Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak ładnie połączyć kafle i panele przedpokój+kuchnia+salon?


Cirrus

Recommended Posts

Witajcie, mam problem nad ktorym sie głowie już dłuższy czas - mianowicie mam małą ściankę w przedpokoju (80cm) oddzielającą go od kuchni, która będzie w kształcie U, zabudowa będzie wystawała za komin na 60cm,a na długość 180cm.

W przedpokoju chcę dać płytki, wiadomo, że się lepiej je sprząta, zwłaszcza zimą, w kuchni także płytki, a w salonie panele. I teraz nie wiem czy połączyć razem kafle z kuchni i przedpokoju, czy pociągnąć je tylko wąskim paskiem w przedpokoju i oddzielnie w kuchni, a pomiedzy panele?

Czy może w ogóle dać rożne w przedpokoju i kuchni.... może ktoś będzie miał pomysł żeby to było estetyczne i funkcjonalne? Podłogi planuję w szarościach.

rzutpomniejszony.jpg

salonkuchniakomin.JPG

panele.JPG

plytki klinkier.JPG

przedpok.przy drzwiach.JPG

Edytowane przez Cirrus
pomylka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam coś takiego w paincie (niech zyją zdolności manualne), ale nie jestem pewna co do paneli pod lodowka, poza tym nie wiem czy by nie wypadly np. w połowie lodówki, czego bym nie chciała....

Oczywiście szare to panele, fiolet to kafelki, białe zabudowa kuchenna, wszystko mniej więcej, bo wlasnie odkryłam, ze projektant kuchni nie odliczył 30cm. na komin ehhh.....

panele i gres paint.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

obawiam się, że pólwysep nie będzie równo ze ścianką no i będzie strasznie duża "zimna" powierzchnia, wydają mi się takie połączenia w (prawie) środku pokoju (przez ta wielką przestrzeń "drzwiową") bardzo rzucające się w oczy i takie hmmm psujące czysta powierzchnię, a mieszkanie jest malutkie niestety.

Niestety moja wyobraźnia przestrzenna tego nie ogarnia.:eek:

panele i gres paint2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano,

byłoby kuszące zrobić jednolitą powierzchnię właśnie panelową wszędzie, ale muszę mysleć praktycznie, nie rozlewam notorycznie w kuchni, ale się zdarza,a patrząc co się teraz dzieje w przedpokoju jak jest śnieg to najchętniej kazałabym wszystkim się rozbierać na korytarzu :p

Ta ścianka między lodowką a przedpokojem ma tylko 80 cm, więc wchodząc do mieszkania już się jest prawie w kuchni, mieszkanko ma nieco ponad 44m, salon z aneksem 24,5m2.

Rozrysowałam jeszcze kafelki przed lodówką i w przedpokoju (z lewej strony od drzwi wejsciowych będzie szafa, więc taniej bedzie dac pod nią panele).

 

Kupiłam sobie kredę, odbieramy klucze w środę, więc w przyszlym tygodniu będę mazać po podłogach i ścianach, najbardziej nie w smak mi łączenia między panelami a kaflami, panele będą pewnie troszkę jaśniejsze, ale kafle wolę ciemniejsze, żeby mniej było widac w razie czego brud w przedpokoju, więc też się nie zleją w jedną płaszczyznę, do tego pewnie trzeba je będzie połączyć ze sobą jakąś listwą (bedziemy kładli panele sami).

panele i gres paint3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...