Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokój z aneksem


Jari40

Recommended Posts

W pierwszym poście witam wszystkich forumowiczów. Chciłbym prosić was o porade odnośnie pokoju z aneksem wkleiłem zdjęcie z painta, więc proszę o wyrozumiałość bo to będzie mój pierwszy projekt i remont.

 

pokój z aneksem.jpg

 

A więc tak:

1- to są drzwi wejściowe

2- drzwi do pokojów

3- tu będzie sypialnia z balkonem

4- łazienka

5- otwarta kuchnia

6- z lewej ( tu był korytarz)

6- z prawej ( tu był mniejszy pokój)

 

Jest to mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i moje pytanie do was, czy takie projekty się robi, gdzie się wchodzi drzwiami wejściowymi nr 1 z klatki schodowej i widać od razu salon z kuchnią, powiem szczerze że takich nie widziałem a kilka dni obserwuję.

Proszę o waszą poradę i będę wdzięczny za wasze wypowiedzi . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wkleję plan rozmieszczenia pomieszczeń, lecz tylko w 2D bo nie wiem jak ustawić 3D.

1.jpg

 

1,2,3- Pokój, kuchnia, korytarz pomieszczenia które chcę zrobić w całość jako aneks

4 - łazienka

5- sypialnia z balkonem

6- pokój mały tu chcę zrobić garderobę

7 - sypialnia

nie opisany to WC

 

Co o tym myślicie ? może być taki układ

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma zaznaczonych okien,ilu pokoi potrzebujecie.Przy wejściu brak miejsca na zostawienie okrycia,butów i miejsca na szafę.

Ja bym tutaj zrobiła rewolucję np

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5531670/931953/thfuyiu98.jpg

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5531789/529247/gghyuiu.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety takiej rewolucji nie mogę zrobić, ponieważ to jest mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i tylko pomieszczenia 1,2,3 mogę połączyć, bo tam są tylko ściany działowe, 7 to jest pokój córki, miejsce na zostawienie okrycia,butów i miejsca na szafę myślałem o małym pokoju nr 6.

2.jpg

Co o tym ustawieniu myślicie ? mam małe wątpliwości co do wejścia do mieszkania, że jak się wchodzi to od razu widać kuchnie z pokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawiła małą ściankę przy samym wejściu (i już listonosz nie zagląda) - cofnęłabym ją trochę, żeby było miejsce na kurtki dla gości i codzienne obuwie. Dalej przestrzeń otwarta - aczkolwiek nie jest duża. Nic więcej nie ustawię, bo nie wiem, gdzie masz okna.

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zps49ea717c.jpg

 

Trochę szkoda metrów małego pokoju na garderobę - chyba, że zagospodarujecie tak dużą (nie wiem, jakie są Wasze potrzeby).

Jesteś pewien, że pomieszczeń 5 i 6 nie możesz zburzyć? (na rysunku też mają działowe ścianki;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.jpg

 

Okno w kuchni 3 ma szerokość 125 cm i zaczyna się od ściany 35 cm, natomiast okno w pokoju 2 ma szerokość 206 cm i również zaczyna się od 35 cm. 1 zestaw TV. Co myślisz o tym zestawieniu ?

Dla mnie to raczej bez różnicy co do otwartej przestrzeni ale żona lekko marudzi, że jak to będzie wyglądać jak goście przyjdą a nie chcę ją tak mocno przekonywać, bo jak się jej nie spodoba to będzie sapać że to moja wina i ja ją na to namówiłem i znowu będzie remont he he .

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jari tak - rozumiem potrzebę przestrzeni - zwłaszcza, że przestrzeń 21m nie jest ogromna;) Ja bym się gości nie bała - przychodzą zaproszeni, jesteście przygotowani, itd. Bardziej by mnie martwił taki listonosz gapiący się do domu. Ale i to można przeżyć, jeśli się chce poprawić sobie warunki.

Znam kilka mieszkań bez korytarzy, najważniejsze w nich to miejsce na kurtki i buty (żeby nie były kątem w salonie). Jeśli możecie przeznaczyć na to pokój nr 6 to ja bym się nie zastanawiała:)

 

Nie bardzo ogarniam wejście do Twojej córki - musi otworzyć pomieszczenie 6 z ubikacją i stamtąd wchodzi do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...