Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze rekuperatora


Recommended Posts

Jestem w trakcie wyboru odpowiedniego rekuperatora do budowanego domu i nie ukrywam, że im więcej czytam tym mniej wiem ;)

Będę wdzięczny za porady i opinie osób które są zorientowane w temacie.

 

Dom parterowy, kubatura ok. 600m3.

Od razu zaznaczam, że cena jest czynnikiem drugorzędnym. Najważniejsze aby reku. pracował cicho (nie po to przeprowadzam się z miasta na wieś aby walczyć z hałasem ;) )

 

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć na jaki wymiennik postawić - przeciwprądowy czy obrotowy ?

 

Firma do której się zwróciłem po ofertę i wstępny projekt zaproponowała mi jednostki:

- SystemAir SAVE 500 VSR

- REGO 600HE-B-EC-C4 PLUS

 

Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wyboru odpowiedniego rekuperatora do budowanego domu i nie ukrywam, że im więcej czytam tym mniej wiem ;)

Będę wdzięczny za porady i opinie osób które są zorientowane w temacie.

 

Dom parterowy, kubatura ok. 600m3.

Od razu zaznaczam, że cena jest czynnikiem drugorzędnym. Najważniejsze aby reku. pracował cicho (nie po to przeprowadzam się z miasta na wieś aby walczyć z hałasem ;) )

 

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć na jaki wymiennik postawić - przeciwprądowy czy obrotowy ?

 

Firma do której się zwróciłem po ofertę i wstępny projekt zaproponowała mi jednostki:

- SystemAir SAVE 500 VSR

- REGO 600HE-B-EC-C4 PLUS

 

Ktoś pomoże ?

 

Ja wybrałem Reku Thessligreen AirPack 400 dla ciebie 600

 

na co patrzyłem

-Funkcjonalność automatyki jak dlamnie super (dużo możliwości i dodatkowych Funkcji )

-głośność

- wentylatory

- wymiennik

-sprawność odzysku\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy i energooszczędny :

 

vallox 110 se nie wiem czy nie będzie dla Ciebie za mały. Podałeś dość duża kubaturę

 

Z tego co widzę 110 będzie za mała na mój metraż, ale to nie problem.

Mam namiary na firmę do której w najbliższym czasie mam zamiar się wybrać i z tego co widzę w ofercie mają m.in. reku Vallox więc się popytam.

 

Czy masz już jakieś doświadczenia z używania tej jednostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubatura ok. 600m3

To jest kubatura tylko części mieszkalnej?

 

Od razu zaznaczam, że cena jest czynnikiem drugorzędnym. Najważniejsze aby reku. pracował cicho

Pozornie głośna centrala może zostać wytłumiona przez tłumik i instalację wentylacyjną.

Pozornie cicha centrala może okazać się głośna przy źle wykonanej instalacji.

 

Z central z wyższej półki poleciłbym:

Paul

Comair

Frapol (jak wprowadzą nowy sterownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kubatura tylko części mieszkalnej?

To kubatura wszystkich pomieszczeń bez garażu.

 

Pozornie głośna centrala może zostać wytłumiona przez tłumik i instalację wentylacyjną.

Pozornie cicha centrala może okazać się głośna przy źle wykonanej instalacji.

No tak, zdaję sobie z tego sprawę dlatego poszukuję firmy rzetelnej i sprawdzonej. Zwracam uwagę na głośność dlatego, że pomiędzy częścią mieszkalną a poddaszem gdzie ma być umieszczona jednostka nie mam betonowego stropu, dlatego obawiam się, że ew. hałas pracującej jednostki będzie gorzej wytłumiony.

 

Z central z wyższej półki poleciłbym:

Paul

Comair

Frapol (jak wprowadzą nowy sterownik)

Dzięki, na pewno się zapoznam.

 

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wymiennikiem obrotowym ? Warto taki wybrać czy lepiej przeciwprądowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podepnę pod temat.

Jakie centrale posiadają możliwość indywidualnej regulacji wentylatorów nawiewnego i wyciągowego?

Tak, żeby np. na poszczególnych biegach nie kręciły się oba tak samo, żeby móc doregulować nawiew/wywiew.

A może każdy to ma i jest to standardowa funkcja w menu serwisowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podepnę pod temat.

Jakie centrale posiadają możliwość indywidualnej regulacji wentylatorów nawiewnego i wyciągowego?

Tak, żeby np. na poszczególnych biegach nie kręciły się oba tak samo, żeby móc doregulować nawiew/wywiew.

A może każdy to ma i jest to standardowa funkcja w menu serwisowym?

 

Na pewno ma to AIRPACK w standardowej automatyce .

w AirPacku mozesz ustawiać wydatek kazdego biegu według swoich potrzeb .

poza tym masz tryb auto gdzie masz kazdy dzien tygodnia dzielony na 4 strefy czasowe plus przewietrzanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...