Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja Nietypowego mieszkania 2 pokojowego


Misiek924

Recommended Posts

image.jpg

Potrzebuję pomocy w w miarę funkcjonalnym i przyzwoitym zaaranżowaniu mieszkania z 2 pokojami... problem w tym, że jest to mieszkanie przejściowe i ni jak sprawa prosta nie jest. Może ktoś ma jakiś pomysł jak w takim mieszkaniu się urządzić.

Problem na pewno polega na tym, że wchodzimy do salonu a do łazienki i kuchni i tak trzeba całe mieszkanie przejść. Może dałoby się coś przebudować ale póki ogrzewam piecami kaflowymi to również one stoją na przeszkodzie by coś tu lepiej zrobić.

Dodam ze ściana miedzy pokojami od ścian z oknami do framugi ma długość ok 2,3m i podobnie druga krótsza ściana wewnętrzna ma ok 185cm

Z góry dzięki za wszelkie pomysły :)

inline.jpg

Edytowane przez Misiek924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj może dokładniejsze wymiary, to często ma znaczenie i pozaznaczaj ściany nośne. Dokładniejsze to znaczy - narożnik - okno - narożnik - drzwi itd

Istotne może być jaki strop i podłoga - drewniany, podłoga na legarach? I dokładne zaznaczenie pionów wodnych.

No i dla ilu osób i czy ma być rozwojowe;)

 

A i polecam ten blog, co prawda to kawalerki, ale można podejrzeć parę nietypowych rozwiązań a i większe mieszkania też się zdarzają.

 

http://kaskab.blogspot.com

Edytowane przez enedue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pompa-wc-rozdrabniacz-mlynek-przepompownia-sanibo5-i5001203792.html

 

Zacząć chyba trzeba od tego ustrojstwa albo czegoś podobnego…To daje możliwość utknięcia kuchni w zasadzie gdzie chcesz, rułkę puścić górą do pionu i zabudować, albo w podłodze, jeśli jest na legarach.

 

A, i jeszcze jedno, na jakiej wysokości masz okna?

Edytowane przez enedue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problem w tym mieszkaniu jest ogrzewanie i stojące piece.Nie rozumiem zupełnie układu kuchni chyba łazienka została z niej wydzielona.Gdzie przy wejściu zostawiacie kurtki ,buty itp.....?Gdzie są przyłącza...........? Czy da się przenieś w inne miejsce kuchnię...........?

Wymiary się nie trzymają zupełnie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary sa mniej wiecej... Nie mierzyłem idealnie ale to chyba nie tragedia te 1-2cm różnicy. Mieszkanie jest poniemieckie. Tam gdzie jest kuchnia to faktycznie została wydzielona łazienka. W ścianie miedzy "salonem" a sypialnia jest komin. Na pierwszym obrazku wodac gdzie jest wc i wanna. Generalnie rury od wody sa na tej ścianie co toaleta. W przejściu czy wnęce w kuchni (gora L) znajduje sie zlew kuchenny. Obok za ścianka wc... Dalej juz tylko kran w połowie bocznej sciany wanny i doprowadzenie do pralki na jej końcu. Obecnie woda grzeje sie w bojlerze elektrycznym wiszącym pomiędzy wc a wanna na ścianie ale dość wysoko. Wysokość pomieszczenia to 3m. A mieszkanie dla 2-3 osób. Co do kurtek... Na razie po prostu dajemy je do szafy w "sypialni" a buty stoją sobie przy wejściu po drugiej stronie drzwi obok pieca na takiej podstawce. Co do podłogi to głownie deski szerokie na 30cm i nie wiem co jest pod spodem. W pierwszym pokoju po niewielkim remoncie ścian zostały położone panele (wiem ze cyklinowanie byłoby ładniejsze ale panele wyszły z 3x taniej wiec musza byc). Gaz do kuchenki jest z butli i nie ma instalacji gazowej, choć przyszłościowo jest możliwość podpiąć sie licznikiem po przeciwnej stronie sciany co jest wc. Główny pion kanalizacyjny znajduje sie w okolicach tylnej czesci wc i do niego tez jest podpięta wanna i zlew juz bardziej osobno w ścianie.

Nad wc na ścianie nad zbiornikiem wody jest kratka wentylacyjna (potem juz tylko taki uskok sciany i miejsce na wannę.)

Napisałem raczej w poszukiwaniu pomysłu jakby to urządzić czy jak tu meble dobrać zeby to miało jakieś ręce i nogi... Bo na razie przeróbki i wieksze inwestycje muszę poczekac na większy dopływ gotówki.

 

Do parapetu od podłogi jest ok 75cm a okno jest wysokie na. 175.. 185 z wnęka.

