Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dotacje do pomp ciepła w 2015 roku


SGS2013

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety tylko woj. mazowieckie. Ciekawe czy będą jakieś dofinansowania w innych województwach np. w woj. śląskim, gdzie bijemy kolejne rekordy w przekroczeniu normy PM2,5 :(

 

Witam !

 

Aktualnie na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pojawiła się informacja o naborze do programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku.

 

Kwota dotacji, wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na:

-kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,

-kotły opalane biomasą (kotły na pellet), spełniające wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012

Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim programie WFOŚiGW w Katowicach można było zgłaszać do dofinansowania np. do pomp ciepła zarówno nowe jak i użytkowane budynki. Z tego co czytam teraz dofinansowanie możliwe jest tylko dla budynków już oddanych do użytku i posiadających jakieś nieekologiczne źródło ciepła. Szkoda :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
No wlasnie mbie zastanawia o co z tym chodzi,

Co to za certyfikat oni chca dobtej pompy hmmm

 

Poczytaj jeszcze raz dobrze regulamin, zawsze te certyfikaty są niezbędna dla dofinansowania zakupu i montażu źródła ciepła na paliwa stałe. W niektórych regulaminach jest to opisane trochę "niezręcznie" i można dojść do mylnego wniosku, że potrzebny jest certyfikat na pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze raz dobrze regulamin, zawsze te certyfikaty są niezbędna dla dofinansowania zakupu i montażu źródła ciepła na paliwa stałe. W niektórych regulaminach jest to opisane trochę "niezręcznie" i można dojść do mylnego wniosku, że potrzebny jest certyfikat na pompę ciepła.

 

 

 

http://oi68.tinypic.com/sz7pr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://oi68.tinypic.com/sz7pr5.jpg

 

jako, że pomocy szukałem na forum, to czuję się zobowiązany sprostować :) Być może ktoś też spotka się z nieudolnością urzędniczą ..

 

Po telefonach do panasonic'a i do instalatora usłyszeliśmy wspólna wersję, iż nie ma żadnych certyfikatów.

Pan i Pani urzędnicy uparcie twierdzą, że etykieta, jaką można wydrukować ze strony panasonica to jest certyfikat :jawdrop: wh_panasonic_aquarea_ErP_3.jpg

Najlepszę, że tę samą etykietę dostaliśmy wraz z pompą ciepła, lecz w małym formacie, ale to nie jest dla nich certyfikat :eek:

 

jednym słowem porażka urzędnicza, wg mnie tacy urzędnicy nie mający pojęcia nie powinni pracować w urzędach.

Edytowane przez lambert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć lambert86

czy ty już dostałeś dotację? Rozliczasz sie już czy tylko zbierasz papierki?

 

Heej,

 

mam już komplet dokumentów, ale pojawił się problem, bo zmienił się regulamin w zeszłym roku na dotacje.

dodano zapis " dla mieszkających i zameldowanych" a ja nie zaliczam się jeszcze do ani jednych ani drugich.

Druga sprawa mam jeszcze dom nie oddany i do tego też się doczepili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dużo się zmieniło, ja składałam wniosek na początku 2017 roku, sam wniosek - bez jakichkolwiek dokumentów. Dostałam pismo, że funduszy brak i jak będzie nowa pula $$$ to oczywiście poinformują. Dokumenty będą potrzebne przy podpisaniu umowy / odebraniu dotacji.

 

BTW słyszałeś o spotkaniu nt dofinansowania do pomp ciepła, fotowoltaiki w Orzeszu?

http://www.orzesze.pl/aktualnosc/1979-spotkanie_informacyjne_dot_dofinansowania_do_odnawialnych_zrodel_energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja składałem kilka lat temu w opolskim :p

odrzucili, bo im się projekt domu nie spodobał :p

a na serio czepili się tego, ze umowa przedwstępna na PC była na inną kwotę niż fakturka końcowa :)

 

po czym stwierdzili że nie mogę ponownie składać dokumentów, bo w tej chwili mają tylko na powietrzne

 

to był 2014 rok :p

 

powiedziałem im żeby spadali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odrzucili (woj śląskie) bo moja pompa nie miala certyfikatu EHPA-Q, miała "tylko" deklaracje zgodności z tymi wymaganiami. Takie sobie wymaganie wpisała rada miejska. Oczywiście jest to jawne promowanie jednego najdroższego producenta, certyfikat ten mają tylko pompy z najwyższej półki cenowej (nie jakościowej). Także żeby dostać 8tys dotacji musiałbym kupić pompe kilkanaście tysięcy droższa... takie promowanie ekologii. Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...