemne będą nam opóźniać prace działkowe, bo bez sensu siać trawę jak i tak rozkopią

 

na razie pogoda dopisuje, chcemy zrobić jeszcze przyłącze wody za tydzień, małymi krokami do przodu

motywacja póki co nie spada,to najważniejsze :wiggle:

jak macie dwie 80 tki to nie ma się co martwić, nie będzie śmierdzieć ani bulgotać przy spuszczaniu wody

o bulgotaniu coś wiemy, bo 2 lata temu naurlopie mieliśmy w pensjonacie umywalkę w pokoju, w nocy gdy ktoś spuszczał wodę było coraz głośniejsze

bul bul bul...Bul Bul Bul BULBULBUL!!!!!!!

zawału można było dostać, upierdliwe niesamowicie :jawdrop:

 

no właśnie fajnie,że macie tak ustawione ta dmuchawę,że się włącza i wyłącza :)

powoli doschną u Was tynki, mam nadzieję,że też zdążymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie mów o tynkarzach :mad:

tynkarz nie odbiera telefonu od tygodnia, dopiero jak nasłaliśmy na niego jego znajomego który nam go polecił to odebrał

okazalo się,że jest....w Austri!!!!!!!!!!!!!!!!

pojechał sobie na urlop!

a miał wczoraj do nas wejść

mówi że wraca w tym tygodniu i w połowie przyszłego do nas wchodzi, przed świetami tynki mają być skończone :confused:

 

mamy alternatywną ekipę, ale nic o niej nie wiemy no i nie wiemy co robić

czekać na mendę, czy wziąć niepewną ekipę :mad:

 

z dobrych wieści mamy już wodomierz i wodę

ze złych- gaz możemy mieć nawet dopiero w czerwcu :mad: a nie tak jak planowane w lutym do wygrzewania wylewek...

wtedy stoimy z wykończeniówką...

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za @#$ ! Umówił się z Wami na ten tydzień i bez słowa wyjechał na urlop?

menda mendą, ale dobrze robi? jeśli tak, to te kilka dni już bym chyba poczekała

woda :wave:

z gazem ostatnio same dziwne historie słyszę, najświeższa z dzisiaj - sąsiada podłączyli wreszcie do sieci (a nas odłączyli na pół dnia), chociaż skrzynkę założyli mu ponad 2msc temu i co chwila przesuwali terminy o_O tyle ludzi zimą chce się do gazu podłączać, że nie wyrabiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, duzo wnioskow niby, ale pan z gazowni sie motal bo powiedzial najpierw ze zima w ogole nie przylaczaja, bo temperatury minusowe i pitu pitu, przypomnialam mu ze mamy dzis w lodzi 9 stopni, noca 6 wiec niech nie mtdli oczu :\ asekuracyjnie daja jak najdluzsze terminy , jak wszedzie, zawsze wszedzie akurat splywa duzo wnioskow :D

Wczoraj do polnocy bylismy na budowie i owijalismy belki gruba folia zeby je zabezpieczyc przed poobrudzeniem tynkiem

A to dlatego ze... w czwartek maja wejsc tynkarze!

Podobno do ich pracy nie ma zadnych zarzutow, dlatego czekalismy na nich

Zobaczymy, trzymajcie kciuki zeby znowu jakiegos numeru nie wywineli :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są! :lol2:

wczoraj przyjechali, jeden pokój już wytynkowany i wyszlifowane, a wszystkie ściany zaszprycowane :lol2:

dziś są od 6 do 16, jutro też przyjeżdzają, a w Wigilię :eek: mają rano kończyć

burdel nie z tej ziemi, wysprzątałam przed ich przyjściem a tu taki sajgon! ale wiem,że tak musi być niestety

we dwóch pracują, ale bardzo sprawnie im idzie, belki pod sufitem niepochlapane na szczęście

pojechaliśmy dziś rano przed pracą na kontrolę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy!

:-P

a nie tam jakieś skarpety, piżamy czy inne pierdoły :lol2:

 

chyba pora kupić kontakty i włączniki hmmmm :)

jestem bardzo ciekawa jak wyjdą te tynki c-w, planujemy nie robić gładzi

po pierwsze

zamierzamy trzymać się prostego stylu, lekko skandynawskiego, lekko wiejskiego, taka idealna gładka ściana nie będzie nam pasować

po drugie

pare tysiaków w kieszeni zostanie :)

 

myślę o pomalowaniu ścian włochatym wałkiem, wyjdzie lekko chropowata struktura, wsiowy "baranek", styl wiejski lubi chropowatości ;)

muszę potestować na kawałku ściany w garażu, jeśli efekt będzie do kitu, trzeba będzie rozważyć te gładzie, mam nadzieję,że nie

tynki robimy baumit mp25, zdziwiłam się ile worków tego leży przed domem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty! :lol2:

 

już sie robi

ostatnie wydarzenia z życia stodoły

podbitka Bryza złoty orzech- polecam do vinchestera, znalazlam na forum takie połączenie i faktycznie jest naprawdę dobrze

DSCF4022.jpg

pierwsze zapalenie świateł - choinka vel cyganski kon, nam się podoba ;)

 

DSCF4296.jpg

owijanie belek grubą folią do pólnocy :goodnight:

 

DSCF4325.jpg

obrzutka i syf w "salonie" :lol2:

 

DSCF4311.jpg

no i zdjęcie wyczekiwanych tynków :)

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...