Edytowane przez Misiek924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja robiłam dwóch osób, rozumiem, że ta trzecia to dziecko ? No nic, pokażę Ci co wymyśliłam dla dwóch. Jedna wersja jest dla tych co średnio kochają jedzenie, z małą kuchnią przy wejściu. Malutkie przedłużenie okrągłe blatu do jedzenia , potrzebne tylko takie wyższe krzesła. Ciuchy w ażurowej szafie - bardzo ażurowej - koło pieca, przynajmniej ciepłe będą. Jak wywalisz piec masz idealne miejsce na powiększenie szafy. Dalej masz dużą sypialnię z dwoma dużymi szafami i biurkiem do pracy i salon łazienkowy, gdzie jest i wc i bidet i duży brodzik i duża wanna i pralka i suszarka i miejsca od groma na brudy i środki czystościowe pod blatem z umywalką i pewnie jeszcze można pokombinować i wsadzić tam większą szafę na wszelkie czystościowe produkty.

W drugiej wersji jest duża szafa przy wejściu do domu, pokój czysto kanapowo telewizyjny, dalej kuchnia ze stołem - tam musi być pralka schowana, i też dużą szafą , potem sypialnia z zabudową koło łóżka i malutka łazienka.

Tutaj masz urządzenia które umożliwiają przesunięcie kuchni , kolejny link - http://www.borysowski.com/pompy/inne-przybory-ni--wc.html

 

No ale skoro ma być minimum zmian i dla trzech osób, to muszę pomyśleć …

 

dziwny1.jpgdziwny2.jpgdziwny2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy pomysł jest dość fajny. I tak chodziło mi o pare z dzieckiem.. Co prawda przyszłościowo ale wiadomo :-)

Miedzy sypialnia a kuchnia/łazienka ścianka jest z typu działowych i można byłoby drzwi gdzies przenieść aby lepiej podzielić ta kuchnie. Przyznam ze pomysł kuchni przy wejściu mógłby byc niezłym rozwiązaniem. Miałem wczesniej napisac ze na tej ścianie przy drzwiach wejściowych zamontowana jest centralka bezpieczników... Chociaż jakby było trzeba to spokojnie dałoby sie jak w szafce schować bo dostęp do niej i tak jest potrzebny tylko okazjonalnie.

Zapytam z ciekawości co to za programik do tych projektów?

Nie wiem jak wyszłoby z podłączeniem odpływu gdyby kuchnie przenieść tak do salonu... Co prawda jest to parter wiec pode mną jest jedynie piwnica i pewnie dałoby sie coś tam podłączyć. Bo doprowadzenie wody itp to juz prosta sprawa a przynajmniej duzo łatwiej wykonalna nawet gdyby trzeba było przez pół mieszkania ciagnąć. Co do ogrzewania na pewno jeden piec by został " w razie czego" jako awaryjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Sketch Up - darmowy i prosty do bólu :)))

Co do odpływów, to zawsze masz te ustrojstwa, co zalinkowałam. Ale zawsze lepiej bez nich. Albo via piwnica, albo pod podłogą, bo może być tam sporo miejsca, jeśli jest na legarach. Pytanie, jaki masz strop w tej piwnicy, u mnie w starej kamienicy były kolebkowe sklepienia i pod podłogą było w niektórych miejscach i pół metra luzu.

Że ścianami działowymi w starych budynkach trzeba uważać, ale zmiana drzwi im nie zaszkodzi. Ewentualnie można się zastanowić nad przesunięciem jej ale to już niezła nie powiem co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka oddzielająca łazienkę od kuchni jest z jakiejś płyty drewnianej czy coś takiego... Chyba z czasów PRL gdzie nikt nie słyszał o regionach i suporexie. Co do sufitu w piwnicy to jest prosty... Ale na pewno pod podłoga pare cm wolnej przestrzeni by sie znalazło choć nie mam pewności bo desek nie ruszałem bo nie było potrzeby a sie dobrze wszystko trzymało. Na pewno czeka mnie dalsze położenie instalacji elektrycznej bo nowa jest tylko w największym pokoju a dalej sa max dwa gniazdka na całe pomieszczenie i aluminiowe przewody. W największym pokoju juz zdążyłem wszystko wymienić i jest 6 gniazd podwójnych srednio co 2,5m tak zeby spokojnie sobie wszystko podłączać. Także na pewno jesCze jakieś grubsze kucie i przeróbki beda :-)

 

Teraz wiem dlaczego ketchup :-)

 

A w sumie obecnie sypialnia jest urządzona tak ze stoi sobie tapczan pod ściana naprzeciw pieca, potem tyłem do okna mamy dwuosobowa kanapę do siedzenia nierozkładana. Przed nią stoi ława. Pod ściana regały... Naprzeciw okna i drzwi szafka z tv.. I szafa na ciuchy na ostatniej wolnej ścianie tam gdzie wejście do kuchni... Salon jest.poki co pusty po kładzeniu podłogi i odświerzenie scian i instalacji.

Edytowane przez Misiek924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...